Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , fairy-mary είπε:

Δε θα επιβεβαιώσω κάτι πριν την αυχενική γιατί έτσι νιώθω ότι είναι το σωστό.

Αλλά ρε συ αυτός που το είπε είναι πατέρας και μάλιστα στην εγκυμοσύνη της γυναίκας του δε το είχαν πεί ούτε στους γονείς τους μέχρι τον τρίτο μήνα.

Εντάξει πάντως όταν θα το ανακοινώσω στο αφεντικό μου θα τον κράξω.

 

βγάζουν το άχτι τους με τους άλλους... στη δική τους περιπτωση το παιζουν κοτες κ στους αλλους το λενε δεξια κ αριστερα... αλλα ειλικρινα, καταλαβε για την εγκυμοσυνη απο τον καφε?!?!?! δεν εχει να ασχοληθει με κατι αλλο... κοιταει ποιες πινουν καφε κ ποιες οχι?!?!?!

παντως κ εμενα στη 2η εγκυμοσυνη με ειχε φερει σε δυσκολη θεση μια συναδελφος, η οποια ευθεως με ρωτησε αν ειμαι εγκυος... κ εννοειται της ειπα οχι... χαχαχα

γιατι κ ετοιμη δεν ημουν να το ανακοινωσω κ ηθελα πρωτα να το πω στον προϋσταμενο μου κ μετα σε ολους τους αλλους... αλλα κ γυναικα που ηταν δεν σκεφτηκε να ειναι πιο διακριτικη...

κ μετα, καποια μερα με ρωτησε ο προϋσταμενος μου επισης ευθεως αν ειμαι εγκυος... ε εκει του το ειπα... ευκαιρια εψαχνα


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Μετα απο 100 γνωμες που αλλαξα εκανα κρεατοσουπα! :mrgreen: Αρέσουν και στον αντρα μου πολυ οι σουπες οποτε κατέληξα εκεί. Επίσης αντι για κεικ που το λιμπιζομουν τοσες μερες εκανα κουκις μπισκοτα με σοκολατα αλλα επειδη ήθελα να ειναι υγιεινα παναθεμα με εβαλα μαυρο αλεύρι και βρωμη και διδιαλύονται λιγάκι :( ζω ενα δραμα :razz:

Χαχαχαχα. Εγω παντως θα ζεσταινα το γαλατακι μου, θα παιρνα τα διαλυμενα κουκις και μπλουμ !! Πωπω το κανα και με μπισκοτα παπαδοπουλου η μιραντα αυτο. Τελειο γινοταν χαχαχα.

 

πρίν από 5 λεπτά , fairy-mary είπε:

@nanoula90 στο Ρέα θα γεννήσεις;;

και εγώ..αλλά δεν έχω ψάξει τιμές...

Ναι κοριτσι μου στο ΡΕΑ. Πριν 2 μηνες ειχαν στο σαιτ τους τις τιμες. Τωρα δεν τις εχει μαλλον τις αλλαζουν. Ελεγε για τρικλινο φυσιολογικο τοκετο  3 μερες διανυκτερευση 1650 και για καισαρικη 4 μερες 1850 αν θυμαμαι καλα. Στην τιμη περιλαμβανεται ο αναισθησιολογος, η επισκληριδιος αν κανεις, τα αναλωσιμα, και οι εξετασεις σου που κανεις κατα την εισαγωγη. Σου δινουν τα παντα για σενα κ το μωρο, το μονο που χρειαζεται να παρεις οταν ερθει η ωρα ειναι τα δικα σου ρουχαλακια, παντοφλιτσες, τα καλλυντικα σου και τα ρουχα εξοδου του μωρου. Πανες δικες σου και πανες, ρουχα για το μωρο οσο θα στε μεσα τα παρεχουν αυτοι. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλε εσεις ειστε υπερλουξ. Μονοκλινοοο???? Σε ιδιωτικο????? Με τοσα λεφτα? Εδω για να δεις μονοκλινο σε ιδιωτικο πρεπει να σαι το λιγοτερο γονος εφοπλιστων. Θελουν 4000-4500 χιλιαρικα μονο για το δωματιο για μονοκλινο. 

