Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια άσχετη ερώτησή ...εσας οθ παππουδες με ολη αυυτη τη κατασταση βλεπουν τα παιδιά σας?κ αν οχι ποτε σκοπεύετε?

On 25/4/2020 at 10:00 ΜΜ, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου,εμένα είναι βέβαια πιο μικρός από σένα αλλά κατά τον έκτο τον έβαλα κούνια ενώ κοιμομασταν μαζί..έμαθα την εγκυμοσύνη κ σκεφτόμουν τι θα γίνει μετά,οπότε είπα στην βράδυ κολλάει το σίδερο.το πρώτο βράδυ ενέδωσαν,το δεύτερο κάθησα 3 ώρες εκεί μαζί του,δεν κοιμόταν με τίποτα,ενέδωσα πάλι...μετά να σου πω την αλήθεια έβαλα τον άντρα μου..το πρώτο βράδυ έκανε μια ώρα να κοιμηθεί,δεύτερο βράδυ μισάωρο,τρίτο τέταρτο.τωρα κοιμάται μόνος του κ στην χειρότερη αν δεν τα καταφέρει κάθεται ο άντρας μου δίπλα του χωρίς να κλαίει κ σε ένα δεκάλεπτο κοιμάται.ακομα κ τώρα εγώ δεν εμφανιζομαι στο τοπίο όταν έρχεται η ώρα του ύπνου γιατί ξεσηκώνεται!μήπως να δοκιμάσει ο μπαμπάς κ ας ζοριστει λίγο στην αρχή..εσένα σε έχει συνδέσει κ με τον θηλασμό γι αυτό είναι αρκετά δύσκολο.επισης για να πω την αλήθεια εγώ δεν ήμουν κ πολύ αποφασιστική,ζοριζομουν αρκετα κ δεν αντέχω καθόλου με το που ξεκινάει το κλάμα,λιγοψυχαω εύκολα.καθε παιδάκι βέβαια είναι διαφορετικό κ θέλει τον χρόνο του.ισως να περάσουν λίγο τα δόντια κ μετά να ξεκινήσεις την εκπαίδευση.δουλεια πότε ξεκινάς;

Εμάς μας είπε δεν το πειράζουμε μέχρι να χρονισει κ απλά το κατεβάζει αυτή προσεκτικά κάθε μήνα που πάμε στο ιατρείο.βεβαια κάθε φορά κλαίει ο μικρός,οπότε καταλαβαίνω ότι του είναι κ δυσάρεστο.

Κορίτσια κ κάτι άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω που έχει σχέση με την τωρινή μου εγκυμοσυνη.προχθες πάω τουαλέτα κ βλέπω αίμα,κόκκινο κ πολύ,χάνω την γη κάτω από τα πόδια μου,ξάπλα κ πάω το άλλο πρωί για υπέρηχο.το μωρό ευτυχώς τέλεια,ζωηροτατο,αλλά μου λέει ο γιατρός έχεις επιπωματικο πλακούντα κ επειδή εφάπτεται στον τράχηλο(είναι τόσο χαμηλά) έχεις μια αποκόλληση όπου κ την είδα η ίδια πεντακάθαρα.μου λέει μόνο κρεβάτι κ τουαλέτα μέχρι να περάσει η αποκόλληση κ γενικά ίσως να ανέβει με το πέρασμα των εβδομάδων κ ο πλακούντας.την Δευτέρα έχω την αυχενική κ σκοπεύω να ρωτήσω διαφορά κ τον εμβρυολογο γιατί έψαξα για επιπωματικο πλακούντα κ αγχώθηκα αρκετά.εχω καταστεναχωρεθει κ για τον μικρό που δεν μπορώ να κάνω τίποτα.ηθελα να ρωτήσω πρώτον αν κάποια κοπέλα είχε αποκόλληση κ πόσο καιρό έκανε να δέσει κ δεύτερον αν κάποια κοπέλα είχε στην εγκυμοσύνη της χαμηλά τον πλακούντα κ πώς πήγε.

