Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Κοριτσαρες σε άλλο κλίμα σας έχει δώσει ο γιατρός κάτι να βοηθήσει τις επαφές; Πονάω δυστυχώς...

Καλημερα. Ναι εμενα μου χε γραψει ενα κολπικο τζελ. Κ-Υ jelly personal lubricant λεγεται. Το χρησιμοποιησα βεβαια μονο 2 φορες, μετα απο την 3η φορα τα πραγματα ηταν πολυ καλυτερα κ πιο ανωδυνα. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Κοριτσαρες σε άλλο κλίμα σας έχει δώσει ο γιατρός κάτι να βοηθήσει τις επαφές; Πονάω δυστυχώς...

Δυστυχώς στις περισσότερες συμβαίνει ειδικά όταν θηλάζεις κιόλας... Δεν θυμάμαι πως λέγεται το λιπαντικό. Όταν βρω ευκαιρία θα πάω να κοιτάξω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Κοριτσαρες σε άλλο κλίμα σας έχει δώσει ο γιατρός κάτι να βοηθήσει τις επαφές; Πονάω δυστυχώς...

Aqua care gel της frezyderm είναι το λιπαντικό που μου σύστησε ο γιατρός

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Κοριτσαρες σε άλλο κλίμα σας έχει δώσει ο γιατρός κάτι να βοηθήσει τις επαφές; Πονάω δυστυχώς...

το ιδιο με της @nanoula90 μου ειχε δωσει και εμενα . 6 μηνες κρατησε ο πονος . βεβαια το τζελ δεν το χρησιμοποιησα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Τα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά δεν είναι απαραίτητο να κάνουν κακα κάθε μέρα. Συμβαίνει και αυτό. Μπορεί να κάνουν και μια φορά την εβδομάδα δεν είναι κακό. Τα κακά του μωρού είναι το γάλα που δεν έχει χωνεύτει. Οι πρωτεΐνες και τα άλλα στοίχεια απορροφούνται από το μωρό 

 

Το πέρασα κ εγώ αυτό πριν 10 μέρες μόνο ταισα κ κακά 2 φορές τη μέρα.. Τώρα μετά το εμβόλιο κάνει συνέχεια κακά μπορεί κ 10 την μέρα.. Αφού σκέφτομαι μήπως μ κρυώσει. Τι λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, nanoula90 said:

Καλημερα. Ναι εμενα μου χε γραψει ενα κολπικο τζελ. Κ-Υ jelly personal lubricant λεγεται. Το χρησιμοποιησα βεβαια μονο 2 φορες, μετα απο την 3η φορα τα πραγματα ηταν πολυ καλυτερα κ πιο ανωδυνα. 

 

Just now, mama16 said:

Aqua care gel της frezyderm είναι το λιπαντικό που μου σύστησε ο γιατρός

 

Just now, gmnth03 said:

το ιδιο με της @nanoula90 μου ειχε δωσει και εμενα . 6 μηνες κρατησε ο πονος . βεβαια το τζελ δεν το χρησιμοποιησα

Θα τα πάρω και τα δύο!!! Χίλια ευχαριστώ κοριτσαρες!!

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Πότε ξεκινούν οι επαφές μετά τον τοκετο; Δεν ρώτησα τη γιατρό ακόμα γιατί πονάω από την αποξεση ελαφρως

Εμας μας ειχε πει οταν παω για ελεγχο μολις μ τελειωσουν τα λοχεια! Θυμαμαι μετα απο 45μερες π ειχα γεννησει ξεκινησαμε επαφες! Οι πρωτες 2ηταν δυσκολες μετα εστρωσε το πραγμα! Τωρα εσυ λογω αποξεσης μηπως να ρωτησεις τον γιατρο σου? Σιγουρα οταν δεν θα πονας για να περασετε ωραια κ οι 2!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στις 40 μέρες πηγα κ με τσέκαρε και μου είπε ότι είμαι οκ για επαφές κ μπάνιο.

