Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημεραααα κοριτσακια μου!! 

Θελουμε κ μεις χιονιιιιι 

@Κωνσταντίνα16 πως εισαι κοριτσακι μου? 

@Smile89συμπεθερα που εισαι ρεε?? Ερχεται η νυφουλα μου? 

@Nicol_πυτζαμες και γω εχω παρει 2 με κουμπια απο online καταστημα γιατι δεν μπορουσα να βγω τοτε, το gkapetanis και με εχουν βολεψει και μαλιστα θελω και αλλη γιατι τις λερωνω με γαλα πολυ συχνα. Για το μαιευτηριο μου χε παρει η πεθερουλα 2 νυχτικες θηλασμου πολυ ωραιες με τιραντες μαζι με μια ρομπιτσα και με καταβολεψαν. 

Επισης βολευουν παρα πολυ αυτες οι φορμες σπιτιου που αναφερει κ η μπεμπουλα, που ειναι ζακετα απο πανω. Στο σπιτι μονο με τετοια κυκλοφορω, κατεβαζω απλα φερμουαρ και θηλαζω. Γενικοτερα ο,τι εχει φερμουαρ, ή κουμπια θα σε βολεψει, οτι και να ειναι. 

Καλημέρα κορίτσι!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημεραααα κοριτσακια μου!! 

Θελουμε κ μεις χιονιιιιι 

@Κωνσταντίνα16 πως εισαι κοριτσακι μου? 

@Smile89συμπεθερα που εισαι ρεε?? Ερχεται η νυφουλα μου? 

@Nicol_πυτζαμες και γω εχω παρει 2 με κουμπια απο online καταστημα γιατι δεν μπορουσα να βγω τοτε, το gkapetanis και με εχουν βολεψει και μαλιστα θελω και αλλη γιατι τις λερωνω με γαλα πολυ συχνα. Για το μαιευτηριο μου χε παρει η πεθερουλα 2 νυχτικες θηλασμου πολυ ωραιες με τιραντες μαζι με μια ρομπιτσα και με καταβολεψαν. 

Επισης βολευουν παρα πολυ αυτες οι φορμες σπιτιου που αναφερει κ η μπεμπουλα, που ειναι ζακετα απο πανω. Στο σπιτι μονο με τετοια κυκλοφορω, κατεβαζω απλα φερμουαρ και θηλαζω. Γενικοτερα ο,τι εχει φερμουαρ, ή κουμπια θα σε βολεψει, οτι και να ειναι. 

Καλημέρααααα κοριτσιαααα!!

Ναι nanoula θα παρω με κουμπια τελικά οντως βολεύουν. Νυχτικια επίσης για το μαιευτηριο.

Κορίτσια δεν φανταζεστε τι χιονι εχει!  Τωρα ντυθηκαμε με ισοθερμικα να βγούμε να περπατησουμε λιγάκι.  Προσεκτικα φυσικα γιατι φοβαμαι λιγάκι να μη γλυστρισω αλλα δεν μπορω να αντισταθω κ να μεινω μεσα. Ολοι ειναι εξω και κανουν χιονάνθρωπο κ παίζουν με το χιονι ειναι πολυ ωραια!

@Comet εδω εχουμε αποκλειστει ουτε αυτοκινητα ουτε Λεωφορεια τίποτα δεν κουνιεται

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερααα! Τι κανεις κοριτσι μου? Η μπουμπου σου?? 

Καλα μια χαρά. Όλο θέλει να πιανετε και να σηκωνετε όρθια και να κάνει βηματακια!!! Το μωρουλινι το δικό σου τι κάνει εσύ πως είσαι; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημέρααααα κοριτσιαααα!!

Ναι nanoula θα παρω με κουμπια τελικά οντως βολεύουν. Νυχτικια επίσης για το μαιευτηριο.

Κορίτσια δεν φανταζεστε τι χιονι εχει!  Τωρα ντυθηκαμε με ισοθερμικα να βγούμε να περπατησουμε λιγάκι.  Προσεκτικα φυσικα γιατι φοβαμαι λιγάκι να μη γλυστρισω αλλα δεν μπορω να αντισταθω κ να μεινω μεσα. Ολοι ειναι εξω και κανουν χιονάνθρωπο κ παίζουν με το χιονι ειναι πολυ ωραια!

