Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Μη το γελάς καθόλου.... Όταν με είχαν πιάσει οι πόνοι, αλλά ήταν ακόμη υποφερτοι, είχαν βάλει μέσα τον άντρα μου να με δει για λίγο.... Και του έδινα εγώ κουράγιο αντί να μου δίνει εκείνος....!!! Πάντως κορίτσια αλήθεια, ίσως φταίει το ότι είχα πραγματικά πολύ εύκολη γέννα, δεν το μετάνιωσα καθόλου που δεν έκανα επισκληριδιο... Και αυτό που λένε ότι μετά ξεχνάς τον πόνο ισχύει 100%... Τις επόμενες ώρες μετά τη γέννα με ρωτούσαν αν πονεσα και τους έλεγα, με θυμάμαι να πονάω αλλά δεν θυμάμαι πόνο!!!! 

Πάντως και μια ξαδέρφη μου που γέννησε πρόσφατα σε κλινική ζήτησε επισκληριδιο και της έβαλαν πολύ μικρή δόση γιατί όπως της είπε ο γιατρός της αντέχεις τον πόνο οπότε δεν θα βάλουμε πολύ!!! Και μου ειπε ότι πόνεσε κανονικότατα!!!! Αλλά μάλλον αυτο εχει να κανει με τον γιατρό..

Αχαχαχαχαχα. Ειδες που σε καταλαβα??? Νομιζω πως εμεις οι γυναικες ειμαστε απο τη φυση μας πιο "σκληρες" απο τους αντρες. Το παιζουν βαρια πεπονια και βαρβατηλα, αλλα μολις μπουν μεσα στην αιθουσα τοκετου ασπριζουν σαν τα πανια. Και αντι να ασχολουνται με την εγκυο κοιτανε να συνεφερουν τους συζυγους χαχαχαχ. 

Καλα ρε παιδι μου αν ειμαι τρια πουλακια καθονται και αντεχω τον πονο ισως δεν κανω, αλλα αφου υπαρχει η εναλλακτικη της επισκληριδιου το βρισκω απλα τελειο. Το χω στο μυαλο μου σαν τοπικη αναισθησια, αν ειναι να με βοηθησει στο να μην πεθανω στον πονο  why not? Ξερουν οι γιατροι πιστευω και σε βλεπουν. Αν εχεις ωδινες για ωρες και ζοριζεσαι θα σε βοηθησουν, αν δουν οτι αντεχεις και δεν μασας μπορει να μην σου βαλουν καν. Καπως ετσι το φανταζομαι 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχα. Ειδες που σε καταλαβα??? Νομιζω πως εμεις οι γυναικες ειμαστε απο τη φυση μας πιο "σκληρες" απο τους αντρες. Το παιζουν βαρια πεπονια και βαρβατηλα, αλλα μολις μπουν μεσα στην αιθουσα τοκετου ασπριζουν σαν τα πανια. Και αντι να ασχολουνται με την εγκυο κοιτανε να συνεφερουν τους συζυγους χαχαχαχ. 

Καλα ρε παιδι μου αν ειμαι τρια πουλακια καθονται και αντεχω τον πονο ισως δεν κανω, αλλα αφου υπαρχει η εναλλακτικη της επισκληριδιου το βρισκω απλα τελειο. Το χω στο μυαλο μου σαν τοπικη αναισθησια, αν ειναι να με βοηθησει στο να μην πεθανω στον πονο  why not? Ξερουν οι γιατροι πιστευω και σε βλεπουν. Αν εχεις ωδινες για ωρες και ζοριζεσαι θα σε βοηθησουν, αν δουν οτι αντεχεις και δεν μασας μπορει να μην σου βαλουν καν. Καπως ετσι το φανταζομαι 