Πλεον που εσκασε το δοντακι π τον βασανιζε τον αφήνουμε λιγο στο κρεβατι μας οπου κυλιέται μισο κοιμισμένος κ ερχεται κ καταληγει να κοιμαται μόνος τ βαζει το κεφαλι τ πανω μας κ κλεινει ματια...μόνος του....τον παίρνουμε σιγα σιγα κ τον βάζουμε στη κούνια τ...εχει εδω κ λιγα βραδυα ετσι ευτυχως...

On 25/4/2020 at 6:58 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Εγώ θα σου έλεγα όταν τον κοιμίζεις να τον βάζεις κούνια. Μπορεί στην αρχή να σε ταλαιπωρήσει αλλά θα το μάθει πιστευτω ότι θα κοιμάται εκεί. Εσυ θα του το μάθεις, Επίσης τον κοιμίζει άλλος; Μήπως να αναλάβει λίγο παραπάνω ο μπαμπάς; Χωρίς πίεση όμως άμα το παιδί ζορίζεται και σε θέλει εγώ λέω να κάνεις λίγο υπομονή!!! Κάτι βράδια κι εμένα δεν ήθελε ουτε από μακριά να δει ότι πάει ο πατέρας του να τον πάρει... ήθελε μόνο εμένα! Του πέρασε ευτυχώς αλλά δεν τον πίεσα καθόλου. Και στο κρεβάτι που τον είχα σε κάποια φάση άρρωστο και είχε κακομάθει του το ξέμαθα χωρις δράματα σιγά σιγά.

Είναι και στο παιδί βέβαια, εγώ σου λέω τι έχει συμβεί σε εμένα

Αγορομάνες να ρωτήσω κάτι, τι παίζει με το πουλάκι του μωρού; Κάνουμε κάτι; Νομίζω κάτι μου είχε πει η παιδίατρος μετά τον 10ο θα το δούμε, αλλά λόγω συνθηκών αναβάλλαμε την παρακολούθηση για μέσα Μαιου

Ναι εχει αλλάξει λιγο τη συνηθεια κοιμαται μόνος βεβαια με τη παρουσια μας...εμεις απλα τον κοιτάμε κανει τα δικα τ αυτός κ τσουπ κοιμάται κ τον βάζουμε στο κρεβάτι τ...ποσο γρήγορα αλλάζουν καποια πράγματα....επισης μια ερωτηση σε διαφορετικό δωματιο απο ποτε?εμεις το καθυστέρησαμε γτ λεγαμε πανω στον χρόνο γυρω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια άσχετη ερώτησή ...εσας οθ παππουδες με ολη αυυτη τη κατασταση βλεπουν τα παιδιά σας?κ αν οχι ποτε σκοπεύετε?

Πλεον που εσκασε το δοντακι π τον βασανιζε τον αφήνουμε λιγο στο κρεβατι μας οπου κυλιέται μισο κοιμισμένος κ ερχεται κ καταληγει να κοιμαται μόνος τ βαζει το κεφαλι τ πανω μας κ κλεινει ματια...μόνος του....τον παίρνουμε σιγα σιγα κ τον βάζουμε στη κούνια τ...εχει εδω κ λιγα βραδυα ετσι ευτυχως...

Ναι εχει αλλάξει λιγο τη συνηθεια κοιμαται μόνος βεβαια με τη παρουσια μας...εμεις απλα τον κοιτάμε κανει τα δικα τ αυτός κ τσουπ κοιμάται κ τον βάζουμε στο κρεβάτι τ...ποσο γρήγορα αλλάζουν καποια πράγματα....επισης μια ερωτηση σε διαφορετικό δωματιο απο ποτε?εμεις το καθυστέρησαμε γτ λεγαμε πανω στον χρόνο γυρω...

Καλημέρα, εμείς λέμε να του κάνουμε δώρο γενεθλίων το νέο του δωμάτιο!! Έχει πολλή δουλειά, αν δεν προλάβω όμως σίγουρα μέσα στο καλοκαίρι θα τον βάλω. Μεγαλώνει και τον φοβάμαι, αν είχα δωμάτιο θα τον είχα βάλει από τον 6ο.

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα, εμείς λέμε να του κάνουμε δώρο γενεθλίων το νέο του δωμάτιο!! Έχει πολλή δουλειά, αν δεν προλάβω όμως σίγουρα μέσα στο καλοκαίρι θα τον βάλω. Μεγαλώνει και τον φοβάμαι, αν είχα δωμάτιο θα τον είχα βάλει από τον 6ο.

