Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μακάρι Φαίη μου να ακολουθήσω σταθερά και να το φέρω στον κόσμο γερό!!

Κάθε τι διαφορετικό από αυτό που είπες δεν υπάρχει ούτε καν σαν πιθανότητα στο μυαλο μου και καλά θα κάνει να μην υπάρχει ούτε στο δικό σου!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κάθε τι διαφορετικό από αυτό που είπες δεν υπάρχει ούτε καν σαν πιθανότητα στο μυαλο μου και καλά θα κάνει να μην υπάρχει ούτε στο δικό σου!

Λες να θέλω να υπάρχει; Συνηθως δεν σκέφτομαι τίποτα ζω την κάθε μέρα φυσιολογικά και χαίρομαι κάθε φορά που τον νιώθω χαίρομαι για τις ομορφες στιγμές που έρχονται. Εε είναι κ καμία στιγμή που η μια σκέψη φέρνει την άλλη κ αρχίζει η φοβία. Δεν την κραταω ομως την έδιωξα ήδη :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Λες να θέλω να υπάρχει; Συνηθως δεν σκέφτομαι τίποτα ζω την κάθε μέρα φυσιολογικά και χαίρομαι κάθε φορά που τον νιώθω χαίρομαι για τις ομορφες στιγμές που έρχονται. Εε είναι κ καμία στιγμή που η μια σκέψη φέρνει την άλλη κ αρχίζει η φοβία. Δεν την κραταω ομως την έδιωξα ήδη :) 

Έτσι μπράβο! Έτσι σε θέλω! Αισιόδοξη και όλα θα πάνε τέλεια, θα το δεις!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

I alitheia einai pws suspaseis an exw katalavei kala pws tis niwtheis den exw.. Mporei k na exw apla na min kserw tin aisthisi. M kanane mono uperhxo den m kanane tipota kolpika. K apla m eipan pws einai ola fusiologika k na sunexisw tn douleia m kai tis epafes. I teleutaia fora pou ekana ton prwto uperhxo einai stis 19 Dekemvriou k o epiomenos einai 14 Fevrouariou k gi auto anusixisa ligo..Tha perimenw den exw alli epilogi eimai k ekswteriko k an thes na kaneis apo monos s uperixo private einai panakriva k perimeneis polu kairi pali..opote mallon tha kanw upomoni ... 

Κοπελα ποσο σε καταλαβαινω, μενω εξωτερικο κι εγω...!! θελω τοσες φορες να επισκευτω το γιατρο μου ή να τον παρω ενα τηλ αλλα καμια σχεση οπως στην Ελλαδιτσα μας που οποτε θελουμε χτυπαμε την πορτα και μιλαμε με ενα επιστημονα και λυνει καθε απορια μας και ειναι διπλα μας!!! και αν θελουμε να κανουμε εναν υπερηχο τον κανουμε βρε παιδι μου!!! Υπομονη θα κανουμε και ολα θα πανε καλα!! <3 <3 <3 <3

On 14/1/2019 at 4:37 ΠΜ, marian84 είπε:

Ειμαι στη 15η βδομαδα και πιστεψε με ξερω τι θα πει αγχος να πανε ολα καλα.Αυτο που θα σου πω ειναι οτι στην εγκυμοσυνη εκτος απο τις εξετασεις που θα πρεπει να κανεις,ολα τα υπολοιπα δεν ειναι στο χερι σου.Αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει οτι κι αν κανεις οσο και αν προσεξεις.Οποτε χαλαρωσε κανε το σταυρο σου και προχωρα με ηρεμια

Ευχαριστω!! ναι το ξερω, δυστυχως δεν ειναι στο χερι μας!!! θα ηρεμησω οσο μπορω τουλαχιστον και ελπιζω να πανε ολα καλα!!! μια υπεροχη εκυμοσυνη να εχεις!!!! με το καλο το νινακι σου!!!  και παλι σε ευχαριστω....!!  (Να σε ρωτησω και κατι Αυχενικη διαφ. εχεις κανει? ποτε περιπου γινετε? )


LpZWm5.png
 
ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ..ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ...ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , neraidoula85 είπε:

Κοπελα ποσο σε καταλαβαινω, μενω εξωτερικο κι εγω...!! θελω τοσες φορες να επισκευτω το γιατρο μου ή να τον παρω ενα τηλ αλλα καμια σχεση οπως στην Ελλαδιτσα μας που οποτε θελουμε χτυπαμε την πορτα και μιλαμε με ενα επιστημονα και λυνει καθε απορια μας και ειναι διπλα μας!!! και αν θελουμε να κανουμε εναν υπερηχο τον κανουμε βρε παιδι μου!!! Υπομονη θα κανουμε και ολα θα πανε καλα!! <3 <3 <3 <3

Συμπάσχουμε νεραιδουλα μου!!! Αυτο ακριβως στην ελλαδα σε απασχολει κατι μπαμ μπαμ το λύνεις εξωτερικό ολες οι πόρτες κλειστές...εσυ που μενεις αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Συμπάσχουμε νεραιδουλα μου!!! Αυτο ακριβως στην ελλαδα σε απασχολει κατι μπαμ μπαμ το λύνεις εξωτερικό ολες οι πόρτες κλειστές...εσυ που μενεις αν επιτρέπεται?

