Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

      2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Λόγω δίδυμης κύησης επιβαρύνεται πιο πολύ η μήτρα. Όλα πάνε x2 πλακουντες, σακοι, αμνιακό υγρά.. επίσης το βάρος ανά μέρα αυξάνεται x2  οπότε μην αγχώνεσαι είμαι άλλη περίπτωση....

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Kiari είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και από εμένα. Μόλις έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό.. δεν το γνωρίζει κανείς ακόμη γιατί φοβάμαι μην έχω κάνει λάθος και δεν ισχύει. Ειναι δυνατόν από τον πρώτο μήνα; Θα κάνω άλλο ένα αύριο το πρωί. Τι λέτε εσείς; 

Καλως ορισες αγαπη και συγχαρητήρια!!! Θα περιμενουμε νεα!!! 

1 ώρα πρίν, Ludaki είπε:

Γειά σας και από εμένα... Είμαι η Λυδία... Μαμά 3 κοριτσιών κ έγκυος στο γιο!!!  Είμαι 24 εβδομάδων ελπίζω ότι θα γίνω μανούλα το 19 γτ έχω επιπωματικό πλακούντα κ όλα παίζονται.... Ήταν να γεννήσω τέλος Φεβρουαρίου κ τελικά με το ζόρι βλεοω να φτάνω στις 35 εβδομάδες δλδ τέλος Ιανουαρίου... Με το καλό να έρθουν οοοολα τα νινακια.... 

Καλως όρισες!!!! Να σου ζησουβ τα παιδακια σου. Ευχομαι ολα να πανε καλα!! 

4 ώρες πρίν, maraki 93 είπε:

Άρχισες τα ψώνια για το μπεμπακι σου;

Κορίτσια μου είπε μια φίλη να κάνω εγγραφή στο babyspace .Στέλνουν ένα βαλιτσακι με διάφορα δειγματακια για τα μωράκια. Προϋπόθεση είναι οι εγκυουλες να είναι στον 7,8η 9 μήνα.Εγω το έκανα και μου έστειλαν email ότι θα μου το αποστείλουν.Οσες θέλετε κάντε εγγραφή <3

Κανεις εγγραφη... κ μετα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλως ορισες αγαπη και συγχαρητήρια!!! Θα περιμενουμε νεα!!! 

Καλως όρισες!!!! Να σου ζησουβ τα παιδακια σου. Ευχομαι ολα να πανε καλα!! 

Κανεις εγγραφη... κ μετα? 

Έλα αγάπη.Στην αρχική κάπου δεξιά άμα δεις γράφει (για την μέλλουσα μανούλα )πατάς εκεί και συμπληρώνεις διεύθυνση για να στα στειλουν.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, maraki 93 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ.Εμένα είναι το πρώτο για αυτό και δεν ξέρω και πολλά, άλλα έχω μάθει αρκετά .Τι ηλικίες έχουν τα κοριτσακια σου;

11, 8 και 3... Με το καλό λοιπόν το μωράκι σου...!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, maraki 93 είπε:

Έλα αγάπη.Στην αρχική κάπου δεξιά άμα δεις γράφει (για την μέλλουσα μανούλα )πατάς εκεί και συμπληρώνεις διεύθυνση για να στα στειλουν.

Ελεγε εγγραφη. Τωρα δεν λεει πουθενα για την μελλουσα μανουλα. Τελος παντων δεν πειραζει. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Ελεγε εγγραφη. Τωρα δεν λεει πουθενα για την μελλουσα μανουλα. Τελος παντων δεν πειραζει. 

Εγώ το έκανα 3 μήνες πριν! Μου στείλανε ένα κουτάκι που είχε μέσα ένα μικρό μπιμπερο της nuk, 2 πιπίλες μια της chicco και μια της mum σιλικόνη και μια μπύρα χωρίς αλκοόλ... Όλα ήταν πολύ χρήσιμα εκτός από την μπύρα που ήταν ααααθλια! Βέβαια βοηθάει πολύ στο θηλασμό αλλά εμένα δεν μου άρεσε!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Smile89 είπε:

Ελεγε εγγραφη. Τωρα δεν λεει πουθενα για την μελλουσα μανουλα. Τελος παντων δεν πειραζει. 

