Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

@happysmile Περαστικά κ μην αγχώνεσαι. Άσε που στα βρέφη το 37.3 δεν είναι πυρετός λέει η παιδίατρος μας. Φυσ.ορό συχνά να αναπνεύσει κ αν έχει πολύ γκρίνια Ντεπόν αποτέλεσμα ότι σας δίνει. ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΊΣ! Μια εξαντλημένη μαμά δεν βοηθάει κανένα....


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια αρρωστησε το μωρο τελικα πηγα σημερα παλι στον παιδιατρο ιωσουλα λεει μ δωσε σπρει για μυτη κ αποτελ αν κανει πυρετο εκανε 37.3 κ εκαιγε το μωρο εχω πλανταξει γτ εγω τους κολλησα,το μωρο μ δν  κλαει σχεδον ποτε ολο γελαει κανει αγκου κ τωρα ειναι χαλια η ψυχη μ μουγκριζει εχει γκρινια δν τρώει το ρουθουνακι το ενα ειναι φραγμενο μ κανε εμετο γτ καταβαινουν οι μυξες στο λαιμο κ χει πιο πηχτα σαλακια!τυρανιεται το παιδακι μ σπαραζει η καρδια μ μπορει να κουγομαι υπερβολική αλλα δν αντεχω να βηχει τωρα τεσσαρων μηνων μωρο γτ το πνιγει η μυξα!μην τυχει σε καμμια σας!ποτε θα ξαναβρει το κεφι του το μωρο μου?

Να αδειαζεις καλα την μυτουλα του! Κ εμεις ιωση κολλησαμε 2μηνων κ μας το γυρισε σε 3μερες σε βρογχιολιτιδα μαζευτηκαν οι μυξουλες στα πνευμονια δυστηχως ειναι πολυυυ συχνο στα βρεφη! Πυρετο δεν καναμε ποτε! Ουτε το 37,3 θεωρειται πυρετος! Οπως σου ειπε η smile υπνος σε ανακλιση να αναπνευει κ πολλους ορους!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ένας χρόνος...Το αντιγράφω κ εδώ γιατί από δω ξεκίνησαν ολα

Όλα έγιναν τόσο γρήγορα δε σας είδα δε σας άκουσα δε σας πήρα αγκαλια ούτε καν άκουσα το πρώτο σας κλάμα. Σας έβαλαν στα μαγικά κουτιά κ εγώ έμεινα πίσω με αδεια κοιλιά κ με μια άδεια αγκαλιά.τίποτα Δ πήγε όπως ονειρευόμουν ούτε ήταν η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου αυτή ήρθε 5 μήνες μετά όταν σε πρωτοπηρα στην αγκαλιά μου.Η αδερφή σου αποφάσισε να γίνει άγγελος ο φύλακας άγγελος σου κ εσύ αποφάσισες να μείνεις κ να παλέψεις κ τα κατάφερες! Ήθελες να ζήσεις κ μας το εδειχνες κάθε μέρα είχες πολύ πείσμα κ ακόμα έχεις μας έδινες δύναμη αντί να σου δινουμε εμεις! Σ ευχαριστώ που μπήκες στη ζωή μας τόσο γρήγορα Σ ευχαριστώ που με έκανες καλύτερο άνθρωπο Σ ευχαριστώ που εκεί στο μικρό σαλονάκι της αναμονής γνώρισα ανθρώπους άξιους με υπομονή κ χτίσαμε γερά θεμέλια για φιλίες μιας ζωής μαζι κ στο μπαλκονακι του 3ου μοιραζόμασταν την αγωνία κ τις ανησυχίες μας για τα μωρά μας γιατί έτσι τα βλέπαμε όλα σαν δικά μας! Να ευχαριστήσω πέρα απο τους γιατρούς μας που ήταν πάντα δίπλα σου κ διπλά μας ο καθενας με τον τρόπο του τους έχουμε όλους στην καρδιά μας κ τα κορίτσια που σε μεγάλωσαν κ σε πρόσεχαν η ΜΕΝΝ Ρίου ήταν η πρώτη σου οικογενεια κ θα ειμαι για πάντα ευγνώμων σε αυτούς τους ανθρώπους! Να ζήσεις Διαμαντενια μου! 

