Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ευχαριστώ πολύ, ελπίζω άλλο κακό να μη μας βρει!!!! Κοίτα επειδή είχα ψιλό αγχωθει, είχα και τον μικρό ταυτόχρονα, δεν είχα ιδιαίτερη ηρεμία όπως καταλαβαίνεις και μου ήταν πολύ δύσκολο να ξεχωρίσω τις κινήσεις των μωρών από τις συσπάσεις... Παρόλα αυτά θα σου πω ότι ένιωθα ταυτόχρονα και τα μωρά, και τα κλασικά πετρώματα που αναφέρεις αλλά και πόνο, βασικά όχι τόσο πολύ πόνο περισσότερο ενόχληση-δυσφορία από την περιοχή του αφαλου και κάτω, σαν πόνους περιόδου πες, δε θέλω να σε μπερδέψω όμως, σου λέω ένιωθα πολλά μαζί!!!! 

Αα εχεις δίδυμακια Αναστασια?? Δεν το ήξερα με το καλο τα μωρακια σου! ❤ σε ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις. 

@palmoira ναι θα του το ζητησω. Θα του πω και για το γεγονός οτι μερικες φορες σκληραίνει ολη η κοιλια μου. 

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Αα εχεις δίδυμακια Αναστασια?? Δεν το ήξερα με το καλο τα μωρακια σου! ❤ σε ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις. 

@palmoira ναι θα του το ζητησω. Θα του πω και για το γεγονός οτι μερικες φορες σκληραίνει ολη η κοιλια μου. 

 

Σ ευχαριστώ πολύυυυυυ!!!! Ε που να το θυμάσαι καλέ, τόσες είμαστε εδώ μέσα, και δεν μπαίνω και πολύ συχνά στα μπέμπακια η αλήθεια  Είναι οπότε λογικό!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μιλησαμε το πιο πιθανο να ειναι το εντερο μου ειπε απο αυτο που του περιγραφω θα το δουμε κ αυριο που θα παω να του δειξω ακριβως που ποναω απλα μου ειπε οτι αν συνεχιστουν κ δεν αντεχω να παω απο την κλινικη να με δουν. Θα κανω υπομονη δε τη παλευω να τρεχω στην κλινικη γιατι αλλος θα με κοιταξει τωρα. Ευχαριστω δεν ανχωθηκα απλα φοβηθηκα μηπως παιζει τπτ με τον πεσσο.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Μιλησαμε το πιο πιθανο να ειναι το εντερο μου ειπε απο αυτο που του περιγραφω θα το δουμε κ αυριο που θα παω να του δειξω ακριβως που ποναω απλα μου ειπε οτι αν συνεχιστουν κ δεν αντεχω να παω απο την κλινικη να με δουν. Θα κανω υπομονη δε τη παλευω να τρεχω στην κλινικη γιατι αλλος θα με κοιταξει τωρα. Ευχαριστω δεν ανχωθηκα απλα φοβηθηκα μηπως παιζει τπτ με τον πεσσο.

Έλα όλα καλά, αφού θα πας και αύριο να σε δει μια χαρά.... Ξάπλωσε χαλάρωσε και μη σκέφτεσαι τον πεσσο, σα να μην υπάρχει!!!!!με την καλή την έννοια εννοείται!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Χαχαχα του το ειπα και μου λεει "νορμαλ ειναι κουλαρε" αλανι ο ντοκ!!! 

Που σαι συ βρεεεε??? 

@loyloy κ @Beboula25 Δυστυχώς ειμαι εκτος Αθήνων!! 

Καλα ε, ο γιατρος σου πρεπει να ναι μεγαλος τρελαρας, πολυ μ αρεσει χαχαχα

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Από ρομαντισμό σφίζουμε τώρα ειδικά Χαχαχ 

Να διαβάσεις και εμείς θα σου τα πούμε όλα. Καλα θα ήταν να προλάβαινες!!

 

❤❤❤

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Εμενα στη β επίπεδου ηταν 3.5 ο τραχηλος. Αρα στο ντοπλερ να ζητησω μετρηση ειναι απαραιτητο. Ευχαριστώ για την απαντηση. Παντως εισαι σε καλη εβδομάδα,  οποτε δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι γιατι και στη @nanoula90 θυμαμαι της ειχαν πει 32 εβδομάδες πως ειναι ενα καλο μαξιλαρακι. Εννοείται σου ευχομαι να μην εχεις αλλο θεμα και ολα να πανε καλα απο εδω και περα. Να ξεκουράζεσαι οσο μπορείς❤

Α και μια ακομη ερώτηση. .η συσπασεις ηταν αυτο που λεμε πετρωμα? Σε ολη την κοιλια? Πονουσες?

Ναιαιαι αγαπη. Ειναι ενα καλο μαξιλαρακι αλλα οι 34 ειναι καλυτερο ακομα και οι 36 ειναι σουπερ ντουπερ!! Συμφωνω με την @palmoira και το ειχα αναφερει και γω, αν δεν το μετρανε ζητηστε το να μετρανε τον τραχηλο, ενος λεπτου δουλεια ειναι, απλα για να υπαρχει μια εικονα χωρις να σημαινει κατι κακο εεε. 