Ναι δεν φαίνεται εύκολα ,λέει κάπου goodie bag,για την μέλλουσα μανούλα.Αν δεν το βρίσκεις έτσι γράψε στο google babyspace goodie bag και αφού έχεις κάνει εγγραφή σε οδηγεί κατευθείαν στην σελίδα για την αίτηση.

πρίν από 11 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ το έκανα 3 μήνες πριν! Μου στείλανε ένα κουτάκι που είχε μέσα ένα μικρό μπιμπερο της nuk, 2 πιπίλες μια της chicco και μια της mum σιλικόνη και μια μπύρα χωρίς αλκοόλ... Όλα ήταν πολύ χρήσιμα εκτός από την μπύρα που ήταν ααααθλια! Βέβαια βοηθάει πολύ στο θηλασμό αλλά εμένα δεν μου άρεσε!

Ναι γράφει ότι διαφέρουν τα πακετακια.Στην φίλη μου έστειλαν πολλά πραγματακια χρήσιμα.Οτι και να ναι είναι θα χρειαστεί <3


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Με κολπικο υπερηχο μετρανε τον τραχηλο φανταζομαι ετσι?Εννοω για καλυτερη μετρηση.(Τελικα ειδα που το ανεφερε η  palmoira οτι το μετρανε με κολπικο)

Σε νιωθω απολυτα για το θεμα του πονου,μετα απο εκεινη την τραγικη βραδια που περασα με το εντερο.Αν σου πω ομως πως το σιδηρο,εκτος απο εκεινη τη μερα που με επιασε ο κολικος,τελικα με βοηθησε πολυ.Εστρωσε το εντερο μου και πηγαινω σχεδον καθε μερα!Απιστευτο μου φαινεται.Ουτε πριν την εγκυμοσυνη δεν πηγαινα καθε μερα

Καλημέρα Νικολ! Είναι οι διακυμάνσεις των ορμονών. Μην αποκλείεις να έχεις εναλλαγές. Ευτυχως πάντα και η διατροφη θα βοηθάει λίγο. Τι να κάνουμε! Υπομονή και χρησιμοποιούμε και όλα τα μέσα που μπορεί να μας διευκολύνουν! Είναι να βρει η καθεμία μας τον τρόπο που μπορεί να ανακουφιστεί από αυτά τα δυσάρεστα συμπτώματα που ευτυχως όμως δεν επηρεάζουν τα μωρά μας! Εμένα το κομοδίνο μου είναι γεμάτο φάρμακα και η κατάψυξη πάντα με υπόθετα!! Χαχαχαχα

16 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καταλαβα..να σας πω ομως ρε κοριτσια οταν σου κανει κοιλιακο υπερηχο ο γιατρος και ελεγχει τα παντα,εκει δεν φαινεται αν εχει ο τραχηλος καποιο θεμα ωστε να σκεφτει να τον δει και κολπικα? Ασχετα αν του το πω εγω αυτος δεν θα το καταλαβει?

Έχει μια γενική εικόνα εάν πάει χαμηλά για να δει τον τράχηλο αλλά δεν μπορεί να μετρήσει με ακρίβεια. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ το έκανα 3 μήνες πριν! Μου στείλανε ένα κουτάκι που είχε μέσα ένα μικρό μπιμπερο της nuk, 2 πιπίλες μια της chicco και μια της mum σιλικόνη και μια μπύρα χωρίς αλκοόλ... Όλα ήταν πολύ χρήσιμα εκτός από την μπύρα που ήταν ααααθλια! Βέβαια βοηθάει πολύ στο θηλασμό αλλά εμένα δεν μου άρεσε!

Μήπως με την εγγραφη το στελνουν επι τοπου ισως. 

