Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλη χρονια!!!!! Ειναι λιγο ασχετο αυτο π θα ρωτησω εχω ανοιξει κ αντίστοιχο  θεμα..Εκλεισα την 15η εβδομάδα και εδω κ δυο εβδομαδες εχω παρατηρήσει πως στην κατω κοιλιακη χωρα στα δεξια εχω κατι σαν καρουμπαλακι το οποίο ειναι εμφανες μονο οταν ξαπλωνω κ οταν το ψηλαφισω με το χερι...δεν συνοδεύεται απο πονο..το εχω σχεδον μονίμως σπανια να εξαφανίζεται τελειως...ειναι σύσπαση?εχετε βιώσει κατι παρομοιο βρε κορίτσια?Κοντεύει να μ στρίψει τι μπορει να είναι...μενω εξωτερικο κ εδω γνκ δεν πολυ δινουν βαση αν δεν πεθαίνεις στον πονο..μαλλον θα κλεισω ραντεβου σε κλινική μπας και βγαλω ακρη..έχει συμβεί κατι παρομοιο σε καμια??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria@90 είπε:

Κοριτσια καλη χρονια!!!!! Ειναι λιγο ασχετο αυτο π θα ρωτησω εχω ανοιξει κ αντίστοιχο  θεμα..Εκλεισα την 15η εβδομάδα και εδω κ δυο εβδομαδες εχω παρατηρήσει πως στην κατω κοιλιακη χωρα στα δεξια εχω κατι σαν καρουμπαλακι το οποίο ειναι εμφανες μονο οταν ξαπλωνω κ οταν το ψηλαφισω με το χερι...δεν συνοδεύεται απο πονο..το εχω σχεδον μονίμως σπανια να εξαφανίζεται τελειως...ειναι σύσπαση?εχετε βιώσει κατι παρομοιο βρε κορίτσια?Κοντεύει να μ στρίψει τι μπορει να είναι...μενω εξωτερικο κ εδω γνκ δεν πολυ δινουν βαση αν δεν πεθαίνεις στον πονο..μαλλον θα κλεισω ραντεβου σε κλινική μπας και βγαλω ακρη..έχει συμβεί κατι παρομοιο σε καμια??

Γεια σου Ρια! Να μην ανησυχείς το πιθανότερο ειναι η μητρα σου. Ετσι ξεκίνησε ακριβως κ σε μενα. Δεξια χαμηλα ενα καρούμπαλακι και ειχα αγχωθεί και εγω αλλα ηταν απλα η μήτρα που ψηλαφουσα.Σιγα σιγα θα μεγαλωνει και θα έρχεται προς το κέντρο. Σε μια σύσπαση η μητρα σκληραινει μονο για λιγο κ μετα μαλακωνει παλι. Οποτε μην αγχωνεσαι. Εψαχνα κ εγω στο ιντερνετ γιαυτο το καρουμπαλο που ειχα και ρωτούσα κ εδω κ δεν ηξερα τι είναι κ τελικα το διάβασα στο βιβλιο που ειχα για την εγκυμοσυνη. 

Σου στελνω και φωτο για του λογου το αληθές. Αυτο συμβαίνει στο τελος της 13ης εβδομάδας περίπου οπως γραφει κ το βιβλίο, ακριβως τοτε που το ενιωσες και εσυ,οποτε μην αγχωνεσαι καθόλου 

x60yo4.jpg


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Όλα καλα θα πάνε να είσαι ήρεμη να σκέφτεσαι θετικά!

Προσπαθώ μπεμπουλα μου..η αλήθεια είναι ότι είναι καλύτερα οπότε ηρέμησα και αρκετά

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marina 2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια όλα καλά μας είπε ο γιατρός η μπεμπα μου είναι 523γρ κ μας είπε ότι θα είναι κ ψιλή αχ κοριτσάκια μου έφυγε το αχγος της β επιπέδου τώρα ηρεμησα

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.

 

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Προσπαθώ μπεμπουλα μου..η αλήθεια είναι ότι είναι καλύτερα οπότε ηρέμησα και αρκετά

Έλα μου τώρα διάβασα τι συνέβη. Έχεις λιγότερες τώρα?