  • Μου αρέσει 9

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Πέρασε ένας χρόνος...Το αντιγράφω κ εδώ γιατί από δω ξεκίνησαν ολα

Όλα έγιναν τόσο γρήγορα δε σας είδα δε σας άκουσα δε σας πήρα αγκαλια ούτε καν άκουσα το πρώτο σας κλάμα. Σας έβαλαν στα μαγικά κουτιά κ εγώ έμεινα πίσω με αδεια κοιλιά κ με μια άδεια αγκαλιά.τίποτα Δ πήγε όπως ονειρευόμουν ούτε ήταν η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου αυτή ήρθε 5 μήνες μετά όταν σε πρωτοπηρα στην αγκαλιά μου.Η αδερφή σου αποφάσισε να γίνει άγγελος ο φύλακας άγγελος σου κ εσύ αποφάσισες να μείνεις κ να παλέψεις κ τα κατάφερες! Ήθελες να ζήσεις κ μας το εδειχνες κάθε μέρα είχες πολύ πείσμα κ ακόμα έχεις μας έδινες δύναμη αντί να σου δινουμε εμεις! Σ ευχαριστώ που μπήκες στη ζωή μας τόσο γρήγορα Σ ευχαριστώ που με έκανες καλύτερο άνθρωπο Σ ευχαριστώ που εκεί στο μικρό σαλονάκι της αναμονής γνώρισα ανθρώπους άξιους με υπομονή κ χτίσαμε γερά θεμέλια για φιλίες μιας ζωής μαζι κ στο μπαλκονακι του 3ου μοιραζόμασταν την αγωνία κ τις ανησυχίες μας για τα μωρά μας γιατί έτσι τα βλέπαμε όλα σαν δικά μας! Να ευχαριστήσω πέρα απο τους γιατρούς μας που ήταν πάντα δίπλα σου κ διπλά μας ο καθενας με τον τρόπο του τους έχουμε όλους στην καρδιά μας κ τα κορίτσια που σε μεγάλωσαν κ σε πρόσεχαν η ΜΕΝΝ Ρίου ήταν η πρώτη σου οικογενεια κ θα ειμαι για πάντα ευγνώμων σε αυτούς τους ανθρώπους! Να ζήσεις Διαμαντενια μου! 

Βασω μου να χαιρεστε το διαμαντακι σας, να ναι η ζωη της ονειρεμενη, ολα τα καλα του θεου να εχει η μικρη σου και την αδερφη της για να σας προσεχει ολους. Με συγκινησες πολυ και βασικα εναν χρονο τωρα με συγκινεις. Με την σταση σου, με την δυναμη σου, με το τσαγανο σου. Εδωσες μαθηματα πολλα και ας μην το ξερεις. Το παιδακι σου το σκεφτομαστε πολλες μανουλες και στα πρωτα της γενεθλια να δωσεις τις ευχες απο ολες μας, ειναι παρα πολλες οι θαυμαστριες που εχει. Να ειστε παντα καλα, να εχετε μονο στιγμες χαρας χαραγμενες στο μυαλο σας και να χαιρεστε την ομορφη οικογενεια σας. Χρονια πολλα! 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να αδειαζεις καλα την μυτουλα του! Κ εμεις ιωση κολλησαμε 2μηνων κ μας το γυρισε σε 3μερες σε βρογχιολιτιδα μαζευτηκαν οι μυξουλες στα πνευμονια δυστηχως ειναι πολυυυ συχνο στα βρεφη! Πυρετο δεν καναμε ποτε! Ουτε το 37,3 θεωρειται πυρετος! Οπως σου ειπε η smile υπνος σε ανακλιση να αναπνευει κ πολλους ορους!!!!

