Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Αα εννοειται θα κανω εγγραφή!  Ευχαριστουμε πολυ! :)

Δεν εκανα ακομα ψωνια. Ακομα κανουμε ερευνα αγορας,βλέπουμε τιμές και μαζευω πληροφορίες. Αυριο θα ξαναπαμε στα μαγαζια :mrgreen:

Εσυ?

Εμένα μου έφερε η αδερφή του άνδρα μου μερικά πράγματα όπως κρεβάτι,αλλαξιερα,κάθισμα αυτοκινήτου και τραπεζάκι φαγητού.Ολα είναι σε πολύ καλή κατασταση οπότε θα τα κρατήσω .Επισης,έχω ψωνίσει κάτι ρουχαλακια.Η μαμά μου χτες αγόρασε ένα σωρό ρουχαλακια και άλλα διάφορα όπως καλαθουνα,πετσέτες και διάφορα τέτοια.Μου έχουν παραγγηλει σαν δώρο την προίκα του μωρού και η αδερφή μου αγόρασε και αυτή κάποια μικροπραγματακια.Ειπα να ψωνίσω μέσα Δεκεμβρίου που θα μπω στον όγδοο οοοολα τα υπόλοιπα.Γενικα είμαι στο ψάξιμο μέσω ίντερνετ για να ξέρω περίπου πως θα κινηθώ.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , maraki 93 είπε:

Εμένα μου έφερε η αδερφή του άνδρα μου μερικά πράγματα όπως κρεβάτι,αλλαξιερα,κάθισμα αυτοκινήτου και τραπεζάκι φαγητού.Ολα είναι σε πολύ καλή κατασταση οπότε θα τα κρατήσω .Επισης,έχω ψωνίσει κάτι ρουχαλακια.Η μαμά μου χτες αγόρασε ένα σωρό ρουχαλακια και άλλα διάφορα όπως καλαθουνα,πετσέτες και διάφορα τέτοια.Μου έχουν παραγγηλει σαν δώρο την προίκα του μωρού και η αδερφή μου αγόρασε και αυτή κάποια μικροπραγματακια.Ειπα να ψωνίσω μέσα Δεκεμβρίου που θα μπω στον όγδοο οοοολα τα υπόλοιπα.Γενικα είμαι στο ψάξιμο μέσω ίντερνετ για να ξέρω περίπου πως θα κινηθώ.

Καλα εσυ εχεις παρει ηδη τα περισσοτερα,τελεια! Πρέπει να οργανωθω αμεσα γιατι ειναι πολλα που πρέπει να παρουμε. Μονο τα ρουχαλακια με αγχωνουν γιατι δεν εχω ιδεα πως ντυνουμε ενα μωρο. Μου είπαν μερικα πράγματα τα κορίτσια εδω αλλα αππ ποσοτητες ειμαι ακομα μπερδεμένη. Η προικα του μωρου τι είναι? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλα εσυ εχεις παρει ηδη τα περισσοτερα,τελεια! Πρέπει να οργανωθω αμεσα γιατι ειναι πολλα που πρέπει να παρουμε. Μονο τα ρουχαλακια με αγχωνουν γιατι δεν εχω ιδεα πως ντυνουμε ενα μωρο. Μου είπαν μερικα πράγματα τα κορίτσια εδω αλλα αππ ποσοτητες ειμαι ακομα μπερδεμένη. Η προικα του μωρου τι είναι? 

Μην αγχώνεσαι καλέ,μένεις και Θεσσαλονίκη και να χρειαστείς κάτι το χεις στα πόδια σου.Ασε που θα δεις πόσα θα σου φέρουν δώρο.Εγω θα τα συγκεντρώσω όλα τέλη του μήνα να τα μετρήσω για να δω τι λείπει και να αγόρασω ανάλογα.Προικα είναι το σετ του κρεβατιού που έχει μέσα τα πάντα σεντονακια,πάντα,κουνουπιέρα ,παπλωματοθηκη κ.α. 

