Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Εγώ το φοβηθηκα το θήλαστρο πάντως γιατί ένα βράδυ το έβαλα και τράβηξε ότι είχα γύρω στα 120 ml όμως το μωρό μου δεν έπινε τόσο και από την επόμενη μέρα το δεξί γινόταν τούμπανο και ο μικρός δεν το άδειαζε. Οπότε αναγκάστηκα μέρα να δίνω 3 φορές από το αριστερό μέχρι να στρώσει το δεξί. Οπότε ακόμη και αν έχω γαλα στα 90ml σταματάω την άντληση. 

Τώρα το Σάββατο πρέπει να λείψω ένα 5ωρο από το σπίτι και δε μπορώ να χρησιμοποιήσω θήλαστρο εκεί που θα είμαι. Τι μπορώ να κάνω; 

@Beboula25 γιατί δεν δοκιμάζεις το εξής :να μην δώσεις ξενο να τον αφήσεις να ξαναθηλασει σε 10 λεπτά που θα θέλει. Και ξανά οπότε θέλει σε 5 λεπτά πχ έτσι το στήθος θα αρχίσει να παράγει περισσότερο. Με το συμπληρώμα που δίνεις από όσα έχω διαβάσει οδήγησε σε απόθηλασμό. Γιατί το παιδί θα μεγαλώνει και θα θέλει και από Γαλα εσύ όμως θα παράγεις σταθερά 40ml αφού όσο χρειάζεται του το δινεις από μπιμπερό. Οπότε δεν σου ζητάει γάλα άμεσα όσο θα ζητούσε αν δεν τον κάλυπτε το στήθος. Δεν είμαι σύμβουλος θηλασμού. Απλά σου μεταφέρω ότι διάβασα. Εκτός αν το έχεις ήδη προσπαθησει

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Κοριτσια άσχετο. Πήγα ορθοπεδικο γτ υποφέρω τα χέρια μου. Διάγνωση αυτή που φανταζόμουν συν κάτι έξτρα.Συνδρομο καρπιαίου σωλήνα και τενοντίτιδες κ στα δυο συν τον αντίχειρα που είναι άκαμπτος πλέον! Και αυχενικό. Είπε πως είναι από την εγκυμοσυνη ορμονολογικο κ πως σε έναν χρόνο συνηθως υποχωρούν αλλα ο αντίχειρας θέλει επέμβαση κάτι που τώρα δεν γίνεται. Βασικά λόγω του θηλασμου τίποτα δεν γίνεται για αυτά  μόνο κανα ντεπόν πάγο κ ασκησούλες. Δεν είναι που πονάω περισσότερο με στενοχωρει που όσο περνα ο καιρός τόσο θα δυσκολεύομαι να τον σηκώσω.

Κατα τα αλλα μια χαρά :rolleyes: 

Ωχ, περαστικα μπεμπουλα μου. Πονας πολυ??? Ειχα κ γω συνδρομο καρπιαιου στην εγκυμοσυνη και ξυπνουσα παντα με πονο το πρωι. Με τενοντιτιδα κιολας? Τι να πω. Μακαρι να μην σου κρατησει τοσο πολυ και να υποχωρησουν γρηγορα! Με τα περικαρπια μονο καπως ανακουφιζομουν παντως. 

 

Just now, Anna17 είπε:

Εγώ το φοβηθηκα το θήλαστρο πάντως γιατί ένα βράδυ το έβαλα και τράβηξε ότι είχα γύρω στα 120 ml όμως το μωρό μου δεν έπινε τόσο και από την επόμενη μέρα το δεξί γινόταν τούμπανο και ο μικρός δεν το άδειαζε. Οπότε αναγκάστηκα μέρα να δίνω 3 φορές από το αριστερό μέχρι να στρώσει το δεξί. Οπότε ακόμη και αν έχω γαλα στα 90ml σταματάω την άντληση. 

Τώρα το Σάββατο πρέπει να λείψω ένα 5ωρο από το σπίτι και δε μπορώ να χρησιμοποιήσω θήλαστρο εκεί που θα είμαι. Τι μπορώ να κάνω; 

Ναι η αληθεια ειναι πως μπορει να σου κανει υπερπαραγωγη το θηλαστο. Κ γω τα ιδια παθαινα. Αφου δεν θα μπορεις να χρησιμοποιησεις εκει θηλαστρο, προσπαθησε αρκετα συχνα να βγαζεις λιγο με το χερι, σε οποιο διαθεσιμο wc υπαρχει. Θελει λιγη εξασκηση να το βρεις. Στην αρχη θα βγαζεις 2 σταγονες, θελει λιγη υπομονη εκει. μετα οσο συνεχιζεις την αμελξη θα βγαζεις κανονικα γαλα. Πρωτα να κανεις λιγο μασαζακι στην περιοχη του στηθος. Δεν χρειαζεται να βγαλεις πολυ, απλα ισα ισα να αποσυμφορηθει το στηθος για να μην πετρωσει κ πονας. Αν θες αυτες τις μερες δοκιμασε το με το χερι μεχρι να το βρεις. 