Κ μεις ψιλοβρογχητιδα μ δωσε ενα κοκτειλ οτριβιν με τομπρεξ να βαζω δυο σταγονες καθε ρουθουνι αλλα δν βγαινουν ρε γμτ οι μυξες

Just now, happysmile είπε:

Κ μεις ψιλοβρογχητιδα μ δωσε ενα κοκτειλ οτριβιν με τομπρεξ να βαζω δυο σταγονες καθε ρουθουνι αλλα δν βγαινουν ρε γμτ οι μυξες

Δεν ξερω τι αλλο να κανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Κ μεις ψιλοβρογχητιδα μ δωσε ενα κοκτειλ οτριβιν με τομπρεξ να βαζω δυο σταγονες καθε ρουθουνι αλλα δν βγαινουν ρε γμτ οι μυξες

Δεν ξερω τι αλλο να κανω.

Εμεις πηραμε μεχρι κ αντιβιωση(algrofren) κ εισπνεομενα με μασκα οξυγονου(aerolin) γτ δεν την προλαβαμε στην αρχη της εγινε στο μπαμ ενω την προηγουμενη μας ειχε δει η γιατρος κ δεν ειχε χουρχουρισμα στο στηθος την επομενη το παθαμε! Εμεις δεν βαζαμε στην μυτη τπτ εκτος απο πολυ οροο πριν απο καθε γευμα κ οχι 2 σταγονες μια αμπουλα στην καθε μυτη ή 5μλ σε συριγγα! Βγαινανε οι μυξουλες αλλιως θα χρησιμοποιουσαμε αυτο που τις ρουφαει αλλα δεν χρειαστηκε! Την κοιμιζα σε ανακλιση 1βιβλιο κατω απο το στρωμα! Θα περασει υπομονη


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

18 ειμαστε!

15η έως 18η είναι άλμα ανάπτυξης

7 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κανει βρογχο στην πλατη τωρα κ ροχαλιζε εβηχε στον υπνο του ετσι τον εχω ορθιο πανω μ θα μεινω ξαγρυπνη εγω μεχρι να ξημερωσει να το ξαναπαω το μωρο στο γιατρο εχω κατααγχωθει πολυ ασχημος βηχας!σε τεσσερις μερες μπαινει στον τεταρτο

Πήγατε γιατρό?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

15η έως 18η είναι άλμα ανάπτυξης

Πήγατε γιατρό?

Πήγαμε εχει λιγο βροχγιτιδα είπε το αυτακι το ενα ειναι λιγο ερεθισμενο οχι ωτιτιδα ομως εδωσε σιροπι για βηχα το μιγμα αυτο για την μυτη αυτα!τι να κανουν δυο.σταγονες οτριβιν?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Πέρασε ένας χρόνος...Το αντιγράφω κ εδώ γιατί από δω ξεκίνησαν ολα

Όλα έγιναν τόσο γρήγορα δε σας είδα δε σας άκουσα δε σας πήρα αγκαλια ούτε καν άκουσα το πρώτο σας κλάμα. Σας έβαλαν στα μαγικά κουτιά κ εγώ έμεινα πίσω με αδεια κοιλιά κ με μια άδεια αγκαλιά.τίποτα Δ πήγε όπως ονειρευόμουν ούτε ήταν η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου αυτή ήρθε 5 μήνες μετά όταν σε πρωτοπηρα στην αγκαλιά μου.Η αδερφή σου αποφάσισε να γίνει άγγελος ο φύλακας άγγελος σου κ εσύ αποφάσισες να μείνεις κ να παλέψεις κ τα κατάφερες! Ήθελες να ζήσεις κ μας το εδειχνες κάθε μέρα είχες πολύ πείσμα κ ακόμα έχεις μας έδινες δύναμη αντί να σου δινουμε εμεις! Σ ευχαριστώ που μπήκες στη ζωή μας τόσο γρήγορα Σ ευχαριστώ που με έκανες καλύτερο άνθρωπο Σ ευχαριστώ που εκεί στο μικρό σαλονάκι της αναμονής γνώρισα ανθρώπους άξιους με υπομονή κ χτίσαμε γερά θεμέλια για φιλίες μιας ζωής μαζι κ στο μπαλκονακι του 3ου μοιραζόμασταν την αγωνία κ τις ανησυχίες μας για τα μωρά μας γιατί έτσι τα βλέπαμε όλα σαν δικά μας! Να ευχαριστήσω πέρα απο τους γιατρούς μας που ήταν πάντα δίπλα σου κ διπλά μας ο καθενας με τον τρόπο του τους έχουμε όλους στην καρδιά μας κ τα κορίτσια που σε μεγάλωσαν κ σε πρόσεχαν η ΜΕΝΝ Ρίου ήταν η πρώτη σου οικογενεια κ θα ειμαι για πάντα ευγνώμων σε αυτούς τους ανθρώπους! Να ζήσεις Διαμαντενια μου! 

