Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χεχε. Παλι καλα να λες!! Τυχερη εισαι!Εμενα κ αυτα που παιρνει δεν ειναι σε τιμη επισκεψης αλλα λιγο πιο κατω και για τη γεννα αυτα που θελει μου φανηκαν νορμαλ.Υπαρχουν και γιατροι που παιρνουν 50αρι σε καθε επισκεψη, δεν ειναι απολυτο δλδ. Ο καθε γιατρος ακολουθει διαφορετικη πολιτικη. 

Οχι ευτυχως δεν ειναι καθολου παραδοπιστος. Το αντιθετο. Να ρωτησω και κατι αλλο,για τον τοκετο δεν εχω συζητησει ακομα. Εσεις ποτε το συζητήσατε?  Στο γενεσις θα παω ποτε πρεπει να απευθυνθώ?  Ειναι νωρις ακομα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Nicol_ είπε:

Οχι ευτυχως δεν ειναι καθολου παραδοπιστος. Το αντιθετο. Να ρωτησω και κατι αλλο,για τον τοκετο δεν εχω συζητησει ακομα. Εσεις ποτε το συζητήσατε?  Στο γενεσις θα παω ποτε πρεπει να απευθυνθώ?  Ειναι νωρις ακομα?

Δε νομίζω..ρώτα που ξεγεναει..Αλλά Στο Γένεσις για τιμές Θ απευθυνθείς από το νέο έτος..γτ Θ Σ πουν ότι ο τιμοκατάλογος μπορει Ν αλλάξει Κ τέτοια..φαντάσου Εγώ πρόπερσι είχα πάει καλοκαίρι Κ είχα πητ αρχές Δεκέμβρη Κ Μ είπαν ελα φθινόπωρο ώστε Ν είναι σίγουρες οι τιμές..Κ πως δεν έχουν αλλάξει.. Εγώ Γενάρης Θ παω..Μετά τις γιορτές. Ν δω τι παίζει από τιμές..Αφήστε Έχουμε ξεπαραδιαστει τρεις χρονιές τώρα με τις καισαρικες:lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Α οκ. Γιατι 2 φορες τωρα δεν πλήρωσα και δεν ξερω ποιο ειναι το συστημα :razz:

Εμενα δε μου παιρνει καθολου επισκεψη κ πριν δυο εβδομαδες τον ρωτησα ποσα θελει για τη γεννα τωρα για την κλινικη πρεπει να παω απο κει στη μια στην αλλη μου εδωσαν τιμοκαταλογο αναλυτικα με δωματιο παιδιατρο επισκληριδιο κτλ

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια εγώ πήγα πριν στην γιατρό μου να μου δώσει ένα χαρτί για την δουλειά και μου λέει έλα να σε δω και με υπέρηχο επειδή μερικές φορές νιώθω σαν να σκληρενει η κοιλιά μ χαμηλά..δόξα τον Θεό η αποκόλληση έχει φύγει απλά είναι χαμηλά ο πλακούντας..επίσης το μικρακι μου μεγαλώνει τέλεια και μου είπε πως έχω μεγάλο νινι χιχιχ...πάντως παθαίνω πλάκα κάθε φορά που βλέπω πως κουνιέται και πως είναι σαν ανθρωπάκι σε μικρογραφία...έχω ερωτευτεί ήδη!! :x

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι,πληρώνετε καθε επισκεψη που πατε στο γυναικολογο κανονικα? 

Εγώ ναι Νικολ. Εξαρτάται τι σύστημα έχει κάθε γιατρός 

πρίν από 36 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσάκια εγώ πήγα πριν στην γιατρό μου να μου δώσει ένα χαρτί για την δουλειά και μου λέει έλα να σε δω και με υπέρηχο επειδή μερικές φορές νιώθω σαν να σκληρενει η κοιλιά μ χαμηλά..δόξα τον Θεό η αποκόλληση έχει φύγει απλά είναι χαμηλά ο πλακούντας..επίσης το μικρακι μου μεγαλώνει τέλεια και μου είπε πως έχω μεγάλο νινι χιχιχ...πάντως παθαίνω πλάκα κάθε φορά που βλέπω πως κουνιέται και πως είναι σαν ανθρωπάκι σε μικρογραφία...έχω ερωτευτεί ήδη!! :x

Μπράβο Κωνσταντίνα! 

