Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, happysmile είπε:

Εντομεταξυ δν τρεχουν μυξες κ σημερα δν φτερνιζεται αλλα ακουω τα φλεματα βηχα εχει δν εχει γκρινια ξαναβρισκει την διαθεση του σιγα σιγα αλλα μ βγαζει το γαλα το οποιο ειναι πηχτο στο ρεψιμο τον πιανει βηχας κ το βγαζει κ φυσικα πινει λιγοτερα μλ μ φαινεται κ πιο αδυνατο!νανουλα μ στις ποσες μέρες ειδες διαφορα με το σιροπι?

Εδινα 2 ml πρωι-βραδυ και σε 2 μερες ηδη ακουγοταν καλυτερα. Οποτε ηδη και το παιδακι σου ειναι καλυτερα. Μην ανησυχεις, θα περασει κοριτσι μου. Ολα τα μωρακια καποια στιγμη θα αρρωστησουν. Για το γαλα που βγαζει προσπαθησε να κανεις ενα μικρο διαλειμμα ενδιαμεσα στο γευμα του. Σηκωσε τον για λιγο και συνεχιστε μετα απο 5-10 λεπτακια παλι. Συνεχισε με τους ορους μεχρι να καθαρισει τελειως και ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Εδινα 2 ml πρωι-βραδυ και σε 2 μερες ηδη ακουγοταν καλυτερα. Οποτε ηδη και το παιδακι σου ειναι καλυτερα. Μην ανησυχεις, θα περασει κοριτσι μου. Ολα τα μωρακια καποια στιγμη θα αρρωστησουν. Για το γαλα που βγαζει προσπαθησε να κανεις ενα μικρο διαλειμμα ενδιαμεσα στο γευμα του. Σηκωσε τον για λιγο και συνεχιστε μετα απο 5-10 λεπτακια παλι. Συνεχισε με τους ορους μεχρι να καθαρισει τελειως και ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου.

Του βαλα ορο τωρα κ τραβηξα τις μυξες τι εβγαλε κ δν ρουθουνιζε καθολου σκεψου οταν ρουθουνιζε τι ειχε μεσα το μωρο!!σωσιμο αυτο το μαραφετι που τις τραβα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ναι το χω κι αυτο υπ οψιν..αλλα τωρα τα βαζει κι ολα στο στομα του μα ολα ομως κι ελεγα μην ειναι κανα δοντι..

Καλά τα δόντια έννοειται πώς τα ενοχλούν καταρχήν σκέψου τα  φαγουριζουν τα ούλα!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Καλά τα δόντια έννοειται πώς τα ενοχλούν καταρχήν σκέψου τα  φαγουριζουν τα ούλα!

Ναι μωρε ειναι ζορι. Τι να κανουμε υπομονη..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Βασω μου να χαιρεστε το διαμαντακι σας, να ναι η ζωη της ονειρεμενη, ολα τα καλα του θεου να εχει η μικρη σου και την αδερφη της για να σας προσεχει ολους. Με συγκινησες πολυ και βασικα εναν χρονο τωρα με συγκινεις. Με την σταση σου, με την δυναμη σου, με το τσαγανο σου. Εδωσες μαθηματα πολλα και ας μην το ξερεις. Το παιδακι σου το σκεφτομαστε πολλες μανουλες και στα πρωτα της γενεθλια να δωσεις τις ευχες απο ολες μας, ειναι παρα πολλες οι θαυμαστριες που εχει. Να ειστε παντα καλα, να εχετε μονο στιγμες χαρας χαραγμενες στο μυαλο σας και να χαιρεστε την ομορφη οικογενεια σας. Χρονια πολλα! 

Ευχαριστούμε Αγάπη να είσαι καλά να χαίρεσαι την οικογενεια σου όταν μεγαλώσει Θ της τα δείξω όλα αυτά που μου γράφετε να ξέρει ότι είχε μαζί της πολλούς ανθρώπους!