Κ εγω ελεγα στον μολις συμπληρώσει 1 χρονών δεν εχουμε ετοιμάσει τπτ το εχουμε σαν αποθήκη αλλα πρεπει γτ κ εγω εχω την ιδια ανησυχία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια άσχετη ερώτησή ...εσας οθ παππουδες με ολη αυυτη τη κατασταση βλεπουν τα παιδιά σας?κ αν οχι ποτε σκοπεύετε?

Πλεον που εσκασε το δοντακι π τον βασανιζε τον αφήνουμε λιγο στο κρεβατι μας οπου κυλιέται μισο κοιμισμένος κ ερχεται κ καταληγει να κοιμαται μόνος τ βαζει το κεφαλι τ πανω μας κ κλεινει ματια...μόνος του....τον παίρνουμε σιγα σιγα κ τον βάζουμε στη κούνια τ...εχει εδω κ λιγα βραδυα ετσι ευτυχως...

Ναι εχει αλλάξει λιγο τη συνηθεια κοιμαται μόνος βεβαια με τη παρουσια μας...εμεις απλα τον κοιτάμε κανει τα δικα τ αυτός κ τσουπ κοιμάται κ τον βάζουμε στο κρεβάτι τ...ποσο γρήγορα αλλάζουν καποια πράγματα....επισης μια ερωτηση σε διαφορετικό δωματιο απο ποτε?εμεις το καθυστέρησαμε γτ λεγαμε πανω στον χρόνο γυρω...

Καλημέρα Ρία!είδες μέσα σε λίγο διάστημα το εστρωσε,μάλλον ήταν το δοντακι μωρέ.:x

Εμένα οι γονείς είναι Καβάλα κ τα πεθερικά Ιωάννινα,οπότε θα δούνε τον μικρό όταν ανοίξουν κ τα δρομολόγια.απο φίλη που έχει την μαμά της εδώ,έχει τρεις μέρες που βλέπει τον μικρό.

Εγώ τον μετεφερα στους 6 μήνες στο δωμάτιο του.δεν χωρούσε άλλο στο λίκνο που ήταν κολλημένο στο κρεβάτι οπότε έπρεπε να το πάρει απόφαση.γοα κανένα μήνα κοιμόμουν μαζί του σε ένα καναπέ κρεβάτι αλλά πιο πολύ για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους να σου πω την αλήθεια.τωρα με το που πάει 9.30 τον βάζουμε στο κρεβάτι του,πάμε σαλόνι εμείς,τον βλέπουμε από το ουοκι τοκι να στριφογυρναει κάνα 5 λεπτό κ κοιμάται μόνος του.τον ξυπνάμε στις 9 το πρωί για να φάει.σου εύχομαι να εξελιχθεί έτσι η μετακόμιση σας!;-)είναι πραγματικά μεγάλη ανάσα για τους γονείς!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα Ρία!είδες μέσα σε λίγο διάστημα το εστρωσε,μάλλον ήταν το δοντακι μωρέ.:x

Εμένα οι γονείς είναι Καβάλα κ τα πεθερικά Ιωάννινα,οπότε θα δούνε τον μικρό όταν ανοίξουν κ τα δρομολόγια.απο φίλη που έχει την μαμά της εδώ,έχει τρεις μέρες που βλέπει τον μικρό.

Εγώ τον μετεφερα στους 6 μήνες στο δωμάτιο του.δεν χωρούσε άλλο στο λίκνο που ήταν κολλημένο στο κρεβάτι οπότε έπρεπε να το πάρει απόφαση.γοα κανένα μήνα κοιμόμουν μαζί του σε ένα καναπέ κρεβάτι αλλά πιο πολύ για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους να σου πω την αλήθεια.τωρα με το που πάει 9.30 τον βάζουμε στο κρεβάτι του,πάμε σαλόνι εμείς,τον βλέπουμε από το ουοκι τοκι να στριφογυρναει κάνα 5 λεπτό κ κοιμάται μόνος του.τον ξυπνάμε στις 9 το πρωί για να φάει.σου εύχομαι να εξελιχθεί έτσι η μετακόμιση σας!;-)είναι πραγματικά μεγάλη ανάσα για τους γονείς!!

