Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια Καλημέρα!!Είναι φυσιολογικό μετα τις σταιρεες να δυσκοέυεται με τις κενώσεις ολη μερα κ να τα κανει την επομενη τ πρωι με πολυ γκρίνια μεσα στη νυχτα? Επισης η αλλαγη πανας εχει γινει παλη κανονική κωλο δεν βαζει κατω βαραει με τα ποδια πιάνει με τα χερια τη πανα σηκωνει λεκανη οως δεν βρέθηκα με κακα στα μούτρα ενας θεος ξερει....

Ναι συνηθως οι στερεες κανουν δυσκοιλιοτητα ειδικα στην αρχη μεχρι να συνηθισει το εντερακι δεν ξερω τι εχετε φαει μεχρι τωρα αλλα μπορεις για λιγες μερες να μην βαζεις πατατουλα ή ρυζι κ να βαζεις πιο πολυ καροτο ή κολοκυθακι επισης αν πινει νερακι προσπαθησε να πινει πιο πολυ να μαλακωνουν οι κενωσεις! Κ στα φρουτα περισσοτερο αχλαδι λιγοτερο μηλο κ μπανανα! Μεχρι να φτιαξει

Επισης λαδι ωμο στο τελος....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι συνηθως οι στερεες κανουν δυσκοιλιοτητα ειδικα στην αρχη μεχρι να συνηθισει το εντερακι δεν ξερω τι εχετε φαει μεχρι τωρα αλλα μπορεις για λιγες μερες να μην βαζεις πατατουλα ή ρυζι κ να βαζεις πιο πολυ καροτο ή κολοκυθακι επισης αν πινει νερακι προσπαθησε να πινει πιο πολυ να μαλακωνουν οι κενωσεις! Κ στα φρουτα περισσοτερο αχλαδι λιγοτερο μηλο κ μπανανα! Μεχρι να φτιαξει

Επισης λαδι ωμο στο τελος....

Χθες φαγαμε πατατα καροτο κολοκυθάκι σελινο κ αχλαδι  κ εμενα ο νους μ πηγε στη πατατα..θηλάζει μονο οποτε θα τον θηλασω πιο συχνα αν ειναι!!χιλια ευχαριστώωωω!!η βλακεία ειναι πως επιτέλους κοιμάται περισσότερο μεσα στη μερα κ τη νύχτα απλα λόγω της κοιλίτσας μου ξυπνάει το καημενο κ σπαράζει στο κλαμα με στημ νυχτα...ια το φτιάξουμε κ αυτο κ μετα ελπιζω να ξεκουράζεται πιο πολυ...τελικ καταλαβαίνω πως με το γαλα μ δεν χόρταινε οσο επρεπε...παλι καλα ξεκινησαμε σταιρεες....

Link to comment
Share on other sites

Πως είστε; Προσπαθώ να αρχίσω εκπαίδευση ύπνου. Δεν αντέχω άλλο αγκαλιά για να κοιμηθεί αλλά σπαράζει αν τον αφήσω στο κρεβάτι. Πήρα τον Εστιβιλ  θα το διαβάσω κ ο Θεός βοηθός...

 @vaso_mpempis Εγώ τα έκανα σκέτα το προηγούμενο σουκου :(

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Χθες φαγαμε πατατα καροτο κολοκυθάκι σελινο κ αχλαδι  κ εμενα ο νους μ πηγε στη πατατα..θηλάζει μονο οποτε θα τον θηλασω πιο συχνα αν ειναι!!χιλια ευχαριστώωωω!!η βλακεία ειναι πως επιτέλους κοιμάται περισσότερο μεσα στη μερα κ τη νύχτα απλα λόγω της κοιλίτσας μου ξυπνάει το καημενο κ σπαράζει στο κλαμα με στημ νυχτα...ια το φτιάξουμε κ αυτο κ μετα ελπιζω να ξεκουράζεται πιο πολυ...τελικ καταλαβαίνω πως με το γαλα μ δεν χόρταινε οσο επρεπε...παλι καλα ξεκινησαμε σταιρεες....

