Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε? 

Να σας ρωτήσω, σας συμβαίνει κ εσας να βαρυστομαχιαζετε πολυ ευκολα? Οτι και να φαω, νιωθω δυσφορια,το στομαχι μου φουσκωνει, εχω ταχυκαρδια και δυσπεψία. Για πρωινό εφαγα μισο κουλουρι κ ενα αυγο και ειμαι να σκασω! Ειναι μήπως επειδη πιεζει η μητρα τωρα καθως μεγαλωνει? 

Καλημέρα Νικολ, απόλυτα φυσιολογικό είναι. Εκτός από την πίεση η αλλαγή στις ορμόνες οδηγεί σε καθυστερημένη κένωση του στομάχου και ροή της τροφής, βοηθάει όμως στην καλύτερη απορρόφηση των θρεπτικών συστατικών που χρειάζονται τα μωράκια μας. Για την ταχυκαρδία δεν ξέρω, θα σου έλεγα να το συζητήσεις με το γιατρό σου. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, loyloy είπε:

Όσο μεγαλώνει ολ α τα όργανα σου πιέζονται προς τα πάνω.εκτος από τις αλλαγές τις εξωτερικές αλλάζουν και όλα μεσα μας.συνηθισε το πλέον.μικρα και συχνά γεύματα.οχι ποσότητες. Θυρωιδη το χεις δει?το λεω επειδή σε πιάνει ταχυκαρδία. 

Ωχ..ταχυκαρδίες έχω Κ γω Π Κ Π.. στιγμιαία νιώθω Μ φευγει Η ψυχή.. Κ προσπαθώ Ν μην πανικοβληθω.. παίζει Ν είΝαι θυρεοειδής?παίρνω χαπάκι αλλά έχω Ν Τ ελέγξω τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nicol_ είπε:

Η αλήθεια ειναι πως δεν τον εχω ελεγξει τωρα στην εγκυμοσύνη.  Πριν ηταν φυσιολογικός που ειχα κανει εξετάσεις. Ταχυκαρδια ομως με πιανει μονο αφου εχω φαει. Αλλα λογικα ειναι αυτο που ειπες κ το φανταστηκα κιολας,πιέζονται ολα μεαα γιαυτο εχω δυσφορια. Θελει πολυ μικρα γεύματα.  Ευχαριστώ :)

Σκέψου ότι σε λίγο καιρό θα νιώθεις κλωτσιές Κατ ω από το στήθος και θα σε πονάνε τα κόκαλα εκεί.εγω υποφέρω.αλλα Αφού πρέπει να είναι έτσι για να χει χώρο ο μικρός καν ω υπομονή.Μπορεο να σε πιάνει γτ προσπαθεις  να χονεχψεις. Αλλά πες το στο γιατρό.

πρίν από 2 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Ωχ..ταχυκαρδίες έχω Κ γω Π Κ Π.. στιγμιαία νιώθω Μ φευγει Η ψυχή.. Κ προσπαθώ Ν μην πανικοβληθω.. παίζει Ν είΝαι θυρεοειδής?παίρνω χαπάκι αλλά έχω Ν Τ ελέγξω τρίμηνο.

Κάθε μήνα κάνω την tsh και το τελευταίο 2μηνο καν ω παραπάνω εξετάσεις και υπερυχο τον περασμένο μήνα.ολα Καλά ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα Νικολ, απόλυτα φυσιολογικό είναι. Εκτός από την πίεση η αλλαγή στις ορμόνες οδηγεί σε καθυστερημένη κένωση του στομάχου και ροή της τροφής, βοηθάει όμως στην καλύτερη απορρόφηση των θρεπτικών συστατικών που χρειάζονται τα μωράκια μας. Για την ταχυκαρδία δεν ξέρω, θα σου έλεγα να το συζητήσεις με το γιατρό σου. 

Ναι θα τον ρωτησω. Την Τριτη που θα κανω τη β επιπεδου και θα μιλησω μετα μαζι του θα του το πω. Αλλα επειδη μου συμβαίνει μονο οταν εχω φαει και νιώθω φουσκωμενη πιθανολογώ να ειναι απο αυτο.Ευχαριστώ κοριτσια ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Σκέψου ότι σε λίγο καιρό θα νιώθεις κλωτσιές Κατ ω από το στήθος και θα σε πονάνε τα κόκαλα εκεί.εγω υποφέρω.αλλα Αφού πρέπει να είναι έτσι για να χει χώρο ο μικρός καν ω υπομονή.

