Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  καλησπέρα.  Έχω απορία σχετικά με την άντληση  με θηλαστρο.  Όσες μπορείτε ας με βοηθήσετε.  Συγγνώμη αν επαναλαμβάνω κάτι που έχει ερωτηθει  αλλά δεν θυμάμαι.  Αποσυνσρμολογω όλα τα μέρη του θηλαστρου για Αποστειρωση και τα συναρμολογω  με Λάβιδα μετά; πλυνω το στήθος πριν την άντληση;  το εσωτερικό τουθηλαστρου που θα έχει νερό από την Αποστειρωση  δεν πειράζει που θα έρθει  σε επαφή με το μητρικό  γάλα; κ πως το συντηρουμε; Σορρυ  για τις πολλές απορίες.  Αν κάποια μπορεί ας με διαφωτίσει.. 

Καλημερα ολα αυτα που αναφερεις τα κανεις αν το γαλα ειναι για καταψυξη το νερο απο μεσα απλα τιναζεις καλα να φυγει το πολυ δεν εχει θεμα.αν δε βαλεις καταψυξη το γαλα δε χρειάζονται ολα τα παραπανω. 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; πως τα πάτε από ξενύχτι;; ποτέ στρώνει ο ύπνος των μωρών ξέρετε τι μήνα; να ξέρω πόσο έχω ακόμα μπροστά μ.. 

Εμας εστρωσε τελειως στον 4ο μεχρι τοτε μια ετσι μια αλλιως! Υπομονη!!!

Δεν θηλασα ομως κ ξερω πως αυτο παιζει το ρολο του!

Καλημερα κοριτσια!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; πως τα πάτε από ξενύχτι;; ποτέ στρώνει ο ύπνος των μωρών ξέρετε τι μήνα; να ξέρω πόσο έχω ακόμα μπροστά μ.. 

Εγω δεν θα μιλησω γιατι θα προκαλεσω πανικο χαχαχα, αλλα θα πω οτι το καθε μωρο ειναι διαφορετικο και συνηθως στρωνουν μετα τον 3ο-4ο μηνα.

Καλημερες!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μ πως ειστε??ςγω σε αλλοκοσμο διασταση πλανητη τι ερωτας ειναι αυτος?τι μαγεισ δν εχω λογια ουτε ξενυχτια με νοιαζουν ουτε τπτ (προς το παρον)εγω δινω κ δικο μ κ συμπληρωμα γτ εχουμε κ λθγο ικτερο τωρα εψει κατεβει αρκετα το γαλα μου σταζει ειδικα οταντονεχω πανω τρωει απο αριστερα κ τρεχει κ δεξια γινομαι μουσκεμα!ρε κοριτσια σας φτερνιζονται κ σε σας?μ φτερνιζεται συχνα ειδικα μετα το μπανιο ειναιφυσιολογικο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια μ πως ειστε??ςγω σε αλλοκοσμο διασταση πλανητη τι ερωτας ειναι αυτος?τι μαγεισ δν εχω λογια ουτε ξενυχτια με νοιαζουν ουτε τπτ (προς το παρον)εγω δινω κ δικο μ κ συμπληρωμα γτ εχουμε κ λθγο ικτερο τωρα εψει κατεβει αρκετα το γαλα μου σταζει ειδικα οταντονεχω πανω τρωει απο αριστερα κ τρεχει κ δεξια γινομαι μουσκεμα!ρε κοριτσια σας φτερνιζονται κ σε σας?μ φτερνιζεται συχνα ειδικα μετα το μπανιο ειναιφυσιολογικο?

Ναι κορίτσι μου. Είναι φυσιολογική αντίδραση για να βγάλει ότι έχει μέσα στη μυτούλα του. Θα στα πει και ο παιδίατρος 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα από την αρχή τα βράδια μας είναι σούπερ. Κοιμάται σερί μετά τις 10 (περίπου)  και ξυπνάει μόνο για να φάει στη 1 στις 4 Και στις 7 (περίπου) και ξανακοιμαται αμέσως. Βέβαια τη μερα με τεντώνει δεν κλείνει μάτι ώρες ώρες. Χτες από τις 15:00 κοιμήθηκε Κατά τις 22:00.