@Comet εδω εχουμε αποκλειστει ουτε αυτοκινητα ουτε Λεωφορεια τίποτα δεν κουνιεται

Καλημέρα! Συμφωνω για τα νυχτικα στο μαιευτήριο. Οι πιτζάμες μου αρέσουν και εμένα περισσότερο αλλά στο μαιευτήριο επειδή έρχονται και σε κοιτάζουν από κάτω βολεύουν περισσότερο τα νυχτικακια. Νομίζω δυο θα χρειαστούμε και επίσης συμφωνω για τα κουμπάκια, είναι πιο μαλακα ακόμη και εάν ακουμπήσει πάνω το μωρό σε σχέση με το φερμουάρ. Σουτιεν δεν θα πάρω, έχω βολευτεί απίστευτα τα μπουστακια και επιθέματα μιας χρήσης δεν μου αρέσουν τα πλαστικά. Οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, βούρτσα και το βιβλίο τι να περιμένετε τον πρώτο χρόνο του μωρου. Θα πάρω σίγουρα και ρομπιτσα για να φοράω από πάνω σε περίπτωση που θέλω να βγω και λίγο από το δωματιο και εννοειται εκτός από παντόφλες σαγιονάρες πλαστικές για το μπάνιο. Επίσης, θα πάρω μαζί το μαξιλαρι θηλασμου, το αφρόλουτρο του μωρου για να κάνω μ αυτό μπάνιο και 2-3 πάνες χασε για να τυλίγω το μωρό όταν θέλουν να το πάρουν αγκαλιά παππούδες και γιαγιάδες.  Για το μωρό μόνο τα ρουχαλάκια εξόδου. 

Επισης τον κορσέ για την καισαρικη...βασικό! Και την purelan για το στηθος! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημεραααα κοριτσακια μου!! 

Θελουμε κ μεις χιονιιιιι 

@Κωνσταντίνα16 πως εισαι κοριτσακι μου? 

@Smile89συμπεθερα που εισαι ρεε?? Ερχεται η νυφουλα μου? 

@Nicol_πυτζαμες και γω εχω παρει 2 με κουμπια απο online καταστημα γιατι δεν μπορουσα να βγω τοτε, το gkapetanis και με εχουν βολεψει και μαλιστα θελω και αλλη γιατι τις λερωνω με γαλα πολυ συχνα. Για το μαιευτηριο μου χε παρει η πεθερουλα 2 νυχτικες θηλασμου πολυ ωραιες με τιραντες μαζι με μια ρομπιτσα και με καταβολεψαν. 

Επισης βολευουν παρα πολυ αυτες οι φορμες σπιτιου που αναφερει κ η μπεμπουλα, που ειναι ζακετα απο πανω. Στο σπιτι μονο με τετοια κυκλοφορω, κατεβαζω απλα φερμουαρ και θηλαζω. Γενικοτερα ο,τι εχει φερμουαρ, ή κουμπια θα σε βολεψει, οτι και να ειναι. 

Έλα συμπεθέρα μου καλησπέρα.

Δεν μου είπε κάτι ιδιαίτερο, όλα πανε καλά και η νυφη είναι 3300. 

Μου έβαλε όμως χέρι.....μου είπε: Αφού γεννησουμε τους πονους τής γέννας θα τους ξεχάσουμε, το χέρι του γιατρού ποτέ!

Αουτς ειλικρινά, πόνεσα πολυ, βέβαια κάτι ειδικευόμενοι είπαν στον άντρα μου πώς για πρώτο παιδάκι πάρα είμαι συνεργάσιμη. Χαχαχαχαα. Έβγαλα και λίγο αιματακι κι από χθές βγάζω καφετιά αλλά είναι φυσιολογικό με είχε προειδοποιήσει. Δεν λέω να πονέσω όμως μπα και πάω να γεννήσω, έχω σκάσει, έχω γίνει σα νερομπομπα. Έχω συσπάσεις εν τω μετάξυ αλλά δεν πονάω......φφφφφφ

Επόμενο ραντεβού Τρίτη 08/01 και ώρα 13:00, οπου θα πάθω τα ίδια. 

12 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Εγω σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο τις επαναληπτικες εξετασεις ..ηταν ολα μια χαρα κ το σαχαρο ακομα καλυτερα..83

Μπράβο ρε κορίτσι!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημεραααα κοριτσακια μου!! 

Θελουμε κ μεις χιονιιιιι 

@Κωνσταντίνα16 πως εισαι κοριτσακι μου? 

@Smile89συμπεθερα που εισαι ρεε?? Ερχεται η νυφουλα μου? 

