Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet πως μπορώ να δω φώτο που έχετε ανεβασει? Στο προφίλ...που?

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εσυ έκανες κανονικό τεστ η αυτό που δείχνει 6 ημέρες πριν ;;;

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Smile89 είπε:

Αντε ρε συ. Πωπω. Υπομονη ρε αγαπη. Εεεεεελααααα ολα καλα θα πανε!! Εχεις Βοηθεια? 

Εχω τη μανούλα μου αλλά τι να πρώτο κάνει κι αυτή.... Είχε κι εκείνη μια περιπέτεια με. Την υγεία. Της εχθές, ευτυχώς όλα πήγαν καλά, την κράτησαν καμία ώρα. Στο σύνολο της έβαλαν όρο και παυσίπονη ενδοφλεβίως και τώρα είναι καλά!!! 

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι Αναστασία?  Ποσο ηταν ο τραχηλος σου αρχικα και ποσο τωρα? Συγνώμη για τις ερωτησεις απλα επειδη εχω και εγω καποιες συσπασεις,αν και μεχρι στιγμης δεν ειχα θεμα,παρολα αυτά θα ηθελα να γνωριζω. 

Παντως σου ευχομαι ολα να πανε καλα απο εδω και περα κ να μην αντιμετωπίσεις κανενα πρόβλημα 

Κορίτσι είναι 33 και 3 σήμερα, με τις μετρήσεις υπάρχει πρόβλημα γιατί έχω τελευταία μέτρηση στην Β επιπέδου 40mm και από τότε δεν ξαναμετρηθηκε ο τράχηλος μου.... Απο τα λεγόμενα της γιατρού κατάλαβα ότι έπρεπε να μου τον είχαν μετρήσει στο ντοπλερ, πράγμα που δεν έγινε... Τώρα είναι 2,1 εκατοστά αλλά δυστυχώς δεν ξέρουμε. Αν αυτή η μείωση έγινε σταδιακά η απότομα.... Οι συσπάσεις που είχα εγώ ειδικά προχθές ήταν πολύ έντονες και πολλές, στα λέω για να ηρεμήσεις, μιλάω για πάνω από 15 συσπάσεις μέσα στη μέρα... Και αυτή τη φορά χωρίς να βγω απ το σπίτι ούτε περπάτησα ούτε κουράστηκα, τίποτα... Γιατί την προηγούμενη φορά που με επιασαν έφταιγα, γιατί κουράστηκα.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Ετσι ειμαστε εμεις τα ρομαντικα παιδια χαχαχα. Να σαι καλα μπεμπουλα μου. 

Αχ τι ωραια που κανονιζετε!! Εγω δυστυχως εχω να κανω το φυτο αυτες τις μερες με το διαβασμα αλλα θα περιμενω να μου πειτε εντυπωσεις μηπως και προλαβω αλλο σεμιναριο αργοτερα! 

Από ρομαντισμό σφίζουμε τώρα ειδικά Χαχαχ 

Να διαβάσεις και εμείς θα σου τα πούμε όλα. Καλα θα ήταν να προλάβαινες!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εχω τη μανούλα μου αλλά τι να πρώτο κάνει κι αυτή.... Είχε κι εκείνη μια περιπέτεια με. Την υγεία. Της εχθές, ευτυχώς όλα πήγαν καλά, την κράτησαν καμία ώρα. Στο σύνολο της έβαλαν όρο και παυσίπονη ενδοφλεβίως και τώρα είναι καλά!!! 

Κορίτσι είναι 33 και 3 σήμερα, με τις μετρήσεις υπάρχει πρόβλημα γιατί έχω τελευταία μέτρηση στην Β επιπέδου 40mm και από τότε δεν ξαναμετρηθηκε ο τράχηλος μου.... Απο τα λεγόμενα της γιατρού κατάλαβα ότι έπρεπε να μου τον είχαν μετρήσει στο ντοπλερ, πράγμα που δεν έγινε... Τώρα είναι 2,1 εκατοστά αλλά δυστυχώς δεν ξέρουμε. Αν αυτή η μείωση έγινε σταδιακά η απότομα.... Οι συσπάσεις που είχα εγώ ειδικά προχθές ήταν πολύ έντονες και πολλές, στα λέω για να ηρεμήσεις, μιλάω για πάνω από 15 συσπάσεις μέσα στη μέρα... Και αυτή τη φορά χωρίς να βγω απ το σπίτι ούτε περπάτησα ούτε κουράστηκα, τίποτα... Γιατί την προηγούμενη φορά που με επιασαν έφταιγα, γιατί κουράστηκα.... 