Ελα ρε τοσα πολλα? Κ μας φαίνονται πολλα  εμας τα 1500 θα τους πουμε κ ευχαριστω στο τελος χαχα!! Δε σου παρεχουν ομως τπτ μονο παμπερς αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο. Σε σας παρεχουν πραγματα για υο μωρο?τωρα διαβασα σας παρεχουν τα παντα τουλαχιστον παλι καλα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Ελα ρε τοσα πολλα? Κ μας φαίνονται πολλα  εμας τα 1500 θα τους πουμε κ ευχαριστω στο τελος χαχα!! Δε σου παρεχουν ομως τπτ μονο παμπερς αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο. Σε σας παρεχουν πραγματα για υο μωρο?

Μια χαρα ειστε για μονοκλινο τοσα λεφτα. Εδω πρεπει μαζι με την εισαγωγη που θα κανεις να δωσεις κ το νεφρο σου για να μπεις σε μονοκλινο και παλι δεν ξερω αν φτανουν χαχαχαχα. Ναι παρεχουν τα παντα για το μωρο.

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Εγω παντως θα ζεσταινα το γαλατακι μου, θα παιρνα τα διαλυμενα κουκις και μπλουμ !! Πωπω το κανα και με μπισκοτα παπαδοπουλου η μιραντα αυτο. Τελειο γινοταν χαχαχα.

 

Ναι κοριτσι μου στο ΡΕΑ. Πριν 2 μηνες ειχαν στο σαιτ τους τις τιμες. Τωρα δεν τις εχει μαλλον τις αλλαζουν. Ελεγε για τρικλινο φυσιολογικο τοκετο  3 μερες διανυκτερευση 1650 και για καισαρικη 4 μερες 1850 αν θυμαμαι καλα. Στην τιμη περιλαμβανεται ο αναισθησιολογος, η επισκληριδιος αν κανεις, τα αναλωσιμα, και οι εξετασεις σου που κανεις κατα την εισαγωγη. Σου δινουν τα παντα για σενα κ το μωρο, το μονο που χρειαζεται να παρεις οταν ερθει η ωρα ειναι τα δικα σου ρουχαλακια, παντοφλιτσες, τα καλλυντικα σου και τα ρουχα εξοδου του μωρου. Πανες δικες σου και πανες, ρουχα για το μωρο οσο θα στε μεσα τα παρεχουν αυτοι. 

Ετσι κανει ο αντρας μου! Μεσα στο γαλατακι και μια χαρα :mrgreen:

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μια χαρα ειστε για μονοκλινο τοσα λεφτα. Εδω πρεπει μαζι με την εισαγωγη που θα κανεις να δωσεις κ το νεφρο σου για να μπεις σε μονοκλινο και παλι δεν ξερω αν φτανουν χαχαχαχα. Ναι παρεχουν τα παντα για το μωρο.

Αχαχαχα ουτε στο μεμοριαλ πες του πια έτσι :razz:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Εγω παντως θα ζεσταινα το γαλατακι μου, θα παιρνα τα διαλυμενα κουκις και μπλουμ !! Πωπω το κανα και με μπισκοτα παπαδοπουλου η μιραντα αυτο. Τελειο γινοταν χαχαχα.

 

Ναι κοριτσι μου στο ΡΕΑ. Πριν 2 μηνες ειχαν στο σαιτ τους τις τιμες. Τωρα δεν τις εχει μαλλον τις αλλαζουν. Ελεγε για τρικλινο φυσιολογικο τοκετο  3 μερες διανυκτερευση 1650 και για καισαρικη 4 μερες 1850 αν θυμαμαι καλα. Στην τιμη περιλαμβανεται ο αναισθησιολογος, η επισκληριδιος αν κανεις, τα αναλωσιμα, και οι εξετασεις σου που κανεις κατα την εισαγωγη. Σου δινουν τα παντα για σενα κ το μωρο, το μονο που χρειαζεται να παρεις οταν ερθει η ωρα ειναι τα δικα σου ρουχαλακια, παντοφλιτσες, τα καλλυντικα σου και τα ρουχα εξοδου του μωρου. Πανες δικες σου και πανες, ρουχα για το μωρο οσο θα στε μεσα τα παρεχουν αυτοι. 

