Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Λετε να ναι επικίνδυνο να το καταπιει ?εννοω οι ουσίες του ημιμονιμου....πιστευω μ εφυγε στον νεροχύτη με το ζεστο νερο μαλακωσε αλλα αν λεμε τυχον???

αν το καταπιε θα βγει στα κακα, αν δεν βγει στη βδομαδα , θα βγει στις δυο .   ο δικος μου καταπιε μπαταρια  ( ρολογιου), και βγηκε στις δυο βδομαδες .

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Κ ομως κοιμηθηκα με την μασκα ολο το βραδυ φιλη μου!κ πλατη στο μωρο τον εβαλα στο λικνο ευτυχως μέχρι της 4 μ κοιμαται στο καροτσι(αλλος γολγοθας) αν κολλησει θα πεθανω απτις τυψεις μου!

Δεν θα κολλησει εσυ κανεις το ασφαλεστερο π μπορεις!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Επειδή τη Δευτέρα πρέπει να φάμε κρεας πόσα γρ. είναι η μερίδα του;

70γρ μ ειχε πει στην αρχη η παιδιατρος ενα μεσαιο γιουβαρλακι με το ματι! Τωρα εμεις το εχουμε αυξησει βεβαια αλλα στην αρχη 70γρ

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Επειδή τη Δευτέρα πρέπει να φάμε κρεας πόσα γρ. είναι η μερίδα του;

Εμένα η παιδίατρος που χθες βάλαμε μοσχάρι μου είπε για αρχή να του βάλω 15-20γρ κ σιγά σιγά να το αυξήσω. Τώρα μάλλον είναι κ ανάλογα την παιδίατρο αλλά τα 70γρ που είπε στην Βαλεντίνα πολλά μου φαίνονται. Μάλλον η δικιά μου είναι πιο επιφυλακτική στο θέμα του φαγητού γιατί βλέπω ότι άλλοι παιδίατροι απ' την αρχή λένε να φάνε τα μωρά όσο θέλουν. Εμένα πρώτη μέρα μου είπε 5-10 κουταλάκια, την δεύτερη τα διπλάσια κ την Τρίτη μέρα όσο θέλει

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ κορίτσια είναι πολύ χαρούμενη. Πριν 3 μέρες άρχισε ο μικρούλης μου τα βαρελάκια, βέβαια ακόμα πάει μόνο απ' την δεξιά μεριά, απ' την αριστερή όχι ακόμα!!!

Just now, Smile89 είπε:

Κορίτσια καλημέρα είχε πει κάποια κοπέλα από δω ότι πίνει το nexium το μωρό τής?

Εμένα η πρώτη μου κόρη έπινε nexium. Γιατί σου είπαν να της δίνεις? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Εν τω μεταξύ κορίτσια είναι πολύ χαρούμενη. Πριν 3 μέρες άρχισε ο μικρούλης μου τα βαρελάκια, βέβαια ακόμα πάει μόνο απ' την δεξιά μεριά, απ' την αριστερή όχι ακόμα!!!

Εμένα η πρώτη μου κόρη έπινε nexium. Γιατί σου είπαν να της δίνεις? 

Πεινάμε επαντορεν αλλά τώρα με την ανάκληση τους από τον ΕΟΦ πήγαμε αναγκαστικά στο nexium. Διαβάζω στις οδηγίες ότι στα 15ml ρίχνεις ένα φακελάκι των 10mg και γίνεται παχύρευστο. Εμένα μου είπε στα 15ml να ρίχνω τα 2/3 από το φακελάκι κ ρε γαμωτο το κάνω με το μάτι. Η απορία μου είναι πάλι θα γίνει παχύρευστο που βάζω λιγότερα mg? Ξέρεις?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Πεινάμε επαντορεν αλλά τώρα με την ανάκληση τους από τον ΕΟΦ πήγαμε αναγκαστικά στο nexium. Διαβάζω στις οδηγίες ότι στα 15ml ρίχνεις ένα φακελάκι των 10mg και γίνεται παχύρευστο. Εμένα μου είπε στα 15ml να ρίχνω τα 2/3 από το φακελάκι κ ρε γαμωτο το κάνω με το μάτι. Η απορία μου είναι πάλι θα γίνει παχύρευστο που βάζω λιγότερα mg? Ξέρεις?

