Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Ααααχ μωρε ποσο ωραια κινησηη! Ρε συ μπραβο !! Ειλικρινα! Και ποσο ομορφο που φανταζομαι ξερει τι προκειται να κανει τα μαλλακια του, και οτι θα βοηθησει καποιο αλλο παιδακι !

Ειναι πολύ συνηθες φαινομενο. Εμενα μου ειχαν ξεκινησει απο τον 5ο μηνα. Αφου δεν πονας και δεν σου συμβαινει συχνα, εννοω δεν ειναι πολλες, δεν ειναι κατι ανησυχητικο. Εννοειται θα το πεις βεβαια στον γιατρο σου, αλλα μην αγχωνεσαι. Η μητρα πλεον αρχιζει και δραστηριοποιειται για αυτο και συσπαται. Καποιες μικρες συσπασεις συνηθως ειναι φυσιολογικες.

Του εξήγησα αλλά δεν το καταλαβαίνει ακριβώς τι θα γίνει... Πάντως είναι χαρούμενος που θα τα δώσει σε ένα παιδάκι που δεν έχει μαλλάκια. Απλά δεν καταλαβαίνει πως θα τα βάλει στο κεφαλάκι του και τι αρρώστια είναι αυτή που φεύγουν τα μαλλάκια. Είναι όμως νομίζω λίγο μικρός για να του εξηγήσω ακριβώς τι είναι ο καρκίνος και δεν ξέρω αν μπορεί κιόλας να το αντιληφθεί. Ε, μα είναι κρίμα τόσο πολύ μαλλάκι που έχει να μπει απλά σε ένα κουτί για να το έχω εγώ ενθύμιο αφού μπορεί να γίνει κάτι τόσο σημαντικό όπως περούκα για ένα παιδάκι με καρκίνο.

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Αχ κοριτσι μου, να ξερεις οτι το αγχος της μανας ξεκιναει απο το θετικο τεστ. Απο κει και περα κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου οσο γινεται, να εισαι ψυχραιμη και χαλαρη. Κανε ομορφες σκεψεις, βγες και χορτασε στιγμες με τον αντρα σου γιατι σε λιγο καιρο δεν θα στε ποτε οι δυο σας μονο. Περαστε ομορφα, διασκεδαστε, παντα βεβαια με την προσοχη που προσταζει η εγκυμοσυνη, αλλα περνα καλα!! Με τον ερχομο του παιδιου θα ζησεις ακομα μεγαλυτερα αγχη αλλα συναμα θα φτιαξετε νεες στιγμες, νεες αναμνησεις που θα σε κανουν να ξεχασεις τα οποια αγχη της περιοδου εγκυμοσυνης. Για αυτο οσο το επιτρεπει η κατασταση, διασκεδασε το!

Εχοντας χασει ενα μωρακι στις 13 βδομ και ξεκινωντας αυτη την εγκυμοσυνη με αιματωμα και ξαπλα 3 μηνες οπως καταλαβαινεις μου ναι λιγο δυσκολο να χαρω.Το παω βημα βημα γιατι δε γινεται αλλιως.Προσπαθω να μαι αισιοδοξη αλλα οταν χαθει η «ανεμελια» του θετικου τεστ ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κοριτσάκια μου @nanoula90 @Alex. Arap @ΦαιηΚατς σας ευχαριστώ για τις συμβουλες κ τις γνώμες! 

Λοιπόν τα είδα όλα. Αρχικά να πω ότι για πολυμορφικό ελεγα που χωρίσουν τα κομμάτια και γίνονται γραφείο, ράφια,κομοδίνο κρεβάτι. Απλά κατέληξα πως δεν θέλω να δεσμευτώ με αυτά τα έπιπλα. Δεμ ήταν και πολύ φθηνό αλλα σίγουρα συμφέρει από την άποψη πως τα έχεις όλα. Ερωτεύτηκα δυο κούνιες που γίνονται κρεβάτι μετά για μέχρι 6 ετών και μαζί τις συρταριερες αλλαξιερες που είχαν σετ. Καρότσι είδα έχω ένα-δυο στο μυαλό που κλίνω. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι πάντα καλα! Τι κανεις πως πας χάσαμε τα νέα σου όλα καλα;

Τελικά διάλεξες κάτι; δεν είναι πολύ όμορφα όταν διαλέγεις όλα τα μωρουδιακα πολύ ωραία αισθητή!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , marian84 είπε:

Εχοντας χασει ενα μωρακι στις 13 βδομ και ξεκινωντας αυτη την εγκυμοσυνη με αιματωμα και ξαπλα 3 μηνες οπως καταλαβαινεις μου ναι λιγο δυσκολο να χαρω.Το παω βημα βημα γιατι δε γινεται αλλιως.Προσπαθω να μαι αισιοδοξη αλλα οταν χαθει η «ανεμελια» του θετικου τεστ ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα

Καταλαβαινω τι λες κοριτσι μου. Αλλα αυτη ειναι μια νεα εγκυμοσυνη. Διαφορετικη. Δεν ηξερα τι εγκυμοσυνη εχεις, αλλα στο λεω μιας κ γω ημουν ξαπλα σε ολη σχεδον την εγκυμοσυνη μου λογω θεματος με τον τραχηλο. Μην πτοεισαι και μην κανεις αρνητικες σκεψεις. Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη, σιγουρα εχεις τα αγχη σου και ενιοτε τις φοβιες σου, αλλα προσπαθησε να μην σε καταβαλλουν. Για αυτο και εξακολουθω να σου λεω να το απολαυσεις οσο γινεται και το επιτρεπουν οι περιστασεις. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Τι να σου κάνουν και τα πατερημα κοριτσάκι μου;;;; Άμα το παιδί είναι μπερμπαντης από κούνια.... Θα σου πω πάντως ότι λένε ότι όταν είναι ζορικά στην κούνια είναι ηρεμα στη ρούγα! Κάνε υπομονή 5-6-7 χρονακια και θα κοιμηθείς και εσύ! Δεν έχει και δόντια να σε δαγκώσει να μεταμορφωθείς και εσύ σε βαμπιρ να μην έχετε θέμα! Εγώ καλά, αύριο θα κόψουμε τα μαλλάκια μας του μεγάλου και θα τα δωρησουμε σε παιδάκια με καρκίνο! 

Εγώ την είχα πάρει Αύγουστο και την είχαν μισή τιμή! Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τι τιμή είχε στα κανονικά της αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τον χώρο σου! Όσο για το καρότσι να πάρεις κάποιο να είναι ελαφρύ και κλείνει με ένα χέρι, αυτά έχω να συμβουλεψω μόνο!

Ναι αγαπη μου ότι λες σκέφτομαι για το καρότσι. Για το άλλο έχω χώρο δεν με πειράζει ο όγκος. Η τιμή του τώρα ήταν 850-900. 

Μπραβο για τα μαλλάκια Συγχαρητήρια:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι αγαπη μου ότι λες σκέφτομαι για το καρότσι. Για το άλλο έχω χώρο δεν με πειράζει ο όγκος. Η τιμή του τώρα ήταν 850-900. 

Μπραβο για τα μαλλάκια Συγχαρητήρια:)

Κοριτσι ποιο έχεις δει αν επιτρέπεται; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Τελικά διάλεξες κάτι; δεν είναι πολύ όμορφα όταν διαλέγεις όλα τα μωρουδιακα πολύ ωραία αισθητή!!!! 

Πολύ όμορφα αλλα αγχώνομαι. Αγχώνομαι γιατί έχει πέσει όλο στον άντρα μου που δεν εργάζομαι κ δεν βοηθάω οικονομικά. Δόξα τω Θεό δεν έχω παράπονο  οτι θέλω μου είπε ναι να το πάρουμε απλά ξέρεις..τον σκέφτομαι που θα ζοριστεί πολύ 

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Κοριτσι ποιο έχεις δει αν επιτρέπεται; 

Στα λητω πήγα για το δωμάτιο είναι η ξαδερφη του άντρα μου εκεί κ ξεκινήσαμε από εκεί να βλέπουμε. Το πολυμορφικό με γραφείο κτλ δεν το σκέφτομαι γιατί άλλωστε σε τόσα χρόνια θα έχουν βγει τόσα αλλα που δεν θεκω να δεσμευτώ. Έχω σταθεί σε δυο κούνιες που γίνονται κρεβάτι με τις συρταριερες κ την προίκα που μου άρεσε πολύ κ κάνουν δώρο το καλό τους στρώμα . Είναι που και το ξύλο τους είναι ίδιο με την ντουλάπα του δωματίου του ίδιο χρωμα σχέδιο μέχρι κ τα πόμολα στην μια Χαχα λες κ πέτυχε από πριν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πολύ όμορφα αλλα αγχώνομαι. Αγχώνομαι γιατί έχει πέσει όλο στον άντρα μου που δεν εργάζομαι κ δεν βοηθάω οικονομικά. Δόξα τω Θεό δεν έχω παράπονο  οτι θέλω μου είπε ναι να το πάρουμε απλά ξέρεις..τον σκέφτομαι που θα ζοριστεί πολύ 