Είσαι τόοοοοσο τυχερή!!!! Και που κοιμαται μονος του και  που δεν ξυπναει το βράδυ; Πως το καταφερατε;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Είσαι τόοοοοσο τυχερή!!!! Και που κοιμαται μονος του και  που δεν ξυπναει το βράδυ; Πως το καταφερατε;

Θα σου πω τι κάναμε αλλά σίγουρα είναι κ στο παιδί.στους 6 μήνες τον πήγα στο δωμάτιο του,τον έβαζα στο κρεβάτι κ καθόμουν όρθια από πάνω του να με βλέπει κ τον νανούρισμα,μόλις γκρινιαζε λίγο απλά τον χαιρετά κ μετά από μισή ώρα τον έπαιρνε ο ύπνος,στην εβδομάδα αυτό έγινε τέταρτο κ μετά επειδή έμαθα κ την εγκυμοσύνη δεν μπορούσα άλλο να στέκομαι όρθια κ καθόμουν λίγο πιο πίσω του στο κρεβάτι καναπέ,οπότε δεν με έβλεπε αλλά με άκουγε 'νανι νανι' .μετά τις δέκα μέρες απλά τον έβαζα ,τον φιλούσα κ έφευγα.εκλαψε 2-3 μέρες που δεν άκουγε το νανούρισμα κ πήγαινε ο άντρας μου,όχι εγώ ,του έλεγε νανι νάνι ,έφευγε,μετά την τρίτη μέρα δεν ξαναεκλαψε κ κοιμάται μόνος του κ αυτό τον βοήθησε να κοιμάται μόνος του κ το μισάωρο το πρωί κ την μια ώρα το μεσημέρι.απλα σιγουρεψου ότι όταν τον βάλεις για ύπνο το βράδυ νυστάζει ,εμείς δεν τον αφηναμε πχ να κοιμηθεί από το απόγευμα κ μετά.γιατι αυτός ήθελε 19.00 με 19.30 να κοιμάται ένα μισαωρακι,ε μετά που να κοιμηθεί;

Τώρα με το ξύπνημα,σε μας από πολύ μικρός ξυπνούσε μόνο μια φορά για θηλασμό το βράδυ.στο 5ωρο-6ωρο τον θήλαζα κ κοιμόταν κατευθείαν μέχρι το πρωί.η παιδίατρος μου είχε πει ότι 7μηνων δεν ξυπνάει από πείνα,ξυπνάει επειδή έχει συνηθίσει να ξυπνάει εκείνη την ώρα για στήθος.οποτε πάλι έβαλα τον άντρα μου κ όταν ξυπνούσε 4 η ωρα,πήγαινε αυτός τον χάιδευε κ του έβαζε πιπίλα,στο τέταρτο κοιμόταν χωρίς κλάμα,το έκανε μια βδομάδα αυτό κ μια μέρα το έκοψε δια μαγείας!αφού ξυπνούσε μόνος του ο άντρας μου επειδή ανησυχούσε κ πήγαινε κ τον ελεγχε:x

