Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καταλαβα..να σας πω ομως ρε κοριτσια οταν σου κανει κοιλιακο υπερηχο ο γιατρος και ελεγχει τα παντα,εκει δεν φαινεται αν εχει ο τραχηλος καποιο θεμα ωστε να σκεφτει να τον δει και κολπικα? Ασχετα αν του το πω εγω αυτος δεν θα το καταλαβει?

Εμένα στην β επιπέδου τον είδε κοιλιακά και κατάλαβε ότι είναι μικρός γιατί με ρώτησε αν έχω κάνει κάποιο χειρουργείο και μετά μου είπε να τον δει και κολπικά όπου μου βρήκε ότι είναι οριακά... Οπότε φαντάζομαι ότι κάτι μπορούν να ψυλιαστουν και κοιλιακά αλλά δεν πρέπει να κοιτάνε τον τράχηλο σε κάθε υπέρηχο...

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , maraki 93 είπε:

Ουοοοο.Μπραβο σας χαχα .Ας τους να λένε (υπάρχουν και εξαιρέσεις). Φαντάζομαι την χαρά σου.Σιγουρεψε το και κάνε του έκπληξη.Εγω δεν μπόρεσα μου μετρούσε τις μέρες και μου το φέρε μόνος του το τεστ χαχα.

Εγω δεν θα αντεχα να μη το πω :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα... Είμαι η Λυδία... Μαμά 3 κοριτσιών κ έγκυος στο γιο!!!  Είμαι 24 εβδομάδων ελπίζω ότι θα γίνω μανούλα το 19 γτ έχω επιπωματικό πλακούντα κ όλα παίζονται.... Ήταν να γεννήσω τέλος Φεβρουαρίου κ τελικά με το ζόρι βλεοω να φτάνω στις 35 εβδομάδες δλδ τέλος Ιανουαρίου... Με το καλό να έρθουν οοοολα τα νινακια.... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ludaki είπε:

Γειά σας και από εμένα... Είμαι η Λυδία... Μαμά 3 κοριτσιών κ έγκυος στο γιο!!!  Είμαι 24 εβδομάδων ελπίζω ότι θα γίνω μανούλα το 19 γτ έχω επιπωματικό πλακούντα κ όλα παίζονται.... Ήταν να γεννήσω τέλος Φεβρουαρίου κ τελικά με το ζόρι βλεοω να φτάνω στις 35 εβδομάδες δλδ τέλος Ιανουαρίου... Με το καλό να έρθουν οοοολα τα νινακια.... 

Γεια σου Λυδία,να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό το νέο μέλος.Ολα θα πάνε καλά ,μόνο θετικές σκέψεις.Τι είναι ο επιπωματικος πλακούντας αν επιτρέπεται;


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ludaki είπε:

Γειά σας και από εμένα... Είμαι η Λυδία... Μαμά 3 κοριτσιών κ έγκυος στο γιο!!!  Είμαι 24 εβδομάδων ελπίζω ότι θα γίνω μανούλα το 19 γτ έχω επιπωματικό πλακούντα κ όλα παίζονται.... Ήταν να γεννήσω τέλος Φεβρουαρίου κ τελικά με το ζόρι βλεοω να φτάνω στις 35 εβδομάδες δλδ τέλος Ιανουαρίου... Με το καλό να έρθουν οοοολα τα νινακια.... 

Γεια σου Λυδια!Καλως ηρθες να χαιρεσαι τα παιδακια σου και με το καλο ο γιος! Μπραβο σας παντως εσας τις πολυτεκνες μανουλες.Σας θαυμαζω :)  Ολα καλα θα πανε Λυδια μου,εγω σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kiari είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και από εμένα. Μόλις έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό.. δεν το γνωρίζει κανείς ακόμη γιατί φοβάμαι μην έχω κάνει λάθος και δεν ισχύει. Ειναι δυνατόν από τον πρώτο μήνα; Θα κάνω άλλο ένα αύριο το πρωί. Τι λέτε εσείς; 

Αν είναι θετικό δεν βγαίνει λάθος.Το αρνητικό αποτέλεσμα Μπορεί να αποδειχθεί λανθασμένο. Κανε το άλλο με πρωινα ούρα , πάρε το γιατρό σου και κατευθείαν για χοριακη που είναι έγκυρη 100%.Οτι καλύτερο κοπέλα μου και αν δεν θες να το πεις δεν θα το πεις.Οποτε νιώσεις έτοιμη!!!!!!!ενημέρωσε μας Αύριο!!!!!

πρίν από 43 λεπτά , Ludaki είπε:

Γειά σας και από εμένα... Είμαι η Λυδία... Μαμά 3 κοριτσιών κ έγκυος στο γιο!!!  Είμαι 24 εβδομάδων ελπίζω ότι θα γίνω μανούλα το 19 γτ έχω επιπωματικό πλακούντα κ όλα παίζονται.... Ήταν να γεννήσω τέλος Φεβρουαρίου κ τελικά με το ζόρι βλεοω να φτάνω στις 35 εβδομάδες δλδ τέλος Ιανουαρίου... Με το καλό να έρθουν οοοολα τα νινακια.... 