ααα τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!!

εγώ σκέφτομαι για δίκλινο φυσιολογικά πρώτα ο θεός...

είχα δεί ότι είναι στα 2000+ το δίκλινο.

και ο γιατρός κάπου 1500 παίρνει..

βέβαια έχω ιδιωτική ασφάλεια και θα πάρω πίσω πάνω από το 90%

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημεεερααα. Νομιζω πως τα ιδιωτικα της αθηνας εχουν πανω κατω ιδιες τιμες. Μαλλον βεβαια αλλαζουν τις τιμες τους τωρα. Γτ πριν 2 μηνες στο σαιτ του ΡΕΑ που θα γεννησω ελεγε για τρικλινο ηθελε 1650 φυσιολογικο τοκετο. Τωρα δεν το βρισκω, αρα μαλλον θα ανεβουν κ αλλο. Οσο για τον γιατρο θελει 800ε. Κ επισης κοριτσια αυτο το σαιτ που ανεφερε η @marireneλεει πως τις εξετασεις του παιδιου μπορουμε να τις γλυτωσουμε αν προλαβουμε κ βγαλουμε αμκα στο παιδι εγκαιρα.

Γενικοτερα ομως οσον αφορα ιδιωτες γιατρους, απ οτι ξερω οσοι δεν παιρνουν επισκεψη, το βαζουν το ποσο στο κοστος της γεννας που ζητανε. Πχ εμενα παιρνει καθε μηνα 40ε. Κ ζηταει 800ε για τη γεννα. Σε μια αλλη κοπελα που δεν παιρνει επισκεψη μπορει να ζητησει 1200ε για τη γεννα, οποτε πανω κατω ειναι το ιδιο. Δεν μιλαω βεβαια για εκεινους που παιρνουν οτι μπορουν και σου πιανουν για τα καλα το κωλαρακι και οχι μονο το δικο σου αλλα κ του συζυγου και ολονων χαχαχαχα. Κ υπαρχουν και λιγοι καλουληδες που αν τους βρειτε κρατηστε τους, που δεν σε βλεπουν σαν πορτοφολι κ σε κοστολογουν νορμαλ. 

Το επιδομα τοκετου. Εχει καταργηθει και εχει συμψηφιστει με το κοστος του μαιευτηριου. Πχ αν το μαιευτηριο σου θελει 1600 ε μεσω ΕΟΠΥΥ, αυτο σημαινει οτι παιρνει απο σενα τα 1600 και τα υπολοιπα απο τον ΕΟΠΥΥ. Αν δηλαδη δεν συμπεριλαμβανοταν θα πληρωνες πχ 2400 στο μαιευτηριο και θα παιρνες πισω απο το ΙΚΑ τα 800. Τωρα τα παιρνει απευθειας η κλινικη κ εσυ πληρωνεις τη διαφορα. Αν εχετε ενσημα ομως παιρνετε το επιδομα μητροτητας και αν εχετε και ενεργη συμβαση παιρνετε και το 6μηνο του οαεδ. Αλλιως αν δεν εργαζεστε τωρα αλλα εχετε 200 ενσημα παιρνετε μονο το επιδομα απ το ΙΚΑ. Αν τα λεω καλα, γιατι εγω δεν παιρνω τιποτα απορω πως τα ξερω χαχαχαχα. Πολυ θα θελα ομως 

Σ ειείναι εύκολο Ν γράψεις το σάιτ που λέει για το αμκα Τ μωρου.?πρώτη φορά τ ακούω.. Όταν λέει εξετάσεις σε ποιες αναφέρεται?στις προαιρετικές? Γτ εμάς Η παιδίατρος μας είπε πως τρεις εξετάσεις Π γίνονται για ακοή όραση Κ για κάποια νοσήματα είναι άχρηστες Ν γίνουν σε βρεφος 3 ημερών γτ αυτά τα βλέπει η παιδίατρος τη πρώτη φορά Π βλέπει το παιδί Κ απλά δίνεις τσάμπα λεφτα..Κ για τ νοσήματα αν δεν υπάρχει κάποιος στο άμεσο συγγενικό περιβάλλον με κάτι πολυ τρανταχτό πάλι άδικα λεφτα είναι. Κ εμείς σε κανένα δεν τα κάναμε ευτυχώς.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marirene είπε:

 

καλημέρα!!! χθες πήγα γιατρό... όλα καλά, μου έγραψε ένα κάρο εξετάσεις να κάνω... το εμβρυάκι είναι σχεδόν 19 ολόκληρα χιλιοστα!!! :)

@palmoira τέλεια τα νέα σας!!!

