Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κοριτσια μου να σας ρωτησω οσες ξεκινησατε σταιρεες ποσο ταιζετε πχ σουπα κ φρουτα στο μωρο?ποσα γραμμάρια? Ρε κοριτσια εχουμε μια διαφωνία με τον αντρα μου συνεχώςσε αυτο το θεμα πχ στη σουπα θα βαλω 50 γρ κρεας ειτε μοσχαρι ειτε κοτοπουλο ενα καροτο μιση πατατα μισο κολοκύθι σελινο σπανακι φασολακι...κ βγαινει μια ποσότητα ενω δινω στο μωρο κ τρωει εχω κ τν άντραμ να μ λεει πως τον ταιζω πολυ....το μωρο ανοίγει στομα καθε φορα π του δινω ...οποτε θελει να συαματησει χαζο δν ειναι θα γκρινιαξει...καμια φορα θα αποκοιμηθεί χωρις να φαει πολυ εμενα αυτο με τρωει...κ εχω κ τον αντρα μ να μ λέει φτανει...ρε κοριτσια καλύτερα για μενα να φαει περισσότερο παρα λιγότερο κ να πεινάει μετα ειμαι τοσο εκνευρισμένη...επισης φρουτα κανετε ενα απο το καθενα η μισο?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτησω οσες ξεκινησατε σταιρεες ποσο ταιζετε πχ σουπα κ φρουτα στο μωρο?ποσα γραμμάρια? Ρε κοριτσια εχουμε μια διαφωνία με τον αντρα μου συνεχώςσε αυτο το θεμα πχ στη σουπα θα βαλω 50 γρ κρεας ειτε μοσχαρι ειτε κοτοπουλο ενα καροτο μιση πατατα μισο κολοκύθι σελινο σπανακι φασολακι...κ βγαινει μια ποσότητα ενω δινω στο μωρο κ τρωει εχω κ τν άντραμ να μ λεει πως τον ταιζω πολυ....το μωρο ανοίγει στομα καθε φορα π του δινω ...οποτε θελει να συαματησει χαζο δν ειναι θα γκρινιαξει...καμια φορα θα αποκοιμηθεί χωρις να φαει πολυ εμενα αυτο με τρωει...κ εχω κ τον αντρα μ να μ λέει φτανει...ρε κοριτσια καλύτερα για μενα να φαει περισσότερο παρα λιγότερο κ να πεινάει μετα ειμαι τοσο εκνευρισμένη...επισης φρουτα κανετε ενα απο το καθενα η μισο?

Εμάς μας είδε πει τελική ποσότητα φαγητού 200 γρ φρούτο 200γρ μεσημέριανο 120 απογευματινοι. Πλέον τρώμε 200 φρούτο 230 μεσημεριανό και 150 απογευματινοι και σε αυτά μένουμε γιατί παίρνει πολύ καλό βάρος. Εγώ πχ σε ένα γεύμα της μεσημεριανό βάζω δύο μικρές πατάτες ένα κολοκυθάκι 50γρ κρέας λίγο κρεμμύδι μια τομάτα και βγαίνεις μπαμ συνήθως. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτησω οσες ξεκινησατε σταιρεες ποσο ταιζετε πχ σουπα κ φρουτα στο μωρο?ποσα γραμμάρια? Ρε κοριτσια εχουμε μια διαφωνία με τον αντρα μου συνεχώςσε αυτο το θεμα πχ στη σουπα θα βαλω 50 γρ κρεας ειτε μοσχαρι ειτε κοτοπουλο ενα καροτο μιση πατατα μισο κολοκύθι σελινο σπανακι φασολακι...κ βγαινει μια ποσότητα ενω δινω στο μωρο κ τρωει εχω κ τν άντραμ να μ λεει πως τον ταιζω πολυ....το μωρο ανοίγει στομα καθε φορα π του δινω ...οποτε θελει να συαματησει χαζο δν ειναι θα γκρινιαξει...καμια φορα θα αποκοιμηθεί χωρις να φαει πολυ εμενα αυτο με τρωει...κ εχω κ τον αντρα μ να μ λέει φτανει...ρε κοριτσια καλύτερα για μενα να φαει περισσότερο παρα λιγότερο κ να πεινάει μετα ειμαι τοσο εκνευρισμένη...επισης φρουτα κανετε ενα απο το καθενα η μισο?

Εμένα τώρα που ξεκίνησε κ τρώει καλά βάζουμε 70γρ κρέας με1 καρότο μικρό 1 κολοκύθι μικρό μισή πατάτα ενα παράδειγμα είναι αυτό κ βγαίνει περίπου 200 γρ εγώ Προσωπικά δε τη σταματάω τώρα που ξεκίνησε πεδευτηκα πολύ για να αρχίσει να τρώει όποτε την αφήνω όσο θέλει συνήθως το τρώει όλο. Στα φρούτα βάζω από ένα εκτός από την μπανάνα για να μη της κάνει δυσκοιλιότητα κ επίσης βγαίνει περίπου 160 με 200γρ ανάλογα τα φρούτα που θα βάλω Γενικά Επειδή εμεις θέλουμε θερμίδες δε τη σταματάω όσο θέλει ούτε την πιέζω για πιο πολύ. Ο παιδιατρος τι σου έχει πει?εμένα αν δε θέλει άλλο πχ σταματάει μόνη της.