Στα λητω πήγα για το δωμάτιο είναι η ξαδερφη του άντρα μου εκεί κ ξεκινήσαμε από εκεί να βλέπουμε. Το πολυμορφικό με γραφείο κτλ δεν το σκέφτομαι γιατί άλλωστε σε τόσα χρόνια θα έχουν βγει τόσα αλλα που δεν θεκω να δεσμευτώ. Έχω σταθεί σε δυο κούνιες που γίνονται κρεβάτι με τις συρταριερες κ την προίκα που μου άρεσε πολύ κ κάνουν δώρο το καλό τους στρώμα . Είναι που και το ξύλο τους είναι ίδιο με την ντουλάπα του δωματίου του ίδιο χρωμα σχέδιο μέχρι κ τα πόμολα στην μια Χαχα λες κ πέτυχε από πριν 

Πάρτο αν σου άρεσε σκέψου για την προίκα να πλένετε εύκολα μην είναι περίεργη στο πλύσιμο γιατί θα την πλένεις συνέχεια εύκολα πράγματα να μην σε πεδευουν. Καρότσι πιο είδες; και για  το στρώμα δεστο γιατί έχει πολλά και θέλει ψάξιμο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααα.με το.που έμαθα ότι είμαι έγκυος κατευθείαν πήγα στο γιατρό....κ από εκεί ξεκινάνε ολα.ενα καρό εξετάσεις κάθε μηνα,οι μεγάλες ανάλογα με το μήνα που πρέπει κ μέσα σε όλα αυτά κ μια φαρμακαποθηκη.χαχαχα.αλλα όλα για το μικρό πλασματακι,που μόλις άκουσα την καρδιά του για πρώτη φορά,έβαλα τα κλάματα εννοείται.κ τώρα σε 2 μήνες θα το ακούω να κλαιει αυτό..... ευλογημένες όσες γίνονται μάνες κ δύναμη σε όσες προσπαθουν.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Πάρτο αν σου άρεσε σκέψου για την προίκα να πλένετε εύκολα μην είναι περίεργη στο πλύσιμο γιατί θα την πλένεις συνέχεια εύκολα πράγματα να μην σε πεδευουν. Καρότσι πιο είδες; και για  το στρώμα δεστο γιατί έχει πολλά και θέλει ψάξιμο. 

Το καρότσι που έχουμε κολλήσει η μαμα μου δλδ είναι ένα 3-1 της Cam το Taski sport system. Αλλιως στα λητω για πιο οικονομικό μου έδειξαν ένα της fodapedretti κ αυτό 3-1. Για το στρωμα μου εξήγησαν και εκεί πως δεν θα μου έδιναν το δικό τους αυτό που έχουν στην κούνια. Τουλάχιστον το κάνουν δώρο οποτε κ αυτό αν δεν μου αρέσει που λέει ο λόγος δεν πειράζει παιρνω άλλο.Η προίκα του ναι διπλώνει κ πλένεται κ μου αρέσει που είναι διπλής όψης! Σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλες Αλεξ μου   

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Το καρότσι που έχουμε κολλήσει η μαμα μου δλδ είναι ένα 3-1 της Cam το Taski sport system. Αλλιως στα λητω για πιο οικονομικό μου έδειξαν ένα της fodapedretti κ αυτό 3-1. Για το στρωμα μου εξήγησαν και εκεί πως δεν θα μου έδιναν το δικό τους αυτό που έχουν στην κούνια. Τουλάχιστον το κάνουν δώρο οποτε κ αυτό αν δεν μου αρέσει που λέει ο λόγος δεν πειράζει παιρνω άλλο.Η προίκα του ναι διπλώνει κ πλένεται κ μου αρέσει που είναι διπλής όψης! Σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλες Αλεξ μου   

 