Εμας μας είχε πει να βαζουμε απ' ότι θυμάμαι γιατί πέρασαν κ 2 χρόνια από τότε το μισό φακελάκι στα 5μλ. Οταν λες παχύρευστο εννοείς υγρό πάλι αλλά όχι τόσο αραιό όπως το νερό ε? Λογικά πάντως αφού σας είπε να βάζετε λιγότερο θα είναι λίγο πιο αραιό. Αλλά τι σε πειράζει να είναι λίγο πιο παχύρευστο? Δεν το πίνει η μικρούλα? Κ εγώ με το μάτι το έκανα. Αυτό που έκανα είναι να ρίχνω όλο το περιεχόμενο σε ένα κομμάτι αλουμινόχαρτο κ έπαιρνα ένα μαχαίρι, έκανα μια γραμουλα στη μέση κ πήγαινα τη σκόνη τη μια αριστερά κ την άλλη δεξιά κ αν ήθελα κ το 1/4 έκανα την ίδια διαδικασία με τη μισή σκόνη. Εσύ πως το κάνεις με το μάτι? Πάντως αν δεν το πίνει τόσο πηχτό πιστεύω ότι κ λίγο περισσότερο νερό να βάλεις μήπως κ αραιώσει δεν πειράζει. Ανακλήθηκε το επαντορεν? Πώς κ έτσι? Σε όλα τα μωρά αυτό έδιναν παλιά οι παιδίατροι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια  κρεατοσουπα ποτε βαλατε στο παιδι?η παιδίατρος μ εχει γραφει ταυτόχρονα με την εισαγωγή των φρούτων  2 μερες χορτοσπυπα 2 μερες κοτοσ κ 2 σουπα με μοσχάρι....στην ουσία 3 ημερη εισαγωγη στα φρουτα μηλο μπανανα κ αχλαδι κ 9 ημερες θα μαθει να τρωει σουπα ταυτοχρονα με τα φρουτα...μεχρι στιγμής εδινα μονο χορτοσουπα γτ ψιλο φιβαμαι να δωσω κρέατοσπυπα...αλλα κανονικά μπαινει ε ? Δεν καταλαβα λαθος?να διευκρινίσω ξεκινησαμε σταιρεες τωρα 4μιση μηνων σε λιγες μερες κλείνουμε  5 μηνες κ ξεκινησαμε λογβ του ότι μαλλον δε χορταινε κ σκονη δε δινω αφου δε τη δέχεται κιολας...κ γτωειχαμε θεμα με το εντερακι αλλεργία κ με τις κενωσεις οι οποιες μετα την εισαγωγή έστρωσαν....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια  κρεατοσουπα ποτε βαλατε στο παιδι?η παιδίατρος μ εχει γραφει ταυτόχρονα με την εισαγωγή των φρούτων  2 μερες χορτοσπυπα 2 μερες κοτοσ κ 2 σουπα με μοσχάρι....στην ουσία 3 ημερη εισαγωγη στα φρουτα μηλο μπανανα κ αχλαδι κ 9 ημερες θα μαθει να τρωει σουπα ταυτοχρονα με τα φρουτα...μεχρι στιγμής εδινα μονο χορτοσουπα γτ ψιλο φιβαμαι να δωσω κρέατοσπυπα...αλλα κανονικά μπαινει ε ? Δεν καταλαβα λαθος?να διευκρινίσω ξεκινησαμε σταιρεες τωρα 4μιση μηνων σε λιγες μερες κλείνουμε  5 μηνες κ ξεκινησαμε λογβ του ότι μαλλον δε χορταινε κ σκονη δε δινω αφου δε τη δέχεται κιολας...κ γτωειχαμε θεμα με το εντερακι αλλεργία κ με τις κενωσεις οι οποιες μετα την εισαγωγή έστρωσαν....