Ξαναλεω βέβαια ότι δεν μετράει πάντα τι κάνεις αλλά κ το ποσό δεκτικό είναι το παιδάκι.εμας ποτέ δεν ήταν του φαγητού κ του γάλακτος αντίστοιχα κ ήταν πολύ του ύπνου.οποτε όλα ήταν λίγο πιο εύκολα.εσεις έχετε δυσκολία στον ύπνο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Θα σου πω τι κάναμε αλλά σίγουρα είναι κ στο παιδί.στους 6 μήνες τον πήγα στο δωμάτιο του,τον έβαζα στο κρεβάτι κ καθόμουν όρθια από πάνω του να με βλέπει κ τον νανούρισμα,μόλις γκρινιαζε λίγο απλά τον χαιρετά κ μετά από μισή ώρα τον έπαιρνε ο ύπνος,στην εβδομάδα αυτό έγινε τέταρτο κ μετά επειδή έμαθα κ την εγκυμοσύνη δεν μπορούσα άλλο να στέκομαι όρθια κ καθόμουν λίγο πιο πίσω του στο κρεβάτι καναπέ,οπότε δεν με έβλεπε αλλά με άκουγε 'νανι νανι' .μετά τις δέκα μέρες απλά τον έβαζα ,τον φιλούσα κ έφευγα.εκλαψε 2-3 μέρες που δεν άκουγε το νανούρισμα κ πήγαινε ο άντρας μου,όχι εγώ ,του έλεγε νανι νάνι ,έφευγε,μετά την τρίτη μέρα δεν ξαναεκλαψε κ κοιμάται μόνος του κ αυτό τον βοήθησε να κοιμάται μόνος του κ το μισάωρο το πρωί κ την μια ώρα το μεσημέρι.απλα σιγουρεψου ότι όταν τον βάλεις για ύπνο το βράδυ νυστάζει ,εμείς δεν τον αφηναμε πχ να κοιμηθεί από το απόγευμα κ μετά.γιατι αυτός ήθελε 19.00 με 19.30 να κοιμάται ένα μισαωρακι,ε μετά που να κοιμηθεί;

Τώρα με το ξύπνημα,σε μας από πολύ μικρός ξυπνούσε μόνο μια φορά για θηλασμό το βράδυ.στο 5ωρο-6ωρο τον θήλαζα κ κοιμόταν κατευθείαν μέχρι το πρωί.η παιδίατρος μου είχε πει ότι 7μηνων δεν ξυπνάει από πείνα,ξυπνάει επειδή έχει συνηθίσει να ξυπνάει εκείνη την ώρα για στήθος.οποτε πάλι έβαλα τον άντρα μου κ όταν ξυπνούσε 4 η ωρα,πήγαινε αυτός τον χάιδευε κ του έβαζε πιπίλα,στο τέταρτο κοιμόταν χωρίς κλάμα,το έκανε μια βδομάδα αυτό κ μια μέρα το έκοψε δια μαγείας!αφού ξυπνούσε μόνος του ο άντρας μου επειδή ανησυχούσε κ πήγαινε κ τον ελεγχε:x

Ξαναλεω βέβαια ότι δεν μετράει πάντα τι κάνεις αλλά κ το ποσό δεκτικό είναι το παιδάκι.εμας ποτέ δεν ήταν του φαγητού κ του γάλακτος αντίστοιχα κ ήταν πολύ του ύπνου.οποτε όλα ήταν λίγο πιο εύκολα.εσεις έχετε δυσκολία στον ύπνο;

Βοήθησε παρα πολυ ο άντρας σου μπράβο!!!!!!!

Να ρωτήσω κάτι άσχετο ρε κορίτσια. Πότε περπάτησαν τα μωρά σας; εμένα πάει γύρω γύρω από τον καναπέ 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Βοήθησε παρα πολυ ο άντρας σου μπράβο!!!!!!!

Να ρωτήσω κάτι άσχετο ρε κορίτσια. Πότε περπάτησαν τα μωρά σας; εμένα πάει γύρω γύρω από τον καναπέ 

Καλά εγώ απαντάω ενώ είναι το πιο μικρό νινι της παρέας μάλλον!χαχαχαα!εμένα απλά πιάνεται κ σηκώνεται κ από χθες στέκεται μόνος του,αλλά μέχρι εκεί!!!χαχααχα!τα αγοράκια λένε αργούνε λιγάκι πάντως!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Εχω μια μπεμπα 6,5 μηνων..ενω κοιμοταν απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 7 το πρωι, εδω και δυο εβδομαδες ξυπναει ανα 4 ωρες και πινει γαλα (φορμουλα).
Εχει συμβει σε καμια απο εσας; Ειναι φυσιολογικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rainbowbaby είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχω μια μπεμπα 6,5 μηνων..ενω κοιμοταν απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 7 το πρωι, εδω και δυο εβδομαδες ξυπναει ανα 4 ωρες και πινει γαλα (φορμουλα).
Εχει συμβει σε καμια απο εσας; Ειναι φυσιολογικο;

Καλησπέρα..μήπως δεν της φτάνει το τελευταίο γάλα που της δίνεις κ θέλει να αυξήσεις λιγο την ποσότητα;μήπως ξυπνάει όχι λόγω πείνας αλλά επειδή είναι σε άλμα ανάπτυξης ή ακόμα κ δοντακια; Μπορεί να ξυπνάει από κάτι άλλο κ παρολα αυτά να πίνει το γαλατάκι που της προσφέρεις..δοκίμασες να δώσεις όταν ξυπνάει πιπίλα ή κ νεράκι;

Να χαίρεσαι το μικρακι σου, φάση είναι κ θα περάσει κοπέλα μου,λίγη υπομονή τωρα:-?