Κάθε μήνα κάνω την tsh και το τελευταίο 2μηνο καν ω παραπάνω εξετάσεις και υπερυχο τον περασμένο μήνα.ολα Καλά ευτυχώς.

Η πλακα είναι πώς με είπε η γιατρός Ν Μ γράψει Κ λέω όχι Θ παω στον Ενδοκρινολογο κατευθείαν Ν μ ξανακάνει έλεγχο..χαζομάρα γτ το αμελησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Σκέψου ότι σε λίγο καιρό θα νιώθεις κλωτσιές Κατ ω από το στήθος και θα σε πονάνε τα κόκαλα εκεί.εγω υποφέρω.αλλα Αφού πρέπει να είναι έτσι για να χει χώρο ο μικρός καν ω υπομονή.

Ωχ χαχα μπαλα παιζουν ετσι? Μονο υπομονη για τα νινακια τι να κανουμε :)

Just now, oneira_glyka είπε:

Η πλακα είναι πώς με είπε η γιατρός Ν Μ γράψει Κ λέω όχι Θ παω στον Ενδοκρινολογο κατευθείαν Ν μ ξανακάνει έλεγχο..χαζομάρα γτ το αμελησα

Καλα μην αγχωνεσαι. Μια εξεταση ειναι θα το δεις. Μπορεί να μην ειναι καν θυρεοειδής. Γενικα διαβάζω οτι ταχυκαρδίες εχει η εγκυμοσυνη κ το βρισκω λογικο αφου η καρδια κανει περισσότερη δουλειά 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ωχ χαχα μπαλα παιζουν ετσι? Μονο υπομονη για τα νινακια τι να κανουμε :)

Που να δεις Όταν κυματίζει η κοιλιά.χτες ήμουν ξαπλωμένη και το κοντρόλ το χα πάνω από τη κοιλιά και ξαφνικά τσουπ βλέπω το κοντρόλ να ανεβαίνει να πηγαίνει δεξιά αριστερά.δεν υπάρχει.εοναι τέλειο να αντιλαμβάνεσαι τι κάνει το μωρό μέσα σου.

πρίν από 2 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Η πλακα είναι πώς με είπε η γιατρός Ν Μ γράψει Κ λέω όχι Θ παω στον Ενδοκρινολογο κατευθείαν Ν μ ξανακάνει έλεγχο..χαζομάρα γτ το αμελησα

Εμένα έχει και ολ η η οικογένεια εκτός από μενα και γι αυτό με παρακολουθούν πιο πολύ.Το Τ4 των 50 παίρνω επειδή ει χα 3.5 τώρα είναι σταθερά 1.αλλα.εκτος εγκυμοσύνης θεωρείται φυσιολογικο το 3.5

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nicol_ είπε:

Η αλήθεια ειναι πως δεν τον εχω ελεγξει τωρα στην εγκυμοσύνη.  Πριν ηταν φυσιολογικός που ειχα κανει εξετάσεις. Ταχυκαρδια ομως με πιανει μονο αφου εχω φαει. Αλλα λογικα ειναι αυτο που ειπες κ το φανταστηκα κιολας,πιέζονται ολα μεαα γιαυτο εχω δυσφορια. Θελει πολυ μικρα γεύματα.  Ευχαριστώ :)

Γεια σου αγαπη. Εκτός της εγκυμοσυνης και τα σχετικά είναι φυσιολογικοτατο να έχουμε ταχυκαρδία μετά από φαγητό κυριως μετά από αρκετό φαγητό όπου υπάρχει φούσκωμα. Και αυτό γιατί εργάζεται το σώμα μέσα για να χωνέψει εξού και η υπνηλια που έρχεται λίγο μετά αφού φάμε. Αυτό λοιπόν και σε συνδυασμό με την εγκυμοσυνη που ενω τρως λίγο εχεις φούσκωμα και δυσπεψία αλλα και όλα όσα είπατε φέρνει μια παραπάνω δυσφορία.  

