Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Ναι ξερω κ εγω τα ιδια ημουν. Απλα επειδη φοβομουν να βλεπω ολες τις αποχρωσεις το καφε κ ροζ στο τελος τα επαιρνα απο το στομα και τα 3. Ισως το βραδινο θα μπορουσες να παιρνεις απο το στομα οποτε μετα πεφτεις κ κοιμασαι κ δεν το καταλαβαινεις. Διδυμα εχεις ε;

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Το έχω σκεφτεί κ αυτό γιατί καμιά φορά πονάω όταν τα βάζω αλλά αν τα πάρω από το στόμα είμαι σαν μαστούρα μετά κ τα παίρνω 3 φορές την μέρα οπότε δύσκολα. 

Καλημερα κ εγω απο αποκοληση την ειχα παθει χωρις καποια αιτία αν δεν ειδε κάτι ο γιατρος σου μην ανχωνεσαι δε θα ειναι τιποτα

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Κορίτσια εσείς που είχατε κάποια αιμοραγια (μικρή ή μεγάλη) κατά την διάρκεια της μέχρι τώρα εγκυμοσύνης σας κ όλα είναι καλά σας είπε ο γιατρός από τι προκλήθηκε? Εκτός από αποκόλληση βέβαια. 

Καλημέρα Κ με το καλο!!εμένα η πρώτη φορά ήταν μια μικρή αποκόλληση λόγω κούρασης. Κ τη δεύτερη φορά είχα Π κ π όταν κουραζομουν Αλλά είδαμε στην Αυχενική πως Ήταν ο πλακούντας χαμηλά Κ Μέχρι να ανέβει Θ έχω αιματακι όταν κουράζομαι.Επίσης Κ γω νόμιζα πως Τ καφέ ήταν από τα ουτροζεσταν αλλά Μ είπε δεν είναι από εκεί.Τώρα τί να Σ πω..εσύ Κάνε ότι πει ο γιατρός Κ Όπως είπαν τα κορίτσια αν δεν ανησυχεί εκείνος μη σε νοιάζει.

Κορίτσια κάτι άλλο... οι θηλές Μ πονάνε αφάνταστα! Μπορώ να κάνω κάτι?βάζετε κάτι? Δεν αγγίζονται..Δλδ υποφέρω Κ με σουτιέν.. Κ μ τη γραπωσε κατά λάθος ο μικρός προχθές... Αφήστε...πίκρα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evio είπε:

Ναι ξερω κ εγω τα ιδια ημουν. Απλα επειδη φοβομουν να βλεπω ολες τις αποχρωσεις το καφε κ ροζ στο τελος τα επαιρνα απο το στομα και τα 3. Ισως το βραδινο θα μπορουσες να παιρνεις απο το στομα οποτε μετα πεφτεις κ κοιμασαι κ δεν το καταλαβαινεις. Διδυμα εχεις ε;

Ναι δίδυμα ίσως το συζητήσω με το γιατρό αλλά νομίζω ότι θα μου τα κόψει σιγά σιγά γιατί τα περνώ από την έμβρυο μεταφορά προληπτικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Ναι δίδυμα ίσως το συζητήσω με το γιατρό αλλά νομίζω ότι θα μου τα κόψει σιγά σιγά γιατί τα περνώ από την έμβρυο μεταφορά προληπτικά. 

Μεχρι την 12η που αναλαμβανει θεωρητικα ο πλακουντας την παραγωγη προγεστερονης δεν τα γλυτωνεις δυστυχως τα ουτροτζεσταν. Σε ποια εβδομαδα εισαι;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , evio είπε:

Μεχρι την 12η που αναλαμβανει θεωρητικα ο πλακουντας την παραγωγη προγεστερονης δεν τα γλυτωνεις δυστυχως τα ουτροτζεσταν. Σε ποια εβδομαδα εισαι;

Σήμερα μπήκα στην 10η.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Ναι δίδυμα ίσως το συζητήσω με το γιατρό αλλά νομίζω ότι θα μου τα κόψει σιγά σιγά γιατί τα περνώ από την έμβρυο μεταφορά προληπτικά. 