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Οχι ευτυχως δεν ειναι καθολου παραδοπιστος. Το αντιθετο. Να ρωτησω και κατι αλλο,για τον τοκετο δεν εχω συζητησει ακομα. Εσεις ποτε το συζητήσατε?  Στο γενεσις θα παω ποτε πρεπει να απευθυνθώ?  Ειναι νωρις ακομα?

Νομίζω ότι είναι λίγο νωρίς ακόμη. Ξεκίνα να μαζεύεις...Επίσης , όταν θα ρωτήσεις τιμές να διευκρινίσουν ακριβώς τι περιλαμβάνουν. Πχ είναι μέσα και οι εξετάσεις του μωρου? Επισης κάποια στιγμή μπορείς να πας να δεις πως είναι η αίθουσα τοκετού και τα δωμάτια. Στην Αθήνα σε όλα τα μαιευτήρια μπορείς να κανονίσεις ραντεβού και να σε ξεναγήσουν. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μόλις γυρίσαμε από γιατρό! Όλα καλά ευτυχως, η Μπέμπα μεγαλώνει μια χαρά. Συνεχίζω κρεβάτι απλά μπορώ να σηκώνομαι λίγο περισσότερο με προσοχή!

Σου εγραψα κ στο αλλο θεμα, πολυ χαρηκα. 

5 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Δόξα τω Θεώ..Άρα λίγο ακόμα υπομονή..πιστεύω σύντομα Θ σηκώνεσαι απλά με προσοχή! Τι ωραία!! Η γλυκουλα! Υπομονή μέχρι τη Β επιπέδου που Θ την δείτε λεπτομερως!!Εγώ Ανυπομονώ!

Απορία κορίτσια.. Υπάρχει περίπτωση Ν είδαμε λάθος στον υπέρηχο ότι είναι αγοράκι?έχω διαφορετικά συμπτώματα από τις άλλες δύο εγκυμοσύνες Μ Κ προβληματιζομαι..Δεν ξέρω καν αν παίζει ρόλο βέβαια αυτό..Αλλά λέτε?

Δεν πιστευω στα συμπτώματα οτι απο καποια μπορεις να προσδιορίσεις το φύλο. 

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι,πληρώνετε καθε επισκεψη που πατε στο γυναικολογο κανονικα? 

Ειμαι σε δημόσιο οποτε noop

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσάκια εγώ πήγα πριν στην γιατρό μου να μου δώσει ένα χαρτί για την δουλειά και μου λέει έλα να σε δω και με υπέρηχο επειδή μερικές φορές νιώθω σαν να σκληρενει η κοιλιά μ χαμηλά..δόξα τον Θεό η αποκόλληση έχει φύγει απλά είναι χαμηλά ο πλακούντας..επίσης το μικρακι μου μεγαλώνει τέλεια και μου είπε πως έχω μεγάλο νινι χιχιχ...πάντως παθαίνω πλάκα κάθε φορά που βλέπω πως κουνιέται και πως είναι σαν ανθρωπάκι σε μικρογραφία...έχω ερωτευτεί ήδη!! :x

Μπραβο ρεεει!! 

  • Μου αρέσει 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, @eirini@ είπε:

κοριτσια πως βαζεις αυτο το τικερακι στην υπογραφη κατω που μετρα εβδομαδες εγκυμοσυνης??

Καλημερα!!! @Smile89 μπορεις να βοηθησεις εσυ που το εχεις με αυτα?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

καλημέρα!!! χθες πήγα γιατρό... όλα καλά, μου έγραψε ένα κάρο εξετάσεις να κάνω... το εμβρυάκι είναι σχεδόν 19 ολόκληρα χιλιοστα!!! :)

@palmoira τέλεια τα νέα σας!!!

