Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσάκια! ! 

Τελειωσαμε τη β επιπεδου και ολα ηταν τελεια! Ο μπεμπης υπερκινητικός δεν καθόταν λεπτο :)

Την Τριτη θα ξαναερθουμε για να μας κανουν 3d υπέρηχο να δουμε το νινακι γιατι ενω τον κανουν τωρα κανονικά, ειχε κατι το μηχαμημα για το 3d και δεν μπροουσε. Οποτε την τρίτη θα ξαναδουμε το νινακι κ μαλιστα 3d ❤

Επίσης μας εδωσαν κ.κατι δωρακια φεύγοντας απο εταιριες :mrgreen:

  • Μου αρέσει 4

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσάκια! ! 

Τελειωσαμε τη β επιπεδου και ολα ηταν τελεια! Ο μπεμπης υπερκινητικός δεν καθόταν λεπτο :)

Την Τριτη θα ξαναερθουμε για να μας κανουν 3d υπέρηχο να δουμε το νινακι γιατι ενω τον κανουν τωρα κανονικά, ειχε κατι το μηχαμημα για το 3d και δεν μπροουσε. Οποτε την τρίτη θα ξαναδουμε το νινακι κ μαλιστα 3d ❤

Επίσης μας εδωσαν κ.κατι δωρακια φεύγοντας απο εταιριες :mrgreen:

Aχ τελεια,συγχαρητηριααα.Δεν ειναι η πιο ωραια εξεταση?


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου. 

@Nicol_ μου Μπραβο ματια μου!!! Τι δωρακια;; 

@Beboula25 γνώριζαν λεει οτι ειχε ψυχολογικα προβληματα ηδη πριν την εγκυμοσύνη, κατα την εγκυμοσύνη δεν μπορεις να παιρνεις φαρμακα τετοιου τύπου, απο την στιγμή που ειχε ηδη θεματα η κοπελα Πιστευω πως θα υπηρχαν αλλα μετρα ωστε να μην φθασουν εκει. Τελος παντων οτι και να λέμε εφυγε η κοπελα με το παιδακι της. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσάκια! ! 

Τελειωσαμε τη β επιπεδου και ολα ηταν τελεια! Ο μπεμπης υπερκινητικός δεν καθόταν λεπτο :)

Την Τριτη θα ξαναερθουμε για να μας κανουν 3d υπέρηχο να δουμε το νινακι γιατι ενω τον κανουν τωρα κανονικά, ειχε κατι το μηχαμημα για το 3d και δεν μπροουσε. Οποτε την τρίτη θα ξαναδουμε το νινακι κ μαλιστα 3d ❤

Επίσης μας εδωσαν κ.κατι δωρακια φεύγοντας απο εταιριες :mrgreen:

Μπράβο!!!!!!!!Μια χαρά το μπεμπακι!!!!!!!!

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου. 

@Nicol_ μου Μπραβο ματια μου!!! Τι δωρακια;; 

@Beboula25 γνώριζαν λεει οτι ειχε ψυχολογικα προβληματα ηδη πριν την εγκυμοσύνη, κατα την εγκυμοσύνη δεν μπορεις να παιρνεις φαρμακα τετοιου τύπου, απο την στιγμή που ειχε ηδη θεματα η κοπελα Πιστευω πως θα υπηρχαν αλλα μετρα ωστε να μην φθασουν εκει. Τελος παντων οτι και να λέμε εφυγε η κοπελα με το παιδακι της. 

Καλημέρα!!!ας το αφήσουμε αυτό το θέμα γτ όλες είμαστε εγκυουλες και στεναχωριομαστε δεν μας κάνει καλό.

Περιμένουμε τα μπεμπακια μας και Έχουμε χαρές και προετοιμασίες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσάκια! ! 