Κ εμεις το ιδιο με τον υπνο οταν ξεκινησαν οι στερεες 4.5-5μηνων κοιμοταν σερι ολο το βραδυ!!! Θα φτιαξει βγαλε την πατατα τελειως κ θηλαζε συχνα...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εμεις το ιδιο με τον υπνο οταν ξεκινησαν οι στερεες 4.5-5μηνων κοιμοταν σερι ολο το βραδυ!!! Θα φτιαξει βγαλε την πατατα τελειως κ θηλαζε συχνα...

Ρε συ τρωει 2η μερα χορτοσουπα αλλααα το θεμα ειναι πως τη τρωει σχεδον ολη γτ δεν τον αφήνω παραπανω....να υον αφησω να τη φαει ολη??η παιδίατρος μ ειπε οσο φαει ετσιβκ αλλιως θα τη φτυσει στην αρχη εμενα οχι δε την εφτυσε αλλα κλαίει κ θελει κ αλλο..

Τι να κάνω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Πως είστε; Προσπαθώ να αρχίσω εκπαίδευση ύπνου. Δεν αντέχω άλλο αγκαλιά για να κοιμηθεί αλλά σπαράζει αν τον αφήσω στο κρεβάτι. Πήρα τον Εστιβιλ  θα το διαβάσω κ ο Θεός βοηθός...

 @vaso_mpempis Εγώ τα έκανα σκέτα το προηγούμενο σουκου :(

Και εγώ κορίτσι αυτό θέλω να κάνω εκπαίδευση ύπνου... Για να κοιμηθει πρέπει να την έχω αγκαλιά και κούνημα ή βόλτα όλο το σπίτι και αν δν κοιμηθεί απορροφητηρα αλλά δν πάω άλλο κουράστηκα πολύ. Αυτο το βιβλίο που λες είναι το "κοιμήσου παιδί μου" 

Πόσο είναι το ζουζούνι σου? Εμείς 8 μηνων. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω περναω δυσκολα στο θεμα του υπνου. Κουνημα για να κοιμηθει white noise πολλα ξυπνηματα γενικα χαλια.Μεση και χερια πια εχουν βγει οφ. Ειχα σκεφτει και εγω σε μια στιγμη απογνωσης αυτη τη μεθοδο.Αλλα μετα πηρα το βιβλιο 'τα μωρα ειναι ανθρωποι της νυχτας' και αναθεωρησα αμεσως. Με οσα διαβασα για τη συγκεκριμενη μεθοδο θα δισταζα πολυ να την κανω και ας τραβαω ζορια.Δικη μου γνωμη αυτη βεβαια

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Πως είστε; Προσπαθώ να αρχίσω εκπαίδευση ύπνου. Δεν αντέχω άλλο αγκαλιά για να κοιμηθεί αλλά σπαράζει αν τον αφήσω στο κρεβάτι. Πήρα τον Εστιβιλ  θα το διαβάσω κ ο Θεός βοηθός...

 @vaso_mpempis Εγώ τα έκανα σκέτα το προηγούμενο σουκου :(

έχεις δοκιμάσει όταν τον βάζεις στην κούνια και τον πιάνουν κλάματα να του μιλήσεις/τραγουδήσεις;; Εμένα μου έτυχε κανα δυο φορες να κλαίει και όταν τον έπαιρνα αγκαλιά να σταματάει αλλά στο τέλος τον άφησα στην κούνια και τον χάιδευα και του μιλόυσα (του έλεγα ότι δεν γίνεται να κοιμάται στην αγκαλιά μου και ότι πρέπει να κοιμάται στην κούνια του- ανάθεμα κι αν καταλαβε τι ελεγα χαχαχαχαχαχαχα) και έπιασε!! Ηρέμησε και κοιμήθηκ! Ίσως απλα να νύσταζε πολύ και να μην έχει να κάνει...... αλλά συνέβη