@Nicol_πυτζαμες και γω εχω παρει 2 με κουμπια απο online καταστημα γιατι δεν μπορουσα να βγω τοτε, το gkapetanis και με εχουν βολεψει και μαλιστα θελω και αλλη γιατι τις λερωνω με γαλα πολυ συχνα. Για το μαιευτηριο μου χε παρει η πεθερουλα 2 νυχτικες θηλασμου πολυ ωραιες με τιραντες μαζι με μια ρομπιτσα και με καταβολεψαν. 

Επισης βολευουν παρα πολυ αυτες οι φορμες σπιτιου που αναφερει κ η μπεμπουλα, που ειναι ζακετα απο πανω. Στο σπιτι μονο με τετοια κυκλοφορω, κατεβαζω απλα φερμουαρ και θηλαζω. Γενικοτερα ο,τι εχει φερμουαρ, ή κουμπια θα σε βολεψει, οτι και να ειναι. 

Καλα νανουλα μου δόξα τον Θεό..

Δέχτηκε αμέσως ο οργανισμός Μ το φάρμακο και συνηλθα απο τις συσπάσεις αλλά με ενόχλησε το φάρμακο..Μ έδωσαν πρεπαρ σε υψηλή δόση..

Παίρνω το εξιτήριο μου τώρα και εύχομαι να ξανά πατήσω εδώ μόνο όταν θα γενναω με το καλο

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα συμπεθέρα μου καλησπέρα.

Δεν μου είπε κάτι ιδιαίτερο, όλα πανε καλά και η νυφη είναι 3300. 

Μου έβαλε όμως χέρι.....μου είπε: Αφού γεννησουμε τους πονους τής γέννας θα τους ξεχάσουμε, το χέρι του γιατρού ποτέ!

Αουτς ειλικρινά, πόνεσα πολυ, βέβαια κάτι ειδικευόμενοι είπαν στον άντρα μου πώς για πρώτο παιδάκι πάρα είμαι συνεργάσιμη. Χαχαχαχαα. Έβγαλα και λίγο αιματακι κι από χθές βγάζω καφετιά αλλά είναι φυσιολογικό με είχε προειδοποιήσει. Δεν λέω να πονέσω όμως μπα και πάω να γεννήσω, έχω σκάσει, έχω γίνει σα νερομπομπα. Έχω συσπάσεις εν τω μετάξυ αλλά δεν πονάω......φφφφφφ

Επόμενο ραντεβού Τρίτη 08/01 και ώρα 13:00, οπου θα πάθω τα ίδια. 

Μπράβο ρε κορίτσι!!

Καλημερουδιαα! Δεν εμεινε πολυ ακομα απο οτι φαινεται!! :)

1 hour ago, palmoira είπε:

Καλημέρα! Συμφωνω για τα νυχτικα στο μαιευτήριο. Οι πιτζάμες μου αρέσουν και εμένα περισσότερο αλλά στο μαιευτήριο επειδή έρχονται και σε κοιτάζουν από κάτω βολεύουν περισσότερο τα νυχτικακια. Νομίζω δυο θα χρειαστούμε και επίσης συμφωνω για τα κουμπάκια, είναι πιο μαλακα ακόμη και εάν ακουμπήσει πάνω το μωρό σε σχέση με το φερμουάρ. Σουτιεν δεν θα πάρω, έχω βολευτεί απίστευτα τα μπουστακια και επιθέματα μιας χρήσης δεν μου αρέσουν τα πλαστικά. Οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, βούρτσα και το βιβλίο τι να περιμένετε τον πρώτο χρόνο του μωρου. Θα πάρω σίγουρα και ρομπιτσα για να φοράω από πάνω σε περίπτωση που θέλω να βγω και λίγο από το δωματιο και εννοειται εκτός από παντόφλες σαγιονάρες πλαστικές για το μπάνιο. Επίσης, θα πάρω μαζί το μαξιλαρι θηλασμου, το αφρόλουτρο του μωρου για να κάνω μ αυτό μπάνιο και 2-3 πάνες χασε για να τυλίγω το μωρό όταν θέλουν να το πάρουν αγκαλιά παππούδες και γιαγιάδες.  Για το μωρό μόνο τα ρουχαλάκια εξόδου. 

Επισης τον κορσέ για την καισαρικη...βασικό! Και την purelan για το στηθος! 

Σύμφωνω για ολα. Απλα δεν ειμαι σιγουρη αν παρω το μαξιλαρι θηλασμού μαζι μου θα δω. Απο βδομάδα ξεκινουν οι εκπτώσεις?  Αντε ανυπομονώ να ψωνισω :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Καλημέρααααα κοριτσιαααα!!