Και γω ρε κοριτσια!!!Μια απο τα ιδια.Ενταξει τωρα βρηκα εναν γυναικολογο που του στελνω email και μου απανταει με email η αν εχω κατι πιο σημαντικο παιρνει και τηλ.Επισης λογω ιστορικου κανω υπερηχο καθε δυο βδομ αλλα πχ στην αρχη της εγκυμ ειχα αιμορραγιες λογω αιματωματος και επειδη ηταν παντα σκ επρεπε να παω στα επειγοντα.Δεν εχω καν το τηλ του γιατρου μου.Και παλι καλα αυτος δινει και email.Αφηστε πια μ αυτο το πραγμα που δε μπορεις να πας να κανεις μονος σου μια εξεταση πχ ουρων.

2 ώρες πρίν, neraidoula85 είπε:

Κοπελα ποσο σε καταλαβαινω, μενω εξωτερικο κι εγω...!! θελω τοσες φορες να επισκευτω το γιατρο μου ή να τον παρω ενα τηλ αλλα καμια σχεση οπως στην Ελλαδιτσα μας που οποτε θελουμε χτυπαμε την πορτα και μιλαμε με ενα επιστημονα και λυνει καθε απορια μας και ειναι διπλα μας!!! και αν θελουμε να κανουμε εναν υπερηχο τον κανουμε βρε παιδι μου!!! Υπομονη θα κανουμε και ολα θα πανε καλα!! <3 <3 <3 <3

Ευχαριστω!! ναι το ξερω, δυστυχως δεν ειναι στο χερι μας!!! θα ηρεμησω οσο μπορω τουλαχιστον και ελπιζω να πανε ολα καλα!!! μια υπεροχη εκυμοσυνη να εχεις!!!! με το καλο το νινακι σου!!!  και παλι σε ευχαριστω....!!  (Να σε ρωτησω και κατι Αυχενικη διαφ. εχεις κανει? ποτε περιπου γινετε? )

Σ ευχαριστω πολυ.Αυχενικη ναι εκανα.Αν δε κανω λαθος γινεται απο 11-13βδομ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια μου....γέννησα χτες στις 9 το πρωί με φυσιολογικό τοκετό...ευτυχώς ολα έγιναν γρήγορα και ήταν εύκολη αυτή τη φορά η γέννα....αν και γεννήθηκε στις 36 και 4  μέρες είναι 3100.επισης πολύ γκρινιαρουλης και μας τρέχει από τώρα...το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από την ώρα που γεννηΘηκε χτες το πρωί έχω βήχα και φοβάμαι να μην τον κολλήσω....ζήτησα μασκουλα να βαζω όταν τον έχω αγκαλιά η τον θηλάζω....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Elpida88 είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου....γέννησα χτες στις 9 το πρωί με φυσιολογικό τοκετό...ευτυχώς ολα έγιναν γρήγορα και ήταν εύκολη αυτή τη φορά η γέννα....αν και γεννήθηκε στις 36 και 4  μέρες είναι 3100.επισης πολύ γκρινιαρουλης και μας τρέχει από τώρα...το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από την ώρα που γεννηΘηκε χτες το πρωί έχω βήχα και φοβάμαι να μην τον κολλήσω....ζήτησα μασκουλα να βαζω όταν τον έχω αγκαλιά η τον θηλάζω....

Καλημέρα κορίτσι να σου ζήσει το μωράκι σου να είναι γερό και καλοτυχο. Ρώτα τους γιατρούς για το βήχα μήπως σου δώσουν κάτι να πιεις και περάσει.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι να σου ζήσει το μωράκι σου να είναι γερό και καλοτυχο. Ρώτα τους γιατρούς για το βήχα μήπως σου δώσουν κάτι να πιεις και περάσει.

Βασικά δεν έχω συχνά...με πιάνει αραιά και που....είπα σε 2 νοσοκόμες και μου είπανε μάλλον είναι από το air condition να μην φοβάμαι....αλλά εγώ προληπτικά φοράω μια μασκουλα....

πρίν από 1 λεπτό , Elpida88 είπε:

Βασικά δεν έχω συχνά...με πιάνει αραιά και που....είπα σε 2 νοσοκόμες και μου είπανε μάλλον είναι από το air condition να μην φοβάμαι....αλλά εγώ προληπτικά φοράω μια μασκουλα....