Ήθελα να μοιραστώ..... έχασα 2 πόντους από την κοιλιά!!! :lol: (και φυσικά έφαγα πρόφιτερολ)

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Ria@90 είπε:

 

Ρε συ τρωει 2η μερα χορτοσουπα αλλααα το θεμα ειναι πως τη τρωει σχεδον ολη γτ δεν τον αφήνω παραπανω....να υον αφησω να τη φαει ολη??η παιδίατρος μ ειπε οσο φαει ετσιβκ αλλιως θα τη φτυσει στην αρχη εμενα οχι δε την εφτυσε αλλα κλαίει κ θελει κ αλλο..

Τι να κάνω???

Ας φαει οσο θελει το μωρο αυτο θα σ πει ποτε δεν θελει!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι συνηθως οι στερεες κανουν δυσκοιλιοτητα ειδικα στην αρχη μεχρι να συνηθισει το εντερακι δεν ξερω τι εχετε φαει μεχρι τωρα αλλα μπορεις για λιγες μερες να μην βαζεις πατατουλα ή ρυζι κ να βαζεις πιο πολυ καροτο ή κολοκυθακι επισης αν πινει νερακι προσπαθησε να πινει πιο πολυ να μαλακωνουν οι κενωσεις! Κ στα φρουτα περισσοτερο αχλαδι λιγοτερο μηλο κ μπανανα! Μεχρι να φτιαξει

Επισης λαδι ωμο στο τελος....

Το καρότο σφίγγει. 

1 hour ago, Ria@90 είπε:

 

Ρε συ τρωει 2η μερα χορτοσουπα αλλααα το θεμα ειναι πως τη τρωει σχεδον ολη γτ δεν τον αφήνω παραπανω....να υον αφησω να τη φαει ολη??η παιδίατρος μ ειπε οσο φαει ετσιβκ αλλιως θα τη φτυσει στην αρχη εμενα οχι δε την εφτυσε αλλα κλαίει κ θελει κ αλλο..

Τι να κάνω???

Για τη δυσκοιλιότητα μη βάζεις καρότο, μείωσε πατάτα, αύξησε πράσινα κ λιιιιιγο το λάδι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλίο είναι το "κοιμήσου παιδί μου" όντως και δεν το έχω εφαρμόσει προς το παρόν γιατί δεν αντέχω. Δεν παίζει προς το παρόν να τον βάλω ξάπλα οταν νυσταξει. Με το που νυστάζει κλαίει με αναφιλητά αν τον ακουμπήσω στην κουνια κ εσχάτως δεν θέλει καν πιπίλα! Παλιά τον άφηνα δίπλα μου με την πιπίλα κ αποικοιμιοταν.  Τώρα ζορίζεται ακόμα κ στη σιέστα κ βασανίζεται.

@Nicol_ δεν θέλω να το διαβάσω. Δυστυχώς με τη νέα χρονιά πρέπει να γυρίσω σε μια εξαιρετικά απαιτητική δουλειά με πολύ σκληρό ωράριο και ταξίδια. Αν δεν κοιμάται το βράδυ είναι αδύνατο να ανταπεξελθω τόσο εγώ όσο κ ο άντρας μου γιατί αναγκαστικά θα λείπω κάποιες μέρες το μήνα. Χρειαζόμαστε διαύγεια απαραιτήτως μπας και καταφέρω να τον βλέπω. :cry:

P.s.χρειαζόμαι support group γιατί ζορίζομαι φοβερά που πρέπει να τον αφήσω και μάλιστα όχι ένα απλό 8ωρο. Σήμερα είδα μια μαμά να παίρνει το παιδάκι της από τον παιδικό και έλιωσα στο κλάμα που εγώ δεν θα είναι παρούσα ούτε καν για αυτό και που παίζει να περνάνε μέρες που δεν να μην τον πετυχαίνω ξύπνιο.