@oneira_glyka απ' όσο ξέρω, το αγόρι δύσκολα αλλάζει... σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα? επίσης σου έχω ερώτηση... λόγω 3ης εγκυμοσύνης η κοιλιά σου φάνηκε πιο γρήγορα? εγώ είμαι αρκετά φουσκωμένη, και μέσα στην ημέρα, λόγω των εντερικών και στομαχικών προβλημάτων που αντιμετωπίζω, παραφουσκώνει... λες και είμαι στον 4ο... ενώ μόλις μπήκα στον 3ο...

@Nicol_ @nanoula90 για πείτε και οι υπόλοιπες, όσες το έχετε συζητήσει, πόσα λεφτά σας ζητάνε οι γιατροί σας για τη γέννα? εγώ στις επισκέψεις δεν πληρώνω, μόνο στην αυχενικη και στη β επιπεδου απ' όσο θυμάμαι μας παίρνει ενα ποσο.

@Nicol_ το γένεσις είναι και μαιευτήριο? στο Χαλάνδρι δεν είναι? πάντως οι τιμές μικρή διαφορά να έχουν... υπάρχει και ένα site που γράφει ανά μαιευτήριο και ταμείο τις τιμές του ανά δωμάτιο και είδος τοκετού...

@Κωνσταντίνα16 πώς σου δικαιολόγησε τα πονάκια κ τη σκλύρηνση της κοιλιάς? και εγώ σήμερα έχω πονάκια... από το βράδυ στον ύπνο μου νιώθω κάπως περίεργα :sad:... να δω πως θα πάει σήμερα...

@@eirini@ για το τικεράκι πάτα πάνω σε ένα άλλο, θα σε βγάλει σε ένα άλλο σάιτ κ εκεί θα φτιάξεις το δικό σου τικεράκι... μετά το προσθέτεις στην υπογραφή σου αν θυμάμαι καλά.... στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου.

...................

  • Μου αρέσει 2

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, marirene είπε:

 

καλημέρα!!! χθες πήγα γιατρό... όλα καλά, μου έγραψε ένα κάρο εξετάσεις να κάνω... το εμβρυάκι είναι σχεδόν 19 ολόκληρα χιλιοστα!!! :)

@palmoira τέλεια τα νέα σας!!!

@oneira_glyka απ' όσο ξέρω, το αγόρι δύσκολα αλλάζει... σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα? επίσης σου έχω ερώτηση... λόγω 3ης εγκυμοσύνης η κοιλιά σου φάνηκε πιο γρήγορα? εγώ είμαι αρκετά φουσκωμένη, και μέσα στην ημέρα, λόγω των εντερικών και στομαχικών προβλημάτων που αντιμετωπίζω, παραφουσκώνει... λες και είμαι στον 4ο... ενώ μόλις μπήκα στον 3ο...

@Nicol_ @nanoula90 για πείτε και οι υπόλοιπες, όσες το έχετε συζητήσει, πόσα λεφτά σας ζητάνε οι γιατροί σας για τη γέννα? εγώ στις επισκέψεις δεν πληρώνω, μόνο στην αυχενικη και στη β επιπεδου απ' όσο θυμάμαι μας παίρνει ενα ποσο.

@Nicol_ το γένεσις είναι και μαιευτήριο? στο Χαλάνδρι δεν είναι? πάντως οι τιμές μικρή διαφορά να έχουν... υπάρχει και ένα site που γράφει ανά μαιευτήριο και ταμείο τις τιμές του ανά δωμάτιο και είδος τοκετού...

@Κωνσταντίνα16 πώς σου δικαιολόγησε τα πονάκια κ τη σκλύρηνση της κοιλιάς? και εγώ σήμερα έχω πονάκια... από το βράδυ στον ύπνο μου νιώθω κάπως περίεργα :sad:... να δω πως θα πάει σήμερα...