17 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Χρόνια της πολλά. Χρόνια πολλά στο Διαμαντακι μας!!! Υγεία να έχει κάντε στη ζωή της. Να έχει μια ζωή όμορφη κι ανθρώπους που την αγαπούν, πάνω από όλα υγεία. Η αδερφούλα της την προσέχει από κει που είναι. Δωστης πολλές αγκαλιές και φιλιά κι από μένα!!! Βάσω μου πόσο σε θαυμάζω κι εγώ και πολλές από δω μέσα!! Πόση δύναμη ψυχής έχεις. Πραγματικά συγκινουμε μαζί σας σήμερα άλλη μια φορά και πάντα θα σας έχω στο μυαλό μου. 

Περαστικά. Κι εμείς με μυξες είμαστε αλλά έχει ξερόβηχα δεν έχει βρόγχο ευτυχώς μια μέρα κάναμε 38 και τέλος. Ε και πόσο οτριβιν να βάλεις. Εμένα η γιατρός μου είπε το τομπρατεξ. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να Είσαι καλά χώρις εσάς θα ήταν όλα ακόμα πιο δύσκολα με στηριξατε παρα πολυ κ στην δύσκολη εγκυμοσύνη κ μετα κ δε το ξεχνάω αυτό ποτέ!

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Χρόνια πολλά!!!! Να τη χαίρεσαι την ηρωίδα σου.. Πολύ συγκινήθηκα!!!! Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς σας συνέβη όμως έχω νιώσει τη δύναμη σας και πολύ σας καμαρώνω και τις δυο!

Να είσαι καλά ευχαριστώ πολύ!να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Σας ευχαριστώ κ πάλι όλες για τη στήριξή από την πρώτη στιγμή κ από την εγκυμοσύνη μου ακόμα οι πιο παλιές ξέρουν μαζί περάσαμε όλες τις δυσκολίες κ το μόνο που δεν ήθελα τότε ήταν να σας επηρεάσει η δική μου περίπτωση γιατί όλες κοντευατε τότε να φτάσετε στο τέλος κ χαιρόμουν τόσο πολύ κάθε φορά που πήγαιναν όλα καλά σε σας!!

  • Μου αρέσει 4

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα από το πρωί γυρνάει και από μπρούμυτα-ανάσκελα και από ανασκελα-μπρούμυτα αλλά φαίνεται ότι βαριέται κατά βάθος αχαχαχαχαχα 

Πολλή χαρά έχω 

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Μόνο ο δικός μου ο τεμπέλης δεν θέλει να κάνει τούμπα!

Θα αναγκαστεί κι αυτός κάποια στιγμή που θα θέλει να δει/Να πιάσει κάτι χαχαχαχαχα

Ποοοοοσοοο γρήγορα μεγαλώνουν!! Γίναμε 5 μηνών σήμερα, απίστευτο!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ευχαριστούμε Αγάπη να είσαι καλά να χαίρεσαι την οικογενεια σου όταν μεγαλώσει Θ της τα δείξω όλα αυτά που μου γράφετε να ξέρει ότι είχε μαζί της πολλούς ανθρώπους!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να Είσαι καλά χώρις εσάς θα ήταν όλα ακόμα πιο δύσκολα με στηριξατε παρα πολυ κ στην δύσκολη εγκυμοσύνη κ μετα κ δε το ξεχνάω αυτό ποτέ!

Να είσαι καλά ευχαριστώ πολύ!να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Σας ευχαριστώ κ πάλι όλες για τη στήριξή από την πρώτη στιγμή κ από την εγκυμοσύνη μου ακόμα οι πιο παλιές ξέρουν μαζί περάσαμε όλες τις δυσκολίες κ το μόνο που δεν ήθελα τότε ήταν να σας επηρεάσει η δική μου περίπτωση γιατί όλες κοντευατε τότε να φτάσετε στο τέλος κ χαιρόμουν τόσο πολύ κάθε φορά που πήγαιναν όλα καλά σε σας!!

Σας στέλνω την αγάπη μου!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια φουλ βηχα ακομα καλυτερευει βεβαια δν κανει εμετους εχει βρει το κεφι του απλα καθε φορα που παει να φωναξει τον πιανει βηχας δν φωναζει τωρα σκαω στο κλαμα εγω κατα αλλα γελα!αυριο θα τον παω στο γιατρο παλι!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, happysmile said:

Κοριτσια φουλ βηχα ακομα καλυτερευει βεβαια δν κανει εμετους εχει βρει το κεφι του απλα καθε φορα που παει να φωναξει τον πιανει βηχας δν φωναζει τωρα σκαω στο κλαμα εγω κατα αλλα γελα!αυριο θα τον παω στο γιατρο παλι!