Ναι nanoula θα παρω με κουμπια τελικά οντως βολεύουν. Νυχτικια επίσης για το μαιευτηριο.

Κορίτσια δεν φανταζεστε τι χιονι εχει!  Τωρα ντυθηκαμε με ισοθερμικα να βγούμε να περπατησουμε λιγάκι.  Προσεκτικα φυσικα γιατι φοβαμαι λιγάκι να μη γλυστρισω αλλα δεν μπορω να αντισταθω κ να μεινω μεσα. Ολοι ειναι εξω και κανουν χιονάνθρωπο κ παίζουν με το χιονι ειναι πολυ ωραια!

@Comet εδω εχουμε αποκλειστει ουτε αυτοκινητα ουτε Λεωφορεια τίποτα δεν κουνιεται

Αχ ποσο ζηλευω. Αν και απ οτι βλεπω στις ειδησεις οι περισσοτεροι ταλαιπωρουνται γιατι εγκλωβιζονται, αλλοι δεν εχουν ρευμα, αλλα εχει και μια ομορφια το χιονακι οπως κ να το κανουμε

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Καλα μια χαρά. Όλο θέλει να πιανετε και να σηκωνετε όρθια και να κάνει βηματακια!!! Το μωρουλινι το δικό σου τι κάνει εσύ πως είσαι; 

Αχ το ζουζουνι μωρε, ετοιμαζεται για τα πρωτα της βηματακια. 

Καλα ειμαστε κ μεις, ως συνηθως ολη μερα αγκαλιτσα! 

πρίν από 14 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα συμπεθέρα μου καλησπέρα.

Δεν μου είπε κάτι ιδιαίτερο, όλα πανε καλά και η νυφη είναι 3300. 

Μου έβαλε όμως χέρι.....μου είπε: Αφού γεννησουμε τους πονους τής γέννας θα τους ξεχάσουμε, το χέρι του γιατρού ποτέ!

Αουτς ειλικρινά, πόνεσα πολυ, βέβαια κάτι ειδικευόμενοι είπαν στον άντρα μου πώς για πρώτο παιδάκι πάρα είμαι συνεργάσιμη. Χαχαχαχαα. Έβγαλα και λίγο αιματακι κι από χθές βγάζω καφετιά αλλά είναι φυσιολογικό με είχε προειδοποιήσει. Δεν λέω να πονέσω όμως μπα και πάω να γεννήσω, έχω σκάσει, έχω γίνει σα νερομπομπα. Έχω συσπάσεις εν τω μετάξυ αλλά δεν πονάω......φφφφφφ

Επόμενο ραντεβού Τρίτη 08/01 και ώρα 13:00, οπου θα πάθω τα ίδια. 

Μπράβο ρε κορίτσι!!

Ωχ ωχ πονεσες ε?? Εγω δεν ειχα πονεσει καθολου στο χερι. Μου χε πει μια σταση κ να μαι χαλαρη και οντως μολις χαλαρωσα και δεν πιεζα ουτε λεκανη ουτε τπτ, δεν πονεσα καθολου. Αιματακι ειχα κ γω μετα. 

Ωραια και οταν σε ειδε τι ειπε? Εχουμε καθολου διαστολη? Η μπα? Ο τραχηλος μαλακος? Οπως και να εχει σημασια εχει οτι κοντευεις. Σε μια βδομαδα μπορει και να λεμε για τον ερχομο της κουκλας σου !

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλα νανουλα μου δόξα τον Θεό..

Δέχτηκε αμέσως ο οργανισμός Μ το φάρμακο και συνηλθα απο τις συσπάσεις αλλά με ενόχλησε το φάρμακο..Μ έδωσαν πρεπαρ σε υψηλή δόση..

Παίρνω το εξιτήριο μου τώρα και εύχομαι να ξανά πατήσω εδώ μόνο όταν θα γενναω με το καλο

Μπραβο κοριτσακι μου. Πηγαινε σπιτακι και προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη. Τον τραχηλο τον ειδατε? Ειναι ενταξει? Σου ειπαν κατι συγκεκριμενο?