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτησω οσες ξεκινησατε σταιρεες ποσο ταιζετε πχ σουπα κ φρουτα στο μωρο?ποσα γραμμάρια? Ρε κοριτσια εχουμε μια διαφωνία με τον αντρα μου συνεχώςσε αυτο το θεμα πχ στη σουπα θα βαλω 50 γρ κρεας ειτε μοσχαρι ειτε κοτοπουλο ενα καροτο μιση πατατα μισο κολοκύθι σελινο σπανακι φασολακι...κ βγαινει μια ποσότητα ενω δινω στο μωρο κ τρωει εχω κ τν άντραμ να μ λεει πως τον ταιζω πολυ....το μωρο ανοίγει στομα καθε φορα π του δινω ...οποτε θελει να συαματησει χαζο δν ειναι θα γκρινιαξει...καμια φορα θα αποκοιμηθεί χωρις να φαει πολυ εμενα αυτο με τρωει...κ εχω κ τον αντρα μ να μ λέει φτανει...ρε κοριτσια καλύτερα για μενα να φαει περισσότερο παρα λιγότερο κ να πεινάει μετα ειμαι τοσο εκνευρισμένη...επισης φρουτα κανετε ενα απο το καθενα η μισο?

Εμενα μ ειχε πει απο οταν ξεκινησει να τρωει κανονικα ας τρωει οσο θελει! 2μηνες στην αρχη 6-7-μηνων ετρωγε 300 φρουτα 400-450μεσημεριανο κ 200απογευμα! Μετα επεσε απο μονη της στα 250-300 ολα! Παντα δινω οσο θελει ας ειναι κ 150 κ μετα δινω πιο νωρις το επομενο γευμα! Επειδη παντα μαγειρευω για 2μερες φαγητο 2καροτα 3πατατες 140γρ κρεας μισο κρεμμυδακι 2μικρα κολοκυθακια ας πουμε εχει τυχει να φαει σε ενα γευμα τοσο ωστε για την επομενη μερα να εχει μεινει η μιση ποσοτητα απο το κανονικο! Πλεον δεν μετραω τπτ λογω κομματιων γεμιζω ενα πιατο βαθυ δικο μας κ τρωει οσο θελει συνηθως το τρωει ολο ή αφηνει 1-2κουταλιες δικες μας

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ειμαστε 5μιση μημων σχεδόν...εχουμε βαλει 2ο γευμα μετα το γαλα δλδ φρουτοκρεμα...κ 3ο γευμα σουπιτσα για μεσημερι....μου τα δεχτηκε ολα εξ αρχης...απλα η παιδίατρος μ εχει βαλει στη φρουτοκρεμα 1/2 απο μπανανα αχλαδι κ μηλο....κ στη σουπα μ εχει δωσει συνταγές....απλα ο άντρας μ επιμένει πως φουσκώνει πολυ η κοιλιτσα κ θα σκασει τ παιδι απ το φαι κ φτάνει...σμρ δεν αντεξα αρπαχτηκαμε...το παιδι να ανοιγει στόμα κ ο άντρας μ να λεει πιλγ εφαγε....για τη σούπα εννοω...καλα φρουτοκρεμα δε το συζητω θα αυξησω ποσοτητα γτ ζηταει κ αλλο οταν τη τελειώνει ....η παιδιατρος μ ειπε να τ δινω οσο θελει αλλα σιγα σιγα τ θεμα είναι πως σε λιγο θα κλείσουμε μηνα απ τη τελευταία φόρα π πηγαμε παιδιατρο αρα προφανως κ θα δινω πιο πολυ σφον μικρο....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Εμεις ειμαστε 5μιση μημων σχεδόν...εχουμε βαλει 2ο γευμα μετα το γαλα δλδ φρουτοκρεμα...κ 3ο γευμα σουπιτσα για μεσημερι....μου τα δεχτηκε ολα εξ αρχης...απλα η παιδίατρος μ εχει βαλει στη φρουτοκρεμα 1/2 απο μπανανα αχλαδι κ μηλο....κ στη σουπα μ εχει δωσει συνταγές....απλα ο άντρας μ επιμένει πως φουσκώνει πολυ η κοιλιτσα κ θα σκασει τ παιδι απ το φαι κ φτάνει...σμρ δεν αντεξα αρπαχτηκαμε...το παιδι να ανοιγει στόμα κ ο άντρας μ να λεει πιλγ εφαγε....για τη σούπα εννοω...καλα φρουτοκρεμα δε το συζητω θα αυξησω ποσοτητα γτ ζηταει κ αλλο οταν τη τελειώνει ....η παιδιατρος μ ειπε να τ δινω οσο θελει αλλα σιγα σιγα τ θεμα είναι πως σε λιγο θα κλείσουμε μηνα απ τη τελευταία φόρα π πηγαμε παιδιατρο αρα προφανως κ θα δινω πιο πολυ σφον μικρο....

