Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Marina 2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια όλα καλά μας είπε ο γιατρός η μπεμπα μου είναι 523γρ κ μας είπε ότι θα είναι κ ψιλή αχ κοριτσάκια μου έφυγε το αχγος της β επιπέδου τώρα ηρεμησα

Συγχαρητήρια παντα γερό το κοριτσάκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Μ εγώ πάω στο μαιευτήριο έχω συσπάσεις κάθε λίγο και λιγάκι και πονάω μίλησα με την γιατρό Μ και Μ είπε να πάω για καρδιοτοκογραφο.

Φοβάμαι πολύ


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια Μ εγώ πάω στο μαιευτήριο έχω συσπάσεις κάθε λίγο και λιγάκι και πονάω μίλησα με την γιατρό Μ και Μ είπε να πάω για καρδιοτοκογραφο.

Φοβάμαι πολύ

Κωνσταντίνα μου όλα καλα να είναι μείνε ήρεμη όσο μπορεις να βοηθησεις την κατάσταση. Περιμένω νέα σου είμαστε εδώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια Μ εγώ πάω στο μαιευτήριο έχω συσπάσεις κάθε λίγο και λιγάκι και πονάω μίλησα με την γιατρό Μ και Μ είπε να πάω για καρδιοτοκογραφο.

Φοβάμαι πολύ

Ψυχραιμια κοριτσι μου!

Σιγουρα ειναι συσπασεις;

Μηπως ειναι το μωρο που μετακινειται;

Περιμενουμε νεα σου!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια Μ εγώ πάω στο μαιευτήριο έχω συσπάσεις κάθε λίγο και λιγάκι και πονάω μίλησα με την γιατρό Μ και Μ είπε να πάω για καρδιοτοκογραφο.

Φοβάμαι πολύ

Ελπίζω να είναι όλα καλά, περιμένουμε νέα σου.. αλλά μην αγχώνεσαι, το πολύ πολύ να σου αυξήσει τις δόσεις προγεστερόνης για τις συσπασεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη χρονια και χρονια πολλα ! Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση .. οσο αφορα τον ωμο τονο . Δεν γνωριζα για εγκυμοσυνη και φαγαμε ωμο τονο (λιγακι) κατα την 3 ευδομαδας εγκυμοσυνης. Δεν ειναι οτι καλυτερο; η ηταν πολυ νωρις και ειναι και τοσο σοβαρο;

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Τώρα γύρισα έκανα συσπάσεις 60αρες και Μ εκαναν δύο ενέσεις και αν συνεχιστούν θα κάνω εισαγωγή με ορό

Να σκάσω ειμαι

Μην φοβασε αν ηταν κατι σοβαρο θα εμενες ειδη μεσα ! Ξεκουραση και θα περασει ! Το εχω δει πολλες φορες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Τώρα γύρισα έκανα συσπάσεις 60αρες και Μ εκαναν δύο ενέσεις και αν συνεχιστούν θα κάνω εισαγωγή με ορό

Να σκάσω ειμαι

Κοιτα οσο εισαι ετσι δε θα σταματησουν οι συσπασεις να το ξερεις ηρεμισε κ θα χαλαρωσουν οι συσπασεις ενεσεις προγεστερονης σου εκαναν? Κ αν δε περασουν κ νοσηλευτεις με τον ορο θα περασουν σίγουρα μην ανχωνεσαι κανεις χειροτερα τα πραγματα ευχομαι να πανε ολα καλα κ να μη χρειαστει

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Τώρα γύρισα έκανα συσπάσεις 60αρες και Μ εκαναν δύο ενέσεις και αν συνεχιστούν θα κάνω εισαγωγή με ορό

Να σκάσω ειμαι

Με τις ενέσεις πιστεύω θα σταματήσουν αλλά κ να χρειαστεί να νοσηλευτείς σημασία έχει να είναι καλά το μωράκι σου.. ο όρος κάνει θαύματα. Ήξερα κοπέλα που ήταν με όρο στο νοσοκομείο για συσπάσεις κ όσο νοσηλευόταν δεν έκανε συσπάσεις κ όλα πήγαν μια χαρά! Τώρα σε ποια εβδομάδα είσαι?? Συσπάσεις από πότε ξεκίνησες να κάνεις? Κ γιατί συνέβαιναν? Λόγω που είναι χαμηλά ο πλακούντας?

πρίν από 17 λεπτά , Marinaf είπε:

Καλη χρονια και χρονια πολλα ! Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση .. οσο αφορα τον ωμο τονο . Δεν γνωριζα για εγκυμοσυνη και φαγαμε ωμο τονο (λιγακι) κατα την 3 ευδομαδας εγκυμοσυνης. Δεν ειναι οτι καλυτερο; η ηταν πολυ νωρις και ειναι και τοσο σοβαρο;

Όταν λες ώμο τι εννοείς? Πάντως για μια φορά δεν πιστεύω να έκανες κακό στο μωράκι αλλά καλύτερα να το συζητήσεις με το γιατρό σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοιτα οσο εισαι ετσι δε θα σταματησουν οι συσπασεις να το ξερεις ηρεμισε κ θα χαλαρωσουν οι συσπασεις ενεσεις προγεστερονης σου εκαναν? Κ αν δε περασουν κ νοσηλευτεις με τον ορο θα περασουν σίγουρα μην ανχωνεσαι κανεις χειροτερα τα πραγματα ευχομαι να πανε ολα καλα κ να μη χρειαστει

Ναι Μ είπε είναι σαν την προγεστερόνη και Μ εκαναν δύο διαφορετικές το θεμα είναι ότι και πάλι έχω ανά δέκα λεπτά.. @mama16 έχουν ξεκινήσει από την 14-15 εβδομάδα και τώρα είμαι 25.. δεν ξέρουμε γιατί έχουν ξεκινήσει..δεν με νοιάζει να νοσηλευτώ ή τα χάπια αρκεί να είναι καλά το μωράκι μ


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι Μ είπε είναι σαν την προγεστερόνη και Μ εκαναν δύο διαφορετικές το θεμα είναι ότι και πάλι έχω ανά δέκα λεπτά.. @mama16 έχουν ξεκινήσει από την 14-15 εβδομάδα και τώρα είμαι 25.. δεν ξέρουμε γιατί έχουν ξεκινήσει..δεν με νοιάζει να νοσηλευτώ ή τα χάπια αρκεί να είναι καλά το μωράκι μ

Θα περασουν ειναι μεχρι να δρασει το φαρμακο κ σου ξαναλεω αν δεν ηρεμησεις κανεις χειροτερα τα πραγματα κ μη σε ανχωνει να νοσηλευτεις αν χρειαστει εμενα με τον ορο μου περασαν σε μια μερα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Vasoth. είπε:

Θα περασουν ειναι μεχρι να δρασει το φαρμακο κ σου ξαναλεω αν δεν ηρεμησεις κανεις χειροτερα τα πραγματα κ μη σε ανχωνει να νοσηλευτεις αν χρειαστει εμενα με τον ορο μου περασαν σε μια μερα 

Όσο μπορώ προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά οκ εντάξει φοβάμαι μην πάει κάτι στραβά..δεν με νοιάζει να νοσηλευτώ δνε φοβάμαι αυτό, απλά θέλω να περάσουν οι συσπάσεις

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Όσο μπορώ προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά οκ εντάξει φοβάμαι μην πάει κάτι στραβά..δεν με νοιάζει να νοσηλευτώ δνε φοβάμαι αυτό, απλά θέλω να περάσουν οι συσπάσεις

Ολα καλα θα πανε!! Θετικες σκεψεις εχουμε πει!! 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...