Τελειωσαμε τη β επιπεδου και ολα ηταν τελεια! Ο μπεμπης υπερκινητικός δεν καθόταν λεπτο :)

Την Τριτη θα ξαναερθουμε για να μας κανουν 3d υπέρηχο να δουμε το νινακι γιατι ενω τον κανουν τωρα κανονικά, ειχε κατι το μηχαμημα για το 3d και δεν μπροουσε. Οποτε την τρίτη θα ξαναδουμε το νινακι κ μαλιστα 3d ❤

Επίσης μας εδωσαν κ.κατι δωρακια φεύγοντας απο εταιριες :mrgreen:

Καλημερα μπραβο τι ωραια!!!παει κ αυτο το ανχος!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια ηταν τελεια εξέταση και χαρηκα πολυ που θα παμε παλι για 3d σε μια βδομαδα! Ετσι θα ξαναδω το νινακι. ❤ 

Μας εδωσαν 2 κουτια που ειχαν μεσα πιπιλα μπιμπερο κατι γαλακτώματα  για τη μαμα και ενα παιχνιδάκι που δαγκώνει το μωρο οταν βγάζει δοντακια. Επισης διαφορα ενημερωτικά φυλλάδια. :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χελοοο φουσκιτσες μου. @Nicol_ μπραβο κοριτσιιι, τελεια τα νεακια σου!!!! 

Κ γω γυρισα απο ενδοκρινολογο και απο φαρμακειο και αρχιζω μετρησεις ζαχαρου. Ελπιζω να το ρυθμισω και να μην χρειαστω ινσουλινη. Το αυτακι μου επισης με ξανατσιμπαει εκλεισα κ ΩΡΛ παλι το απογευμα. Γενικοτερα το προγραμμα μου ειναι φουλ, δεν εχω παραπονο χαχαχαχα. Το καλο ειναι οτι ερχεται η κολλητη μου απο εξωτερικο σημερα και θα παρταρουμε τρελααα στον καναπε του σπιτιου μου χεχεχε

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χελοοο φουσκιτσες μου. @Nicol_ μπραβο κοριτσιιι, τελεια τα νεακια σου!!!! 

Κ γω γυρισα απο ενδοκρινολογο και απο φαρμακειο και αρχιζω μετρησεις ζαχαρου. Ελπιζω να το ρυθμισω και να μην χρειαστω ινσουλινη. Το αυτακι μου επισης με ξανατσιμπαει εκλεισα κ ΩΡΛ παλι το απογευμα. Γενικοτερα το προγραμμα μου ειναι φουλ, δεν εχω παραπονο χαχαχαχα. Το καλο ειναι οτι ερχεται η κολλητη μου απο εξωτερικο σημερα και θα παρταρουμε τρελααα στον καναπε του σπιτιου μου χεχεχε

 

Καλημερα μαζι παμε εμεις μολις γυρισα απο αιματολογο κ γυναικολογο κ αυριο εχω ενδοκρινολογο κ καρδιολογο την πεμπτη εχω εξετασεις αιματος κ το σαββατο παλι γιατρο αυτα χαχα! Καλη αρχη στις μετρησεις σου εδωσε κ διατροφη?

 

πρίν από 14 λεπτά , @eirini είπε:

Κορίτσια αγοράσατε τίποτα για το μωρο??? 

Εμένα δεν χωραει κουνια στο δωματιο και λέω να πάρω ένα λίκνο από αυτα τα υφασματινα.. τι θα κάνετε εσεις?

 

Εμενα μου εδωσαν δυο λικνο κ αυτα θα βαλω κ εγω για αρχη στην κρεβατοκαμαρα ειναι πιο βολικα πιστευω για αρχη ειδικα αν δεν εχεις πολυ χώρο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι κοριτσια ηταν τελεια εξέταση και χαρηκα πολυ που θα παμε παλι για 3d σε μια βδομαδα! Ετσι θα ξαναδω το νινακι. ❤ 

Μας εδωσαν 2 κουτια που ειχαν μεσα πιπιλα μπιμπερο κατι γαλακτώματα  για τη μαμα και ενα παιχνιδάκι που δαγκώνει το μωρο οταν βγάζει δοντακια. Επισης διαφορα ενημερωτικά φυλλάδια. :mrgreen:

Εμένα δεν μου έδωσαν :( .ΚΚαλά το 3d είναι τέλει ο.ειδικα Όταν κάνεις το ντομπλερ άσε που θα ναι σχεδόν 1μιση κιλό παραπάνω με μαγουλακια. 