Εγώ έχω το foppapedretti 3 σε 1 με το ξύλο στα πλάγια. το αυγο η καλαθουνα καλά το κάθισμα που την βαζω τώρα δεν μ αρέσει πολύ σκληρό μικρό χώρο εκεί που βάζει το πισινό της για να το ξαπλώσεις έχει ένα μικρό μοχλό δεν κατευενει καλά.δεν πλένετε το κάθισμα τώρα πρέπει να το ξεβιδωσεις. Κλείνει καλά γίνετε μικρό τόσο καλά φρένα δεν έχει να σου πω όμως εγώ το συγκρίνω με της αδελφής μου που έχει το bugaboo πολύ πιο ακριβώ όμως αυτό που θες εσύ τ ι χρήματα έχει; και εγώ πάντα διπλή έχω της νιμα κιντ μια χαρά την πλένω συνέχεια. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καταλαβαινω τι λες κοριτσι μου. Αλλα αυτη ειναι μια νεα εγκυμοσυνη. Διαφορετικη. Δεν ηξερα τι εγκυμοσυνη εχεις, αλλα στο λεω μιας κ γω ημουν ξαπλα σε ολη σχεδον την εγκυμοσυνη μου λογω θεματος με τον τραχηλο. Μην πτοεισαι και μην κανεις αρνητικες σκεψεις. Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη, σιγουρα εχεις τα αγχη σου και ενιοτε τις φοβιες σου, αλλα προσπαθησε να μην σε καταβαλλουν. Για αυτο και εξακολουθω να σου λεω να το απολαυσεις οσο γινεται και το επιτρεπουν οι περιστασεις. 

Να σαι καλα κοριτσι μου.Σ ευχαριστω παρα πολυ.Αυτο προσπαθω να κανω.Θετικες σκεψεις και να μαι οσο πιο χαλαρη γινεται δεδομενων των καταστασεων

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εγώ έχω το foppapedretti 3 σε 1 με το ξύλο στα πλάγια. το αυγο η καλαθουνα καλά το κάθισμα που την βαζω τώρα δεν μ αρέσει πολύ σκληρό μικρό χώρο εκεί που βάζει το πισινό της για να το ξαπλώσεις έχει ένα μικρό μοχλό δεν κατευενει καλά.δεν πλένετε το κάθισμα τώρα πρέπει να το ξεβιδωσεις. Κλείνει καλά γίνετε μικρό τόσο καλά φρένα δεν έχει να σου πω όμως εγώ το συγκρίνω με της αδελφής μου που έχει το bugaboo πολύ πιο ακριβώ όμως αυτό που θες εσύ τ ι χρήματα έχει; και εγώ πάντα διπλή έχω της νιμα κιντ μια χαρά την πλένω συνέχεια. 

Της cam έχει αρχική 550 κ κάνουν ένα 10% έκπτωση. Του καναμε test drive είναι πολύ ελαφρύ,το μείον του ειναι πως αν κρεμάσεις επάνω τσάντα λίγο πιο βαρια μπορεί να στο γύρει πίσω τόσο ελαφρύ. Το αυγό του και το πορτ μπεμπε ειναι φανταστικά και επίσης τα χερούλια του είναι καταπληκτικά ενιαίο μεν αλλα ανεβοκατεβαίνει οπως σε βολεύει. Όλα  πλενομενα κλείνει πολύ εύκολα. Και ένα της Cbx μας έδειξε 2-1 καλό κ εκείνο όχι ομως σαν αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2019 at 1:56 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Ναι τοση ωρα διαφορα πρεπει να έχουμε!!!!συγχαρητήρια κοριτσακι μ ναι η αίσθηση ειναι μοναδικη η ααληθεια ειναι!!!!!μια τελεομηνη εγκυμοσύνη να εχεις κ να εχουμε ολες!!!!

❤❤❤ ευχαριστώ πολύ Ρια μου


LpZWm5.png
 
ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ..ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ...ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Της cam έχει αρχική 550 κ κάνουν ένα 10% έκπτωση. Του καναμε test drive είναι πολύ ελαφρύ,το μείον του ειναι πως αν κρεμάσεις επάνω τσάντα λίγο πιο βαρια μπορεί να στο γύρει πίσω τόσο ελαφρύ. Το αυγό του και το πορτ μπεμπε ειναι φανταστικά και επίσης τα χερούλια του είναι καταπληκτικά ενιαίο μεν αλλα ανεβοκατεβαίνει οπως σε βολεύει. Όλα  πλενομενα κλείνει πολύ εύκολα. Και ένα της Cbx μας έδειξε 2-1 καλό κ εκείνο όχι ομως σαν αυτό. 

Καλημέρα σας έδειξαν πως να βάζεται το αυγό η το πορ μπε μπε ήταν εύκολο; ελεξετα όλα πρίν το πάρεις αν μπορείς μόνη σου να βγάζεις να βάζεις τα εξαρτήματα τα φρένα πίσω τα πάντα. Πρόσεχε και τα χτυπήματα αν έχει γιατί εγώ το παρήγγειλα και μου ήρθε με ένα βαθουλωμα στο σίδερο άστα ευτυχώς που ήρθα Αθήνα και το έφερα και μου εδωσαν αλλο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...