Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Lila ki είπε:

      Βασικά να σταματήσεις τε τεστ … να κανείς την ημέρα που σου εχπυν πει.. εγώ αυτό θα κάνω 

      Έχεις δίκιο,αυτο είχα κάνει στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες..είπα αυτή τη φορά να κάνω και τεστ στο σπίτι και έχω τρελαθεί απ' το άγχος 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κατι τελευταιο κα σκαω...μεσ στον ύπνο μ αποφασισα να κανω μπανιο το μωρι γτ ζεσταίνοταν κ εκλαιγε βρε κοριτσια πλαινω χερια με ντετολ κ μετα βαζω σαμπουνι παιδικο γιαννα υυον πλυνω...αλλα εχω φαει τρομερη φλασια πως εβαλα στο χερι μ ντετολ αντι για σαμπουνι επειδη ημουν απο τιν υπνο κ τη κουραση ..ειμαι να σκασω αν τυχον ηταν ντετολ θ παθει κατι??ουφ με έπιασαν τα κλαματα εχω εξαντληθεί αυτες τις μερες.....αυτό ηταν το αποκορυφωμα...

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμενα αν εβγαζε γουλια οχι αμεσως αλλα μετα απο καποια ωρα π.χ 20λεπτα μυριζε ξινιλα αλλα δεν ηταν εμετος!

Λογικα γουλιτσα ηταν!

Τέλεια χιλια ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Κατι τελευταιο κα σκαω...μεσ στον ύπνο μ αποφασισα να κανω μπανιο το μωρι γτ ζεσταίνοταν κ εκλαιγε βρε κοριτσια πλαινω χερια με ντετολ κ μετα βαζω σαμπουνι παιδικο γιαννα υυον πλυνω...αλλα εχω φαει τρομερη φλασια πως εβαλα στο χερι μ ντετολ αντι για σαμπουνι επειδη ημουν απο τιν υπνο κ τη κουραση ..ειμαι να σκασω αν τυχον ηταν ντετολ θ παθει κατι??ουφ με έπιασαν τα κλαματα εχω εξαντληθεί αυτες τις μερες.....αυτό ηταν το αποκορυφωμα...

Τέλεια χιλια ευχαριστώ!!

Οταν ξυπνησει καντου ενα μπανακι αν δεν εισαι σιγουρη σαπουνισε τον με το αφρολουτρο του τσεκαρε για τυχον κοκκινιλες,κ συμβουλευσου τον παιδιατρο! Η εξαντληση κ η κουραση ειναι φυσικη ηρθαν τα πανω κατω κ το μωρο θελει τρομερη φροντιδα! Ξεκουρασου κ συνεχισε! Θα περασει αυτη η δυσκολια των πρωτων ημερων κ θα ειστε καλυτερα κ οι δυο!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οταν ξυπνησει καντου ενα μπανακι αν δεν εισαι σιγουρη σαπουνισε τον με το αφρολουτρο του τσεκαρε για τυχον κοκκινιλες,κ συμβουλευσου τον παιδιατρο! Η εξαντληση κ η κουραση ειναι φυσικη ηρθαν τα πανω κατω κ το μωρο θελει τρομερη φροντιδα! Ξεκουρασου κ συνεχισε! Θα περασει αυτη η δυσκολια των πρωτων ημερων κ θα ειστε καλυτερα κ οι δυο!

Κοκκινιλες οχι δεν εχει θα περιμενω κι αλλο...αμεσως μετα την υποψια μ τον ξεπλυνα με νερο κ εβαλα το σαμπουνι του..μπορει τζαμπα να αναστατωμαι..απλα κόλλησε η ιδεα στο μυαλο μ ασχημα κ φοβαμαι μη κατάπιε η ηρθε σε επαφη με τα ματια...ουφ νιώθω πολυ ανεύθυνη τωρα κ χαλια !! :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοκκινιλες οχι δεν εχει θα περιμενω κι αλλο...αμεσως μετα την υποψια μ τον ξεπλυνα με νερο κ εβαλα το σαμπουνι του..μπορει τζαμπα να αναστατωμαι..απλα κόλλησε η ιδεα στο μυαλο μ ασχημα κ φοβαμαι μη κατάπιε η ηρθε σε επαφη με τα ματια...ουφ νιώθω πολυ ανεύθυνη τωρα κ χαλια !! :(