Εμενα στη β επίπεδου ηταν 3.5 ο τραχηλος. Αρα στο ντοπλερ να ζητησω μετρηση ειναι απαραιτητο. Ευχαριστώ για την απαντηση. Παντως εισαι σε καλη εβδομάδα,  οποτε δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι γιατι και στη @nanoula90 θυμαμαι της ειχαν πει 32 εβδομάδες πως ειναι ενα καλο μαξιλαρακι. Εννοείται σου ευχομαι να μην εχεις αλλο θεμα και ολα να πανε καλα απο εδω και περα. Να ξεκουράζεσαι οσο μπορείς❤

Α και μια ακομη ερώτηση. .η συσπασεις ηταν αυτο που λεμε πετρωμα? Σε ολη την κοιλια? Πονουσες?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εμενα στη β επίπεδου ηταν 3.5 ο τραχηλος. Αρα στο ντοπλερ να ζητησω μετρηση ειναι απαραιτητο. Ευχαριστώ για την απαντηση. Παντως εισαι σε καλη εβδομάδα,  οποτε δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι γιατι και στη @nanoula90 θυμαμαι της ειχαν πει 32 εβδομάδες πως ειναι ενα καλο μαξιλαρακι. Εννοείται σου ευχομαι να μην εχεις αλλο θεμα και ολα να πανε καλα απο εδω και περα. Να ξεκουράζεσαι οσο μπορείς❤

Α και μια ακομη ερώτηση. .η συσπασεις ηταν αυτο που λεμε πετρωμα? Σε ολη την κοιλια? Πονουσες?

Ευχαριστώ πολύ, ελπίζω άλλο κακό να μη μας βρει!!!! Κοίτα επειδή είχα ψιλό αγχωθει, είχα και τον μικρό ταυτόχρονα, δεν είχα ιδιαίτερη ηρεμία όπως καταλαβαίνεις και μου ήταν πολύ δύσκολο να ξεχωρίσω τις κινήσεις των μωρών από τις συσπάσεις... Παρόλα αυτά θα σου πω ότι ένιωθα ταυτόχρονα και τα μωρά, και τα κλασικά πετρώματα που αναφέρεις αλλά και πόνο, βασικά όχι τόσο πολύ πόνο περισσότερο ενόχληση-δυσφορία από την περιοχή του αφαλου και κάτω, σαν πόνους περιόδου πες, δε θέλω να σε μπερδέψω όμως, σου λέω ένιωθα πολλά μαζί!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εχω πονους πολυ πολυ χαμηλα ειχα θεμα με το εντερο κ εβαλα υποθετο γλυκερινης εκανε τη δουλειά του απλα ο πονος συνεχιζει λετε να ειναι απο το εντερο επειδη το αφησα αρκετα η ειναι τπτ αλλο?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Κοριτσια εχω πονους πολυ πολυ χαμηλα ειχα θεμα με το εντερο κ εβαλα υποθετο γλυκερινης εκανε τη δουλειά του απλα ο πονος συνεχιζει λετε να ειναι απο το εντερο επειδη το αφησα αρκετα η ειναι τπτ αλλο?

Καταρχήν μην πανικοβαλλεσαι κορίτσι μου.... Τι πόνους εννοείς και πόσο χαμηλά??? Μίλησες με τον γιατρό σου??? Μήπως είναι καμιά από τις μικρές???? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Χαχαχα του το ειπα και μου λεει "νορμαλ ειναι κουλαρε" αλανι ο ντοκ!!! 

Που σαι συ βρεεεε??? 

@loyloy κ @Beboula25 Δυστυχώς ειμαι εκτος Αθήνων!! 

Μπράβο κοριτσάκι μου χάρηκα οποτε κουλαρεις που λέει κ το αλάνι Χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εμενα στη β επίπεδου ηταν 3.5 ο τραχηλος. Αρα στο ντοπλερ να ζητησω μετρηση ειναι απαραιτητο. Ευχαριστώ για την απαντηση. Παντως εισαι σε καλη εβδομάδα,  οποτε δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι γιατι και στη @nanoula90 θυμαμαι της ειχαν πει 32 εβδομάδες πως ειναι ενα καλο μαξιλαρακι. Εννοείται σου ευχομαι να μην εχεις αλλο θεμα και ολα να πανε καλα απο εδω και περα. Να ξεκουράζεσαι οσο μπορείς❤

Α και μια ακομη ερώτηση. .η συσπασεις ηταν αυτο που λεμε πετρωμα? Σε ολη την κοιλια? Πονουσες?