εμεvα μου ειχε πει μετα απο 15 μερες απο τηv εισαγωγη φρουτωv. γεvικα εvας καvοvας ειvαι μολις τρωει ικαvοποιητικη ποσοτητα απο φρουτα βαζεις κ αλλο γευμα. αv τρωει αρκετη ποσοτητα κ απο λαχαvικα βαζεις κ το κρεας. το προβλημα ειvαι μηv πεσουv βαρια γιαυτο αφηvεις αρκετες μερες για vα μαθαιvει στομαχι εvτερο τις τροφες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Κορίτσια καλημέρα είχε πει κάποια κοπέλα από δω ότι πίνει το nexium το μωρό τής?

Εγω κοριτσι μου!πρεπει να δώσεις?

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Πεινάμε επαντορεν αλλά τώρα με την ανάκληση τους από τον ΕΟΦ πήγαμε αναγκαστικά στο nexium. Διαβάζω στις οδηγίες ότι στα 15ml ρίχνεις ένα φακελάκι των 10mg και γίνεται παχύρευστο. Εμένα μου είπε στα 15ml να ρίχνω τα 2/3 από το φακελάκι κ ρε γαμωτο το κάνω με το μάτι. Η απορία μου είναι πάλι θα γίνει παχύρευστο που βάζω λιγότερα mg? Ξέρεις?

Αγαπη αν δινεις ξενο γαλα φτιαξε 30 μλ κ ριξε ολο το φακελακι μεσα η αντλησε γαλα δικο σου μην  επιχειρησεις στα 15γτ θα γινει παχυρευστο σαν κρεμα,ανοιξε κ μεγαλυτερη τρυπα στην πιπιλα!εγω ετσι το εκανα εχει παρει δυο κουτια περιπου ο δικος μου!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Εμας μας είχε πει να βαζουμε απ' ότι θυμάμαι γιατί πέρασαν κ 2 χρόνια από τότε το μισό φακελάκι στα 5μλ. Οταν λες παχύρευστο εννοείς υγρό πάλι αλλά όχι τόσο αραιό όπως το νερό ε? Λογικά πάντως αφού σας είπε να βάζετε λιγότερο θα είναι λίγο πιο αραιό. Αλλά τι σε πειράζει να είναι λίγο πιο παχύρευστο? Δεν το πίνει η μικρούλα? Κ εγώ με το μάτι το έκανα. Αυτό που έκανα είναι να ρίχνω όλο το περιεχόμενο σε ένα κομμάτι αλουμινόχαρτο κ έπαιρνα ένα μαχαίρι, έκανα μια γραμουλα στη μέση κ πήγαινα τη σκόνη τη μια αριστερά κ την άλλη δεξιά κ αν ήθελα κ το 1/4 έκανα την ίδια διαδικασία με τη μισή σκόνη. Εσύ πως το κάνεις με το μάτι? Πάντως αν δεν το πίνει τόσο πηχτό πιστεύω ότι κ λίγο περισσότερο νερό να βάλεις μήπως κ αραιώσει δεν πειράζει. Ανακλήθηκε το επαντορεν? Πώς κ έτσι? Σε όλα τα μωρά αυτό έδιναν παλιά οι παιδίατροι..

Απλά μωρέ επειδή δεν επιζε αγχώθηκα μη το δίνω λάθος χεστα. Κι αυτό το πράγμα με το μάτι σπαστικό. Εν τω μεταξύ τρέχω να της το δώσω το πρωί γιατί μου είπε αφού το πάρει μετά από 40λεπτα το γάλα. 