Ευχαριστώ πολύ κιόλας κοπέλα μου...και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elpida88 είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου....γέννησα χτες στις 9 το πρωί με φυσιολογικό τοκετό...ευτυχώς ολα έγιναν γρήγορα και ήταν εύκολη αυτή τη φορά η γέννα....αν και γεννήθηκε στις 36 και 4  μέρες είναι 3100.επισης πολύ γκρινιαρουλης και μας τρέχει από τώρα...το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από την ώρα που γεννηΘηκε χτες το πρωί έχω βήχα και φοβάμαι να μην τον κολλήσω....ζήτησα μασκουλα να βαζω όταν τον έχω αγκαλιά η τον θηλάζω....

Καλημέρα! Να σας ζήσει το μωράκι σας να είναι πάντα γερό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Elpida88 είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου....γέννησα χτες στις 9 το πρωί με φυσιολογικό τοκετό...ευτυχώς ολα έγιναν γρήγορα και ήταν εύκολη αυτή τη φορά η γέννα....αν και γεννήθηκε στις 36 και 4  μέρες είναι 3100.επισης πολύ γκρινιαρουλης και μας τρέχει από τώρα...το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από την ώρα που γεννηΘηκε χτες το πρωί έχω βήχα και φοβάμαι να μην τον κολλήσω....ζήτησα μασκουλα να βαζω όταν τον έχω αγκαλιά η τον θηλάζω....

Καλήμερα, να σου ζήσει το μωράκι, γερό και καλότυχο να είναι! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elpida88 είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου....γέννησα χτες στις 9 το πρωί με φυσιολογικό τοκετό...ευτυχώς ολα έγιναν γρήγορα και ήταν εύκολη αυτή τη φορά η γέννα....αν και γεννήθηκε στις 36 και 4  μέρες είναι 3100.επισης πολύ γκρινιαρουλης και μας τρέχει από τώρα...το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από την ώρα που γεννηΘηκε χτες το πρωί έχω βήχα και φοβάμαι να μην τον κολλήσω....ζήτησα μασκουλα να βαζω όταν τον έχω αγκαλιά η τον θηλάζω....

Να σου ζήσει κοπέλα μου, γερό κ τυχερό στη ζωή του!!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Χαχαχα στις 13 βδομ ειχα βαλει 5 περιπου κιλα τωρα 16 εβαλα 6!!!Εγω ξεκινησα με πολυ χαμηλο βαρος(47-48κιλα) οποτε ο γιατρος μου το θεωρει απολυτα φυσιολογικο να παρω τοσο βαρος στην αρχη γιατι το χρειαζοταν ο οργανισμος μου.Το συζητησες με το γιατρο σου?

 

16 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Χαχαχα στις 13 βδομ ειχα βαλει 5 περιπου κιλα τωρα 16 εβαλα 6!!!Εγω ξεκινησα με πολυ χαμηλο βαρος(47-48κιλα) οποτε ο γιατρος μου το θεωρει απολυτα φυσιολογικο να παρω τοσο βαρος στην αρχη γιατι το χρειαζοταν ο οργανισμος μου.Το συζητησες με το γιατρο σου?

Δεν θα το λεγα καθως εγω ξεκινησα με 62 κιλα!δεν το συζητησα φοβηθηκα γτ φοβηθηκα το κραξιμο!τωρα στον τριτο ξεκινησε να με ζυγιζει θα περιοριστω κατα πολυ μηπως χασω κατι γτ δεν με παιρνει κ δεν ειναι καλο κ για το μωρο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , petra1982 είπε:

Καλήμερα, να σου ζήσει το μωράκι, γερό και καλότυχο να είναι! 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου....και εσύ με το καλό το μωράκι σου

πρίν από 23 λεπτά , mama16 είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου, γερό κ τυχερό στη ζωή του!!

Ευχαριστώ πολύ ....να σαι καλά.....και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου η τα παιδάκια σού οσα εχεις δε ξέρω ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , happysmile είπε:

 

Δεν θα το λεγα καθως εγω ξεκινησα με 62 κιλα!δεν το συζητησα φοβηθηκα γτ φοβηθηκα το κραξιμο!τωρα στον τριτο ξεκινησε να με ζυγιζει θα περιοριστω κατα πολυ μηπως χασω κατι γτ δεν με παιρνει κ δεν ειναι καλο κ για το μωρο!

Εγω παντως το πρωτο 3μηνο ετρωγα ασταματητα γιατι μονο οταν ηταν γεματο το στομαχι μου δε με ενοχλουσε.Εχει 2 βδομ που τρωω λιγοτερο.Παλι μεγαλυτερη μεριδα απο το κανονικο μου γιατι πειναω αλλα εκοψα τα τσιμπολογηματα .Τωρα περιμενω να δω τις επομ βδομ τι θα δειξει η ζυγαρια.Επισης ειχα φαει πολλα γλυκα!!!!Τωρα δε τα ζηταω τοσο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...