Να μην νιωθεις ετσι! Λαθη θα γινουν ειναι λογικο ειμαστε νεες και αναστατωμενες μανουλες μεχρι να βρουμε τον μπουσουλα! Αφου το εκανες κ εκεινη την ωρα ακομα καλυτερα! Δεν μπορεις να φανταστεις το σοκ μ οταν εφαγε χαρτονι απο το κουτι της κρεμας για τα ουλα...ολες κανουμε λαθη αν ειναι δυνατον να ειμαστε τελειες!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοκκινιλες οχι δεν εχει θα περιμενω κι αλλο...αμεσως μετα την υποψια μ τον ξεπλυνα με νερο κ εβαλα το σαμπουνι του..μπορει τζαμπα να αναστατωμαι..απλα κόλλησε η ιδεα στο μυαλο μ ασχημα κ φοβαμαι μη κατάπιε η ηρθε σε επαφη με τα ματια...ουφ νιώθω πολυ ανεύθυνη τωρα κ χαλια !! :(

Μην αγχώνεσαι αν είχε έρθει σε επαφή με τα μάτια θα το καταλάβαινες.. θα του ετσουζαν τα ματάκια η θα κοκκίνιζαν κιόλας. Απ' τη στιγμή πάντως που δεν έχει κοκκινίλες είναι οκ. Το πουλάκι κοίτα μόνο που είναι πιο ευαίσθητο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mama16 είπε:

Μην αγχώνεσαι αν είχε έρθει σε επαφή με τα μάτια θα το καταλάβαινες.. θα του ετσουζαν τα ματάκια η θα κοκκίνιζαν κιόλας. Απ' τη στιγμή πάντως που δεν έχει κοκκινίλες είναι οκ. Το πουλάκι κοίτα μόνο που είναι πιο ευαίσθητο

Οχι ολα ειναι κομπλε εκει δεν εβαλα σαμπουνι καθολου δεν προλαβα.. εβαλα στον θωρακα και κοιλίτσα μετα εφαγα φλασια νόμιζα πως εβαλα ντετολ αν κ μαλλον στο μυαλο μου ειναι λογω νυστας απλα αν τυχον ηθελα να ξερω αν θα βλαψει το μωρο σε σοβαρό επιπεδο...ουφ αυτες οι αϋπνίες με εχουν κάνει τοσο ζαλισμενο κοτοπουλο που σα χαμένη νιωθω ωρες ωρες....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Οχι ολα ειναι κομπλε εκει δεν εβαλα σαμπουνι καθολου δεν προλαβα.. εβαλα στον θωρακα και κοιλίτσα μετα εφαγα φλασια νόμιζα πως εβαλα ντετολ αν κ μαλλον στο μυαλο μου ειναι λογω νυστας απλα αν τυχον ηθελα να ξερω αν θα βλαψει το μωρο σε σοβαρό επιπεδο...ουφ αυτες οι αϋπνίες με εχουν κάνει τοσο ζαλισμενο κοτοπουλο που σα χαμένη νιωθω ωρες ωρες....

Αφού έβαλες μόνο εκεί μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Υπομονή όταν μπουν οι στερεές πιστεύω θα κοιμάσαι παραπάνω!

Just now, Ria@90 είπε:

Οχι ολα ειναι κομπλε εκει δεν εβαλα σαμπουνι καθολου δεν προλαβα.. εβαλα στον θωρακα και κοιλίτσα μετα εφαγα φλασια νόμιζα πως εβαλα ντετολ αν κ μαλλον στο μυαλο μου ειναι λογω νυστας απλα αν τυχον ηθελα να ξερω αν θα βλαψει το μωρο σε σοβαρό επιπεδο...ουφ αυτες οι αϋπνίες με εχουν κάνει τοσο ζαλισμενο κοτοπουλο που σα χαμένη νιωθω ωρες ωρες....

Αφού έβαλες μόνο εκεί μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Υπομονή όταν μπουν οι στερεές πιστεύω θα κοιμάσαι παραπάνω!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Αφού έβαλες μόνο εκεί μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Υπομονή όταν μπουν οι στερεές πιστεύω θα κοιμάσαι παραπάνω!

Αφού έβαλες μόνο εκεί μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Υπομονή όταν μπουν οι στερεές πιστεύω θα κοιμάσαι παραπάνω!

