Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ πριν γυρίσω στη δουλειά τον είχα εκπαιδεύσει με Εστιβίλ να κοιμάται. Μου τα χάλασαν η μαμά κ η νταντά αλλά τώρα που είμαστε σπίτι το ξανακάνουμε.

Τις πρώτες δύο μέρες λες και διαισθάνεται τις τύψεις μου που δεν τον παίρνω αγκαλιά ζοριστηκαμε όλοι κ δεν κοιμόταν παρόλο που ήμουν συνεχώς στο δωμάτιο.

Τώρα είμαστε στην 6η μέρα και πάει ΦΟΒΕΡΑ. Με βοήθησε πάρα πολύ μια φίλη μου ψυχολόγος που της περιέγραψα τι συμβαίνει και μου τόνισε αυτό που ήξερα λίγο πολύ. Ευτυχισμένα παιδιά είναι αυτά που έχουν όρια κ το ύπνος είναι το πρώτο τεσταρισμα που σου κάνει γιατί ακόμα και τα τόσο μικρά ανθρωπάκια είναι χειριστικά. Μου τόνισε επίσης πόσο σημαντικό είναι να του μάθω ότι είναι οκ να είναι ανεξάρτητος.

Με αλλη ψυχολογία η ώρα του ύπνου έχει γίνει από την επόμενη κιόλα ευχαριστη. Πλέον δεν κάνω Εστιβίλ αλλά διαβάζουμε παραμύθι, πίνει γάλα μόνος του και κάθομαι σε καρέκλα δίπλα του μέχρι να κοιμηθεί. Μέρα με τη μέρα απομακρύνω την καρέκλα και όσο και αν μας πάρει θα μάθει να κοιμάται στον κρεβάτι του! 

 

 

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Κορίτσια εγώ πριν γυρίσω στη δουλειά τον είχα εκπαιδεύσει με Εστιβίλ να κοιμάται. Μου τα χάλασαν η μαμά κ η νταντά αλλά τώρα που είμαστε σπίτι το ξανακάνουμε.

Τις πρώτες δύο μέρες λες και διαισθάνεται τις τύψεις μου που δεν τον παίρνω αγκαλιά ζοριστηκαμε όλοι κ δεν κοιμόταν παρόλο που ήμουν συνεχώς στο δωμάτιο.

Τώρα είμαστε στην 6η μέρα και πάει ΦΟΒΕΡΑ. Με βοήθησε πάρα πολύ μια φίλη μου ψυχολόγος που της περιέγραψα τι συμβαίνει και μου τόνισε αυτό που ήξερα λίγο πολύ. Ευτυχισμένα παιδιά είναι αυτά που έχουν όρια κ το ύπνος είναι το πρώτο τεσταρισμα που σου κάνει γιατί ακόμα και τα τόσο μικρά ανθρωπάκια είναι χειριστικά. Μου τόνισε επίσης πόσο σημαντικό είναι να του μάθω ότι είναι οκ να είναι ανεξάρτητος.

Με αλλη ψυχολογία η ώρα του ύπνου έχει γίνει από την επόμενη κιόλα ευχαριστη. Πλέον δεν κάνω Εστιβίλ αλλά διαβάζουμε παραμύθι, πίνει γάλα μόνος του και κάθομαι σε καρέκλα δίπλα του μέχρι να κοιμηθεί. Μέρα με τη μέρα απομακρύνω την καρέκλα και όσο και αν μας πάρει θα μάθει να κοιμάται στον κρεβάτι του! 

 

 

Δεν ξέρω πώς το κάνεις πραγματικά!!!! 

Δεν θα μπορούσα με τίποτα. Και μονο που το σκεφτομαι ταραζομαι!!!

Εμείς ξεκινήσαμε να βάζουμε όρια με το μη και το Όχι και πάει παρα πολυ Καλά. Καταλαβαίνει 100% (κυρίως ότι δεν πρέπει να πηγαίνει σε πρίζες να τραβάει τραπεζομάντηλο κλπ)


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@~Κικη~ το κάθε παιδάκι όπως είπες είναι διαφορετικό. Κ εμένα ο δικός μου (νομίζω έχουμε 1 μέρα διάφορα) ούτε μπουσουλαει ούτε σηκώνεται. Έχει λιγότερο από μια εβδομάδα που μπορεί να συρθεί κ αυτό όχι συνεχόμενα, σηκώνει τον πωπω πάνω κ πετάει κάτω τα πόδια για να συρθεί. Κ στο πάρκο 2 φορές ως τώρα σηκώθηκε αλλά δεν έβαλε σωστά τα πόδια κ έπεσε κατευθείαν. Μόνο αν τον βάλω εγώ στηρίζεται κ πατάει. Όσο για τα φαγητα μου είχε πει η παιδίατρος από 9 μηνων να του δίνω στο χέρι ψωμάκι η μπισκότο κ έκανε 1 μήνα για να φάει. Κ τώρα όμως μπορεί καμιά φορά να αναγουλιασει (αν κόψει μεγάλο κομμάτι). Τώρα πάντως που έβγαλε κ 4 δοντακια βλέπω ότι διαχειρίζεται καλύτερα την τροφή. Εσένα έβγαλε? Γιατί αν δεν έβγαλε μπορεί να φταίει κ αυτό