Χρόνια της πολλά. Χρόνια πολλά στο Διαμαντακι μας!!! Υγεία να έχει κάντε στη ζωή της. Να έχει μια ζωή όμορφη κι ανθρώπους που την αγαπούν, πάνω από όλα υγεία. Η αδερφούλα της την προσέχει από κει που είναι. Δωστης πολλές αγκαλιές και φιλιά κι από μένα!!! Βάσω μου πόσο σε θαυμάζω κι εγώ και πολλές από δω μέσα!! Πόση δύναμη ψυχής έχεις. Πραγματικά συγκινουμε μαζί σας σήμερα άλλη μια φορά και πάντα θα σας έχω στο μυαλό μου. 

Just now, happysmile είπε:

Πήγαμε εχει λιγο βροχγιτιδα είπε το αυτακι το ενα ειναι λιγο ερεθισμενο οχι ωτιτιδα ομως εδωσε σιροπι για βηχα το μιγμα αυτο για την μυτη αυτα!τι να κανουν δυο.σταγονες οτριβιν?

Περαστικά. Κι εμείς με μυξες είμαστε αλλά έχει ξερόβηχα δεν έχει βρόγχο ευτυχώς μια μέρα κάναμε 38 και τέλος. Ε και πόσο οτριβιν να βάλεις. Εμένα η γιατρός μου είπε το τομπρατεξ. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

15η έως 18η είναι άλμα ανάπτυξης

Πήγατε γιατρό?

Ναι το χω κι αυτο υπ οψιν..αλλα τωρα τα βαζει κι ολα στο στομα του μα ολα ομως κι ελεγα μην ειναι κανα δοντι..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Πέρασε ένας χρόνος...Το αντιγράφω κ εδώ γιατί από δω ξεκίνησαν ολα

Όλα έγιναν τόσο γρήγορα δε σας είδα δε σας άκουσα δε σας πήρα αγκαλια ούτε καν άκουσα το πρώτο σας κλάμα. Σας έβαλαν στα μαγικά κουτιά κ εγώ έμεινα πίσω με αδεια κοιλιά κ με μια άδεια αγκαλιά.τίποτα Δ πήγε όπως ονειρευόμουν ούτε ήταν η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου αυτή ήρθε 5 μήνες μετά όταν σε πρωτοπηρα στην αγκαλιά μου.Η αδερφή σου αποφάσισε να γίνει άγγελος ο φύλακας άγγελος σου κ εσύ αποφάσισες να μείνεις κ να παλέψεις κ τα κατάφερες! Ήθελες να ζήσεις κ μας το εδειχνες κάθε μέρα είχες πολύ πείσμα κ ακόμα έχεις μας έδινες δύναμη αντί να σου δινουμε εμεις! Σ ευχαριστώ που μπήκες στη ζωή μας τόσο γρήγορα Σ ευχαριστώ που με έκανες καλύτερο άνθρωπο Σ ευχαριστώ που εκεί στο μικρό σαλονάκι της αναμονής γνώρισα ανθρώπους άξιους με υπομονή κ χτίσαμε γερά θεμέλια για φιλίες μιας ζωής μαζι κ στο μπαλκονακι του 3ου μοιραζόμασταν την αγωνία κ τις ανησυχίες μας για τα μωρά μας γιατί έτσι τα βλέπαμε όλα σαν δικά μας! Να ευχαριστήσω πέρα απο τους γιατρούς μας που ήταν πάντα δίπλα σου κ διπλά μας ο καθενας με τον τρόπο του τους έχουμε όλους στην καρδιά μας κ τα κορίτσια που σε μεγάλωσαν κ σε πρόσεχαν η ΜΕΝΝ Ρίου ήταν η πρώτη σου οικογενεια κ θα ειμαι για πάντα ευγνώμων σε αυτούς τους ανθρώπους! Να ζήσεις Διαμαντενια μου! 