πρίν από 55 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσια εχω πονους πολυ πολυ χαμηλα ειχα θεμα με το εντερο κ εβαλα υποθετο γλυκερινης εκανε τη δουλειά του απλα ο πονος συνεχιζει λετε να ειναι απο το εντερο επειδη το αφησα αρκετα η ειναι τπτ αλλο?

Πολυ πιθανον να ειναι το εντερακι σου!! Το παθαινα και γω πολλες φορες, αλλα εγω πονουσα αριστερα πανω απο το ηβικο οστο. Αυριο να μας ενημερωσεις, μην ανησυχεις ομως, ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλα ε, ο γιατρος σου πρεπει να ναι μεγαλος τρελαρας, πολυ μ αρεσει χαχαχα

❤❤❤

Ναιαιαι αγαπη. Ειναι ενα καλο μαξιλαρακι αλλα οι 34 ειναι καλυτερο ακομα και οι 36 ειναι σουπερ ντουπερ!! Συμφωνω με την @palmoira και το ειχα αναφερει και γω, αν δεν το μετρανε ζητηστε το να μετρανε τον τραχηλο, ενος λεπτου δουλεια ειναι, απλα για να υπαρχει μια εικονα χωρις να σημαινει κατι κακο εεε. 

Πολυ πιθανον να ειναι το εντερακι σου!! Το παθαινα και γω πολλες φορες, αλλα εγω πονουσα αριστερα πανω απο το ηβικο οστο. Αυριο να μας ενημερωσεις, μην ανησυχεις ομως, ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου!

Με κολπικο υπερηχο μετρανε τον τραχηλο φανταζομαι ετσι?Εννοω για καλυτερη μετρηση.(Τελικα ειδα που το ανεφερε η  palmoira οτι το μετρανε με κολπικο)

1 hour ago, palmoira είπε:

Βάσω μου πέρασα έτσι ένα βράδυ κόλαση με πόνους παρόλο που είχα ανακουφιστεί από το υπόθετο. Μίλα με το γιατρό σου καλού κακού 

Σε νιωθω απολυτα για το θεμα του πονου,μετα απο εκεινη την τραγικη βραδια που περασα με το εντερο.Αν σου πω ομως πως το σιδηρο,εκτος απο εκεινη τη μερα που με επιασε ο κολικος,τελικα με βοηθησε πολυ.Εστρωσε το εντερο μου και πηγαινω σχεδον καθε μερα!Απιστευτο μου φαινεται.Ουτε πριν την εγκυμοσυνη δεν πηγαινα καθε μερα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλα ε, ο γιατρος σου πρεπει να ναι μεγαλος τρελαρας, πολυ μ αρεσει χαχαχα

❤❤❤

Ναιαιαι αγαπη. Ειναι ενα καλο μαξιλαρακι αλλα οι 34 ειναι καλυτερο ακομα και οι 36 ειναι σουπερ ντουπερ!! Συμφωνω με την @palmoira και το ειχα αναφερει και γω, αν δεν το μετρανε ζητηστε το να μετρανε τον τραχηλο, ενος λεπτου δουλεια ειναι, απλα για να υπαρχει μια εικονα χωρις να σημαινει κατι κακο εεε. 

Πολυ πιθανον να ειναι το εντερακι σου!! Το παθαινα και γω πολλες φορες, αλλα εγω πονουσα αριστερα πανω απο το ηβικο οστο. Αυριο να μας ενημερωσεις, μην ανησυχεις ομως, ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου!

Εγω στο κεντρο ακριβως! Θα σας πω αυριο τα νεα!

 

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Με κολπικο υπερηχο μετρανε τον τραχηλο φανταζομαι ετσι?Εννοω για καλυτερη μετρηση

Θα συμφωνησω κ εγω οτι πρεπει να τον μετρανε τακτικα εμενα τον μετραγε καθε φορα κ ετσι το προλαβαμε σκεψου στη β ηταν 29 κ σε μια εβδομαδα πηγε στο 24 κολπικα ειναι καλυτερα πιστευω!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Εγω στο κεντρο ακριβως! Θα σας πω αυριο τα νεα!Καταα

 

Θα συμφωνησω κ εγω οτι πρεπει να τον μετρανε τακτικα εμενα τον μετραγε καθε φορα κ ετσι το προλαβαμε σκεψου στη β ηταν 29 κ σε μια εβδομαδα πηγε στο 24 κολπικα ειναι καλυτερα πιστευω!