Δε νομιζω να σου τα σταματησει ακομα ισως σου τα μειωσει συνηθως μετα τη 12 η τα σταματουν αν φυσικα δεν υπαρχει θεμα εγω τα παιρνω ακομα. Να σε ρωτησω ασχετο με τη δουλεια τι σου ειπε μπορεις να δουλευεις κανονικα λογω διδυμης κυησης ( δε ξερω αν δουλευες πριν) 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα ότι ο αδερφός μου μπαίνει εντατική λόγω πνευμονίας. Είναι καλύτερα να τον κοιμήσου για να παιρνει φάρμακα βήχει πολύ κ δεν αναπνέει καλά. Είμαι μες στο άγχος κ την στεναχώρια πως διαχειριζομαστε τέτοιες καταστάσεις κορίτσια? 

Just now, Vasoth. είπε:

Δε νομιζω να σου τα σταματησει ακομα ισως σου τα μειωσει συνηθως μετα τη 12 η τα σταματουν αν φυσικα δεν υπαρχει θεμα εγω τα παιρνω ακομα. Να σε ρωτησω ασχετο με τη δουλεια τι σου ειπε μπορεις να δουλευεις κανονικα λογω διδυμης κυησης ( δε ξερω αν δουλευες πριν) 

Ναι δουλεύω αλλά τώρα είμαι σε αναρρωτική. Δεν θα ξαναπάω δουλειά μέχρι να βγω σε άδεια τον Οκτώβρη θα περνώ αναρρωτική. Ο γιατρός μου μου είπε ότι μπορώ να πάω εγώ δεν θέλω είμαι σε παιδικό σταθμό. Οπότε πρέπει να είμαι δραστήρια κ νομίζω σε αυτή τη φάση είναι δύσκολο. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Μόλις έμαθα ότι ο αδερφός μου μπαίνει εντατική λόγω πνευμονίας. Είναι καλύτερα να τον κοιμήσου για να παιρνει φάρμακα βήχει πολύ κ δεν αναπνέει καλά. Είμαι μες στο άγχος κ την στεναχώρια πως διαχειριζομαστε τέτοιες καταστάσεις κορίτσια? 

Με ψυχραιμια καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολη κατασταση κ δε μπορεις να εξεγχεις τη στεναχωρια απλα σκεψου κ τα μωρακια σου κ κανε θετικες σκεψεις ολα καλα θα πανε!

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχω 2 μέρες τώρα κ βλέπω όταν σκουπιζομαι την κρέμα από τα ουτροτζεσταν η οποία βγαίνει, κάποιες φορές  έχει καφέ απόχρωση. Κ χθες στο σκούπισμα ροζ υγρά πάλι ελάχιστα. Ο γιατρός μου λέει ότι μπορεί να τύχει κ δεν υπάρχει λόγος ανυσηχιας πήγα κ για υπερυχο τα μικράκια μια χαρά κ δεν έχω κάποιο αιματωμα ή αποκόλληση.

Όπως έγραψε η @evio μπορεί να είναι επειδή βάζεις ενδοκολπικα το ουτροτζεσταν. Μην ανησυχείς. Εγώ με πλημμύρα αίμα για 4-5 ώρες και το μωρό μου είναι μια χαρά. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Μόλις έμαθα ότι ο αδερφός μου μπαίνει εντατική λόγω πνευμονίας. Είναι καλύτερα να τον κοιμήσου για να παιρνει φάρμακα βήχει πολύ κ δεν αναπνέει καλά. Είμαι μες στο άγχος κ την στεναχώρια πως διαχειριζομαστε τέτοιες καταστάσεις κορίτσια? 

Ναι δουλεύω αλλά τώρα είμαι σε αναρρωτική. Δεν θα ξαναπάω δουλειά μέχρι να βγω σε άδεια τον Οκτώβρη θα περνώ αναρρωτική. Ο γιατρός μου μου είπε ότι μπορώ να πάω εγώ δεν θέλω είμαι σε παιδικό σταθμό. Οπότε πρέπει να είμαι δραστήρια κ νομίζω σε αυτή τη φάση είναι δύσκολο. 

Εμενα μου το ξεκοψε απτην αρχη λογω ορθοστασιας κ πολλων χημικων δουλευω σε κομμωτηριο με πειραξε στην αρχη αλλα μετα επαθα την αποκοληση κ καταλαβα οτι οντως δε βγαινει διδυμη εγκυμοσυνη κ πολλες ωρες δουλειας. Θα μιλαμε εδω να ξεχνιεσαι να μη σκεφτεσαι αρνητικα!!

