Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 11/11/2019 at 7:58 ΜΜ, Kpp83 είπε:

Κουνήσου από τη θέση σου! Μπράβο το μοναδικό μας κοριτσάκι!!! Αν ξεκινήσατε με φρούτα θα γελάσεις γιατί τους αρέσουν.

Σήμερα βάλαμε κ κοτόπουλο στα λαχανικά μας κ το έφαγε όλο. Του έβαλα 40γρ. για αρχή από κοτόπουλο.

Ξέρετε πόσο νερό πρέπει να πίνουν;

Εμένα τρώει πάτατα καρότο κολοκύθι αλλά έτσι όπως το φτιάχνω έτσι σχεδόν το πετάω ενώ φρούτα κ κρέμα βανίλια τα ξεσκίζει.. Τι να κάνω βρε κορίτσια.. Όταν μπει το κρέας θα της αρέσει καλύτερα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εμένα τρώει πάτατα καρότο κολοκύθι αλλά έτσι όπως το φτιάχνω έτσι σχεδόν το πετάω ενώ φρούτα κ κρέμα βανίλια τα ξεσκίζει.. Τι να κάνω βρε κορίτσια.. Όταν μπει το κρέας θα της αρέσει καλύτερα; 

Εμένα κάνει το αντίθετο, του αρέσει το φαγητό αλλά τα φρούτα κ γενικά οι γλυκειες γεύσεις όχι ιδιαίτερα... Πιστεύω πάντως κάποια στιγμή θα φάει καλύτερα το μεσημεριανό. Να κάνεις υπομονή κάποιο καιρό! Σε ένα σχόλιο σου ρωτουσες αν είναι κάποια έγκυος?? Μήπως είσαι εσύ?? :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Εμένα κάνει το αντίθετο, του αρέσει το φαγητό αλλά τα φρούτα κ γενικά οι γλυκειες γεύσεις όχι ιδιαίτερα... Πιστεύω πάντως κάποια στιγμή θα φάει καλύτερα το μεσημεριανό. Να κάνεις υπομονή κάποιο καιρό! Σε ένα σχόλιο σου ρωτουσες αν είναι κάποια έγκυος?? Μήπως είσαι εσύ?? :)

Και εμένα κορίτσια το φαγητό της αρέσει πάρα πολύ, φρουτοκρεμα ούτε να την δει χαχχαχχα. Τρώει λίγο και μετά με διαφορά χαζά που της κάνω θα φάε λίγο παραπάνω χαχχαχχα. Τ ζουζούνια σας πίνουν νερακι μόνα τους? Εμένα ακόμη δν κρατάει καλά Μπιμπερό γαι να πιει μόνη της. 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εμείς τέλος του μήνα μαλλον θα ξεκινήσουμε τροφές. Μου ειπε μια κοπέλα πρώτα λαχανικά και μετά φρούτα καλύτερα γιατί λόγω γλυκόζης μετά δεν  τρώνε  εύκολα τα λαχανικά. Απ ότι διαβάζω είναι είναι στο παιδί βέβαια αλλά εσείς τι λετε; η παιδίατρος μου είπε δεν έχει σημασία η σειρά σε αυτές τις ομάδες τροφίμων 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dimitr@17 said:

Εμένα τρώει πάτατα καρότο κολοκύθι αλλά έτσι όπως το φτιάχνω έτσι σχεδόν το πετάω ενώ φρούτα κ κρέμα βανίλια τα ξεσκίζει.. Τι να κάνω βρε κορίτσια.. Όταν μπει το κρέας θα της αρέσει καλύτερα; 

Ναι πολύ καλύτερα!!! Δοκίμασε κ γλυκοπατατα. Ειδικά το μοσχάρι το τρώει άνετα!

Το αγόρι μου σήμερα έκλεισε μισό χρόνο ζωής και α) έκανε σβούρα β) ανακάλυψε το πουλί του. Γελάσαμε με την ψυχή μας!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια κι εμείς τέλος του μήνα μαλλον θα ξεκινήσουμε τροφές. Μου ειπε μια κοπέλα πρώτα λαχανικά και μετά φρούτα καλύτερα γιατί λόγω γλυκόζης μετά δεν  τρώνε  εύκολα τα λαχανικά. Απ ότι διαβάζω είναι είναι στο παιδί βέβαια αλλά εσείς τι λετε; η παιδίατρος μου είπε δεν έχει σημασία η σειρά σε αυτές τις ομάδες τροφίμων 