Πριν παρω θηλαστρο εκανα αμελξεις με το χερι και ηθελε λιγη εξασκηση για να το πετυχω.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Εγώ το φοβηθηκα το θήλαστρο πάντως γιατί ένα βράδυ το έβαλα και τράβηξε ότι είχα γύρω στα 120 ml όμως το μωρό μου δεν έπινε τόσο και από την επόμενη μέρα το δεξί γινόταν τούμπανο και ο μικρός δεν το άδειαζε. Οπότε αναγκάστηκα μέρα να δίνω 3 φορές από το αριστερό μέχρι να στρώσει το δεξί. Οπότε ακόμη και αν έχω γαλα στα 90ml σταματάω την άντληση. 

Τώρα το Σάββατο πρέπει να λείψω ένα 5ωρο από το σπίτι και δε μπορώ να χρησιμοποιήσω θήλαστρο εκεί που θα είμαι. Τι μπορώ να κάνω; 

@Beboula25 γιατί δεν δοκιμάζεις το εξής :να μην δώσεις ξενο να τον αφήσεις να ξαναθηλασει σε 10 λεπτά που θα θέλει. Και ξανά οπότε θέλει σε 5 λεπτά πχ έτσι το στήθος θα αρχίσει να παράγει περισσότερο. Με το συμπληρώμα που δίνεις από όσα έχω διαβάσει οδήγησε σε απόθηλασμό. Γιατί το παιδί θα μεγαλώνει και θα θέλει και από Γαλα εσύ όμως θα παράγεις σταθερά 40ml αφού όσο χρειάζεται του το δινεις από μπιμπερό. Οπότε δεν σου ζητάει γάλα άμεσα όσο θα ζητούσε αν δεν τον κάλυπτε το στήθος. Δεν είμαι σύμβουλος θηλασμού. Απλά σου μεταφέρω ότι διάβασα. Εκτός αν το έχεις ήδη προσπαθησει

Το γνωρίζω Αννουλα μου πως μειώνεται το γάλα μου με το να δίνω και ξένο αλλα δεν μας φτάνει. Πάντως κάνω αυτό που λες. Δηλαδή δεν θηλάζω κάθε τρεις ώρες οπως πίνει το μπουκάλι αλλα οποτε ζητά ο μικρός και ζητά στανταρ κάθε μια ώρα συν την μισή που καθόμαστε στο στηθος οποτε το δουλεύουμε αλλιως ναι πιθανόν να μου σταματούσε κιολας. 

Για μια φορά δεν νομίζω πως θα πάθεις κάτι απλώς θα πονας λιγάκι που θα πρηστεί. Θα έχει μπάνιο εκεί που θα είσαι; Τουλάχιστον να πας με το χέρι να βγάλεις λίγο στα γρήγορα. 

Το στηθος μου τουμπανιαζει κ μόλις τον βάζω τσουπ αδειάζει αμεσως άρα το πίνει ότι έχει έτσι;@nanoula90 όλα μαζί αστα. Το πρωί είναι χειρότερα κ γενικά τώρα όσο πάει χειροτερεύουν. Είπα πως βάζω νάρθηκες κ μου λέει δεν μου κάνουν τίποτα στην φάση που είμαι αλλα θα τα βάζω. Πονάνε αγαπη μου όλα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι μπορείς να δοκιμάσεις; αφού θηλάσει να βάλεις θήλαστρο η αμέσως η σε μισή ώρα. Στο ένα στήθος. Μετά θήλασε όταν ξυπνήσει.Ώστε να μην αφήνεις το μωρό νηστικό αλλά να κάνεις και προσπάθεια να αυξηθεί. Που θα πάει θα αυξηθεί. Σκέψου ότι δεν έχουμε αποθήκες γάλακτος. Το σώμα μας παράγει Γαλα για το επόμενο γεύμα. Είμαστε αγελαδιτσες όχι γάλαταδες :) Απλά είναι πιο δύσκολο για κάποιες αγελαδιτσες από ότι σε κάποιες άλλες :)

Θα δοκιμάσω με το χέρι από αύριο και όλας 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Δίνω συμπλήρωμα Δημητρούλα μου τον θηλάζω πρώτα κ μετά μπιμπερό. Τώρα τελευταία δεν το πολύ θέλει ζητάει στηθος κ πίνει λιγότερο από το μπουκάλι. 

