Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Λογικα θα γυρισει τι θα κανει...παντως εγω ειπα δεν ξαναδιαβαζω τιποτα στο ιντερνετ σχετικα με το μπεμπη..δεν το ψαχνω παλι..μονο τον παιδιατρο θα ρωταω..παντως κι εμενα μου φανηκε λιγο αναποδα πρωτα επρεπε να γυρισει απο ανασκελα μπρουμυτα και μετα το αντιστροφο..ετσι μου φαινεται τουλαχιστον..οτι και να κανουν μας φαινεται τρομερο μωρε..χαρα που παιρνω μολις καταφεερνει κατι χαχαχ κι ολες μας νομιζω..

Το ανασκελα μπρουμητα ειναι πιο δυσκολο ενω το μπρουμητα ανασκελα βαζει λιγο δυναμη κ γυρναει το αλλο θελει ολοκληρη υποθεση! Εμενα γυρισε περιπου 5μηνων απο ανασκελα μπρουμητα κ περιπου 10μερες μετα το αντιστροφο! Μην κοιτατε το ιντερνετ για τετοια,εγω το χρησιμοποιουσα μονο για τα αλματα:lol:

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

 

Δεν ξερω πως εγιναν δυο οι παραθεσεις..τελοσπαντων..το ιδιο μ αυτο που περιγραφεις εγινε και με το μπεμπη μου..γελασε δυνατα πρωτη φορα 3.5 μηνων και μετα σταματησε..τιποτα..ολη μερα τον καραγκιοζη του κανα κι αυτος σοβαρος..και ξαφνικα ειδε μια μερα κατι κουταβια και γελασε παλι..και γενικα απο την πρωτη φορα να χει γελασει 4-5 φορες με πολυ ζορι..τι να κανουμε δε γελαει...ρωτησα τον παιδιατρο με πολυ αγχος γιατι μπηκα κι εγω στο ιντερνετ και διαβασα τα ιδια με σενα κι απο τοτε μου μπηκε η ιδεα η ριμαδα και μου πε οτι ειναι φυσιολογικο!!!και φωνουλες μπορει ν αρχισει να κανει μου πε και ξαφνικα να σταματησει..δεν ειναι ανησυχιτικο..ωρες ωρες ευχομαι να μην υπηρχε το ιντερνετ γιατι η τοση πληροφορηση μονο αγχος μας προκαλει...παρεπιπτοντως ο μπεμπης μου σημερα γυρισε απο μπρουμυτα ανασκελα..πρωτη φορα..επισης γυρναει στο πλαι..απο ανασκελα μπρουμυτα μου φαινεται θ αργησει..παντως ειμαι πολυ χαρουμενη..τα δικα σας ποτε γυρισαν;;

Εμεις 5 μηνων κ κατι γυρνάνει απο ανασκελα μπρούμυτα κ στο πλαι μονο απ τη μια πλευρά...τον βλεπω προσπαθεί τωρα να γυρισει απο μπρούμυτα ανάσκελα αλλα ακόμη στην προσπάθεια....καποια στιγμή θα το πετύχει σε καλο δρόμο ειναι προσπαθεί παρα πολυ το πουλακι μου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε περίοδος!! Σοκ.. Είναι τόσο περίεργο μετα απο τοοοοοοοσαααα και τοοοοσααα!! Για τα κιλά πιστεύετε χάνονται πιο εύκολα με την περίοδο η μπα;;; το γάλα δεν φαίνεται να επηρεάστηκε ακόμα.. 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πρώτη φορά γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα 3,5 μηνών αλλά το έκανε 1 φορά την ημέρα κ αν. Όσο περνούσε ο καιρός γυρνούσε όλο κ πιο σπάνια κ έφτασε 5 μηνών κ δεν γυρνούσε καθολου. Τότε άρχισε να γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα κ το αντίστροφο καθόλου κ είχα αγχωθει. Αλλά ευτυχώς από 5,5 μηνών άρχισε να κάνει βαρελάκια κ ξεαγχωθηκα. Εν τω μεταξύ σήμερα  6 μηνών ήταν η πρώτη φορά που ενώ ήταν μπρούμυτα σήκωσε τον κορμό κ το κεφάλι του πολύ ψηλά κ στάθηκε με τις παλάμες (τα πόδια βέβαια τα είχε κάτω, δεν τα σήκωσε κ αυτά). Οι μανουλες που έχουν πιο μεγάλα μωράκια πόσο καιρό μετά από αυτό άρχισαν να μπουσουλανε?