Με το καλό ο μπεμπης!!!!!!θετικές σκέψεις και μη σε τρομάζει ο πρόωρος τοκετός.ολα Καλά θα πάνε , Αυτό να σκέφτεσαι.Να χαίρεσαι και τα κορίτσια σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , maraki 93 είπε:

Γεια σου Λυδία,να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό το νέο μέλος.Ολα θα πάνε καλά ,μόνο θετικές σκέψεις.Τι είναι ο επιπωματικος πλακούντας αν επιτρέπεται;

Σημαίνει ότι ο πλακούντας είναι χαμηλά κ στην ουσία καλύπτει την έξοδο του μωρού... Χρειάζεται λίγη προσοχή κ αρκετή ξεκούραση.... Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να δημιουργήσει αιμορραγία... 

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

 

Με το καλό ο μπεμπης!!!!!!θετικές σκέψεις και μη σε τρομάζει ο πρόωρος τοκετός.ολα Καλά θα πάνε , Αυτό να σκέφτεσαι.Να χαίρεσαι και τα κορίτσια σου!!!!!

Σε ευχαριστω πολύ πολύ... ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Εχω τη μανούλα μου αλλά τι να πρώτο κάνει κι αυτή.... Είχε κι εκείνη μια περιπέτεια με. Την υγεία. Της εχθές, ευτυχώς όλα πήγαν καλά, την κράτησαν καμία ώρα. Στο σύνολο της έβαλαν όρο και παυσίπονη ενδοφλεβίως και τώρα είναι καλά!!! 

Κορίτσι είναι 33 και 3 σήμερα, με τις μετρήσεις υπάρχει πρόβλημα γιατί έχω τελευταία μέτρηση στην Β επιπέδου 40mm και από τότε δεν ξαναμετρηθηκε ο τράχηλος μου.... Απο τα λεγόμενα της γιατρού κατάλαβα ότι έπρεπε να μου τον είχαν μετρήσει στο ντοπλερ, πράγμα που δεν έγινε... Τώρα είναι 2,1 εκατοστά αλλά δυστυχώς δεν ξέρουμε. Αν αυτή η μείωση έγινε σταδιακά η απότομα.... Οι συσπάσεις που είχα εγώ ειδικά προχθές ήταν πολύ έντονες και πολλές, στα λέω για να ηρεμήσεις, μιλάω για πάνω από 15 συσπάσεις μέσα στη μέρα... Και αυτή τη φορά χωρίς να βγω απ το σπίτι ούτε περπάτησα ούτε κουράστηκα, τίποτα... Γιατί την προηγούμενη φορά που με επιασαν έφταιγα, γιατί κουράστηκα.... 

Περαστικα στην μανουλα σου!! 

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου χάρηκα οποτε κουλαρεις που λέει κ το αλάνι Χαχαχ

Ετσι ετσι!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ludaki είπε:

Σημαίνει ότι ο πλακούντας είναι χαμηλά κ στην ουσία καλύπτει την έξοδο του μωρού... Χρειάζεται λίγη προσοχή κ αρκετή ξεκούραση.... Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να δημιουργήσει αιμορραγία... 

Σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά :D

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Nicol_ είπε:

Γεια σου Λυδια!Καλως ηρθες να χαιρεσαι τα παιδακια σου και με το καλο ο γιος! Μπραβο σας παντως εσας τις πολυτεκνες μανουλες.Σας θαυμαζω :)  Ολα καλα θα πανε Λυδια μου,εγω σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Σε ευχαριστω πολύ πολύ... Να χαίρεσαι κ εσύ τα δικά σου αν έχεις κ με το καλό το νέο μέλος... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ludaki είπε:

Σε ευχαριστω πολύ πολύ... Να χαίρεσαι κ εσύ τα δικά σου αν έχεις κ με το καλό το νέο μέλος... 

Σε ευχαριστώ πολυ.Εμένα είναι το πρώτο για αυτό και δεν ξέρω και πολλά, άλλα έχω μάθει αρκετά .Τι ηλικίες έχουν τα κοριτσακια σου;


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλα ε, ο γιατρος σου πρεπει να ναι μεγαλος τρελαρας, πολυ μ αρεσει χαχαχα

❤❤❤

Ναιαιαι αγαπη. Ειναι ενα καλο μαξιλαρακι αλλα οι 34 ειναι καλυτερο ακομα και οι 36 ειναι σουπερ ντουπερ!! Συμφωνω με την @palmoira και το ειχα αναφερει και γω, αν δεν το μετρανε ζητηστε το να μετρανε τον τραχηλο, ενος λεπτου δουλεια ειναι, απλα για να υπαρχει μια εικονα χωρις να σημαινει κατι κακο εεε. 

Πολυ πιθανον να ειναι το εντερακι σου!! Το παθαινα και γω πολλες φορες, αλλα εγω πονουσα αριστερα πανω απο το ηβικο οστο. Αυριο να μας ενημερωσεις, μην ανησυχεις ομως, ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου!

Ειναι ειναι, ειναι κ μικρος μονο σαραντα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...