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Κωνσταντινα16 όλα καλά θα πάνε. Ελπίζω να έχουν φτάσει ήδη οι ενέσεις. @Marinaf αν ήσουν στην 3η εβδομάδα πολύ πιθανόν να μην είχε γίνει η εμφύτευση ακόμα οπότε πιστεύω να μην είναι κάτι σοβαρό

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.

 

Έλα μου τώρα διάβασα τι συνέβη. Έχεις λιγότερες τώρα?

Καλημέρα κορίτσι Μ..μέχρι τις 4 τα ξημερώματα είχα λίγο συσπάσεις που και που και από εκείνη την ώρα δόξα τον Θεό δεν έχω ξανά κάνει...είμαι καλύτερα σε ευχαριστώ πολύ!!

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

@Κωνσταντίνα16 πώς είσαι κορίτσι μου? Καλύτερα με τις συσπάσεις? 

Καλημέρα ναι καλύτερα δεν έχω ξανά κάνει από τα ξημερώματα..σε ευχαριστώ κορίτσι Μ!!

πρίν από 44 λεπτά , mama16 είπε:

@Κωνσταντινα16 όλα καλά θα πάνε. Ελπίζω να έχουν φτάσει ήδη οι ενέσεις. @Marinaf αν ήσουν στην 3η εβδομάδα πολύ πιθανόν να μην είχε γίνει η εμφύτευση ακόμα οπότε πιστεύω να μην είναι κάτι σοβαρό

Καλημέρα ναι έχουν κάνει δουλειά μέχρι στιγμής οι ενέσεις δόξα τον Θεό τώρα θα δούμε πως θα πάει..να είσαι καλά!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα σε όλα τα  κορίτσια μας χιονίζει σήμερα. 

Καλημερα. Που εισαι και χιονιζει;Θεσσαλονικη βρεχει πολυ και εχει κρυο.Το μωρο εχει μπουκωμα και ειμαι αυπνη.Εκλαιγεβστον υπνο του το καημενο.Ευτυχως τωρα κοιμαται.Η μπεμπα σου;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nicol eisai teleia!!!!Xilia euxaristw gia tin katatopistiki apantisi sou. Na kseres ti varos m efuge me tin apantisi sou!!!!H alitheia einai pws ekeino to simeio to koitakse i emvruologos stin auxeniki itan to simeio sto opoio eixe ton uperixo!!!K m eipe pws ola einai fusiologika. Twra gia tn B epipedou tha prepei na perimenw alles 5 evdomades.Anupomonw na pw tin alitheia. Esu gennises hdh??

10 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Γεια σου Ρια! Να μην ανησυχείς το πιθανότερο ειναι η μητρα σου. Ετσι ξεκίνησε ακριβως κ σε μενα. Δεξια χαμηλα ενα καρούμπαλακι και ειχα αγχωθεί και εγω αλλα ηταν απλα η μήτρα που ψηλαφουσα.Σιγα σιγα θα μεγαλωνει και θα έρχεται προς το κέντρο. Σε μια σύσπαση η μητρα σκληραινει μονο για λιγο κ μετα μαλακωνει παλι. Οποτε μην αγχωνεσαι. Εψαχνα κ εγω στο ιντερνετ γιαυτο το καρουμπαλο που ειχα και ρωτούσα κ εδω κ δεν ηξερα τι είναι κ τελικα το διάβασα στο βιβλιο που ειχα για την εγκυμοσυνη. 

Σου στελνω και φωτο για του λογου το αληθές. Αυτο συμβαίνει στο τελος της 13ης εβδομάδας περίπου οπως γραφει κ το βιβλίο, ακριβως τοτε που το ενιωσες και εσυ,οποτε μην αγχωνεσαι καθόλου 

x60yo4.jpg

Nicol eisai teleia!!!!Xilia euxaristw gia tin katatopistiki apantisi sou. Na kseres ti varos m efuge me tin apantisi sou!!!!H alitheia einai pws ekeino to simeio to koitakse i emvruologos stin auxeniki itan to simeio sto opoio eixe ton uperixo!!!K m eipe pws ola einai fusiologika. Twra gia tn B epipedou tha prepei na perimenw alles 5 evdomades.Anupomonw na pw tin alitheia. Esu gennises hdh??

