Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , marian84 είπε:

Εγω παντως το πρωτο 3μηνο ετρωγα ασταματητα γιατι μονο οταν ηταν γεματο το στομαχι μου δε με ενοχλουσε.Εχει 2 βδομ που τρωω λιγοτερο.Παλι μεγαλυτερη μεριδα απο το κανονικο μου γιατι πειναω αλλα εκοψα τα τσιμπολογηματα .Τωρα περιμενω να δω τις επομ βδομ τι θα δειξει η ζυγαρια.Επισης ειχα φαει πολλα γλυκα!!!!Τωρα δε τα ζηταω τοσο

Τι να πω ρε αγαπη σιγουρα ετρωγα περισσοτερο γτ εκοψα κ το καπνισμα αλλα δεν περιμενα τοσο πολυ ξεκινησα διατροφη ςπο χθες μηπως κ χασω κατι τωρα που δεν ειναι του μωρου κ ειναι καθαρα παχος δικο μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , happysmile είπε:

Τι να πω ρε αγαπη σιγουρα ετρωγα περισσοτερο γτ εκοψα κ το καπνισμα αλλα δεν περιμενα τοσο πολυ ξεκινησα διατροφη ςπο χθες μηπως κ χασω κατι τωρα που δεν ειναι του μωρου κ ειναι καθαρα παχος δικο μου

Ναι καλα εκανες και γω αρχισα λιγο να προσεχω στο θεμα χαζομαρες.Φαγητο δε μπορβ να κοψω.πειναωωωω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marian84 είπε:

Ναι καλα εκανες και γω αρχισα λιγο να προσεχω στο θεμα χαζομαρες.Φαγητο δε μπορβ να κοψω.πειναωωωω

Κ γω φαγητου οχι!ευχομαι να φυγει κατι !!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elpida88 είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου....γέννησα χτες στις 9 το πρωί με φυσιολογικό τοκετό...ευτυχώς ολα έγιναν γρήγορα και ήταν εύκολη αυτή τη φορά η γέννα....αν και γεννήθηκε στις 36 και 4  μέρες είναι 3100.επισης πολύ γκρινιαρουλης και μας τρέχει από τώρα...το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από την ώρα που γεννηΘηκε χτες το πρωί έχω βήχα και φοβάμαι να μην τον κολλήσω....ζήτησα μασκουλα να βαζω όταν τον έχω αγκαλιά η τον θηλάζω....

Να σας ζήσει! Να είναι πάντα καλοτυχο το μωρό σας και να το καμαρώνετε!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυούλες!!!! Με το καλό τα παιδάκια σας!!! Πετάγομαι σφήνα από άλλο θέμα, μήπως  μπορέσετε να δώσετε χρήσιμες πληροφορίες σε όσες προσπαθούμε!!! Είχε κάποια παρατηρήσει την πρωινή της θερμοκρασία τις ημέρες που περίμενε την καθυστέρηση;;; Ή έχετε δει τώρα στην εγκυμοσύνη σας τα δέκατα που λένε;;;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Ele@n είπε:

Γεια σας εγκυούλες!!!! Με το καλό τα παιδάκια σας!!! Πετάγομαι σφήνα από άλλο θέμα, μήπως  μπορέσετε να δώσετε χρήσιμες πληροφορίες σε όσες προσπαθούμε!!! Είχε κάποια παρατηρήσει την πρωινή της θερμοκρασία τις ημέρες που περίμενε την καθυστέρηση;;; Ή έχετε δει τώρα στην εγκυμοσύνη σας τα δέκατα που λένε;;;;

Καλησπερα. Παλιότερα την μετρούσα και ναι στην πρώτη είχα υψηλά δεκατα από 37.5 κ λίγο παραπάνω αλλα ήταν κ ψιλό ζεστός μηνας . Στις αλλες ειχα το κανονικό 37.2 που πάντα έχω από την ωορρηξια κ μετά. Σε αυτή δεν έχω μετρήσει καθόλου κ δεν νιώθω να έχω εντός αν δεν το καταλαβαίνω . Θέλει θερμοδιαγραμμα για μηνες ώστε να είσαι σίγουρη για την θερμοκρασια σου. Με το καλό να το τσακωσεις σύντομα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!!! Ναι, το ξέρω!!!! Απλά κοίτα ατυχία...κρατούσα μήνες θερμοδιάγραμμα και ήξερα τι μου γίνεται....και σταμάτησα δύο μήνες πριν το τσακώσω την πρώτη φορά...και δεν έχω έτσι μέτρο σύγκρισης για μένα!!! μακάρι, μακάρι!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Ele@n είπε:

Σε ευχαριστώ!!!! Ναι, το ξέρω!!!! Απλά κοίτα ατυχία...κρατούσα μήνες θερμοδιάγραμμα και ήξερα τι μου γίνεται....και σταμάτησα δύο μήνες πριν το τσακώσω την πρώτη φορά...και δεν έχω έτσι μέτρο σύγκρισης για μένα!!! μακάρι, μακάρι!!!!