Ευχαριστώ πολυ για τη παρηγοριά κοριτσι μου τον ξανα εκανα καλπθ κακου με μπολικο νερακι..αν κ ηταν η ιδεα μ στανταρ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

@Ria@90 πόσο είναι το μωρακι σ; 

Χθες σαραντισαμε...αλλα ηταν η ιδεα μ τελικα στη θολουρα του ύπνου νομιζα μπερδεψα τα σαμπουνια αλλα ηταν αε διαφορετικά σημεία.....θα ηταν απίθανο ν τα μπερδεψω απλα ανικοβληθηκα εκενη την ωρα....κ ήθελα ν ξερω αν ηταν τοσο σοβαρο...ειλικρινά πλεον θα ξυπνάω Καλα πριν κανω το οτιδήποτε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, happysmile είπε:

Ο μικρος δεν εχει κανει ουτε μια κενωση σημερα μονο τσισα!! 

Τα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά δεν είναι απαραίτητο να κάνουν κακα κάθε μέρα. Συμβαίνει και αυτό. Μπορεί να κάνουν και μια φορά την εβδομάδα δεν είναι κακό. Τα κακά του μωρού είναι το γάλα που δεν έχει χωνεύτει. Οι πρωτεΐνες και τα άλλα στοίχεια απορροφούνται από το μωρό 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Τα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά δεν είναι απαραίτητο να κάνουν κακα κάθε μέρα. Συμβαίνει και αυτό. Μπορεί να κάνουν και μια φορά την εβδομάδα δεν είναι κακό. Τα κακά του μωρού είναι το γάλα που δεν έχει χωνεύτει. Οι πρωτεΐνες και τα άλλα στοίχεια απορροφούνται από το μωρό 

Του δινω κ ξενο εγω!40λεπτα θηλασμος κ 60ml μετα!απο αυυριο λεω να δοκιμασω κ θηλαστρο κοριτσια μηοως βγαζω κ κανενα γευμα εξτρα για το μωρο!

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για λάθη..  Εγώ τις πρώτες μέρες που είχα έρθει σπίτι με το μωρό είχα μπερδέψει την αλοιφή για τις Ρώγες με αυτή για τις αιμορροΐδες! Σοκ!!!!!! Αμέσως έβαλα οινόπνευμα, νερό, σαπούνια και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς και έκλαιγα για καμιά ώρα γιατί σκεφτόμουν ότι όλο και κάτι θα έχει μείνει και θα το φάει το μωρό.

@Ria@90 λάθη κάνουμε όλες..  η κούραση Είναι  κακο πράγμα σημασία ότι κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε!!!

Κορίτσια Σήμερα πήγα παιδίατρο και πολύ χάρηκα ο μικρός είναι σούπερ! Τελικά δεν είναι πολυ το βάρος του γιατί είναι και ψηλός! 59cm αμε!!!! Χιχιχι 

Είναι μεγάλο μωρό απλά.το είχα πολύ άγχος. Χαμογελάει πλέον συνειδητά και μου διαπερνάει την ψυχή κάθε φορά.. 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Μιλώντας για λάθη..  Εγώ τις πρώτες μέρες που είχα έρθει σπίτι με το μωρό είχα μπερδέψει την αλοιφή για τις Ρώγες με αυτή για τις αιμορροΐδες! Σοκ!!!!!! Αμέσως έβαλα οινόπνευμα, νερό, σαπούνια και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς και έκλαιγα για καμιά ώρα γιατί σκεφτόμουν ότι όλο και κάτι θα έχει μείνει και θα το φάει το μωρό.

@Ria@90 λάθη κάνουμε όλες..  η κούραση Είναι  κακο πράγμα σημασία ότι κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε!!!

Κορίτσια Σήμερα πήγα παιδίατρο και πολύ χάρηκα ο μικρός είναι σούπερ! Τελικά δεν είναι πολυ το βάρος του γιατί είναι και ψηλός! 59cm αμε!!!! Χιχιχι 

Είναι μεγάλο μωρό απλά.το είχα πολύ άγχος. Χαμογελάει πλέον συνειδητά και μου διαπερνάει την ψυχή κάθε φορά.. 

Καλημέρα!! Μπράβο το παλικάρι σου !

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...