1 ώρα πρίν, maraki 93 είπε:

Ναι δεν φαίνεται εύκολα ,λέει κάπου goodie bag,για την μέλλουσα μανούλα.Αν δεν το βρίσκεις έτσι γράψε στο google babyspace goodie bag και αφού έχεις κάνει εγγραφή σε οδηγεί κατευθείαν στην σελίδα για την αίτηση.

Ναι γράφει ότι διαφέρουν τα πακετακια.Στην φίλη μου έστειλαν πολλά πραγματακια χρήσιμα.Οτι και να ναι είναι θα χρειαστεί <3

Ευχαριστώ, θα το τσεκαρω τωρα. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Μήπως με την εγγραφη το στελνουν επι τοπου ισως. 

Ευχαριστώ, θα το τσεκαρω τωρα. 

Όχι είχα πατήσει να μου το στείλουν.. μόλις βρω λίγο χρόνο θα το τσεκαρω και θα σου πω!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Μήπως με την εγγραφη το στελνουν επι τοπου ισως. 

Ευχαριστώ, θα το τσεκαρω τωρα. 

Όχι αγάπη δεν το στέλνουν μόνο με την εγγραφή. Ψάξε το λίγο,είναι λίγο λάθος δομημένο το σαιτ.Αν θυμάμαι καλά εγραφε κάπου εργαλεια και είχε 4 εικονουλες ,η μία έλεγε goodie bag <3


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Όχι είχα πατήσει να μου το στείλουν.. μόλις βρω λίγο χρόνο θα το τσεκαρω και θα σου πω!

 

πρίν από 41 λεπτά , maraki 93 είπε:

Όχι αγάπη δεν το στέλνουν μόνο με την εγγραφή. Ψάξε το λίγο,είναι λίγο λάθος δομημένο το σαιτ.Αν θυμάμαι καλά εγραφε κάπου εργαλεια και είχε 4 εικονουλες ,η μία έλεγε goodie bag <3

Ενταξει κοριτσια μου κομπλε!!! 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια Μ!Τι Μου κάνετε? Οι μανούλες που γεννάνε στα κοντά το συνειδητοποιησαν?χιχι,! Εγώ δεν είχα πολύ χρόνο τελευταία. Διάβασα απανωτά καμία 30 σελίδες Μπορεί.χαίρομαι για όλα τα μπεμπακια μας!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Μ!Τι Μου κάνετε? Οι μανούλες που γεννάνε στα κοντά το συνειδητοποιησαν?χιχι,! Εγώ δεν είχα πολύ χρόνο τελευταία. Διάβασα απανωτά καμία 30 σελίδες Μπορεί.χαίρομαι για όλα τα μπεμπακια μας!

Καλα κοριτσι μου. Εσυ πως εισαι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οοολα τα τεστ θετικά βγήκαν. Δεν χωράει αμφιβολία.. είμαστε έγκυοι όπως λέει και ο άντρας μου ο οποίος σήμερα το έμαθε και όλη μέρα τραγουδάει.. :) όμως έχω πόνους περιόδου και ζαλίζομαι πολύ. Είναι φυσιολογικό διάβασα αλλά ανησυχώ μέχρι την Τετάρτη που θα πάω στο γιατρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kiari είπε:

Τελικά οοολα τα τεστ θετικά βγήκαν. Δεν χωράει αμφιβολία.. είμαστε έγκυοι όπως λέει και ο άντρας μου ο οποίος σήμερα το έμαθε και όλη μέρα τραγουδάει.. :) όμως έχω πόνους περιόδου και ζαλίζομαι πολύ. Είναι φυσιολογικό διάβασα αλλά ανησυχώ μέχρι την Τετάρτη που θα πάω στο γιατρό.

Συγχαρητήρια!!!!!! Τα συμπτώματα όπως ξέρεις ήδη είναι πάνω κάτω τα ίδια με της περιόδου, οπότε δε υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι...!!! Σου είπε να κάνεις χοριακη τη Δευτέρα φαντάζομαι??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...