Καταλαβα..να σας πω ομως ρε κοριτσια οταν σου κανει κοιλιακο υπερηχο ο γιατρος και ελεγχει τα παντα,εκει δεν φαινεται αν εχει ο τραχηλος καποιο θεμα ωστε να σκεφτει να τον δει και κολπικα? Ασχετα αν του το πω εγω αυτος δεν θα το καταλαβει?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καταλαβα..να σας πω ομως ρε κοριτσια οταν σου κανει κοιλιακο υπερηχο ο γιατρος και ελεγχει τα παντα,εκει δεν φαινεται αν εχει ο τραχηλος καποιο θεμα ωστε να σκεφτει να τον δει και κολπικα? Ασχετα αν του το πω εγω αυτος δεν θα το καταλαβει?

Δε ξερω καποιοι κοιτανε απλα το μωρο ειναι στο καθε γιατρο εμενα το εχει κολλημα σε ολες το κανει μεχρι τον τελευταιο μηνα τους κανει κ κολπικο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καταλαβα..να σας πω ομως ρε κοριτσια οταν σου κανει κοιλιακο υπερηχο ο γιατρος και ελεγχει τα παντα,εκει δεν φαινεται αν εχει ο τραχηλος καποιο θεμα ωστε να σκεφτει να τον δει και κολπικα? Ασχετα αν του το πω εγω αυτος δεν θα το καταλαβει?

Όχι κορίτσι μου δεν φαίνεται,εγώ όταν πήγα μια του μηνός για το μηνιαίο έλεγχο λεω γιατρέ να δούμε και τον τράχηλο και μου λέει σταματα να κάνεις σενάρια με το μυαλό σου.Δεν έχεις ανεπάρκεια ,τώρα πως το καταλαβαίνει δεν ξέρω.Λεει τον μετρήσαμε πριν ένα μήνα και ήταν 4.9 ούτε λοίμωξη έχεις ,ούτε συσπάσεις.Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κολπικό υπέρηχο.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , maraki 93 είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν φαίνεται,εγώ όταν πήγα μια του μηνός για το μηνιαίο έλεγχο λεω γιατρέ να δούμε και τον τράχηλο και μου λέει σταματα να κάνεις σενάρια με το μυαλό σου.Δεν έχεις ανεπάρκεια ,τώρα πως το καταλαβαίνει δεν ξέρω.Λεει τον μετρήσαμε πριν ένα μήνα και ήταν 4.9 ούτε λοίμωξη έχεις ,ούτε συσπάσεις.Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κολπικό υπέρηχο.

Παντως στην αυχενικη και στη β επιπεδου κοιλικα τον μετρησανε. Εγω θα του πω να τον δει και κολπικα αυτη τη φορα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Παντως στην αυχενικη και στη β επιπεδου κοιλικα τον μετρησανε. Εγω θα του πω να τον δει και κολπικα αυτη τη φορα

Ναι και μένα έτσι το μετρησαν.Εννοω άμα κοιτάει μόνο το μωρό δεν φαίνεται ο τραχηλος.Οταν  ζήτησα στον γιατρό μου να τον μετρήσει κολπικά ήταν πολύ πιο μακρύς από αυτό που μου είχαν μετρήσει κοιλιακά.Γενικα είναι πιο αξιόπιστος κολπικά.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , maraki 93 είπε:

Ναι και μένα έτσι το μετρησαν.Εννοω άμα κοιτάει μόνο το μωρό δεν φαίνεται ο τραχηλος.Οταν  ζήτησα στον γιατρό μου να τον μετρήσει κολπικά ήταν πολύ πιο μακρύς από αυτό που μου είχαν μετρήσει κοιλιακά.Γενικα είναι πιο αξιόπιστος κολπικά.

ααα καταλαβα.Ωραια. Ευχαριστω κοριτσι! :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

ααα καταλαβα.Ωραια. Ευχαριστω κοριτσι! :)

Άρχισες τα ψώνια για το μπεμπακι σου;

Κορίτσια μου είπε μια φίλη να κάνω εγγραφή στο babyspace .Στέλνουν ένα βαλιτσακι με διάφορα δειγματακια για τα μωράκια. Προϋπόθεση είναι οι εγκυουλες να είναι στον 7,8η 9 μήνα.Εγω το έκανα και μου έστειλαν email ότι θα μου το αποστείλουν.Οσες θέλετε κάντε εγγραφή <3


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , maraki 93 είπε:

Άρχισες τα ψώνια για το μπεμπακι σου;

Κορίτσια μου είπε μια φίλη να κάνω εγγραφή στο babyspace .Στέλνουν ένα βαλιτσακι με διάφορα δειγματακια για τα μωράκια. Προϋπόθεση είναι οι εγκυουλες να είναι στον 7,8η 9 μήνα.Εγω το έκανα και μου έστειλαν email ότι θα μου το αποστείλουν.Οσες θέλετε κάντε εγγραφή <3

Αα εννοειται θα κανω εγγραφή!  Ευχαριστουμε πολυ! :)

Δεν εκανα ακομα ψωνια. Ακομα κανουμε ερευνα αγορας,βλέπουμε τιμές και μαζευω πληροφορίες. Αυριο θα ξαναπαμε στα μαγαζια :mrgreen:

Εσυ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...