Ναι αγαπη μου δεν αντιλέγω γενικοτερα μόνο την περίπτωση μου αναφέρω συγκρίνοντας. Κοιτα να πω  πως τετοιες αντλήσεις έκανα το βράδυ που γυρνούσα κομμάτια νηστική κ που είχα θηλάσει μια ώρα πριν. Αλλα κ στα καλύτερα μου πάνω απο 100 στα 40’ δεν εβγαλα ποτε κ αυτό έγινε κιολας μια φορά. Στην πλειοψηφία 50 με 60 βγάζω και από τα δυο στήθη στα 40’. Και παραπάνω ώρα έχω κάτσει να τσεκάρω αλλα δεν...

Έτσι η μόνη ένδειξη μου είναι ο μπέμπης. Όταν δεν μου πίνει όλο το μπουκάλι που ξέρω τα ml τότε καταλαβαίνω ποσο έχει πιει από εμενα κ πάντα είναι η ίδια ποσότητα καταλαβες; Παράδειγμα πίνει 120ml ξένο, μαζί με δεκάλεπτο θηλασμό . Όταν έχει θηλάσει πριν αρκετά τότε πίνει 50ml συμπλήρωμα.

Μακάρι να συμβαίνει κ σε εμενα κ να βγάζω το διπλάσιο στο μωρό το θέλω πολυ! 

Μεχρι τριών; Θηρίο μπράβο της αν κ δεν ξέρω αν μου αρέσει προσωπικά μιλάω πάντα για εμενα. 

@Beboula25 @Dimitr@17 @Kpp83 @Anna17 σας ευχαριστώ  για την βοήθεια.  Και εμείς θηλαζουμε και πίνουμε  μια φορά έως 2 την ημέρα συμπλήρωμα  ξένο. Γιατί κ γω νιώθω ότι από το απόγευμα  κ μετά μειώνεται  το γαλα μου κ το βράδυ ειδικά νομίζω πως το μωρό δεν χορταινει  μόνο με το στηθος..  Όμως την τελευταία  βδομάδα αρνείται ξαφνικά να πάρει μπιμπερό  και ξένο.  Δεν τι θέλει με τίποτα.  Ίσως είναι λόγω αλματος  δεν ξέρω τι να πω...  Για αυτό θέλω να δοκιμάσω τώρα κ με το θηλαστρο...  Κ γω δεν έχω κ πολύ μεγάλη  παραγωγή  κ ανησυχώ αν τρώει  τώρα καλά το μωρό που δεν θέλει  με τίποτα συμπλήρωμα. Έχω αγωνία να δω αν κ πόσο θα βγάζω με το θηλαστρο.  Ευχαριστώ... Το gentle touch  έχετε  της cangaroo  ή κάποιο άλλο μοντέλο; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Βρε κορίτσια εκεί π η μπεμπα κοιμόταν ένα 6ωρο συνεχόμενο το βράδυ πάλι έχει γύρισει στο 3ωρο..δεν αντέχω άλλο από την κούραση μιλάμε.. Εσείς πως τα πάτε από ύπνο; 

Καλημερα! Γενικα τσ μωρα περνανε τις φασεις τους με τον υπνο με τον φαγητο με ολα! Εκει π στρωνει εκει ξεστρωνει ετσι στην αρχη.....εμενα σταθερη ρουτινα υπνου εχει απο 4μιση μηνων! Πιο πριν μια ετσι μια αλλιως ηταν! Υπομονη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε πως ειστε???να σας κανω μια χαζη χαζη ερωτηση?Σχετικά με τα 40?εγω εχθες ξεχασα τα ρπυαχ του μωρου εξω βραδυ...μωρε ξερω οως ειναι προλήψεις αλλα γιατι το λενε αυτο οτι δε κανει να αφησεις ρουχα του μωρου εξω βραδυ πριν σαραντησεις? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

κοριτσια τι κανετε πως ειστε???να σας κανω μια χαζη χαζη ερωτηση?Σχετικά με τα 40?εγω εχθες ξεχασα τα ρπυαχ του μωρου εξω βραδυ...μωρε ξερω οως ειναι προλήψεις αλλα γιατι το λενε αυτο οτι δε κανει να αφησεις ρουχα του μωρου εξω βραδυ πριν σαραντησεις? 