Από έναν γιατρό που διάβαζα είδα πως το θερμοδιαγραμμα χρησιμεύει ώστε να δεις αν εκανες ωορρηξια ποτε εκανες και την ποιότητα της.Αν δεν έχεις θέματα με την ωορρηξια ή με τον κύκλο σου και γενικά τα έχεις τσεκάρει όλα κ είσαι κομπλέ τότε άσε στην άκρη τα θερμόμετρα εχε τις επαφες σου και θα έρθει! Εν τω μεταξύ έχεις ξανά μείνει και είναι θέμα χρόνου και συγκυριών να ξανά έρθει.. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elpida88 είπε:

Βασικά δεν έχω συχνά...με πιάνει αραιά και που....είπα σε 2 νοσοκόμες και μου είπανε μάλλον είναι από το air condition να μην φοβάμαι....αλλά εγώ προληπτικά φοράω μια μασκουλα....

Ευχαριστώ πολύ κιόλας κοπέλα μου...και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου....

Να σου ζησει το μωρακι σου,να ναι γερο κι ευτυχισμενο.Φορα τη μασκουλα σου και θηλασε το κατι αλλο δεν μπορεις να κανεις,μην το φιλας.Αν εχεις κατι θα του δωσεις αντισωματα αν και μαλλον δεν ειναι τιποτα.Μην ανησυχεις,μια χαρα θα ειστε..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/1/2019 at 2:01 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Συμπάσχουμε νεραιδουλα μου!!! Αυτο ακριβως στην ελλαδα σε απασχολει κατι μπαμ μπαμ το λύνεις εξωτερικό ολες οι πόρτες κλειστές...εσυ που μενεις αν επιτρέπεται?

Εγω πολυ μακριά ειμαι βρε Ρια μου!! Καναδά τα τελευταια 5 χρόνια!! εσυ???

On 15/1/2019 at 4:06 ΜΜ, marian84 είπε:

Και γω ρε κοριτσια!!!Μια απο τα ιδια.Ενταξει τωρα βρηκα εναν γυναικολογο που του στελνω email και μου απανταει με email η αν εχω κατι πιο σημαντικο παιρνει και τηλ.Επισης λογω ιστορικου κανω υπερηχο καθε δυο βδομ αλλα πχ στην αρχη της εγκυμ ειχα αιμορραγιες λογω αιματωματος και επειδη ηταν παντα σκ επρεπε να παω στα επειγοντα.Δεν εχω καν το τηλ του γιατρου μου.Και παλι καλα αυτος δινει και email.Αφηστε πια μ αυτο το πραγμα που δε μπορεις να πας να κανεις μονος σου μια εξεταση πχ ουρων.

Σ ευχαριστω πολυ.Αυχενικη ναι εκανα.Αν δε κανω λαθος γινεται απο 11-13βδομ

Που εξωτερικο αν επιτρεπεται?  εγω παλι οποτε παιρνω τηλ μου απανταει η γραμματεας του και ποτε δεν ειναι διαθεσιμος φυσικα και εκεινη ποτε δεν γνωρίζει και παντα θα πρεπει να κλεισω ρεντεβου για να κανω τις ερωτησεις μου. και αντε να δουμε ποσο καιρο θα παρει αυτο!! και παντα μου λενε αν ειναι επειγον πας στο νοσοκομειο!!! Ελλαδα και παλι Ελλαδα βρε παιδι μου!! Τι να πω!!

Παίζει σημασια σε ποια εβδομαδα θα επιλεξω για να κανω την αυχενικη?? Ευχαριστω πολυ!! 


LpZWm5.png
 
ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ..ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ...ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , neraidoula85 είπε:

Εγω πολυ μακριά ειμαι βρε Ρια μου!! Καναδά τα τελευταια 5 χρόνια!! εσυ???