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο γευμα πινει οσο θελει εκεινη, δε μου αδειαζει μπιμπερο δηλαδη.. Δινω πρωτα νερο, αλλα συνεχιζει το κλαμα, το οποιο ειναι και υστερικο..Πιπιλα δε θελει!! Για δοντια ειμαστε μακρια ακομα, δεν εχουν φουσκωσει καν τα ουλα!! Τι να πω.. Ειμαι σε απογνωση! Ελπιζω να ειναι φαση και να μην το υιοθετησει! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rainbowbaby είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχω μια μπεμπα 6,5 μηνων..ενω κοιμοταν απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 7 το πρωι, εδω και δυο εβδομαδες ξυπναει ανα 4 ωρες και πινει γαλα (φορμουλα).
Εχει συμβει σε καμια απο εσας; Ειναι φυσιολογικο;

Καλησπέρα! Ακριβώς το ίδιο πάθαμε χθες. Ξύπνησε στις 4 τα ξημερώματα και δεν κοιμόταν με τίποτα. Τι πιπίλα, τι νανούρισμα, τον αλλάξαμε... Οπότε του φτιάξαμε γάλα και μετά κοιμήθηκε αμέσως. Είχε πάρα πολύ καιρό να το κάνει αυτό. Δεν ξέρω γιατί.

Εμάς είναι 6 μηνών και 3 εβδομάδων. Έβγαλε τα 2 κάτω δοντάκια όταν ήταν 5 μηνών και 1 βδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rainbowbaby είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχω μια μπεμπα 6,5 μηνων..ενω κοιμοταν απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 7 το πρωι, εδω και δυο εβδομαδες ξυπναει ανα 4 ωρες και πινει γαλα (φορμουλα).
Εχει συμβει σε καμια απο εσας; Ειναι φυσιολογικο;

 

3 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Ακριβώς το ίδιο πάθαμε χθες. Ξύπνησε στις 4 τα ξημερώματα και δεν κοιμόταν με τίποτα. Τι πιπίλα, τι νανούρισμα, τον αλλάξαμε... Οπότε του φτιάξαμε γάλα και μετά κοιμήθηκε αμέσως. Είχε πάρα πολύ καιρό να το κάνει αυτό. Δεν ξέρω γιατί.

Εμάς είναι 6 μηνών και 3 εβδομάδων. Έβγαλε τα 2 κάτω δοντάκια όταν ήταν 5 μηνών και 1 βδομάδας.

Κορίτσια,γεια σας! Εμένα η μικρή μου αυτό είχα παρατηρήσει να το κάνει έντονα σε περιόδους αλμάτων και πρόσφατα όταν άρχισε να βγάζει κάποιο δόντι..Ειδικά πριν σκάσει μύτη το πρώτο δόντι(περίπου 7 μηνών) ξυπνούσε σα να ήταν νεογέννητο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, LittleCherry είπε:

 

Κορίτσια,γεια σας! Εμένα η μικρή μου αυτό είχα παρατηρήσει να το κάνει έντονα σε περιόδους αλμάτων και πρόσφατα όταν άρχισε να βγάζει κάποιο δόντι..Ειδικά πριν σκάσει μύτη το πρώτο δόντι(περίπου 7 μηνών) ξυπνούσε σα να ήταν νεογέννητο!

Και απλα μια μερα σταματησε να ξυπναει;Γιατι φοβαμαι οτι θα της γινει συνηθεια το ταισμα ανα 3 ωρες..

Χθες το βραδυ κοιμηθηκε 7 ωρες στο συνολο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...