@oneira_glyka απ' όσο ξέρω, το αγόρι δύσκολα αλλάζει... σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα? επίσης σου έχω ερώτηση... λόγω 3ης εγκυμοσύνης η κοιλιά σου φάνηκε πιο γρήγορα? εγώ είμαι αρκετά φουσκωμένη, και μέσα στην ημέρα, λόγω των εντερικών και στομαχικών προβλημάτων που αντιμετωπίζω, παραφουσκώνει... λες και είμαι στον 4ο... ενώ μόλις μπήκα στον 3ο...

@Nicol_ @nanoula90 για πείτε και οι υπόλοιπες, όσες το έχετε συζητήσει, πόσα λεφτά σας ζητάνε οι γιατροί σας για τη γέννα? εγώ στις επισκέψεις δεν πληρώνω, μόνο στην αυχενικη και στη β επιπεδου απ' όσο θυμάμαι μας παίρνει ενα ποσο.

@Nicol_ το γένεσις είναι και μαιευτήριο? στο Χαλάνδρι δεν είναι? πάντως οι τιμές μικρή διαφορά να έχουν... υπάρχει και ένα site που γράφει ανά μαιευτήριο και ταμείο τις τιμές του ανά δωμάτιο και είδος τοκετού...

@Κωνσταντίνα16 πώς σου δικαιολόγησε τα πονάκια κ τη σκλύρηνση της κοιλιάς? και εγώ σήμερα έχω πονάκια... από το βράδυ στον ύπνο μου νιώθω κάπως περίεργα :sad:... να δω πως θα πάει σήμερα...

@@eirini@ για το τικεράκι πάτα πάνω σε ένα άλλο, θα σε βγάλει σε ένα άλλο σάιτ κ εκεί θα φτιάξεις το δικό σου τικεράκι... μετά το προσθέτεις στην υπογραφή σου αν θυμάμαι καλά.... στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου.

...................

Καλημέρααα εγώ δεν πονάω σαν πόνους περιόδου..με ενοχλεί το έντερο για τις συσπάσεις μου είπε πολύ ξάπλα και να μην κουράζομαι..

Πονάς εσύ; έχεις μιλήσει με τον γιατρό σου;

 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Σ ειείναι εύκολο Ν γράψεις το σάιτ που λέει για το αμκα Τ μωρου.?πρώτη φορά τ ακούω.. Όταν λέει εξετάσεις σε ποιες αναφέρεται?στις προαιρετικές? Γτ εμάς Η παιδίατρος μας είπε πως τρεις εξετάσεις Π γίνονται για ακοή όραση Κ για κάποια νοσήματα είναι άχρηστες Ν γίνουν σε βρεφος 3 ημερών γτ αυτά τα βλέπει η παιδίατρος τη πρώτη φορά Π βλέπει το παιδί Κ απλά δίνεις τσάμπα λεφτα..Κ για τ νοσήματα αν δεν υπάρχει κάποιος στο άμεσο συγγενικό περιβάλλον με κάτι πολυ τρανταχτό πάλι άδικα λεφτα είναι. Κ εμείς σε κανένα δεν τα κάναμε ευτυχώς.. 

Αν δε κανω λαθος μου ειπε μια φιλη που γεννησε προσφατα πηγε ο αντρας της την επόμενη μερα στο ληξιαρχειο κ απο κει σε κεπ για να του βγαλουν αφμ κ μετα στο ικα για να παρει το αμκα καπως ετσι δεν ειμαι σιγουρη ομως αν ξερεις καποια κοπελα ας μας πει πιο σιγουρα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , marirene είπε:

βγάζουν το άχτι τους με τους άλλους... στη δική τους περιπτωση το παιζουν κοτες κ στους αλλους το λενε δεξια κ αριστερα... αλλα ειλικρινα, καταλαβε για την εγκυμοσυνη απο τον καφε?!?!?! δεν εχει να ασχοληθει με κατι αλλο... κοιταει ποιες πινουν καφε κ ποιες οχι?!?!?!