Φιλια σε όλες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Που να δεις Όταν κυματίζει η κοιλιά.χτες ήμουν ξαπλωμένη και το κοντρόλ το χα πάνω από τη κοιλιά και ξαφνικά τσουπ βλέπω το κοντρόλ να ανεβαίνει να πηγαίνει δεξιά αριστερά.δεν υπάρχει.εοναι τέλειο να αντιλαμβάνεσαι τι κάνει το μωρό μέσα σου.

Ααααα εγω θα τρελαθω!! Εδω τωρα με τις μπουρμπουληθρες που νιωθω και εχω χαζεψει. Σίγουρα ειναι υπεροχο και αξιζουν αυτες οι κλωτσιές οσο δεν παει :)

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Γεια σου αγαπη. Εκτός της εγκυμοσυνης και τα σχετικά είναι φυσιολογικοτατο να έχουμε ταχυκαρδία μετά από φαγητό κυριως μετά από αρκετό φαγητό όπου υπάρχει φούσκωμα. Και αυτό γιατί εργάζεται το σώμα μέσα για να χωνέψει εξού και η υπνηλια που έρχεται λίγο μετά αφού φάμε. Αυτό λοιπόν και σε συνδυασμό με την εγκυμοσυνη που ενω τρως λίγο εχεις φούσκωμα και δυσπεψία αλλα και όλα όσα είπατε φέρνει μια παραπάνω δυσφορία.  

Φιλια σε όλες 

Ναι beboula μου και εγω αυτο φανταστηκα γιατι κατα τα αλλα δουλεύει ρολόι :)

Πως εισαι εσυ? Πως πανε οι αναγουλες? Ελπίζω να εισαι καλυτερα 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ααααα εγω θα τρελαθω!! Εδω τωρα με τις μπουρμπουληθρες που νιωθω και εχω χαζεψει. Σίγουρα ειναι υπεροχο και αξιζουν αυτες οι κλωτσιές οσο δεν παει :)

Ναι beboula μου και εγω αυτο φανταστηκα γιατι κατα τα αλλα δουλεύει ρολόι :)

Πως εισαι εσυ? Πως πανε οι αναγουλες? Ελπίζω να εισαι καλυτερα 

Καλά ολη την ώρα χαμογελάω.ασε δεν υπάρχει και το βράδυ που με ξυπνάει γτ τον πιάνει ορεξ η το απολαμβάνω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ααααα εγω θα τρελαθω!! Εδω τωρα με τις μπουρμπουληθρες που νιωθω και εχω χαζεψει. Σίγουρα ειναι υπεροχο και αξιζουν αυτες οι κλωτσιές οσο δεν παει :)

Ναι beboula μου και εγω αυτο φανταστηκα γιατι κατα τα αλλα δουλεύει ρολόι :)

Πως εισαι εσυ? Πως πανε οι αναγουλες? Ελπίζω να εισαι καλυτερα 

Χάλια είμαι με ελάχιστο φαγητό για να μην κάνω παραπάνω εμετούς και μόνο ξαπλωμένη.Εχθες το βράδυ με έπιασαν τα κλάμματα. Πάντως το σκ με πάει τρένο είμαι σίγουρη πλέον. Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Εσυ την εχεις σταματησει;

Ειχες και εσυ τετοια υπολειμματα;

Καποιες φορες φευγουν ολοκληρα κομματια..θα μιλησω βεβαια αυριο και με τη γιατρο να δω τι θα μου πει και αυτη.

Δεν την εχω σταματησει αλλα μια στο τοσο βγαζω πολλα τετοια υπολειμματα.

Το θυροειδη καλο ειναι να τον τσεκαρετε καθε μηνα κοριτσια αν εχετε θεμα.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χάλια είμαι με ελάχιστο φαγητό για να μην κάνω παραπάνω εμετούς και μόνο ξαπλωμένη.Εχθες το βράδυ με έπιασαν τα κλάμματα. Πάντως το σκ με πάει τρένο είμαι σίγουρη πλέον. Σε ευχαριστώ πολύ 

Πάλι χάλια το σουκου  ε?τελικά η αλλαγή βδομαδας σε τσακίζει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χάλια είμαι με ελάχιστο φαγητό για να μην κάνω παραπάνω εμετούς και μόνο ξαπλωμένη.Εχθες το βράδυ με έπιασαν τα κλάμματα. Πάντως το σκ με πάει τρένο είμαι σίγουρη πλέον. Σε ευχαριστώ πολύ 

Ωχ κουραγιο ρε αγαπη και υπομονή. .σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...