Οσο για αυτό που λέτε για τα νεύρα που έχουν κ τις τσιριδες που να μεγαλώσουν λίγο ακόμα να δείτε... Η πρώτη μου κόρη είναι 3 κ λίγους μήνες κ ακόμα αν δεν γίνουν τα πράγματα έτσι ακριβώς όπως θέλει τσιριζει κ ουρλιάζει κλπ... Κ όταν ξέρεις ότι πλέον είναι σε θέση να συνεννοηθεί μαζί σου κ φέρεται έτσι αγανακτείς!!!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!ήθελα να ρωτήσω αν τα μικρά σας πίνουν νεράκι κ πόσα ml;επίσης το νεράκι αποστειρωμενο;

Καλησπέρα, εμένα άργησε να πιει ενώ προσπαθούσα από τον 6ο ξεκίνησε να πίνει στον 8ο σχεδόν. ml δεν μετράω του δίνω συχνά το μπουκάλι και πίνει όσο θέλει αλλά γενικά δεν είναι φαν! (η παιδίατρος μου έχει πει ότι είναι συνηθισμένο για τα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά)

Επίσης καλό είναι να πίνει ότι πίνουμε κι εμείς με την προϋπόθεση να είναι καλό μου είχε πει εμένα. Εγώ του δίνω από τη βρύση, έχουμε βάλει και φίλτρο λόγω αλάτων.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα, εμένα άργησε να πιει ενώ προσπαθούσα από τον 6ο ξεκίνησε να πίνει στον 8ο σχεδόν. ml δεν μετράω του δίνω συχνά το μπουκάλι και πίνει όσο θέλει αλλά γενικά δεν είναι φαν! (η παιδίατρος μου έχει πει ότι είναι συνηθισμένο για τα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά)

Επίσης καλό είναι να πίνει ότι πίνουμε κι εμείς με την προϋπόθεση να είναι καλό μου είχε πει εμένα. Εγώ του δίνω από τη βρύση, έχουμε βάλει και φίλτρο λόγω αλάτων.

Κι εμείς έχουμε φίλτρο και βάλαμε κ καλό που έρχεται κ μας το αλλάζει ένας τυπάς μια φορά το χρόνο,αλλά όταν ρώτησα την παιδίατρο μου είπε αποστειρωμενο.αλλα ρε συ μου φαίνεται αηδία,τελείως διαφορετικό κ προφανώς δεν το πίνει κ το παιδί!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κι εμείς έχουμε φίλτρο και βάλαμε κ καλό που έρχεται κ μας το αλλάζει ένας τυπάς μια φορά το χρόνο,αλλά όταν ρώτησα την παιδίατρο μου είπε αποστειρωμενο.αλλα ρε συ μου φαίνεται αηδία,τελείως διαφορετικό κ προφανώς δεν το πίνει κ το παιδί!!

Δεν ξέρω τι να σου πω. Ότι σου ειπε η παιδίατρος να κάνεις.

Ο καθε ένας λέει τα δικα του, εμένα είναι γενικα κατά της αποστείρωσης μετά το 3ο μήνα..

 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MumMaria said:

Καλησπέρα κορίτσια!ήθελα να ρωτήσω αν τα μικρά σας πίνουν νεράκι κ πόσα ml;επίσης το νεράκι αποστειρωμενο;

Αν το βράσεις βγάζει άλατα. Αν δεν ειναι καλό το νερό της περιοχής σου δώσε εμφιαλωμένο!

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε?? Εχει εδω κ 2 μερες π μυριζει περιεργα η ανασα τ μικρού μου...οπο που ωφειλεται?έχουμε 4 δοντια κ τώρα βγαίνουν μαζεμενα αλλα 4. Παιζει αυτο ρολο? Η μου κρυωσε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Ria@90 είπε:

Κορίτσια τι κανετε?? Εχει εδω κ 2 μερες π μυριζει περιεργα η ανασα τ μικρού μου...οπο που ωφειλεται?έχουμε 4 δοντια κ τώρα βγαίνουν μαζεμενα αλλα 4. Παιζει αυτο ρολο? Η μου κρυωσε?