Ναι φάνηκε αμέσως..σε εμένα έπαιξε μεγάλο ρόλο πως δεν είχα χάσει καθόλου τ κιλά της προηγούμενης..Κ αμέσως τσουπ πετάχτηκε. Τώρα Π είμαι αρχή πέμπτου μοιάζω με έξι σίγουρα. Κ φυσικά έχω μεγαλύτερη κοιλιά από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες.. πάλι λόγω κιλών θεωρώ. Η Νικόλ εννοούσε Γένεσις στην Αθηνά;?Εγώ Θεσσαλονίκη πηγαίνω.εδώ είναι Κ μαιευτήριο Κ γυναικολογική κλινική Κ το καλό είναι πως έχει και μενν. Ενώ αλλα μαιευτήρια στην Θεσσαλονίκη δεν έχουν.μιλάω για ιδιωτικα. Θεωρείται η καλύτερη κλινική στην Βόρεια Ελλάδα.. 

Επίσης εμάς μας παίρνει ένα 30αρι κάθε μήνα. Κ ξεγεναει είτε καισαρικες είτε φυσιολογικό 700 € Χωρίς απόδειξη..χώρια τ έξοδα Της κλινικής..πάντως μπράβο στους γιατρούς Π Δεν παίρνουν στις επισκέψεις..Μ κάνει εντύπωση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , marirene είπε:

 

καλημέρα!!! χθες πήγα γιατρό... όλα καλά, μου έγραψε ένα κάρο εξετάσεις να κάνω... το εμβρυάκι είναι σχεδόν 19 ολόκληρα χιλιοστα!!! :)

@palmoira τέλεια τα νέα σας!!!

@oneira_glyka απ' όσο ξέρω, το αγόρι δύσκολα αλλάζει... σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα? επίσης σου έχω ερώτηση... λόγω 3ης εγκυμοσύνης η κοιλιά σου φάνηκε πιο γρήγορα? εγώ είμαι αρκετά φουσκωμένη, και μέσα στην ημέρα, λόγω των εντερικών και στομαχικών προβλημάτων που αντιμετωπίζω, παραφουσκώνει... λες και είμαι στον 4ο... ενώ μόλις μπήκα στον 3ο...

@Nicol_ @nanoula90 για πείτε και οι υπόλοιπες, όσες το έχετε συζητήσει, πόσα λεφτά σας ζητάνε οι γιατροί σας για τη γέννα? εγώ στις επισκέψεις δεν πληρώνω, μόνο στην αυχενικη και στη β επιπεδου απ' όσο θυμάμαι μας παίρνει ενα ποσο.

@Nicol_ το γένεσις είναι και μαιευτήριο? στο Χαλάνδρι δεν είναι? πάντως οι τιμές μικρή διαφορά να έχουν... υπάρχει και ένα site που γράφει ανά μαιευτήριο και ταμείο τις τιμές του ανά δωμάτιο και είδος τοκετού...

@Κωνσταντίνα16 πώς σου δικαιολόγησε τα πονάκια κ τη σκλύρηνση της κοιλιάς? και εγώ σήμερα έχω πονάκια... από το βράδυ στον ύπνο μου νιώθω κάπως περίεργα :sad:... να δω πως θα πάει σήμερα...

@@eirini@ για το τικεράκι πάτα πάνω σε ένα άλλο, θα σε βγάλει σε ένα άλλο σάιτ κ εκεί θα φτιάξεις το δικό σου τικεράκι... μετά το προσθέτεις στην υπογραφή σου αν θυμάμαι καλά.... στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου.

...................