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Μόλις έμαθα ότι ο αδερφός μου μπαίνει εντατική λόγω πνευμονίας. Είναι καλύτερα να τον κοιμήσου για να παιρνει φάρμακα βήχει πολύ κ δεν αναπνέει καλά. Είμαι μες στο άγχος κ την στεναχώρια πως διαχειριζομαστε τέτοιες καταστάσεις κορίτσια? 

Ναι δουλεύω αλλά τώρα είμαι σε αναρρωτική. Δεν θα ξαναπάω δουλειά μέχρι να βγω σε άδεια τον Οκτώβρη θα περνώ αναρρωτική. Ο γιατρός μου μου είπε ότι μπορώ να πάω εγώ δεν θέλω είμαι σε παιδικό σταθμό. Οπότε πρέπει να είμαι δραστήρια κ νομίζω σε αυτή τη φάση είναι δύσκολο. 

Βασιλική μου είναι δύσκολη κατάσταση με τον αδερφό σου αλλά πρέπει να φανείς ψύχραιμη. Πρώτον πρέπει να σκέφτεσαι θετικά για τον αδερφό σου γιατί το πιθανότερο είναι σύντομα να το ξεπεράσει. Δεύτερον πρέπει να σκεφτείς το μωράκι σου και τον εαυτό σου. Φαντάζομαι ότι και ο αδερφός σου αυτό θα ηθελε. 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα  κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα  μανούλες!!! Να σας συστηθώ είναι η ζωή 29 χρόνων μ έναν καλό σύζυγο και έχω αλλά δύο μικρά παιδάκια η μεγάλη μου κόρη είναι 2χρονων και 10 μηνών και ο μπεμπης μας είναι 10μηνων.. Πριν  λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος στο τρίτο μας παιδάκι!!!! Χάρηκα  παραααα πολύ... Γιατί τα λατρεύω τα παιδάκια... Αν μπορούσα θα έκανα και καμιά δεκαριά... την  προηγούμενη Δευτέρα πήγα γυναικολόγο και επιβεβαιωθηκε... Ακούσαμε και καρδούλα... Σήμερα είμαι 9w ... Μου έδωσε πητ 06-04-19... Ξέφυγα τουλάχιστον απ τον Νοέμβριο.. Και τα άλλα δύο παιδάκια μου ήταν Νοεμβρη ... Από συμπτώματα ξεκίνησαν πριν μια μισή εβδομάδα όπως και στις πρώτες μου εγκυμοσύνες είχα αναγούλες... Θεέ μου δεν παλεύεται.. Και φουλ εξάντληση... Εύχομαι να περάσουν γρήγορα γιατί έχουμε και μεγάλη μετακόμιση από Αθήνα σε νησί... (ο σύζυγος είναι στρατιωτικός και πήραμε μετάθεση) Καλώς σας βρήκα!! Και καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες μας εύχομαι!!!!!! 

  • Μου αρέσει 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ζωη π. είπε:

Καλημέρα  κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα  μανούλες!!! Να σας συστηθώ είναι η ζωή 29 χρόνων μ έναν καλό σύζυγο και έχω αλλά δύο μικρά παιδάκια η μεγάλη μου κόρη είναι 2χρονων και 10 μηνών και ο μπεμπης μας είναι 10μηνων.. Πριν  λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος στο τρίτο μας παιδάκι!!!! Χάρηκα  παραααα πολύ... Γιατί τα λατρεύω τα παιδάκια... Αν μπορούσα θα έκανα και καμιά δεκαριά... την  προηγούμενη Δευτέρα πήγα γυναικολόγο και επιβεβαιωθηκε... Ακούσαμε και καρδούλα... Σήμερα είμαι 9w ... Μου έδωσε πητ 06-04-19... Ξέφυγα τουλάχιστον απ τον Νοέμβριο.. Και τα άλλα δύο παιδάκια μου ήταν Νοεμβρη ... Από συμπτώματα ξεκίνησαν πριν μια μισή εβδομάδα όπως και στις πρώτες μου εγκυμοσύνες είχα αναγούλες... Θεέ μου δεν παλεύεται.. Και φουλ εξάντληση... Εύχομαι να περάσουν γρήγορα γιατί έχουμε και μεγάλη μετακόμιση από Αθήνα σε νησί... (ο σύζυγος είναι στρατιωτικός και πήραμε μετάθεση) Καλώς σας βρήκα!! Και καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες μας εύχομαι!!!!!! 

Καλως ηρθες με το καλο να ερθει το νεο μελος υπομονη με τις αναγουλες δυστυχως εχουμε κ αυτα!! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...