παντως κ εμενα στη 2η εγκυμοσυνη με ειχε φερει σε δυσκολη θεση μια συναδελφος, η οποια ευθεως με ρωτησε αν ειμαι εγκυος... κ εννοειται της ειπα οχι... χαχαχα

γιατι κ ετοιμη δεν ημουν να το ανακοινωσω κ ηθελα πρωτα να το πω στον προϋσταμενο μου κ μετα σε ολους τους αλλους... αλλα κ γυναικα που ηταν δεν σκεφτηκε να ειναι πιο διακριτικη...

κ μετα, καποια μερα με ρωτησε ο προϋσταμενος μου επισης ευθεως αν ειμαι εγκυος... ε εκει του το ειπα... ευκαιρια εψαχνα

πραγματικά δεν έχουν με τι να ασχοληθούν και εγώ είχα καταλάβει για κάποιες ότι ήταν έγκυες αλλά δε μπήκα στη διαδικασία να το συζητήσω, σκέφτηκα ότι όταν αυτές θέλουν θα το ανακοινώσουν!

εγώ πάντως θα το πώ μετά την αυχενική...


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , fairy-mary είπε:

ααα τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!!

εγώ σκέφτομαι για δίκλινο φυσιολογικά πρώτα ο θεός...

είχα δεί ότι είναι στα 2000+ το δίκλινο.

και ο γιατρός κάπου 1500 παίρνει..

βέβαια έχω ιδιωτική ασφάλεια και θα πάρω πίσω πάνω από το 90%

 

Τυχερή! Εμένα η ασφάλεια δίνει μόνο ένα επίδομα εφάπαξ για τη γέννα αλλά είναι ψίχουλα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Τυχερή! Εμένα η ασφάλεια δίνει μόνο ένα επίδομα εφάπαξ για τη γέννα αλλά είναι ψίχουλα. 

το 90% έγραψα...το 50% ήθελα να γράψω χαχαχαχ..

το 90% είναι για τις εξετάσεις του μωρού


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Σ ειείναι εύκολο Ν γράψεις το σάιτ που λέει για το αμκα Τ μωρου.?πρώτη φορά τ ακούω.. Όταν λέει εξετάσεις σε ποιες αναφέρεται?στις προαιρετικές? Γτ εμάς Η παιδίατρος μας είπε πως τρεις εξετάσεις Π γίνονται για ακοή όραση Κ για κάποια νοσήματα είναι άχρηστες Ν γίνουν σε βρεφος 3 ημερών γτ αυτά τα βλέπει η παιδίατρος τη πρώτη φορά Π βλέπει το παιδί Κ απλά δίνεις τσάμπα λεφτα..Κ για τ νοσήματα αν δεν υπάρχει κάποιος στο άμεσο συγγενικό περιβάλλον με κάτι πολυ τρανταχτό πάλι άδικα λεφτα είναι. Κ εμείς σε κανένα δεν τα κάναμε ευτυχώς.. 

Γίνονται υποχρεωτικά κάποιες εξετάσεις νομίζω αιματολογικές, με το που γεννιέται παίρνουν μια σταγόνα αίμα από την πατούσα. Τα υπόλοιπα για αυτιά κτλ είναι προαιρετικά...

 

πρίν από 19 λεπτά , Vasoth. είπε:

Αν δε κανω λαθος μου ειπε μια φιλη που γεννησε προσφατα πηγε ο αντρας της την επόμενη μερα στο ληξιαρχειο κ απο κει σε κεπ για να του βγαλουν αφμ κ μετα στο ικα για να παρει το αμκα καπως ετσι δεν ειμαι σιγουρη ομως αν ξερεις καποια κοπελα ας μας πει πιο σιγουρα

Το ΑΜΚΑ εκδίδεται είτε σε ΚΕΠ είτε στο γραφείο ΑΜΚΑ της περιοχής. Χρειάζεται ο ένας γονέας, ο μπαμπάς δηλαδή με ληξιαρχική πράξη γέννησης, ταυτότητα και το βιβλιάριο ή τον αριθμό ΑΜΚΑ του. Βγαίνει απευθείας 

πρίν από 4 λεπτά , fairy-mary είπε:

το 90% έγραψα...το 50% ήθελα να γράψω χαχαχαχ..