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερουδιαα! Δεν εμεινε πολυ ακομα απο οτι φαινεται!! :)

Σύμφωνω για ολα. Απλα δεν ειμαι σιγουρη αν παρω το μαξιλαρι θηλασμού μαζι μου θα δω. Απο βδομάδα ξεκινουν οι εκπτώσεις?  Αντε ανυπομονώ να ψωνισω :mrgreen:

Νομίζω κάπου κοντά στις 15 ξεκινάνε αλλά μπορεί πριν να έχουν κάποιες προσφορες. Επίσης κοιταγα τα χαρτιά που χρειαζόμαστε, βιβλιάρια υγείας,ταυτότητες,ληξιαρχική πράξη γάμου και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Εννοειται ότι θα πάει ο άντρας μου κατευθείαν να βγάλει και ΑΜΚΑ μόλις γεννηθεί το μωρό για να μη μας χρεώσουν τις εξετάσεις. 

Για το μαξιλαρι θηλασμου εγώ σκέφτομαι να το πάρω για να καθιερώσω όσο μπορώ μια ρουτίνα και μια συνήθεια στο μωράκι. Επίσης επειδή θα είμαι σε ένα περιβάλλον που θα μπορώ να ζητήσω βοήθεια, να μου δείξουν διάφορες στάσεις και τρόπους για να καταλήξω στο τι με βολεύει. Επειδή δεν έχω καταφέρει να πάω σε κανενα σεμινάριο νιώθω λίγο ανασφάλεια με το θηλασμό. 

Εχω επίσης ξεκινήσει την αναζήτησή παιδιάτρου. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια να κανω μια ερωτηση?Σημερα κλεινω τη 14 βδομ και εχει περιπου μια βδομαδα εχω περισσοτερη συχνοουρια και σα πιεση στη δεξια πλευρα που ειναι η κυστη.Αφου δε μπορω να ξαπλωσω απο δεξια .Νιωθω σα να ναι κατι πρησμενο και εχω ενοχληση.Σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Νομίζω κάπου κοντά στις 15 ξεκινάνε αλλά μπορεί πριν να έχουν κάποιες προσφορες. Επίσης κοιταγα τα χαρτιά που χρειαζόμαστε, βιβλιάρια υγείας,ταυτότητες,ληξιαρχική πράξη γάμου και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Εννοειται ότι θα πάει ο άντρας μου κατευθείαν να βγάλει και ΑΜΚΑ μόλις γεννηθεί το μωρό για να μη μας χρεώσουν τις εξετάσεις. 

Για το μαξιλαρι θηλασμου εγώ σκέφτομαι να το πάρω για να καθιερώσω όσο μπορώ μια ρουτίνα και μια συνήθεια στο μωράκι. Επίσης επειδή θα είμαι σε ένα περιβάλλον που θα μπορώ να ζητήσω βοήθεια, να μου δείξουν διάφορες στάσεις και τρόπους για να καταλήξω στο τι με βολεύει. Επειδή δεν έχω καταφέρει να πάω σε κανενα σεμινάριο νιώθω λίγο ανασφάλεια με το θηλασμό. 

Εχω επίσης ξεκινήσει την αναζήτησή παιδιάτρου. 

Πηγα αυτη τη βδομάδα κ Εγω κ εβγαλα ληξιαρχικη πραξη κ πιστοποιητικό. Αυτο δεν το ηξερα για το Αμκα. Αρα αν βγαλουμε αμεσως δεν χρεώνομαστε? Τι εξετάσεις του κανουν? Πρεπει με το που γεννηθεί δηλ.να το βγαλει αμεσα?

Οσο για τα σεμιναρια πιστεψε με οσο ξερεις εσυ τοσο ξερω κ εγω. Δειχνουν 2 με 3 στασει που ομως τος έχει παντου και στο youtube. Πιστευω στην πραξη που θα μας δείξουν ειναι το θεμα οι μαίες. Αλλα αν δυσκολευτω θα παρω συμβουλο θηλασμού να με βοηθήσει 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

 

Αχ ποσο ζηλευω. Αν και απ οτι βλεπω στις ειδησεις οι περισσοτεροι ταλαιπωρουνται γιατι εγκλωβιζονται, αλλοι δεν εχουν ρευμα, αλλα εχει και μια ομορφια το χιονακι οπως κ να το κανουμε

Αχ το ζουζουνι μωρε, ετοιμαζεται για τα πρωτα της βηματακια. 

Καλα ειμαστε κ μεις, ως συνηθως ολη μερα αγκαλιτσα! 

Ωχ ωχ πονεσες ε?? Εγω δεν ειχα πονεσει καθολου στο χερι. Μου χε πει μια σταση κ να μαι χαλαρη και οντως μολις χαλαρωσα και δεν πιεζα ουτε λεκανη ουτε τπτ, δεν πονεσα καθολου. Αιματακι ειχα κ γω μετα. 