Δεν ισχύει, ο μόνος λόγος είναι γιατί κυκλοφορούν ζωιφυα μην τυχόν κ κάτσουν πάνω. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 Για όνομα του Θεού! Θα σε στείλω πακέτο στα μαμαδογκρουπ του facebook.

@Alex1989 Είναι ελάχιστη η διαφορά με το tulip 6ευρω νομιζω. Το προτίμησα γτ είχε κ μπιμπερό.

@Dimitr@17 εμένα θεβρω πως εχει φτιάξει  οταν φτανει 3ωρο άσε... Χτες ανά 2ωρο όρθια :(

  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Alex1989 είπε:

@Beboula25 @Dimitr@17 @Kpp83 @Anna17 σας ευχαριστώ  για την βοήθεια.  Και εμείς θηλαζουμε και πίνουμε  μια φορά έως 2 την ημέρα συμπλήρωμα  ξένο. Γιατί κ γω νιώθω ότι από το απόγευμα  κ μετά μειώνεται  το γαλα μου κ το βράδυ ειδικά νομίζω πως το μωρό δεν χορταινει  μόνο με το στηθος..  Όμως την τελευταία  βδομάδα αρνείται ξαφνικά να πάρει μπιμπερό  και ξένο.  Δεν τι θέλει με τίποτα.  Ίσως είναι λόγω αλματος  δεν ξέρω τι να πω...  Για αυτό θέλω να δοκιμάσω τώρα κ με το θηλαστρο...  Κ γω δεν έχω κ πολύ μεγάλη  παραγωγή  κ ανησυχώ αν τρώει  τώρα καλά το μωρό που δεν θέλει  με τίποτα συμπλήρωμα. Έχω αγωνία να δω αν κ πόσο θα βγάζω με το θηλαστρο.  Ευχαριστώ... Το gentle touch  έχετε  της cangaroo  ή κάποιο άλλο μοντέλο; 

Εγώ έχω πάρει το tulip φοβερό μοντέλο κ οικονομικό κ γρηγορο.. 

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 Για όνομα του Θεού! Θα σε στείλω πακέτο στα μαμαδογκρουπ του facebook.

@Alex1989 Είναι ελάχιστη η διαφορά με το tulip 6ευρω νομιζω. Το προτίμησα γτ είχε κ μπιμπερό.

@Dimitr@17 εμένα θεβρω πως εχει φτιάξει  οταν φτανει 3ωρο άσε... Χτες ανά 2ωρο όρθια :(

Εσένα πόσο είναι εμενα κοντεύει 2 μηνών και τπτ μόνο κια βδομάδα κοιμόταν 6ωρο σερί την νυχτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω ακόμα αίμα από την ημέρα που γέννησα (καισαρική με διαστολή 9!). Χτες ξαφνικά εκεί που καθόμουν άρχισε και έτρεχε λες και άνοιξε βρύση στο πάτωμα ΠΟΛΥ αίμα. Ούτε την πρώτη μέρα δεν είχα τόσο. Μετα σταμάτησε και επανήλθε στα φυσιολογικά (λες και έχω περίοδο) και πριν λίγο το έπαθα πάλι. Χτες τρόμαξα πάρα πολύ και έστειλα στη γιατρό η οποία ήταν ψύχραιμη και μου είπε να πάω να με δει την επόμενη βδομάδα όμως δεν ξέρω αν ήμουν σαφής και της έστειλα ξανά τώρα και περιμένω απάντηση. Έχει συμβεί σε σας; Εντοματαξύ χτες ότι είχαμε γυρίσει σπίτι από τον ακτινολόγο, δηλαδή αν το πάθαινα έξω τι θα έκανα;; Είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα; Μεγάλη ταραχή έχω περάσει δεν έχω ξαναδεί τόσο αίμα

Just now, Kpp83 είπε:

2μηνών σήμερα... Έχω συνηθίσει πια κυρίως Γτ τώρα το μεσημέρι κοιμάται κ κοιμάμαι!

Να σου ζήσει ο άντρακλας!!!!!!!!! :wub:

Πρέπει να χάνω πολλά επισόδεια που δεν εχω fb

Just now, Ria@90 είπε:

κοριτσια τι κανετε πως ειστε???να σας κανω μια χαζη χαζη ερωτηση?Σχετικά με τα 40?εγω εχθες ξεχασα τα ρπυαχ του μωρου εξω βραδυ...μωρε ξερω οως ειναι προλήψεις αλλα γιατι το λενε αυτο οτι δε κανει να αφησεις ρουχα του μωρου εξω βραδυ πριν σαραντησεις? 