Εμεις ξεκινησαμε με φρουτα κ μια χαρα ετρωγε κ τα λαχανικα! Τωρα τρωει οτι τρωγεται:lol: κωψαμε κ τα αλεσμενα κ τρωμε κομματια!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis said:

Κορίτσια κι εμείς τέλος του μήνα μαλλον θα ξεκινήσουμε τροφές. Μου ειπε μια κοπέλα πρώτα λαχανικά και μετά φρούτα καλύτερα γιατί λόγω γλυκόζης μετά δεν  τρώνε  εύκολα τα λαχανικά. Απ ότι διαβάζω είναι είναι στο παιδί βέβαια αλλά εσείς τι λετε; η παιδίατρος μου είπε δεν έχει σημασία η σειρά σε αυτές τις ομάδες τροφίμων 

Αγάπη εμας μας ειπε πρωτα φρουτοκρεμα μετα λαχανικά κ μετα λαχανικά με κρέας. Ρα λαχανικά σκέτα δεν τα γούσταρε καθόλου αλλά τα άντεξε. Μόλις μπήκε το κρεατάκι τρώμε και τα 150ml. Όχι σαν τα φρούτα αλλά τα τρώμε!

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια κι εμείς τέλος του μήνα μαλλον θα ξεκινήσουμε τροφές. Μου ειπε μια κοπέλα πρώτα λαχανικά και μετά φρούτα καλύτερα γιατί λόγω γλυκόζης μετά δεν  τρώνε  εύκολα τα λαχανικά. Απ ότι διαβάζω είναι είναι στο παιδί βέβαια αλλά εσείς τι λετε; η παιδίατρος μου είπε δεν έχει σημασία η σειρά σε αυτές τις ομάδες τροφίμων 

Εμείς ξεκινήσαμε με φρούτακ μετά λαχανικά

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Και εμένα κορίτσια το φαγητό της αρέσει πάρα πολύ, φρουτοκρεμα ούτε να την δει χαχχαχχα. Τρώει λίγο και μετά με διαφορά χαζά που της κάνω θα φάε λίγο παραπάνω χαχχαχχα. Τ ζουζούνια σας πίνουν νερακι μόνα τους? Εμένα ακόμη δν κρατάει καλά Μπιμπερό γαι να πιει μόνη της. 

 

Χαχαχα κ εγώ τα ίδια κάνω!!!! Εγώ η αλήθεια είναι ότι νερό δεν έδωσα ακόμη... Θηλάζω μετά το φαγητό για να ξεδιψάει κ να παίρνει περισσότερες θερμίδες! Σιγά σιγά πρέπει να του δώσω βέβαια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Να πούμε σήμερα που είναι η παγκόσμια μέρα προωρότητας μια ευχή για όλα ρα μωράκια που το πάλεψαν και το παλεύουν! Α και να ανοίξουμε τις ΜΕΝΝ επιτέλους Όπως στο εξωτερικό!

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μ γλυκα τι κανετε? Ο μπεμπης εβγαλε δυο δοντακια κατω πλεον φαίνονται  πιο εντονα κ ειναι πρησμενα τα ουλα...οταν τρωει δαγκώνειτο κουτάλι κ ακούγεται τσακ τσακ εχει πλακα..αλλα πλεον δαγκώνει κ τη ρωγα οταν θηλαζει...κοριτσια π θηλασατε μακροπρόθεσμα τι φαση με αυτο θα δαγκωνει πλεον  το στηθος???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσάκια μ γλυκα τι κανετε? Ο μπεμπης εβγαλε δυο δοντακια κατω πλεον φαίνονται  πιο εντονα κ ειναι πρησμενα τα ουλα...οταν τρωει δαγκώνειτο κουτάλι κ ακούγεται τσακ τσακ εχει πλακα..αλλα πλεον δαγκώνει κ τη ρωγα οταν θηλαζει...κοριτσια π θηλασατε μακροπρόθεσμα τι φαση με αυτο θα δαγκωνει πλεον  το στηθος???

:wub:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμεις ξεκινησαμε με φρουτα κ μια χαρα ετρωγε κ τα λαχανικα! Τωρα τρωει οτι τρωγεται:lol: κωψαμε κ τα αλεσμενα κ τρωμε κομματια!

Κορίτσι μου πως κόψατε τα αλεσμένα? Εγώ πάντα το φαγητό της το πάταγα με ένα χειροκίνητο πατητήρι όχι όμως να γίνει τελείως λιωμένο και το κρέας στο μπλέντερ, αλλά τώρα θέλω ναντην ξεκινήσω να της δίνω κομματάκια πιο μεγάλα αλλά φοβάμαι λίγο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...