Ωραια και οταν σε ειδε τι ειπε? Εχουμε καθολου διαστολη? Η μπα? Ο τραχηλος μαλακος? Οπως και να εχει σημασια εχει οτι κοντευεις. Σε μια βδομαδα μπορει και να λεμε για τον ερχομο της κουκλας σου !

Μπραβο κοριτσακι μου. Πηγαινε σπιτακι και προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη. Τον τραχηλο τον ειδατε? Ειναι ενταξει? Σου ειπαν κατι συγκεκριμενο?

Η αληθεια ειναι πως ενω λατρευω το χιονι δεν μου αρεσει που εγκλωβίστηκαμε κ δεν μπορούμε να παμε πουθενα. Αλλα κλασικα ελληνικα ειναι αυτα τα πράγματα. Εξω εχουν χιονι ολο το χρονο αλλα ολο λειτουργούν 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

 

Αχ ποσο ζηλευω. Αν και απ οτι βλεπω στις ειδησεις οι περισσοτεροι ταλαιπωρουνται γιατι εγκλωβιζονται, αλλοι δεν εχουν ρευμα, αλλα εχει και μια ομορφια το χιονακι οπως κ να το κανουμε

Αχ το ζουζουνι μωρε, ετοιμαζεται για τα πρωτα της βηματακια. 

Καλα ειμαστε κ μεις, ως συνηθως ολη μερα αγκαλιτσα! 

Ωχ ωχ πονεσες ε?? Εγω δεν ειχα πονεσει καθολου στο χερι. Μου χε πει μια σταση κ να μαι χαλαρη και οντως μολις χαλαρωσα και δεν πιεζα ουτε λεκανη ουτε τπτ, δεν πονεσα καθολου. Αιματακι ειχα κ γω μετα. 

Ωραια και οταν σε ειδε τι ειπε? Εχουμε καθολου διαστολη? Η μπα? Ο τραχηλος μαλακος? Οπως και να εχει σημασια εχει οτι κοντευεις. Σε μια βδομαδα μπορει και να λεμε για τον ερχομο της κουκλας σου !

Μπραβο κοριτσακι μου. Πηγαινε σπιτακι και προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη. Τον τραχηλο τον ειδατε? Ειναι ενταξει? Σου ειπαν κατι συγκεκριμενο?

Μόνο ότι είναι μαλακός ο τράχηλος μου είπε. Τίποτα άλλο. Για πες την στάση. .....


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Smile89 είπε:

Μόνο ότι είναι μαλακός ο τράχηλος μου είπε. Τίποτα άλλο. Για πες την στάση. .....

Αυτη εδω. Μπορει να φαινεται λιγο περιεργη αλλα δεν ειναι τιποτα, ειναι πολυ ευκολο 

23krujk.jpg

Οχι ενταξει πλακα κανω χεχεχε. Με αυτο θα γεννουσαμε μονες μας αν μπορουσαμε να το κανουμε χαχα, θα βγαινε μονο του το παιδι χαλαρα. 

Αυτη εδω ειναι. Απλα τα ποδια οσο πιο ανοιχτα αντεχεις και οι πατουσες οσο γινεται πιο ψηλα, εννοω πιο κοντα στο σωμα σου και να μην σηκωνονται απο το στρωμα. Εμενα με βοηθησε πολυ, ισως γιατι ανοιγει η λεκανη? Δεν ξερω. Παντως σιγουρα δεν μπορω να πω οτι ειχα πονεσει. 

 

2emltsj.jpg

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση?Σημερα κλεινω τη 14 βδομ και εχει περιπου μια βδομαδα εχω περισσοτερη συχνοουρια και σα πιεση στη δεξια πλευρα που ειναι η κυστη.Αφου δε μπορω να ξαπλωσω απο δεξια .Νιωθω σα να ναι κατι πρησμενο και εχω ενοχληση.Σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο?

Καλησπερα κοριτσι μ..κ εγω ειμαι στην 15η εβδομαδα κ νιωθω κ εγω την ιδια πιεση οταν θελω να επισκεφτώ την τουαλέτα ...στη δεξιά πλευρα κ εγω εχω κατι σαν πρησμένο η εξογκώμα οταν το ψηλαφιζω με το χερι ..μ ειπε η @Nicol_ πως ειναι η μητρα η οποια ανεβαίνει σιγα σιγα..πιθανώς να ειναι το ιδιο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...