Ρία μου εγω βγαίνω και έξω βράδυ δε νομίζω να δαιμονιστώ! Είναι καλοκαίρι και έχουμε μεγάλο κήπο δεν τολμώ να κλειστώ μέσα θα σαλτάρω! Δεν πιστεύω σε αυτά καθόλου αλλά σέβομαι αν τα πιστεύεις πράξε ανάλογα, αν όμως απλά σου μεταφέρουν οι άλλοι τις τρέλες τους ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ! Το σίγουρο είναι ότι ο μικρός δεν θα πάθει τίποτα που άφησες τα ρούχα έξω

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 φυσιοθεραπειες επιτρέπονται; Αν ναι ρώτα το γιατρό αν θα σε βοηθήσει.

Εμείς πάλι ξυπνάμε ανα 1 ώρα. Και την μέρα και την νύχτα μόνο αγκαλιά. Οι ώμοι μου και τα χέρια δεν αντέχουν άλλο. Πολύ νύστα και πολύ γκρίνια. Πως θα μεγαλώσει αυτό το παιδί άραγε; 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Smile89 είπε:

Δεν ισχύει, ο μόνος λόγος είναι γιατί κυκλοφορούν ζωιφυα μην τυχόν κ κάτσουν πάνω. 

Καλα ναι εγω λιγο κλαην ηνουν αλλα η γιαγιά μαμα κλπ με πρηξανε να μη το ξανα κανω κ λιγο φοβηθηκα...

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 Για όνομα του Θεού! Θα σε στείλω πακέτο στα μαμαδογκρουπ του facebook.

@Alex1989 Είναι ελάχιστη η διαφορά με το tulip 6ευρω νομιζω. Το προτίμησα γτ είχε κ μπιμπερό.

@Dimitr@17 εμένα θεβρω πως εχει φτιάξει  οταν φτανει 3ωρο άσε... Χτες ανά 2ωρο όρθια :(

Χαχχα για εκει ειμαι οντως χαχα

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα,

έχω ακόμα αίμα από την ημέρα που γέννησα (καισαρική με διαστολή 9!). Χτες ξαφνικά εκεί που καθόμουν άρχισε και έτρεχε λες και άνοιξε βρύση στο πάτωμα ΠΟΛΥ αίμα. Ούτε την πρώτη μέρα δεν είχα τόσο. Μετα σταμάτησε και επανήλθε στα φυσιολογικά (λες και έχω περίοδο) και πριν λίγο το έπαθα πάλι. Χτες τρόμαξα πάρα πολύ και έστειλα στη γιατρό η οποία ήταν ψύχραιμη και μου είπε να πάω να με δει την επόμενη βδομάδα όμως δεν ξέρω αν ήμουν σαφής και της έστειλα ξανά τώρα και περιμένω απάντηση. Έχει συμβεί σε σας; Εντοματαξύ χτες ότι είχαμε γυρίσει σπίτι από τον ακτινολόγο, δηλαδή αν το πάθαινα έξω τι θα έκανα;; Είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα; Μεγάλη ταραχή έχω περάσει δεν έχω ξαναδεί τόσο αίμα

Να σου ζήσει ο άντρακλας!!!!!!!!! :wub:

Πρέπει να χάνω πολλά επισόδεια που δεν εχω fb

Ρία μου εγω βγαίνω και έξω βράδυ δε νομίζω να δαιμονιστώ! Είναι καλοκαίρι και έχουμε μεγάλο κήπο δεν τολμώ να κλειστώ μέσα θα σαλτάρω! Δεν πιστεύω σε αυτά καθόλου αλλά σέβομαι αν τα πιστεύεις πράξε ανάλογα, αν όμως απλά σου μεταφέρουν οι άλλοι τις τρέλες τους ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ! Το σίγουρο είναι ότι ο μικρός δεν θα πάθει τίποτα που άφησες τα ρούχα έξω

Δε τα πιστευω απλα μ το μετεφεραν κ λίγο ανησύχησα γι αυτό....εγω με ΦΤ κ ποναω ακομη εκει κατω άραγε ειναι νορμαλ ?θα παρω κ εγω τη γιατρο μ να ρωτησω..αιμα δεν εχω πλεον αλλα ενα κιτρινωπο με λιγο αιμα υγρό....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...