το 90% είναι για τις εξετάσεις του μωρού

Και πάλι είναι πολύ καλό ποσοστό. Εγώ για καισαρικη θα πάρω 800€ και το κόστος είναι κοντά στα 2000. Επίσης για την επισκληριδιο, στο κόστος είναι η επισκληριδιος που γίνεται μέσα στην αίθουσα. Η αντλία που θα έχετε μετά στο δωματιο για το πρώτο βράδυ χρεώνεται έξτρα. Πιστέψτε με εάν κάνετε καισαρικη δεν αντέχετε χωρίς αυτή την αντλία! Θα είναι η καλύτερη φίλης σας τις πρώτες ώρες!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Γίνονται υποχρεωτικά κάποιες εξετάσεις νομίζω αιματολογικές, με το που γεννιέται παίρνουν μια σταγόνα αίμα από την πατούσα. Τα υπόλοιπα για αυτιά κτλ είναι προαιρετικά...

 

Το ΑΜΚΑ εκδίδεται είτε σε ΚΕΠ είτε στο γραφείο ΑΜΚΑ της περιοχής. Χρειάζεται ο ένας γονέας, ο μπαμπάς δηλαδή με ληξιαρχική πράξη γέννησης, ταυτότητα και το βιβλιάριο ή τον αριθμό ΑΜΚΑ του. Βγαίνει απευθείας 

Και πάλι είναι πολύ καλό ποσοστό. Εγώ για καισαρικη θα πάρω 800€ και το κόστος είναι κοντά στα 2000. Επίσης για την επισκληριδιο, στο κόστος είναι η επισκληριδιος που γίνεται μέσα στην αίθουσα. Η αντλία που θα έχετε μετά στο δωματιο για το πρώτο βράδυ χρεώνεται έξτρα. Πιστέψτε με εάν κάνετε καισαρικη δεν αντέχετε χωρίς αυτή την αντλία! Θα είναι η καλύτερη φίλης σας τις πρώτες ώρες!!

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες! Τι ειναι αυτη η αντλια που λες δε το εχω ξανακουσει εγω σιγουρα καισαρικη λογω διδυμων δε νομιζω να παμε φυσιολογικα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Σ ειείναι εύκολο Ν γράψεις το σάιτ που λέει για το αμκα Τ μωρου.?πρώτη φορά τ ακούω.. Όταν λέει εξετάσεις σε ποιες αναφέρεται?στις προαιρετικές? Γτ εμάς Η παιδίατρος μας είπε πως τρεις εξετάσεις Π γίνονται για ακοή όραση Κ για κάποια νοσήματα είναι άχρηστες Ν γίνουν σε βρεφος 3 ημερών γτ αυτά τα βλέπει η παιδίατρος τη πρώτη φορά Π βλέπει το παιδί Κ απλά δίνεις τσάμπα λεφτα..Κ για τ νοσήματα αν δεν υπάρχει κάποιος στο άμεσο συγγενικό περιβάλλον με κάτι πολυ τρανταχτό πάλι άδικα λεφτα είναι. Κ εμείς σε κανένα δεν τα κάναμε ευτυχώς.. 

Οχι στις προαιρετικες. Για τις υποχρεωτικες λεει. Αυτες που κανουν ετσι κ αλλιως αλλα στις χρεωνουν. Κ αμα βγαλεις αμκα κ το πας πριν το εξιτηριο δεν τα πληρωνεις. 

https:// www .genna. gr/maieutirio-mitera-times-gennas-timokatalogos/ 

Σε αυτο το σαιτ το λεει απλα επειδη λογικα θα φαινοταν αυριο το μηνυμα λογω και καλα διαφημισης εβαλα κενα στην αρχη του λινκ. Εσυ αντεγραψε το και μετα σβησε τα κενα στην αρχη.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...