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας και από εμένα. Μόλις έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό.. δεν το γνωρίζει κανείς ακόμη γιατί φοβάμαι μην έχω κάνει λάθος και δεν ισχύει. Ειναι δυνατόν από τον πρώτο μήνα; Θα κάνω άλλο ένα αύριο το πρωί. Τι λέτε εσείς; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiari είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και από εμένα. Μόλις έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό.. δεν το γνωρίζει κανείς ακόμη γιατί φοβάμαι μην έχω κάνει λάθος και δεν ισχύει. Ειναι δυνατόν από τον πρώτο μήνα; Θα κάνω άλλο ένα αύριο το πρωί. Τι λέτε εσείς; 

Καλώς ήρθες και συγχαρητήριαααα.Δυσκολα να είναι λάθος το τεστ ενώ έχει δείξει θετικό.Κανε αύριο το άλλο και πάρε τον γιατρουλη σου να κλείσεις ραντεβού.Ααα και κατά την γνώμη μου καλά κάνεις και δεν το λες πουθενά .Με το καλοο.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Nicol_ κορίτσι από Θεσσαλονίκη κι εσύ??? Δεν το θυμόμουν!!!!!. Όταν έρθει η ώρα και θες να ξεκινήσεις τα ψωνια σου πες μου να σου πω δυο τρία μέρη και μάρκες που έχω ανακαλύψει καλές και φθηνές!!! Από ποια περιοχή είσαι??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@maraki 93Σευχαριστω πολύ!!! :) Ναι αυτό θα κάνω. Αν και δεν το πιστεύω από την χαρά μου. Νομίζω ότι σκάσω από την αγωνία μου. Και εννοείται πως δεν θα το μάθει κανεις. Αν γινόταν και μέχρι να γεννήσω :razz::razz::razz:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiari είπε:

Σευχαριστω πολύ!!! :) Ναι αυτό θα κάνω. Αν και δεν το πιστεύω από την χαρά μου. Νομίζω ότι σκάσω από την αγωνία μου. Και εννοείται πως δεν θα το μάθει κανεις. Αν γινόταν και μέχρι να γεννήσω :razz::razz::razz:

Με το καλό σου εύχομαι, κάνε μια χοριακη κατευθείαν θα έλεγα εγώ, όχι άλλο τεστ! Αν θέλεις πες μας δύο λόγια για σένα να σε γνωρίσουμε!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Kiari είπε:

Σευχαριστω πολύ!!! :) Ναι αυτό θα κάνω. Αν και δεν το πιστεύω από την χαρά μου. Νομίζω ότι σκάσω από την αγωνία μου. Και εννοείται πως δεν θα το μάθει κανεις. Αν γινόταν και μέχρι να γεννήσω :razz::razz::razz:

Χαχαχαχ σωστη σε βρισκω.Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

@Nicol_ κορίτσι από Θεσσαλονίκη κι εσύ??? Δεν το θυμόμουν!!!!!. Όταν έρθει η ώρα και θες να ξεκινήσεις τα ψωνια σου πες μου να σου πω δυο τρία μέρη και μάρκες που έχω ανακαλύψει καλές και φθηνές!!! Από ποια περιοχή είσαι??? 

Ναιιιιι!! Δυτικά μένω! Ναι να μου πεις και απο τωρα εγω τα σημειωνω ετσι και αλλιως! :mrgreen: Ευχαριστω πολυ! Ρε κοριτσια να ρωτησω και κατι χαζο..το χειμωνα τα μωρακι τα σκεπαζουμε με κουβερτουλα η παπλωματακι? 

