Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Μπορείς να βρεις πολύ ωραία χαμηλά για να είσαι εσύ άνετη. Ή ακόμα κ κάτι σε πλατφόρμα που είναι πιο άνετα από τα τακούνια. Αλλά κ πάλι εσύ πως αισθάνεσαι κάνε μια πρόβα στο σπιτι:)

Μωρέ το λέω γιατί είναι χοντρό το τακούνι..και επειδή είμαι και κοντή και ο άντρας μ ψηλός εε θα ήθελα να πάρω και εγώ λιιιγους ποντους8-)

2 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Καλύτερα ρώτα τον γιατρό σ για σίγουρα. Μια ματιά Π έριξα στο νετ πάντως λέει ότι καλό είναι να αποφεύγονται για πολλούς λόγους.. Αλλά πέρα του Πως αισθάνεσαι εσυ ρώτα τ γιατρό ώστε έχεις μια απάντηση που Θ σε καλύψει Κ δε θα έχεις ενδοιασμούς.Με το καλό εύχομαι κορίτσι Μ!Η ώρα ή Καλή!:-D

Έχω αύριο το πρωί ραντεβού και έχω άγχος να ξανά ακούσω την καρδούλα..ναι θα την ρωτήσω..

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Μωρέ το λέω γιατί είναι χοντρό το τακούνι..και επειδή είμαι και κοντή και ο άντρας μ ψηλός εε θα ήθελα να πάρω και εγώ λιιιγους ποντους8-)

Έχω αύριο το πρωί ραντεβού και έχω άγχος να ξανά ακούσω την καρδούλα..ναι θα την ρωτήσω..

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!

Εγώ στον γαμο μου φορουσα παντόφλα καλη που ειχα φτιαξει. Χεχε ειμαι ψιλή κ ίσα με τον αντρα μου!! Οποτε ... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Μωρέ το λέω γιατί είναι χοντρό το τακούνι..και επειδή είμαι και κοντή και ο άντρας μ ψηλός εε θα ήθελα να πάρω και εγώ λιιιγους ποντους8-)

Έχω αύριο το πρωί ραντεβού και έχω άγχος να ξανά ακούσω την καρδούλα..ναι θα την ρωτήσω..

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!

Αχ τι ωραια εγω τη δευτερα εχω κ ανυπομωνω να τα δω!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Smile89 είπε:

Εγώ στον γαμο μου φορουσα παντόφλα καλη που ειχα φτιαξει. Χεχε ειμαι ψιλή κ ίσα με τον αντρα μου!! Οποτε ... 

Είσαι τυχερή:D

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Αχ τι ωραια εγω τη δευτερα εχω κ ανυπομωνω να τα δω!!

Αα με το καλοοοοο!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Smile89 είπε:

μια φόρα το μήνα ως τώρα. Σε 15 μέρες ειναι η β επιπέδου. :D

Αχ ωραια καλα αποτελεσματα! Εγω ευτυχως καθε 15 μερες τωρα κ αργοτερα καθε εβδομαδα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Αχ ωραια καλα αποτελεσματα! Εγω ευτυχως καθε 15 μερες τωρα κ αργοτερα καθε εβδομαδα 

Ευχαριστώ πολύ!!! Εσυ εχεις κ δυο μωρέ μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εσείς που είχατε κάποια αιμοραγια (μικρή ή μεγάλη) κατά την διάρκεια της μέχρι τώρα εγκυμοσύνης σας κ όλα είναι καλά σας είπε ο γιατρός από τι προκλήθηκε? Εκτός από αποκόλληση βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasiliki88 είπε:

Κορίτσια εσείς που είχατε κάποια αιμοραγια (μικρή ή μεγάλη) κατά την διάρκεια της μέχρι τώρα εγκυμοσύνης σας κ όλα είναι καλά σας είπε ο γιατρός από τι προκλήθηκε? Εκτός από αποκόλληση βέβαια. 