Μην στεναχωριέσαι. Τι μπορείς να κάνεις καλύτερα;


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια φουλ βηχα ακομα καλυτερευει βεβαια δν κανει εμετους εχει βρει το κεφι του απλα καθε φορα που παει να φωναξει τον πιανει βηχας δν φωναζει τωρα σκαω στο κλαμα εγω κατα αλλα γελα!αυριο θα τον παω στο γιατρο παλι!

Κοριτσάκι μου περαστικά σας μη στεναχωριέσαι σε λίγες μέρες θα είστε περδικι

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2019 at 6:13 ΠΜ, vaso_mpempis είπε:

Φτου φτου μη Ρωτάς τέτοια και ταραζομαι χαχαχαχχχχαχα

Δεν έχω περίοδο και φοβάμαι συνέχεια και είμαι και αποκαισαρικη. Μετα απο πόσους μήνες λέτε επιτρέπεται; (πήρα φορά χαχαχαχα)

Σρην ομαδα vbac στο facebook λενε οτι και ενα χρονο να εχουν αποσταση οι δυο γέννες μεταξυ τους γεννας φυσιολογικα.βέβαια οσο πιο πολυς καιρος περασει τοσο πιο σιγουρες ημαστε για την επούλωση της τομης.

On 12/11/2019 at 1:18 ΜΜ, Vasoth. είπε:

Πέρασε ένας χρόνος...Το αντιγράφω κ εδώ γιατί από δω ξεκίνησαν ολα

Όλα έγιναν τόσο γρήγορα δε σας είδα δε σας άκουσα δε σας πήρα αγκαλια ούτε καν άκουσα το πρώτο σας κλάμα. Σας έβαλαν στα μαγικά κουτιά κ εγώ έμεινα πίσω με αδεια κοιλιά κ με μια άδεια αγκαλιά.τίποτα Δ πήγε όπως ονειρευόμουν ούτε ήταν η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου αυτή ήρθε 5 μήνες μετά όταν σε πρωτοπηρα στην αγκαλιά μου.Η αδερφή σου αποφάσισε να γίνει άγγελος ο φύλακας άγγελος σου κ εσύ αποφάσισες να μείνεις κ να παλέψεις κ τα κατάφερες! Ήθελες να ζήσεις κ μας το εδειχνες κάθε μέρα είχες πολύ πείσμα κ ακόμα έχεις μας έδινες δύναμη αντί να σου δινουμε εμεις! Σ ευχαριστώ που μπήκες στη ζωή μας τόσο γρήγορα Σ ευχαριστώ που με έκανες καλύτερο άνθρωπο Σ ευχαριστώ που εκεί στο μικρό σαλονάκι της αναμονής γνώρισα ανθρώπους άξιους με υπομονή κ χτίσαμε γερά θεμέλια για φιλίες μιας ζωής μαζι κ στο μπαλκονακι του 3ου μοιραζόμασταν την αγωνία κ τις ανησυχίες μας για τα μωρά μας γιατί έτσι τα βλέπαμε όλα σαν δικά μας! Να ευχαριστήσω πέρα απο τους γιατρούς μας που ήταν πάντα δίπλα σου κ διπλά μας ο καθενας με τον τρόπο του τους έχουμε όλους στην καρδιά μας κ τα κορίτσια που σε μεγάλωσαν κ σε πρόσεχαν η ΜΕΝΝ Ρίου ήταν η πρώτη σου οικογενεια κ θα ειμαι για πάντα ευγνώμων σε αυτούς τους ανθρώπους! Να ζήσεις Διαμαντενια μου! 

Να την χαιρεσαι την πριγκίπισσα σου Βασούλα!!!να ειναι παντα γερη και καλοτυχη!θα εχει παντα την αδερφουλα της να την προσεχει απο τον ουρανο!περασατε πολυ δυσκολα αλλα βγηκατε νικητριες και οι δυο.εισαι αξια θαυμασμου!και παλι να ρην χαιρεσαι και να την καμαρωνεις!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...