Δεν  ξέρω αν θα κρατήσει για πολύ αλλά Μέχρι τώρα το πάει ρολοι

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Εγω δεν θα μιλησω γιατι θα προκαλεσω πανικο χαχαχα, αλλα θα πω οτι το καθε μωρο ειναι διαφορετικο και συνηθως στρωνουν μετα τον 3ο-4ο μηνα.

Καλημερες!

Πωπω καλα λέω έχω ένα δίμηνο μπροστά μ ξενύχτι ακόμα.. Πάλι καλά κοιμάται συνεχομαι 5 ώρες το βράδυ αυτή τη βδομάδα.. Πότε τρώνε κρέμες βρε κορίτσια να ξεκολλήσει λίγο από το βυζι;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια εμένα από την αρχή τα βράδια μας είναι σούπερ. Κοιμάται σερί μετά τις 10 (περίπου)  και ξυπνάει μόνο για να φάει στη 1 στις 4 Και στις 7 (περίπου) και ξανακοιμαται αμέσως. Βέβαια τη μερα με τεντώνει δεν κλείνει μάτι ώρες ώρες. Χτες από τις 15:00 κοιμήθηκε Κατά τις 22:00.

Δεν  ξέρω αν θα κρατήσει για πολύ αλλά Μέχρι τώρα το πάει ρολοι

Πωπω τέλεια.. Και μενα κοιμάται ανάλογα από τις 830 η 930 μέχρι τις 1 με 2 μετά ξυπναει 5 μετά 7 και μετά 9

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitr@17 είπε:

Πωπω καλα λέω έχω ένα δίμηνο μπροστά μ ξενύχτι ακόμα.. Πάλι καλά κοιμάται συνεχομαι 5 ώρες το βράδυ αυτή τη βδομάδα.. Πότε τρώνε κρέμες βρε κορίτσια να ξεκολλήσει λίγο από το βυζι;; 

Συνηθως γυρω στον 5ο -6ο μηνα. Καθε παιδιατρος ακολουθει κ αλλο πλανο. Παντως μην νομιζεις οτι ξεκολλανε ολα τα μωρα απο το στηθος οταν μπει το φαγητο. Κ εγω εκει πονταρα αλλα λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο 

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Συνηθως γυρω στον 5ο -6ο μηνα. Καθε παιδιατρος ακολουθει κ αλλο πλανο. Παντως μην νομιζεις οτι ξεκολλανε ολα τα μωρα απο το στηθος οταν μπει το φαγητο. Κ εγω εκει πονταρα αλλα λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο 

Ωχ μην μου λες τέτοια.. Εγώ ήλπιζα ότι θα μ λέγατε 4ο με 5ο αλλά από ότι φαίνεται έχω ακόμα καιρό μπροστά μου.. Εμένα στις 24 του μήνα γίνεται 2 μηνών.. Ειναι 5200 και 60 πόντους 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Νομίζω ότι έχουμε παραπαρει βάρος!!! 5,400 Και 40ντιζουμε  την Τρίτη. Θα δούμε και την παιδίατρο και θα μας πει αλλά τον βλέπω τσουπωτο!!!!!

Καλέ πόσο γεννήθηκε; το θηλάζεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια για να κανω το χςρτι για επιδομα λοχείας κ να γραψω το μωρο σε μενα μπορεί να παει ο συζηγος χρειαζεται καποιο χαρτι?

Ίσως εξουσιοδότηση

Just now, vaso_mpempis είπε:

Νομίζω ότι έχουμε παραπαρει βάρος!!! 5,400 Και 40ντιζουμε  την Τρίτη. Θα δούμε και την παιδίατρο και θα μας πει αλλά τον βλέπω τσουπωτο!!!!!

Τα αγόρια είναι πιο βαριά από τα κορίτσια πάντα


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...