Που εξωτερικο αν επιτρεπεται?  εγω παλι οποτε παιρνω τηλ μου απανταει η γραμματεας του και ποτε δεν ειναι διαθεσιμος φυσικα και εκεινη ποτε δεν γνωρίζει και παντα θα πρεπει να κλεισω ρεντεβου για να κανω τις ερωτησεις μου. και αντε να δουμε ποσο καιρο θα παρει αυτο!! και παντα μου λενε αν ειναι επειγον πας στο νοσοκομειο!!! Ελλαδα και παλι Ελλαδα βρε παιδι μου!! Τι να πω!!

Παίζει σημασια σε ποια εβδομαδα θα επιλεξω για να κανω την αυχενικη?? Ευχαριστω πολυ!! 

Δε θα αποφασισεις εσυ ποτε θα κανεις αυχενικη .Ο γιατρος θα αποφασισει.Εγω την εκανα 13η βδομαδα. Ρε κοριτσια εχει δυο μερες νιωθω ενα βαρος στον κολπο.Διαβασα κατι για ανεπαρκεια τραχηλου κτλ και τρομοκρατηθηκα και ραντεβου εχω την αλλη βδομ με το γιατρο.Εχει καμια αλλη τετοιο συμπτωματα.Σα να χω ενα μπαλονι μεσα στο κολπο νιωθω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marian84 είπε:

Δε θα αποφασισεις εσυ ποτε θα κανεις αυχενικη .Ο γιατρος θα αποφασισει.Εγω την εκανα 13η βδομαδα. Ρε κοριτσια εχει δυο μερες νιωθω ενα βαρος στον κολπο.Διαβασα κατι για ανεπαρκεια τραχηλου κτλ και τρομοκρατηθηκα και ραντεβου εχω την αλλη βδομ με το γιατρο.Εχει καμια αλλη τετοιο συμπτωματα.Σα να χω ενα μπαλονι μεσα στο κολπο νιωθω

Μαλιστα....!! Σε ευχαριστω πολυ καλη μου!! πρεπει να δει κατι συγκεκριμενο δηλαδη για να με στειλει για αυχενικη? συγνωμη που σε βομβαρδίζω με ερωτήσεις!! επισης εγω δεν μπορω να σε βοηθησω στο ερωτημα σου :-(  μιας και ασχετη εντελώς και με τπτ δεν θα ηθελα να δωσω λαθος πληροφορίες!! :)


LpZWm5.png
 
ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ..ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ...ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , neraidoula85 είπε:

Μαλιστα....!! Σε ευχαριστω πολυ καλη μου!! πρεπει να δει κατι συγκεκριμενο δηλαδη για να με στειλει για αυχενικη? συγνωμη που σε βομβαρδίζω με ερωτήσεις!! επισης εγω δεν μπορω να σε βοηθησω στο ερωτημα σου :-(  μιας και ασχετη εντελώς και με τπτ δεν θα ηθελα να δωσω λαθος πληροφορίες!! :)

Οχι αυχενικη κανουμε ολες!!ειναι για να δουν κυριως τις πιθανοτητες να χει το μωρο συνδρομο down.Απλα ο γιατρος σου θα σου πει ποτε πρεπει να την κανεις

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Δε θα αποφασισεις εσυ ποτε θα κανεις αυχενικη .Ο γιατρος θα αποφασισει.Εγω την εκανα 13η βδομαδα. Ρε κοριτσια εχει δυο μερες νιωθω ενα βαρος στον κολπο.Διαβασα κατι για ανεπαρκεια τραχηλου κτλ και τρομοκρατηθηκα και ραντεβου εχω την αλλη βδομ με το γιατρο.Εχει καμια αλλη τετοιο συμπτωματα.Σα να χω ενα μπαλονι μεσα στο κολπο νιωθω

Geia sou koritsi mou ki egw merieks fores niwthw kapws ton kolpo idiws meta tin ourish h an px ksaplwnw k sikwthw se katisth thesh..Menw ekswteriko k edw den kanoun metrish traxhlou an den suntrexei logos dld an den exeis istoriko. Egw wstoso ekleisa rantevou se idiwtiko gia tin trith k tha tous to anaferw ksana k tha tous pw pws thelw na kserw gt kapws niwthw. Elpizw na mou t kanoun uperhxografika kgt kolpika den thelw.Esu t exeis akousei k exeis anusixisei toso?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...