Χρόνια πολλά!!!! Να τη χαίρεσαι την ηρωίδα σου.. Πολύ συγκινήθηκα!!!! Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς σας συνέβη όμως έχω νιώσει τη δύναμη σας και πολύ σας καμαρώνω και τις δυο!

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μ εχει δωσει καποια απο σας asthmotrat σιροπι?τον εχω τρελανει στον φυσιολογικο ορο πηρα κ αυτο που ρουφας τις μυξες!σκέφτομαι να βαζω τον ορο να τραβαω μυξες κ μετα να βαζω το οτριβιν!ορο οπωσδηποτε πριν απο καθε γευμα μονο εται τρωει αλλιως γκρινιαζει να ρουφαω τις μυξες πριν απο καθε γευμα προληπτικά η ειναι υπερβολη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια μ εχει δωσει καποια απο σας asthmotrat σιροπι?τον εχω τρελανει στον φυσιολογικο ορο πηρα κ αυτο που ρουφας τις μυξες!σκέφτομαι να βαζω τον ορο να τραβαω μυξες κ μετα να βαζω το οτριβιν!ορο οπωσδηποτε πριν απο καθε γευμα μονο εται τρωει αλλιως γκρινιαζει να ρουφαω τις μυξες πριν απο καθε γευμα προληπτικά η ειναι υπερβολη?

Εχω δωσει εγω asthmotrat πριν καναν μηνα που χε αρρωστησει κ ο δικος μου και ειχε πολλα φλεματα και πνιγοταν στις μυξες. Να του κανεις πολλους ορους και να τις ρουφας εννοειται πριν απο καθε γευμα, αν βλεπεις οτι εχει πολυ πραγμα ωστε να βοηθησεις να καθαρισει. Εγω φαντασου του εκανα μπορει και καθε μια ωρα ορους με συριγγα γιατι ειχε παρα πολλες μυξες και παλι δεν καθαριζε καλα. Περαστικουλια ευχομαι. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Κοριτσια μ εχει δωσει καποια απο σας asthmotrat σιροπι?τον εχω τρελανει στον φυσιολογικο ορο πηρα κ αυτο που ρουφας τις μυξες!σκέφτομαι να βαζω τον ορο να τραβαω μυξες κ μετα να βαζω το οτριβιν!ορο οπωσδηποτε πριν απο καθε γευμα μονο εται τρωει αλλιως γκρινιαζει να ρουφαω τις μυξες πριν απο καθε γευμα προληπτικά η ειναι υπερβολη?

Αχ βρε κορίτσι μου υπομονή! 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εχω δωσει εγω asthmotrat πριν καναν μηνα που χε αρρωστησει κ ο δικος μου και ειχε πολλα φλεματα και πνιγοταν στις μυξες. Να του κανεις πολλους ορους και να τις ρουφας εννοειται πριν απο καθε γευμα, αν βλεπεις οτι εχει πολυ πραγμα ωστε να βοηθησεις να καθαρισει. Εγω φαντασου του εκανα μπορει και καθε μια ωρα ορους με συριγγα γιατι ειχε παρα πολλες μυξες και παλι δεν καθαριζε καλα. Περαστικουλια ευχομαι. 

Εντομεταξυ δν τρεχουν μυξες κ σημερα δν φτερνιζεται αλλα ακουω τα φλεματα βηχα εχει δν εχει γκρινια ξαναβρισκει την διαθεση του σιγα σιγα αλλα μ βγαζει το γαλα το οποιο ειναι πηχτο στο ρεψιμο τον πιανει βηχας κ το βγαζει κ φυσικα πινει λιγοτερα μλ μ φαινεται κ πιο αδυνατο!νανουλα μ στις ποσες μέρες ειδες διαφορα με το σιροπι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...