Νομίζω πως κάπως έτσι λειτουργούν πλέον οι περισσότεροι... Εσένα σε φαντάζομαι να πηγαίνεις άνετη να τους τρελαίνεις όλους εκεί πέρα!!! Θα είναι και καμιά εγκύουλα που πονάει και θα χει να ακούει και σένα που θα γελάς με τον γιατρό και θα λέει πες μας τι πίνεις και δεν μας δίνεις!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Νομίζω πως κάπως έτσι λειτουργούν πλέον οι περισσότεροι... Εσένα σε φαντάζομαι να πηγαίνεις άνετη να τους τρελαίνεις όλους εκεί πέρα!!! Θα είναι και καμιά εγκύουλα που πονάει και θα χει να ακούει και σένα που θα γελάς με τον γιατρό και θα λέει πες μας τι πίνεις και δεν μας δίνεις!!!!! 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα. Λες?? Πωπω μακαρι. Παντως δεν με αγχωνει καθολου ο τοκετος. Τωρα τα λεω βεβαια που ειμαι στο σπιτακι μου, εκεινην την ωρα δεν ξερω αν θα το πιστευω ακομα. Μεχρι τωρα ομως το μονο που δεν με αγχωνει ειναι ο τοκετος. Πιο πολυ αγχωνομαι αν θα θηλασω σωστα ή θα τα κανω θαλασσα. Ειχα σκοπο να πηγαινα σε μαθηματα θηλασμου και ανωδυνου τοκετου αλλα με αυτα που μου τυχαν επρεπε να μαι ξαπλα και πανε ολα. Να ναι καλα το youtube, παταω τσακ τσακ τσακ breastfeeding techniques και οτι μου βγαζει μπαινω και το βλεπω. Το τι στηθος εχω δει αυτες τις μερες δεν το φανταζεσαι χαχαχαχα. Παντου στηθη 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα. Λες?? Πωπω μακαρι. Παντως δεν με αγχωνει καθολου ο τοκετος. Τωρα τα λεω βεβαια που ειμαι στο σπιτακι μου, εκεινην την ωρα δεν ξερω αν θα το πιστευω ακομα. Μεχρι τωρα ομως το μονο που δεν με αγχωνει ειναι ο τοκετος. Πιο πολυ αγχωνομαι αν θα θηλασω σωστα ή θα τα κανω θαλασσα. Ειχα σκοπο να πηγαινα σε μαθηματα θηλασμου και ανωδυνου τοκετου αλλα με αυτα που μου τυχαν επρεπε να μαι ξαπλα και πανε ολα. Να ναι καλα το youtube, παταω τσακ τσακ τσακ breastfeeding techniques και οτι μου βγαζει μπαινω και το βλεπω. Το τι στηθος εχω δει αυτες τις μερες δεν το φανταζεσαι χαχαχαχα. Παντου στηθη 

Χαχαχαχαχα θα βαρεθείς να βλέπεις το δικό σου σε λίγο καιρό!!! Ο δικός μου μου ειπε τις προάλλες... Στον Ι. ήσουν όλη μέρα με το βυζι έξω, είχα βαρεθεί να τα βλέπω πια, τώρα με τα δίδυμα θα ντύνεσαι η τζάμπα κόπος???(μεταξύ μας, τζάμπα κόπος να ξαναβάλεις μπλούζα) 

Όσο για τις τεχνικές θηλασμου, είχα βρει ένα πολύ ωραίο εικονογραφημενο με αναλυτικά σχόλια για την κάθε φώτο χωριστά, είχε όλους τους τρόπους μαζεμένους...Με είχε βοηθήσει πολύ!!! Θηλαζοντας θα το βρεις φιλενάδα μην σε αγχώνει αυτό, δε θέλει καθόλου άγχος!!!! Όλα τα μπορούμε εμείς οι μανούλες, αυτό να λες στον εαυτό σου και θα καταφέρεις τα πάντα!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Κ Εγώ τρομάρα Μ στο πρωτο Δεν ήθελα επισκληριδιο..Αλλά από το πολύ ζόρι Μ Κ τις δυνατές συσπάσεις αδρανοποίηθηκε Η μήτρα λόγω στρες.Κ σταμάτησαν. Οπότε Μ είπε η γιατρός κανε επισκληριδιο ώστε Ν χαλαρωσεις Ν χαλαρώσει η μητρα Ν παρει μπρος..Όπως Κ έγινε.. Αλλά δυστυχώς Ήταν τυλιγμένος με το λορο Κ δεν μπορούσε Ν κατέβει τλκ. Επίσης ρε κορίτσια..Δεν με ήθελε Ν.ήμουν πρωτότοκος Κ σε πέντε ώρες είχα δέκα διαστολή.οι μαιες δεν το πίστευαν. Κ τσάμπα Κ οι πόνοι της γέννας Κ Η διαστολή..Χαχαχα.. γτ μπήκα καισαρική.. Κ άκουγα Κ γω στ καρδιοτοκογραφο τη βραδυκαρδια του μικρού. Οπότε δεν σκέφτηκα Ν περιμένω λίγο Ακόμα. 

Μπορεί ν μη Τον νιώθω το μπομπιρα έντονα στη κοιλιά Αλλά Μ δίνει κάτι κλωτσιές κορίτσια στη κύστη χαμηλά..με πεθαίνει.. σουβλιες Όχι αστεία..Κ κάθε φορά κάτι νιώθω Ν τρέχει.λογικά από τη κύστη ουρα είναι Ε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα όμορφες!!!! Καλη εβδομάδα να έχουμε!! 

Είμαι καλα, εχθες ειχαμε μια γεματη ημερα και δεν προλαβα να μπω!!! 

Εδω σημερα χειμωνιατικο το σκηνικό!!!! 

Εσεις;;; τι μου κανετεεεε;;; 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα όμορφες!!!! Καλη εβδομάδα να έχουμε!! 

Είμαι καλα, εχθες ειχαμε μια γεματη ημερα και δεν προλαβα να μπω!!! 

Εδω σημερα χειμωνιατικο το σκηνικό!!!! 

Εσεις;;; τι μου κανετεεεε;;; 

Καλημερα!! Και αναρωτιομουν χθες που χαθηκες :) 

Και εδω μουντος καιρος και μου αρεσει :D 

Εγω  μια χαρα ειμαι,αραχτη πινω καφεδακι. Ολα τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέεεερα, καλη εβδομαδα κοριτσουδια.