On 8/11/2019 at 7:21 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Κοριτσια εχω παθει ενα σοκ...ετοιμάστα φαιβγια τον μικρο εφαγε τελειωσα μαζεψα επλυνα πιατα κ συνειδητοποιώ πως εχει σπασει μεγαλο κομματι του νυχιου μου το οποιο κ ειναι βαμμένο...πρωτη σκέψη μην επεσε στο μπλεντερ την ωρα π εβαζα τα λαχανικα δεύτερη μην ηταν καπου παμω στον μικρο κ το καταπιε...θελω μα πιστευω πως επεσε καθως επλαινα τα πιατα....αχ τωρα δεν θα μ φυγει η σκεψη ολη μερα...μ

Ελπίζω να σου έχει φύγει η σκέψη. 

On 8/11/2019 at 8:36 ΜΜ, Kpp83 είπε:

1 Πατάτα μικρή 1 καρότα baby κολοκύθι κ λίγο λάδι στο τέλος.

@Ria@90 Θα έβλεπες ψηφίδα χρώματος...

Πρώτη φορά του βάζεις λαχανικά?  

On 8/11/2019 at 10:34 ΜΜ, happysmile είπε:

Κοριτσια μου αρρωσταινω μαλλον τωρα τι θα κανω με το μωρο?

Μάσκα όπως έκανες.

On 9/11/2019 at 1:14 ΠΜ, happysmile είπε:

Που κοιμαται διπλα μ εχει φοβο?πες να γυρισω πλατη με την μασκα ομως θα κοιμηθω?

Κι εγώ με μάσκα κοιμόμουν. 

17 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Επειδή τη Δευτέρα πρέπει να φάμε κρεας πόσα γρ. είναι η μερίδα του;

Εμείς βάζουμε 50γρ ωμο

Just now, happysmile είπε:

Εγω κοριτσι μου!πρεπει να δώσεις?

Αγαπη αν δινεις ξενο γαλα φτιαξε 30 μλ κ ριξε ολο το φακελακι μεσα η αντλησε γαλα δικο σου μην  επιχειρησεις στα 15γτ θα γινει παχυρευστο σαν κρεμα,ανοιξε κ μεγαλυτερη τρυπα στην πιπιλα!εγω ετσι το εκανα εχει παρει δυο κουτια περιπου ο δικος μου!

Εσείς τι δοσολογία παίρνετε?

Just now, happysmile είπε:

Εγω κοριτσι μου!πρεπει να δώσεις?

Αγαπη αν δινεις ξενο γαλα φτιαξε 30 μλ κ ριξε ολο το φακελακι μεσα η αντλησε γαλα δικο σου μην  επιχειρησεις στα 15γτ θα γινει παχυρευστο σαν κρεμα,ανοιξε κ μεγαλυτερη τρυπα στην πιπιλα!εγω ετσι το εκανα εχει παρει δυο κουτια περιπου ο δικος μου!

Να δώσω ταυτόχρονα το νεξιουμ με το γάλα εννοείς?

  • Ευχαριστώ 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Απλά μωρέ επειδή δεν επιζε αγχώθηκα μη το δίνω λάθος χεστα. Κι αυτό το πράγμα με το μάτι σπαστικό. Εν τω μεταξύ τρέχω να της το δώσω το πρωί γιατί μου είπε αφού το πάρει μετά από 40λεπτα το γάλα. 

Ελπίζω να σου έχει φύγει η σκέψη. 

Πρώτη φορά του βάζεις λαχανικά?  

Μάσκα όπως έκανες.

Κι εγώ με μάσκα κοιμόμουν. 

Εμείς βάζουμε 50γρ ωμο

Εσείς τι δοσολογία παίρνετε?

Να δώσω ταυτόχρονα το νεξιουμ με το γάλα εννοείς?

Ολο το φακελακι εμενα πινει νεξιουμ απο ενος μηνων παντα το βαζα μεσα στο γαλα του εφτιαχνα 30μλ γαλα κ ολο το φακελακι!ανακατεμα καλο κ το επινε!εσενα πινει νερο το μωρο ε?αρα το κανεις με νερακι εφοσον το βαλεις στο νερο δεν πηζει μην σε ανησυχεί!τωρα γτ της δινεις εχει ενοχληση?ποσο μηνων ειναι?παθαινετε κ σεις οισοφαγητιδα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...