 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα. Που εισαι και χιονιζει;Θεσσαλονικη βρεχει πολυ και εχει κρυο.Το μωρο εχει μπουκωμα και ειμαι αυπνη.Εκλαιγεβστον υπνο του το καημενο.Ευτυχως τωρα κοιμαται.Η μπεμπα σου;

Καλημέρα κορίτσι είμαι στη βοιωτια τι πόλη την λενε θηβα. Ωχ μωρέ το γλυκό μου περαστικά του. Τι πήρε ο ύπνος τώρα. Εχθές με τρέλανε όλο να περπατάμε ήθελε πέρα δώθε συνέχεια να την βαζω κάτω Τιποτα αυτή εκεί να πιάνετε όπου βρει άστα θα έχω πολύ τρέξιμο τώρα φοβαμε μην χτυπήσει πουθενά αφού κάνει όλο ζαβολιες!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ria@90 είπε:

Nicol eisai teleia!!!!Xilia euxaristw gia tin katatopistiki apantisi sou. Na kseres ti varos m efuge me tin apantisi sou!!!!H alitheia einai pws ekeino to simeio to koitakse i emvruologos stin auxeniki itan to simeio sto opoio eixe ton uperixo!!!K m eipe pws ola einai fusiologika. Twra gia tn B epipedou tha prepei na perimenw alles 5 evdomades.Anupomonw na pw tin alitheia. Esu gennises hdh??

Nicol eisai teleia!!!!Xilia euxaristw gia tin katatopistiki apantisi sou. Na kseres ti varos m efuge me tin apantisi sou!!!!H alitheia einai pws ekeino to simeio to koitakse i emvruologos stin auxeniki itan to simeio sto opoio eixe ton uperixo!!!K m eipe pws ola einai fusiologika. Twra gia tn B epipedou tha prepei na perimenw alles 5 evdomades.Anupomonw na pw tin alitheia. Esu gennises hdh??

 
  •  

Τιποτα κοριτσι μου Γιαυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε η μια την αλλη :) Ολες μας αγχωνομαστε στην εγκυμοσυνη κ μετα θα αγχωνομαστε για το νινακι,αυτο δεν θα σταματησει τελικα ποτε :) αλλα αφου και η εμβρυολογος ειπε οτι ειναι ολα καλα τοτε να μην εχεις κανενα αγχος κ να χαλαρώσεις. ❤

Εχω εχω ΠΗΤ 1 Μαρτιου και ανυπομονώ. Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ? Αν επιτρέπεται σε ποια χωρα εισαι?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Τιποτα κοριτσι μου Γιαυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε η μια την αλλη :) Ολες μας αγχωνομαστε στην εγκυμοσυνη κ μετα θα αγχωνομαστε για το νινακι,αυτο δεν θα σταματησει τελικα ποτε :) αλλα αφου και η εμβρυολογος ειπε οτι ειναι ολα καλα τοτε να μην εχεις κανενα αγχος κ να χαλαρώσεις. ❤

Εχω εχω ΠΗΤ 1 Μαρτιου και ανυπομονώ. Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ? Αν επιτρέπεται σε ποια χωρα εισαι?

Emena m edwsan imerominia 26 Iouniou.. Anupomonw ola na pane kala na erthei me to kalo na einai ugeies einai i moni mou euxi enoia gi auton ton xrono tpt den zitaw parapanw!!!Oles mas na upodextoume ta mpempakia mas me ugeiaaaa!!!! Menw Irlandia edw k 2 xronia alla mallon tha gennisoume ellada prwta o theos!!!k tha meinoume gurw ston xrono na eimaste me ola ta agapimena mas proswpa na to zisoume etsi. :D esu apo pou eisai??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κορίτσι Μ..μέχρι τις 4 τα ξημερώματα είχα λίγο συσπάσεις που και που και από εκείνη την ώρα δόξα τον Θεό δεν έχω ξανά κάνει...είμαι καλύτερα σε ευχαριστώ πολύ!!

Καλημέρα ναι καλύτερα δεν έχω ξανά κάνει από τα ξημερώματα..σε ευχαριστώ κορίτσι Μ!!

Καλημέρα ναι έχουν κάνει δουλειά μέχρι στιγμής οι ενέσεις δόξα τον Θεό τώρα θα δούμε πως θα πάει..να είσαι καλά!!

Μπράβοοοοο κορίτσι μου, όλα καλά να πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...