Καλημέρα Βασιλική μου, εγώ είχα πολυ μικρή,μια μικρή και μια πολύ μεγάλη. Την πρώτη φορά ήταν μάλλον κάποιο αγγείο που μεγάλωνε και έσπασε αλλά ήταν ελάχιστα αντιληπτό το αίμα. Κυρίως καφέ. Τη δεύτερη και κυρίως την τριτη φορά  ήταν αποκολλησεις χωρίς όμως κάποιο λόγο. Δηλαδή δεν κουράστηκα,δεν σήκωσα κάτι βαρύ δεν έκανα τίποτε που να επιβαρύνει την κύηση. Ήταν όμως και οι δυο φορές πολύ κοντά σε υπέρηχο και η τελευταία στην αυχενική. Ειδικά στην αυχενική επειδή δεν γυρνούσε με τίποτε με ζόρισε με αρκετή πίεση στον υπέρηχο και ίσως έφταιγε και αυτό,δεν ξέρω δίκη μου υπόθεση.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα Βασιλική μου, εγώ είχα πολυ μικρή,μια μικρή και μια πολύ μεγάλη. Την πρώτη φορά ήταν μάλλον κάποιο αγγείο που μεγάλωνε και έσπασε αλλά ήταν ελάχιστα αντιληπτό το αίμα. Κυρίως καφέ. Τη δεύτερη και κυρίως την τριτη φορά  ήταν αποκολλησεις χωρίς όμως κάποιο λόγο. Δηλαδή δεν κουράστηκα,δεν σήκωσα κάτι βαρύ δεν έκανα τίποτε που να επιβαρύνει την κύηση. Ήταν όμως και οι δυο φορές πολύ κοντά σε υπέρηχο και η τελευταία στην αυχενική. Ειδικά στην αυχενική επειδή δεν γυρνούσε με τίποτε με ζόρισε με αρκετή πίεση στον υπέρηχο και ίσως έφταιγε και αυτό,δεν ξέρω δίκη μου υπόθεση.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχω 2 μέρες τώρα κ βλέπω όταν σκουπιζομαι την κρέμα από τα ουτροτζεσταν η οποία βγαίνει, κάποιες φορές  έχει καφέ απόχρωση. Κ χθες στο σκούπισμα ροζ υγρά πάλι ελάχιστα. Ο γιατρός μου λέει ότι μπορεί να τύχει κ δεν υπάρχει λόγος ανυσηχιας πήγα κ για υπερυχο τα μικράκια μια χαρά κ δεν έχω κάποιο αιματωμα ή αποκόλληση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@Vasiliki88 εγω ειχα καφε απο την 5η μεχρι κ την 9η βδομαδα. Δεν φαινοταν στον υπερηχο απο που προερχοταν το αιματακι οποτε μου ειπαν οτι ήταν απο τη μητρα που ανοιγε κ σπαγανε αγγειακια και απο τον πλακουντα που φτιαχνοταν κ εσκαβε στα τοιχωματα της μητρας. Παντως κ εγω οποτε εβαζα τα ουτροτζεσταν κολπικα ειχα πιο πολλα καφε κ ροζ, οποτε κατεληξα να τα παιρνω απο το στομα για να εχω λιγοτερο αγχος κυριαως. Μπορει να φταινε τα ουτροτζεσταν για τα καφε σου, να ερεθιζουν δηλαδη τον τραχηλο που ειναι ευαισθητος τωρα.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα!

@Vasiliki88 εγω ειχα καφε απο την 5η μεχρι κ την 9η βδομαδα. Δεν φαινοταν στον υπερηχο απο που προερχοταν το αιματακι οποτε μου ειπαν οτι ήταν απο τη μητρα που ανοιγε κ σπαγανε αγγειακια και απο τον πλακουντα που φτιαχνοταν κ εσκαβε στα τοιχωματα της μητρας. Παντως κ εγω οποτε εβαζα τα ουτροτζεσταν κολπικα ειχα πιο πολλα καφε κ ροζ, οποτε κατεληξα να τα παιρνω απο το στομα για να εχω λιγοτερο αγχος κυριαως. Μπορει να φταινε τα ουτροτζεσταν για τα καφε σου, να ερεθιζουν δηλαδη τον τραχηλο που ειναι ευαισθητος τωρα.

Το έχω σκεφτεί κ αυτό γιατί καμιά φορά πονάω όταν τα βάζω αλλά αν τα πάρω από το στόμα είμαι σαν μαστούρα μετά κ τα παίρνω 3 φορές την μέρα οπότε δύσκολα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...