@oneira_glyka και μενα με χτυπαει στην κυστη. Υπηρχε περιοδος που αν δεν ηξερα οτι ειναι μεσα σε σακο το μωρο,ανετα θα πιστευα οτι την ειχε πιασει και την ζουλουσε, την εκανε μπαλα και επαιζε γκολακια, και γενικα ειχαν γινει φιλαρακια με την κυστη μου χαχαχα. Ετρεχα σαν τρελη στην τουαλετα, οποτε λογικα πρεπει να ναι ουρα αν το αισθανεσαι μολις σε κλωτσαει εκει. 

@Smile89 καλημερα ομορφη, καλη εβδομαδα. Εδω ακομα καλοκαιρι, περιμενουμε τον φιλο τον Ορεστη να μας ερθει


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα καλη εβδομάδα ολα καλα κ εγω! 

@nanoula90 να σε ρωτησω αν ξερεις τωρα με τις μετρησεις πιο ειναι το ανωτατο οριο πιο το χαμηλο κ πιο το φυσιολογικο? 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κ απο μενα καλη εβδομάδα ολα καλα κ εγω! 

@nanoula90 να σε ρωτησω αν ξερεις τωρα με τις μετρησεις πιο ειναι το ανωτατο οριο πιο το χαμηλο κ πιο το φυσιολογικο? 

Καλημερα κοριτσι μου ομορφο!!! Σε ποιες μετρησεις αναφερεσαι? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε αυτες που κανουμε μετα τα γευματα γιατι δε ξερω αν ειναι φυσιολογικες θα παω την τεταρτη βεβαια να τις δει αλλα να εχω μια ιδεα ωχ σορυ ακυρο δε κανεις μετρησεις ζαχαρου εσυ ε η @loyloy κανει 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σε αυτες που κανουμε μετα τα γευματα γιατι δε ξερω αν ειναι φυσιολογικες θα παω την τεταρτη βεβαια να τις δει αλλα να εχω μια ιδεα ωχ σορυ ακυρο δε κανεις μετρησεις ζαχαρου εσυ ε η @loyloy κανει 

Εγω απο αυριο μαλλον ξεκιναω τις μετρησεις ζαχαρου που θα παω στον ενδοκρινολογο γιατι εχω κ γω διαβητη. Απ οτι ξερω δεν πρεπει να ξεπερναει το σακχαρο σου τις 120 μοναδες μετα τα γευματα. Θα στα πει και η λουλουκα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σε αυτες που κανουμε μετα τα γευματα γιατι δε ξερω αν ειναι φυσιολογικες θα παω την τεταρτη βεβαια να τις δει αλλα να εχω μια ιδεα ωχ σορυ ακυρο δε κανεις μετρησεις ζαχαρου εσυ ε η @loyloy κανει 

Ποσο κάνεις?το όριο είναι 120.καποιες φορές μου χει κάνει και 130 και 140 αλλά για 3 φορές που μου χει τύχει δεν δίνουμε σημασία είπε η Ενδοκρινολογος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω απο αυριο μαλλον ξεκιναω τις μετρησεις ζαχαρου που θα παω στον ενδοκρινολογο γιατι εχω κ γω διαβητη. Απ οτι ξερω δεν πρεπει να ξεπερναει το σακχαρο σου τις 120 μοναδες μετα τα γευματα. Θα στα πει και η λουλουκα

Ναι σορυ σας μπερδεψα μακαρι να μη χρειαστεις

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Ποσο κάνεις?το όριο είναι 120.καποιες φορές μου χει κάνει και 130 και 140 αλλά για 3 φορές που μου χει τύχει δεν δίνουμε σημασία είπε η Ενδοκρινολογος.

Μια φορα σε βραδινο μου εκανε 124 απλα εχθες μετα το πρωινο ενω τρωω τα ιδια καθε πρωι μου πηγε 122 κ το μεσημερι 134 βέβαια το πρωι ανχωθηκα με κατι δε ξερω αν παιζει ρολο οι αλλες γενικα μεχρι 110 μου εχουν παει το πολυ οι περισσοτερες ειναι κατω απο 100


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ναι σορυ σας μπερδεψα μακαρι να μη χρειαστεις

Μια φορα σε βραδινο μου εκανε 124 απλα εχθες μετα το πρωινο ενω τρωω τα ιδια καθε πρωι μου πηγε 122 κ το μεσημερι 134 βέβαια το πρωι ανχωθηκα με κατι δε ξερω αν παιζει ρολο οι αλλες γενικα μεχρι 110 μου εχουν παει το πολυ οι περισσοτερες ειναι κατω απο 100

Μια χσρα είσαι καλε.να ξέρεις το άγχος και η πίεση ανεβάζουν ζάχαρο ακόμα και χωρίς να φας.τη δοατροφουλα σου και μοα χαρά.καο Εγώ σαν εσένα οι μετρήσεις μου.μπορεις να τρως και κάτι έξτρα ένα γλυκάκι πχ στο απογευματινό μια στις τόσες αντί για φρούτο ή ότι άλλο σου χει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...