Καλημερα marirene! Δεν συζητησα ακομα με το γιατρο μου για τον τοκετο και τις τιμες οποτε δεν γνωριζω ακομα. Το γενεσις ειναι μαιευτικη κλινικη στη Θεσσαλονικη.Θα επικοινωνησω μαζι τους και θα σας πω αν και ισως είναι νωρις ακομα και μου πουνε οτι απο τη νεα χρονια θα αλλαξουν οι τιμες, όπως ειπε η oneira_glyka


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , marirene είπε:

 

καλημέρα!!! χθες πήγα γιατρό... όλα καλά, μου έγραψε ένα κάρο εξετάσεις να κάνω... το εμβρυάκι είναι σχεδόν 19 ολόκληρα χιλιοστα!!! :)

@palmoira τέλεια τα νέα σας!!!

@oneira_glyka απ' όσο ξέρω, το αγόρι δύσκολα αλλάζει... σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα? επίσης σου έχω ερώτηση... λόγω 3ης εγκυμοσύνης η κοιλιά σου φάνηκε πιο γρήγορα? εγώ είμαι αρκετά φουσκωμένη, και μέσα στην ημέρα, λόγω των εντερικών και στομαχικών προβλημάτων που αντιμετωπίζω, παραφουσκώνει... λες και είμαι στον 4ο... ενώ μόλις μπήκα στον 3ο...

@Nicol_ @nanoula90 για πείτε και οι υπόλοιπες, όσες το έχετε συζητήσει, πόσα λεφτά σας ζητάνε οι γιατροί σας για τη γέννα? εγώ στις επισκέψεις δεν πληρώνω, μόνο στην αυχενικη και στη β επιπεδου απ' όσο θυμάμαι μας παίρνει ενα ποσο.

@Nicol_ το γένεσις είναι και μαιευτήριο? στο Χαλάνδρι δεν είναι? πάντως οι τιμές μικρή διαφορά να έχουν... υπάρχει και ένα site που γράφει ανά μαιευτήριο και ταμείο τις τιμές του ανά δωμάτιο και είδος τοκετού...

@Κωνσταντίνα16 πώς σου δικαιολόγησε τα πονάκια κ τη σκλύρηνση της κοιλιάς? και εγώ σήμερα έχω πονάκια... από το βράδυ στον ύπνο μου νιώθω κάπως περίεργα :sad:... να δω πως θα πάει σήμερα...

@@eirini@ για το τικεράκι πάτα πάνω σε ένα άλλο, θα σε βγάλει σε ένα άλλο σάιτ κ εκεί θα φτιάξεις το δικό σου τικεράκι... μετά το προσθέτεις στην υπογραφή σου αν θυμάμαι καλά.... στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου.

Εμας δε μας παιρνει επισκεψη καθολου τωρα αλλα στη γεννα με μικροτερη απόδειξη 1200 μας ειπε ειτε φυσιολογικα ειτε καισαρικη κ εχει καρδιοτοκογραφο στο ιατρειο του που επισης δε τον χρεωνει αυχενικη κτλ κανουμε σε αλλον.η κλινικη εδω ειναι αναλογα το δωματιο που θα επιλεξεις πχ για μονοκλινο με καισαρικη κ ολες τις εξετασεις παιδιατρους κτλ φτανει γυρω στα 1500€


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Να ρωτησω και κατι ακομα τωρα που το θυμήθηκα κορίτσια.  Το ικα παλιοτερα εδινε κάποια χρήματα για τον τοκετο. Πλεον αυτο δεν ισχυει? 

Παιρνουμε καποιο επιδομα αλλα δεν ειναι οσα ηταν καποτε δε ξερω ακριβως το ποσο αναλογα με τα ενσημα κ τα χρονια προυπηρεσιας νομιζω βγαινει


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Παιρνουμε καποιο επιδομα αλλα δεν ειναι οσα ηταν καποτε δε ξερω ακριβως το ποσο αναλογα με τα ενσημα κ τα χρονια προυπηρεσιας νομιζω βγαινει

Δεν  εννοω το επιδομα αλλα το βοηθημα τοκετου. Δηλαδη ενα ποσο που σου επιστρεφει το ικα απο αυτα που εδωσες για τον τοκετο. Γιατι καπου διαβασα οτι εχει πλεον καταργηθεί 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...