 

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ας φαει οσο θελει το μωρο αυτο θα σ πει ποτε δεν θελει!

Αλήθεια ε δε πειραζει που τωρα ξεκίνησε δεν το παω λαου λαου οσο θελει αυτο ε? Ωραια ευχαριστώ!!!!

Just now, Smile89 είπε:

Το καρότο σφίγγει. 

Για τη δυσκοιλιότητα μη βάζεις καρότο, μείωσε πατάτα, αύξησε πράσινα κ λιιιιιγο το λάδι. 

Καροτο χμμμ οκ αυριο λιγότερο..πατατα εβαλα λιγοτερο απο μιση σημερα..εβαλα περισσότερο κολοκύθακι φασολακι και σπανακι....αντε να δούμε σήμερα αν τον ενοχλήσει η κοιλιά..απλα μ κανει εντύπωση π ξ παιδίατρος μ μου ειπε φρουτα ενα ενα ανα 3 μερες ενα φρούτο κ την 9η μερα ολα μαζι φρούτοκρεμα αλλα στη σουπα μ τα εβαλε μονομιας ολα μαζι...απο γνωστές μ φιλες άκουσα πως κ στα λαχανικα ενα ενα τα βάλανε  οχι ολα μαζι..τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 said:

Αλήθεια ε δε πειραζει που τωρα ξεκίνησε δεν το παω λαου λαου οσο θελει αυτο ε? Ωραια ευχαριστώ!!!!

Καροτο χμμμ οκ αυριο λιγότερο..πατατα εβαλα λιγοτερο απο μιση σημερα..εβαλα περισσότερο κολοκύθακι φασολακι και σπανακι....αντε να δούμε σήμερα αν τον ενοχλήσει η κοιλιά..απλα μ κανει εντύπωση π ξ παιδίατρος μ μου ειπε φρουτα ενα ενα ανα 3 μερες ενα φρούτο κ την 9η μερα ολα μαζι φρούτοκρεμα αλλα στη σουπα μ τα εβαλε μονομιας ολα μαζι...απο γνωστές μ φιλες άκουσα πως κ στα λαχανικα ενα ενα τα βάλανε  οχι ολα μαζι..τι να πω....

Αυριο θα αρχίσει τα λαχανικά αλλά η παιδίατρος μου είπε να την ενημερώσω αν έχω θέμα μήπως προσθέσουμε δαμάσκηνο στα φρούτα.

Και εμένα τρώει σαν τρελός τα φρούτα και του δίνω το διπλό από ότι είναι κανονικά το γεύμα που αντιστοιχεί σε 25 κουταλάκια.

Ακριβώς το ίδιο κ εμάς με τα φρούτα αλλά λαχανικά αύριο όλα μαζί.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Αλήθεια ε δε πειραζει που τωρα ξεκίνησε δεν το παω λαου λαου οσο θελει αυτο ε? Ωραια ευχαριστώ!!!!

Καροτο χμμμ οκ αυριο λιγότερο..πατατα εβαλα λιγοτερο απο μιση σημερα..εβαλα περισσότερο κολοκύθακι φασολακι και σπανακι....αντε να δούμε σήμερα αν τον ενοχλήσει η κοιλιά..απλα μ κανει εντύπωση π ξ παιδίατρος μ μου ειπε φρουτα ενα ενα ανα 3 μερες ενα φρούτο κ την 9η μερα ολα μαζι φρούτοκρεμα αλλα στη σουπα μ τα εβαλε μονομιας ολα μαζι...απο γνωστές μ φιλες άκουσα πως κ στα λαχανικα ενα ενα τα βάλανε  οχι ολα μαζι..τι να πω....

Οχι ας φαει οσο θελει! Κ εμεις τα φρουτα ενα ενα τα προσθεταμε κ τα λαχανικα το ιδιο απλα την πρωτη μερα ξεκινησαμε πατατα καροτο κ μετα ενα ενα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...