Με προειδοποίησε κ για πόνο στην επαφή λογω του θηλασμού αφού περίοδος πουθενά ευτυχώς ή δυστυχώς και δεν εχω λέει οιστρογόνα. 

Προσπαθησα να το παλεψω αλλα δεν.... και τον πήρα να μου συστήσει κατι. Ωστόσο έχει φύγει διακοπές αυτή την εβδομάδα οπως λέει ο τηλεφωνητής στο ιατρείο και δεν θέλω να τον πάρω στο κινητό για αυτό...

@vaso_mpempis σίγουρα θέλει χρόνο με την απόξεση ρώτα. Α και πολύ προσοχή. Σε καθάρισε είσαι γόνιμη λόγω της προηγούμενης εγκυμοσύνης πιάνεις παιδί στον αέρα!

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ξεκινησα να χρησιμοποιω θηλαστρο το swing πρωτη.μερα ξεκινησω με κανενα μισαωρο στο.συνολο μην τραυματησω θηλες αν κ δεν αισθανομαι τπτ!οσο περισσοτερο.το.χρησιμοποιεις τοσο πιο γρηγορα θα βγαζει γαλα?ενισχυουν τα θηλαστρα τημ παραγωγη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κορίτσια ξεκινησα να χρησιμοποιω θηλαστρο το swing πρωτη.μερα ξεκινησω με κανενα μισαωρο στο.συνολο μην τραυματησω θηλες αν κ δεν αισθανομαι τπτ!οσο περισσοτερο.το.χρησιμοποιεις τοσο πιο γρηγορα θα βγαζει γαλα?ενισχυουν τα θηλαστρα τημ παραγωγη?

Πρωτη αντληση 40 λεπτα περιπου 30μλ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καμία διατροφή για θηλαζουσες έχετε; Έχει κολλήσει η ζυγαριά και δεν χάνω τίποτααααααα 

Just now, happysmile είπε:

Πρωτη αντληση 40 λεπτα περιπου 30μλ!

εμένα η σύμβουλος μου είπε 10 λεπτά άντληση  πρωί από ένα στήθος μόνο και όσο βγάλει και όταν ζητηθεί θηλαζω από το άλλο. Βγάζω άλλες μέρες 40-50ml άλλες 80-90ml.

Το 40λεπτο δεν είναι  πολύ; βγάζεις γάλα όλη αυτή την ωρα;

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καμία διατροφή για θηλαζουσες έχετε; Έχει κολλήσει η ζυγαριά και δεν χάνω τίποτααααααα 

εμένα η σύμβουλος μου είπε 10 λεπτά άντληση  πρωί από ένα στήθος μόνο και όσο βγάλει και όταν ζητηθεί θηλαζω από το άλλο. Βγάζω άλλες μέρες 40-50ml άλλες 80-90ml.

Το 40λεπτο δεν είναι  πολύ; βγάζεις γάλα όλη αυτή την ωρα;

 

Ανα δεκαλεπτο εναλαξ το κανα κ βγαλα μονο τριαντα!πρωτη φορα βεβαια θελει δουλεια νομιζω παλευω να αυξησω αρκετα παραγωγη ετσι ωστε σε δυο βδομαδες που θα μας δει ο γιατρος να ξεκινησω δειλα δειλα να κιψω το συμπληρωμα που δινω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Ανα δεκαλεπτο εναλαξ το κανα κ βγαλα μονο τριαντα!πρωτη φορα βεβαια θελει δουλεια νομιζω παλευω να αυξησω αρκετα παραγωγη ετσι ωστε σε δυο βδομαδες που θα μας δει ο γιατρος να ξεκινησω δειλα δειλα να κιψω το συμπληρωμα που δινω!

Οκ!!!

Νομίζω αυξάνεται η παραγωγή 

Γενικά ισχύει ο νόμος προσφορά-ζήτηση  ειναι λες και θέλει πιο πολύ γάλα το μωρό οπότε ο οργανισμός βγάζει περισσότερο όσο περισσότερο αντλεις


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...