Καλημέρα Ρια μου!! Τι κανετε; Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει τροφές ακόμα. Την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο. Σας έδωσε ριζαλευρο στην αρχη;

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Εμεις ειμαστε 5μιση μημων σχεδόν...εχουμε βαλει 2ο γευμα μετα το γαλα δλδ φρουτοκρεμα...κ 3ο γευμα σουπιτσα για μεσημερι....μου τα δεχτηκε ολα εξ αρχης...απλα η παιδίατρος μ εχει βαλει στη φρουτοκρεμα 1/2 απο μπανανα αχλαδι κ μηλο....κ στη σουπα μ εχει δωσει συνταγές....απλα ο άντρας μ επιμένει πως φουσκώνει πολυ η κοιλιτσα κ θα σκασει τ παιδι απ το φαι κ φτάνει...σμρ δεν αντεξα αρπαχτηκαμε...το παιδι να ανοιγει στόμα κ ο άντρας μ να λεει πιλγ εφαγε....για τη σούπα εννοω...καλα φρουτοκρεμα δε το συζητω θα αυξησω ποσοτητα γτ ζηταει κ αλλο οταν τη τελειώνει ....η παιδιατρος μ ειπε να τ δινω οσο θελει αλλα σιγα σιγα τ θεμα είναι πως σε λιγο θα κλείσουμε μηνα απ τη τελευταία φόρα π πηγαμε παιδιατρο αρα προφανως κ θα δινω πιο πολυ σφον μικρο....

Ακριβως ετσι ελεγε κ ο αντρας μου η μικρη να ανοιγει στομα κ αυτος να λεει φτανει θα σκασει! Τλκ οταν πηγαμε στην παιδιατρο κ ειχε βαλει 1μιση κιλο σχεδον στον 1μηνα στερεεων κ του ειπε ας τρωει οσο θελει δεν ξαναμιλησε! Οχι οτι τον ακουγα αλλα οταν στο λεει ο γιατρος που ξερει ειναι πιο σιγουρο!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα Ρια μου!! Τι κανετε; Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει τροφές ακόμα. Την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο. Σας έδωσε ριζαλευρο στην αρχη;

Στη σούπα βαζω άνθος ορυζης ναι αν κ δεν πολυ θελω θα ρωτήσω με τι άλλο μπορώ ν το αντικαταστήσω..κορίτσια οταν λέτε απογευματινο τι εννοείτε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Στη σούπα βαζω άνθος ορυζης ναι αν κ δεν πολυ θελω θα ρωτήσω με τι άλλο μπορώ ν το αντικαταστήσω..κορίτσια οταν λέτε απογευματινο τι εννοείτε???

3ο γευμα εννοουμε! Που συνηθως το δινω εγω 6-7! Κ ειτε της δινω παλι απο το μεσημεριανο ειτε βγαζω το κρεας απο το μεσημεριανο κ της το κανω με ζυμαρικο τραχανα κουςκους αστρακι κριθαρακι ή φιδε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

3ο γευμα εννοουμε! Που συνηθως το δινω εγω 6-7! Κ ειτε της δινω παλι απο το μεσημεριανο ειτε βγαζω το κρεας απο το μεσημεριανο κ της το κανω με ζυμαρικο τραχανα κουςκους αστρακι κριθαρακι ή φιδε!

Αα εμείς μέχρι μεσημεριανό έχουμε ...απογευματινα θηλάζει σε λιγες μερες θα παμε να δω τι θα πει....ισως δεν καταλαβα καλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2019 at 3:29 ΠΜ, Γλυκερια123 είπε:

Εγω δεν εχω γνωρισει κανενα γονιο να ναι ανετο...πιστευω το παιζουν ανετοι...ολοι ενα αγχος το χουν με τα παιδια..το αλλο σου παιδακι ποσο ειναι;

Έχεις δικιο, δεν πιστεύω να μην έχουν σε τπτ ποτέ άγχος! Το άλλο μου παιδάκι σε λιγότερο από μήνα κλείνει τα 3 κ μου φαίνεται απίστευτο πως πέρασε ο καιρός!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Εμένα το απόγευμα μου είπε αυγό με ζυμαρικά.

Έχω σπιτικό τραχανά αλλά βάζουμε αλάτι κ γάλα μέσα. Κάνει να το φάει το μωρό;

Νομίζω μέχρι 1 έτους απαγορεύεται το αγελαδινό γαλα


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

 Βρε κορίτσια διαβάζω πόσο τρώνε τα παιδάκια σας κ έχω πάθει σοκ. Δλδ μόνο ο δικός μου τρώει με το ζόρι φρουτοκρεμα 100-120μλ, μεσημεριανό 110-140 κ απογευματινό 100-120? Κ προσπαθώ να τον ταιζω όσο περισσότερο μπορώ? Έτσι κ στην πρώτη μου κ ακόμα χειρότερη εκείνη.. Γιατί τα δικά μου παιδιά βγαίνουν έτσι??? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...