πρίν από 22 λεπτά , @eirini είπε:

Κορίτσια αγοράσατε τίποτα για το μωρο??? 

Εμένα δεν χωραει κουνια στο δωματιο και λέω να πάρω ένα λίκνο από αυτα τα υφασματινα.. τι θα κάνετε εσεις?

 

Ούτε μενα χωράει κούνια.λικνο έχω πάρει.αλλα το πήρα τον Αύγουστο με τις εκπτώσεις από 200 στα 99.μιση τιμή.Υφασματινο λες αυτά που κλείνουν χιαστί? 

πρίν από 24 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χελοοο φουσκιτσες μου. @Nicol_ μπραβο κοριτσιιι, τελεια τα νεακια σου!!!! 

Κ γω γυρισα απο ενδοκρινολογο και απο φαρμακειο και αρχιζω μετρησεις ζαχαρου. Ελπιζω να το ρυθμισω και να μην χρειαστω ινσουλινη. Το αυτακι μου επισης με ξανατσιμπαει εκλεισα κ ΩΡΛ παλι το απογευμα. Γενικοτερα το προγραμμα μου ειναι φουλ, δεν εχω παραπονο χαχαχαχα. Το καλο ειναι οτι ερχεται η κολλητη μου απο εξωτερικο σημερα και θα παρταρουμε τρελααα στον καναπε του σπιτιου μου χεχεχε

 

Ελα θα χεις και παρεούλα!!!!!ακολούθησε τη διατροφή σου και ολ α καλα θα ναι.

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα μαζι παμε εμεις μολις γυρισα απο αιματολογο κ γυναικολογο κ αυριο εχω ενδοκρινολογο κ καρδιολογο την πεμπτη εχω εξετασεις αιματος κ το σαββατο παλι γιατρο αυτα χαχα! Καλη αρχη στις μετρησεις σου εδωσε κ διατροφη?

 

Εμενα μου εδωσαν δυο λικνο κ αυτα θα βαλω κ εγω για αρχη στην κρεβατοκαμαρα ειναι πιο βολικα πιστευω για αρχη ειδικα αν δεν εχεις πολυ χώρο

Από 1 στη κάθε πλευρά να αναλάβει ο καθένας?2 μωράκια. Χαμοοοοοοος.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου. 

@Nicol_ μου Μπραβο ματια μου!!! Τι δωρακια;; 

@Beboula25 γνώριζαν λεει οτι ειχε ψυχολογικα προβληματα ηδη πριν την εγκυμοσύνη, κατα την εγκυμοσύνη δεν μπορεις να παιρνεις φαρμακα τετοιου τύπου, απο την στιγμή που ειχε ηδη θεματα η κοπελα Πιστευω πως θα υπηρχαν αλλα μετρα ωστε να μην φθασουν εκει. Τελος παντων οτι και να λέμε εφυγε η κοπελα με το παιδακι της. 

Ε ναι οπως και να έχει η ουσία είναι μια πως χαθηκε ένα νέο κορίτσι με ένα παιδάκι ήδη και το άλλο που ήταν έτοιμο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα μαζι παμε εμεις μολις γυρισα απο αιματολογο κ γυναικολογο κ αυριο εχω ενδοκρινολογο κ καρδιολογο την πεμπτη εχω εξετασεις αιματος κ το σαββατο παλι γιατρο αυτα χαχα! Καλη αρχη στις μετρησεις σου εδωσε κ διατροφη?

 

Εμενα μου εδωσαν δυο λικνο κ αυτα θα βαλω κ εγω για αρχη στην κρεβατοκαμαρα ειναι πιο βολικα πιστευω για αρχη ειδικα αν δεν εχεις πολυ χώρο

Χεχε, παμε πακετοοοο. Δεν μου εδωσε διατροφη, μου ειπε απλα τι να αποφευγω και τι να κοψω τελειως. Κ αν θελω διατροφολογιο καλο ειναι να παω σε διατροφολογο που θα μου δωσει μια πληρη διατροφη. Δεν νομιζω να παω, ποσες ειδικοτητες θα δω πια, γιατι πανω κατω ξερω τι πρεπει να τρωω, μου ειπε κ εκεινος.