Νικολ συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά θα σου έλεγα να πεις και στο γιατρό σου τη Δευτέρα να σου μετρήσει τράχηλο. Με έναν κολπικο υπέρηχο μπορεί να μετρήσει. Έτσι θα σου φύγει το πολύ άγχος αλλά θα έχεις και περισσότερες μετρήσεις για να βλέπεις όχι μόνο εάν μειώνεται αλλά και το πώς μειώνεται. Εμένα κάθε φορά μου μετράει γιατί φοβόμαστε πολύ για τον τράχηλο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσια εχω πονους πολυ πολυ χαμηλα ειχα θεμα με το εντερο κ εβαλα υποθετο γλυκερινης εκανε τη δουλειά του απλα ο πονος συνεχιζει λετε να ειναι απο το εντερο επειδη το αφησα αρκετα η ειναι τπτ αλλο?

Και εγώ έτσι είμαι σήμερα,ξάπλωσα τώρα προσπαθώ να χαλαρώσω.Εχω θέμα με το έντερο αλλά δεν βάζω υπόθετα.Πηγα τουαλέτα και ο πόνος συνεχίζεται.Νομιζω είναι επειδή ζοριστηκε αρκετά το έντερο.Περαστικουλια <3


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσια εχω πονους πολυ πολυ χαμηλα ειχα θεμα με το εντερο κ εβαλα υποθετο γλυκερινης εκανε τη δουλειά του απλα ο πονος συνεχιζει λετε να ειναι απο το εντερο επειδη το αφησα αρκετα η ειναι τπτ αλλο?

Βάσω μου πέρασα έτσι ένα βράδυ κόλαση με πόνους παρόλο που είχα ανακουφιστεί από το υπόθετο. Μίλα με το γιατρό σου καλού κακού 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσια εχω πονους πολυ πολυ χαμηλα ειχα θεμα με το εντερο κ εβαλα υποθετο γλυκερινης εκανε τη δουλειά του απλα ο πονος συνεχιζει λετε να ειναι απο το εντερο επειδη το αφησα αρκετα η ειναι τπτ αλλο?

Παρε τον γιατρό σου μην πανικοβαλλεσαι κορίτσι μου. Μίλησε μαζί του να ηρεμήσεις κ πες μας τι είπε κ πως είσαι. Αν θυμαμαι καλα και η Νικολ είχε αναφέρει τρομερό πόνο από το έντερο της 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Νικολ συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά θα σου έλεγα να πεις και στο γιατρό σου τη Δευτέρα να σου μετρήσει τράχηλο. Με έναν κολπικο υπέρηχο μπορεί να μετρήσει. Έτσι θα σου φύγει το πολύ άγχος αλλά θα έχεις και περισσότερες μετρήσεις για να βλέπεις όχι μόνο εάν μειώνεται αλλά και το πώς μειώνεται. Εμένα κάθε φορά μου μετράει γιατί φοβόμαστε πολύ για τον τράχηλο. 

Συμφωνώ απόλυτα, τώρα που την επαθα κατάλαβα πόσο σημαντικό είναι, εμένα γενικά όταν ρώτησα στο νοσοκομείο που πάω κάθε μήνα μου είπαν πως μόνο αν υπάρχει θέμα τον μετράνε κάθε φορά, μεγάλο λάθος για μένα.... Να που τώρα εγώ δεν ξέρω πως έγινε αυτή η μείωση, απότομα η σταδιακά???? Όπως και να χει, ήρεμα και χωρίς άγχος ζητά μέτρηση να ξέρεις τι σου γίνεται!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καταρχήν μην πανικοβαλλεσαι κορίτσι μου.... Τι πόνους εννοείς και πόσο χαμηλά??? Μίλησες με τον γιατρό σου??? Μήπως είναι καμιά από τις μικρές???? 

Δεν ειναι συνεχομενοι σουβλιες εχω ειναι πολυ πιο κατω απο την κοιλια κ τον αφαλο αρκετα χαμηλα θα τον παρω να δω τι θα μου πει


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Δεν ειναι συνεχομενοι σουβλιες εχω ειναι πολυ πιο κατω απο την κοιλια κ τον αφαλο αρκετα χαμηλα θα τον παρω να δω τι θα μου πει

Εννοείται να τον πάρεις αλλά δε χρειάζεται να ανησυχείς.... Εγω αισθάνομαι τέτοιες σουβλιες που λες, στο ύψος του σκωληκωειδιτη εδώ και πολύ καιρό και η γιατρός μου είχε πει ότι είναι όλα φυσιολογικά, τα όργανα μετάκινούνται, το εντερο ζοριζεται.... Γενικά τραβάμε Πολλά!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...