@vaso_mpempis ίσως να χάνονται πιο εύκολα τώρα τα κιλά. Το έχω ακούσει κ από άλλες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Κοριτσια το κριθαράκι ή τον τραχανά τα πολτοποιουμε στο μπλέντερ;

Επίσης τον κρόκο του αυγού σε βραστό αυγό ή μπορώ κ να το σπάσω να το κάνω στο αντικολλητικό;

Σου έβαλε ο παιδίατρος κ αυγό κ τραχανά κ κριθαράκι η ρωτάς μελλοντικά? Εγώ στο πρώτο μου παιδί τα πολτοποιουσα. Τον τραχανά κάποιες ξέρω το δίνουν κ έτσι, εγώ φοβόμουν! Τον κρόκο νομίζω βραστό γιατι αλλιώς νομίζω θα γίνει στερεό πολύ..

Link to comment
Share on other sites

@mama16 καλε εσενα γυρισε απο πολυ νωρις...αυτο παλι που κανουν κατι και μετα δεν το ξανακανουν σε τρελαινουν ..σε γεμιζουν αγχος...κανει και πους απς δηλαδη τωρα:-D

@Ria@90 κι εμενα μονο απ την μια γυρναει στο πλαι..μεχρι και γι αυτο ειχα αγχωθει...αλλα οκ σιγα σιγα μου περασε..

Γενικα ειμαι σε φαση που προσπαθω να ξεαγχωθω και να μαι λιγο πιο χαλαρη γιατι αμα συνεχισω ετσι δε με βλεπω καλα...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Κοριτσια το κριθαράκι ή τον τραχανά τα πολτοποιουμε στο μπλέντερ;

Επίσης τον κρόκο του αυγού σε βραστό αυγό ή μπορώ κ να το σπάσω να το κάνω στο αντικολλητικό;

Εγώ όλα μούλτι. Τον τραχανά βράσε τον αρκετά ώστε να γίνει κρέμα στο μούλτι. Ο κρόκος βραστος. Βράσε τι αυγό 6-8 λεπτά για τη σαλμονέλα λιώσε το πηρούνι μια κουταλιά του γλυκού λάδι κ λίγο νερό να γίνει σα μελάτο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 said:

Σου έβαλε ο παιδίατρος κ αυγό κ τραχανά κ κριθαράκι η ρωτάς μελλοντικά? Εγώ στο πρώτο μου παιδί τα πολτοποιουσα. Τον τραχανά κάποιες ξέρω το δίνουν κ έτσι, εγώ φοβόμουν! Τον κρόκο νομίζω βραστό γιατι αλλιώς νομίζω θα γίνει στερεό πολύ..

Μου τα έβαλε η παιδίατρος!

Just now, Smile89 said:

Εγώ όλα μούλτι. Τον τραχανά βράσε τον αρκετά ώστε να γίνει κρέμα στο μούλτι. Ο κρόκος βραστος. Βράσε τι αυγό 6-8 λεπτά για τη σαλμονέλα λιώσε το πηρούνι μια κουταλιά του γλυκού λάδι κ λίγο νερό να γίνει σα μελάτο. 

Θενκ γιου! Προβληματίστηκα γιατί το πολτοποιημένο κριθαράκι έκανε κ για στοκος....


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@mama16 καλε εσενα γυρισε απο πολυ νωρις...αυτο παλι που κανουν κατι και μετα δεν το ξανακανουν σε τρελαινουν ..σε γεμιζουν αγχος...κανει και πους απς δηλαδη τωρα:-D

@Ria@90 κι εμενα μονο απ την μια γυρναει στο πλαι..μεχρι και γι αυτο ειχα αγχωθει...αλλα οκ σιγα σιγα μου περασε..