Το μονο που ξεχασα να τον ρωτησω ειναι ο καφες. Τον κρυο καφε τον πινω σκετο, αλλα ζεστο θελω λιγη ζαχαριτσα μεσα. Καθε μερα φτιαχνω γαλλικο μετριο με καστανη ζαχαρη και λιγο γαλα. Δεν τον ρωτησα αν μπορω να συνεχισω να πινω η οχι. Τον κραταω κανα διωρο καποιες φορες και τριωρο σε μια μεγαλη κουπα καφε. 

Ο γυναικολογος σου τι σου ειπε? Πως παμε με τον τραχηλο?

@@eirini καλησπερα! Εγω θα χω το πορτ μπεμπε για τους πρωτους μηνες κ θα τον κοιμιζω εκει και μετα πηρα κουνια τον αυγουστο που γινεται κ προεφηβικο κρεβατι. Ισα ισα χωραμε βεβαια, αλλα καποια στιγμη θα αλλαξουμε σπιτι λεμε.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@loyloy εννοω αυτα του τυπου next to me ,side by side κτλ.

Ποιο πήρες εσυ?? Πως σου φαίνεται το στρώμα? Υποστρωμα πήρες? και αν ναι ποιο?

Δεν ξέρω ποιο να πάρω.... είμαι μπερδεμένη εξ' ου και οι ερωτησεις βροχή!! Ας με βοηθήσει κάποιος lol!!:-D

Πάντως αυτό σκέφτομαι και γω να το πάρω Ιανουάριο που αρχίζουν οι εκπτώσεις

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χεχε, παμε πακετοοοο. Δεν μου εδωσε διατροφη, μου ειπε απλα τι να αποφευγω και τι να κοψω τελειως. Κ αν θελω διατροφολογιο καλο ειναι να παω σε διατροφολογο που θα μου δωσει μια πληρη διατροφη. Δεν νομιζω να παω, ποσες ειδικοτητες θα δω πια, γιατι πανω κατω ξερω τι πρεπει να τρωω, μου ειπε κ εκεινος.

Το μονο που ξεχασα να τον ρωτησω ειναι ο καφες. Τον κρυο καφε τον πινω σκετο, αλλα ζεστο θελω λιγη ζαχαριτσα μεσα. Καθε μερα φτιαχνω γαλλικο μετριο με καστανη ζαχαρη και λιγο γαλα. Δεν τον ρωτησα αν μπορω να συνεχισω να πινω η οχι. Τον κραταω κανα διωρο καποιες φορες και τριωρο σε μια μεγαλη κουπα καφε. 

Ο γυναικολογος σου τι σου ειπε? Πως παμε με τον τραχηλο?

@@eirini καλησπερα! Εγω θα χω το πορτ μπεμπε για τους πρωτους μηνες κ θα τον κοιμιζω εκει και μετα πηρα κουνια τον αυγουστο που γινεται κ προεφηβικο κρεβατι. Ισα ισα χωραμε βεβαια, αλλα καποια στιγμη θα αλλαξουμε σπιτι λεμε.

port bebe από καρότσι που είναι 3 σε 1? Αυτά θέλουν και κανένα στρωματάκι απο μέσα? Επίσης υποστρωμα δεν θέλουν? Καποια στιγμή που θα παει θα το κατουρήσουν!:???: και τι υποστρωμα να βάλεις... Όλο κάτι τετοια ερωτήματα έχω φφφφφφ δεν ξερω ποια τι θα χρειαστώ! 


bMHkp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσάκια! ! 

Τελειωσαμε τη β επιπεδου και ολα ηταν τελεια! Ο μπεμπης υπερκινητικός δεν καθόταν λεπτο :)

Την Τριτη θα ξαναερθουμε για να μας κανουν 3d υπέρηχο να δουμε το νινακι γιατι ενω τον κανουν τωρα κανονικά, ειχε κατι το μηχαμημα για το 3d και δεν μπροουσε. Οποτε την τρίτη θα ξαναδουμε το νινακι κ μαλιστα 3d ❤

Επίσης μας εδωσαν κ.κατι δωρακια φεύγοντας απο εταιριες :mrgreen:

Μπράβο αγαπη μου τέλεια!! Αντε και σε 3D ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...