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Και εγώ είχα παρατηρήσει ότι σταμάτησε να μυρίζει σαν "γλυκό" η ανάσα του δικού μου όμως ήταν επειδή μεγαλώνει και έτρωγε και άλλα φαγητά εκτός του γάλακτος.. Έτσι μου είχε πει η παιδιατρος μου και έτσι ήταν όντως... Μήπως και εσάς είναι από αυτό; πόσο είστε; εννοείται να ρωτήσεις την παιδίατρο 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Και εγώ είχα παρατηρήσει ότι σταμάτησε να μυρίζει σαν "γλυκό" η ανάσα του δικού μου όμως ήταν επειδή μεγαλώνει και έτρωγε και άλλα φαγητά εκτός του γάλακτος.. Έτσι μου είχε πει η παιδιατρος μου και έτσι ήταν όντως... Μήπως και εσάς είναι από αυτό; πόσο είστε; εννοείται να ρωτήσεις την παιδίατρο 

10 μηνων σε λίγες μερες..Απλα μ κανει εντύπωση πως πριν λιγες μερες λεγαμε τι γλυκα μυριζει η ανασα του κ μετα απο 2 μερες αυτο...ισως φταιει οντως τ φαγητο καποιο υλικό  η μαλλον τα δοντια του γτ αυτες τις μερες π ειναι ετοιμα βα βγούνε τα πλαινα τα πανω κ τα πλαινα τα κατω σκιστηκε ηδη τ ουλο τι να πω θα στειλω αυριο στη παιδιατρο...Ευχαριστώ πολύ κοπελα μ...ποτε ξεκινάμε ν τ πλένουμε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Απλα μ κανει εντύπωση πως πριν λιγες μερες λεγαμε τι γλυκα μυριζει η ανασα του κ μετα απο 2 μερες αυτο...ισως φταιει οντως τ φαγητο καποιο υλικό  η μαλλον τα δοντια του γτ αυτες τις μερες π ειναι ετοιμα βα βγούνε τα παλινα τα πανω κ τα πλαινα ταψκατω σκιστηκε ηδη τ ουλο τι να πω θα στειλω αυριο στη παιδιατρο...Ευχαριστώ πολύ κοπελα μ...

Και εμένα έτσι ξαφνικά άλλαξε και ξενέρωσα κιόλας γιατί μου άρεσε αυτή η μυρωδιά :tongue: μπορεί να είναι και από τα δόντια όντως.. Ναι στείλε στην παιδίατρο να σου πει.. 

Τίποτα κορίτσι μου να είσαι καλά!! 


 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Και εμένα έτσι ξαφνικά άλλαξε και ξενέρωσα κιόλας γιατί μου άρεσε αυτή η μυρωδιά :tongue: μπορεί να είναι και από τα δόντια όντως.. Ναι στείλε στην παιδίατρο να σου πει.. 

Τίποτα κορίτσι μου να είσαι καλά!! 

Ρε συ δεν μυριζει απο το στομα ομως σμρ το παρατήρησα τ συομα μύριζε γκυκουλικα οπως πριν απο τη μυτουλα πτοερχεται οταν ανασαινει δε ξερω...ενω χθες μπορει κ απο τ στομα αλλα οχι ολη μερα μεταωτο φαγητο εγινε...θα το παρατήρησω καλυτερα κ θα στειλω στη παιδίατρο για να ξερω σίγουρα τι να της πω...Ευχαριστώ παντως θα ηραψω για νεότερα ....

Link to comment
Share on other sites

@Dimitr@17 σε παρακαλώ πολύ όταν το δεις απάντησε μου σε παρακαλώ και οποία άλλη κοπέλα. Μόλις γύρισα από το παίδων μου έπεσε τ παιδί από κρεββάτι από ύψος με το πρόσωπο. Κάναμε ακτινογραφία όλα καλά κ το παιδί δείχνει καλά είναι δύο ώρες μόνο όμως και φοβάμαι παιδιά είμαι τρελαμένη σας παρακαλώ πείτε μου κάτι αν γνωρίζετε αν έχετε ακούσει κάτι. Εκεί οι γιατροί μου είπαν πάνε συνέχεια παιδάκια από τέτοιο πέσιμο κ συνήθως είναι όλα καλά. Και του ξαδερφουλη μου τα παιδιά κ πιο μωράκια λέει είχαν πέσει. Δεν μπορώ να πιστέψω πως έγινε δεν μπορώ να ξεχάσω το μπαμ κ το παιδί μου κάτω έχω τύψεις Παναγία μου. Πάντα είχα το κρεββάτι οχυρό έγινε μέσα σε ένα λεπτό. Σας παρακαλώ πείτε μου κάτι φυσικά πήρα αμέσως την γιατρό κ μου είπε να πάω κ πως πιθανότατα δεν έχει γίνει κάτι. Τώρα θα τσεκάρουμε για 48ωρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...