Γενικα ειμαι σε φαση που προσπαθω να ξεαγχωθω και να μαι λιγο πιο χαλαρη γιατι αμα συνεχισω ετσι δε με βλεπω καλα...

Άσε μην το συζητάς το άγχος που περνάς όταν σταματάνε να κάνουν πράγματα που έκαναν. Η πρώτη μου η κόρη άργησε περισσότερο να τα κάνει αλλά απ' τη στιγμή που γύρισε το έκανε καθημερινά, ο μπέμπης ενώ ξεκίνησε αρκετά νωρίς για ένα διάστημα μετά δεν έκανε τπτ κ είχα κατα αγχωθει. Εσένα πόσο είναι το μωράκι σου?

Just now, Kpp83 είπε:

Μου τα έβαλε η παιδίατρος!

Θενκ γιου! Προβληματίστηκα γιατί το πολτοποιημένο κριθαράκι έκανε κ για στοκος....

Ο κάθε γιατρός έχει την σειρά του στα φαγητά. Εμένα αυγό νομίζω γύρω στον 7-8 βαζει. Πάντως τώρα που θα πάω θα την πω να ξεκινήσω τραχανά για το απόγευμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mama16 είπε:

Άσε μην το συζητάς το άγχος που περνάς όταν σταματάνε να κάνουν πράγματα που έκαναν. Η πρώτη μου η κόρη άργησε περισσότερο να τα κάνει αλλά απ' τη στιγμή που γύρισε το έκανε καθημερινά, ο μπέμπης ενώ ξεκίνησε αρκετά νωρίς για ένα διάστημα μετά δεν έκανε τπτ κ είχα κατα αγχωθει. Εσένα πόσο είναι το μωράκι σου?

Ο κάθε γιατρός έχει την σειρά του στα φαγητά. Εμένα αυγό νομίζω γύρω στον 7-8 βαζει. Πάντως τώρα που θα πάω θα την πω να ξεκινήσω τραχανά για το απόγευμα!

4.5 μηνων ειναι..και λενε οτι στο δευτερο δεν εχεις αγχος...:D

  • Χαχα 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

 Οι μανουλες που έχουν πιο μεγάλα μωράκια πόσο καιρό μετά από αυτό άρχισαν να μπουσουλανε?

 

Μετα απο αυτο το στηριγμα μπουσουλησε σε 2μηνες:lol:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

Μου τα έβαλε η παιδίατρος!

Θενκ γιου! Προβληματίστηκα γιατί το πολτοποιημένο κριθαράκι έκανε κ για στοκος....

Κ μενα έτσι έγινε το πεπονακι στοκος χαχα κ ο τραχανας τη μια μου βγηκε πολύ πηχτό επισης στοκοςκ την άλλη υπερβολικά νερουλο θα την πετύχω κάποια στιγμή την αναλογια τραχανα νερου χαχα αν καποια το χει ας μου πει πόσο βαζει


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kpp83 είπε:

Μου τα έβαλε η παιδίατρος!

Θενκ γιου! Προβληματίστηκα γιατί το πολτοποιημένο κριθαράκι έκανε κ για στοκος....

Όταν το βράζεις κοίτα να μένει νεράκι σα σουπιτσα ώστε στο μούλτι να γίνεται κρέμα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Κ μενα έτσι έγινε το πεπονακι στοκος χαχα κ ο τραχανας τη μια μου βγηκε πολύ πηχτό επισης στοκοςκ την άλλη υπερβολικά νερουλο θα την πετύχω κάποια στιγμή την αναλογια τραχανα νερου χαχα αν καποια το χει ας μου πει πόσο βαζει

Τραχανάς νερό 1/3 ανακάτεμα συνέχεια κ προσθέτεις νεράκι ανάλογα πόσο πηχτό το θές. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...