πρίν από 10 λεπτά , Kiari είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και από εμένα. Μόλις έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό.. δεν το γνωρίζει κανείς ακόμη γιατί φοβάμαι μην έχω κάνει λάθος και δεν ισχύει. Ειναι δυνατόν από τον πρώτο μήνα; Θα κάνω άλλο ένα αύριο το πρωί. Τι λέτε εσείς; 

Συγχαρητηρια!!!Με το καλο!!  :wub:Στον αντρα σου/συντροφο σου το ειπες ή θελεις να σιγουρευτεις πρωτα? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Ναιιιιι!! Δυτικά μένω! Ναι να μου πεις και απο τωρα εγω τα σημειωνω ετσι και αλλιως! :mrgreen: Ευχαριστω πολυ! Ρε κοριτσια να ρωτησω και κατι χαζο..το χειμωνα τα μωρακι τα σκεπαζουμε με κουβερτουλα η παπλωματακι? 

Καλέ κι εγώ δυτικά είμαι, σύνορα κορδελιο με εύοσμο!!!!! Εγώ θα έλεγα κουβερτούλα, το πάπλωμα είναι κάπως βαρύ για νεογέννητο.... 

  • Ευχαριστώ 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναιιιιι!! Δυτικά μένω! Ναι να μου πεις και απο τωρα εγω τα σημειωνω ετσι και αλλιως! :mrgreen: Ευχαριστω πολυ! Ρε κοριτσια να ρωτησω και κατι χαζο..το χειμωνα τα μωρακι τα σκεπαζουμε με κουβερτουλα η παπλωματακι? 

Συγχαρητηρια!!!Με το καλο!!  :wub:Στον αντρα σου/συντροφο σου το ειπες ή θελεις να σιγουρευτεις πρωτα? 

Συμφωνώ.Κουβερτουλα.Γενικα αν έχετε θέρμανση στο σπίτι και καλή θερμοκρασία καλό είναι να μην το πολυμπουκωνεις με ζεστά ρούχα και παπλώματα.Αν παρεις σετ κρεβατιού ωστόσο πάρε και κουβερτουλες οπότε θα δεις τι θα σε βολεύει γιατί κάθε μωράκι είναι διαφορετικό.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν το ξέρει ούτε ο άντρας μου. Πραγματικά θα πεθάνει από τη χαρά του γιατί ο ανδρολογος που είχαμε επισκεφτεί μας είχε πει πως θα δυσκολευτουμε πολύ λόγω κάποιων προβλημάτων που είχε ( κοίλη προστατίτιδα και δεν συμμαζευεται) εμείς ένα μήνα προσπαθήσαμε. Τι να πω :grin:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Kiari είπε:

Κορίτσια δεν το ξέρει ούτε ο άντρας μου. Πραγματικά θα πεθάνει από τη χαρά του γιατί ο ανδρολογος που είχαμε επισκεφτεί μας είχε πει πως θα δυσκολευτουμε πολύ λόγω κάποιων προβλημάτων που είχε ( κοίλη προστατίτιδα και δεν συμμαζευεται) εμείς ένα μήνα προσπαθήσαμε. Τι να πω :grin:

Μπραβο σας κοριτσι μου,πολλα συγχαρητηρια!Ευχομαι με το καλο και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Κανε μια χοριακη αυριο που ειναι πιο εγκυρη και παρε το γιατρο σου τηλ. :)

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Kiari είπε:

Κορίτσια δεν το ξέρει ούτε ο άντρας μου. Πραγματικά θα πεθάνει από τη χαρά του γιατί ο ανδρολογος που είχαμε επισκεφτεί μας είχε πει πως θα δυσκολευτουμε πολύ λόγω κάποιων προβλημάτων που είχε ( κοίλη προστατίτιδα και δεν συμμαζευεται) εμείς ένα μήνα προσπαθήσαμε. Τι να πω :grin:

Ουοοοο.Μπραβο σας χαχα .Ας τους να λένε (υπάρχουν και εξαιρέσεις). Φαντάζομαι την χαρά σου.Σιγουρεψε το και κάνε του έκπληξη.Εγω δεν μπόρεσα μου μετρούσε τις μέρες και μου το φέρε μόνος του το τεστ χαχα.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...