Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Geia sou koritsi mou ki egw merieks fores niwthw kapws ton kolpo idiws meta tin ourish h an px ksaplwnw k sikwthw se katisth thesh..Menw ekswteriko k edw den kanoun metrish traxhlou an den suntrexei logos dld an den exeis istoriko. Egw wstoso ekleisa rantevou se idiwtiko gia tin trith k tha tous to anaferw ksana k tha tous pw pws thelw na kserw gt kapws niwthw. Elpizw na mou t kanoun uperhxografika kgt kolpika den thelw.Esu t exeis akousei k exeis anusixisei toso?

 

Διαβασα οτι μπορει να ναι σημαδι για ανεπαρακεοα τραχηλου.πριν μια βδομ βεβαια τον μετρησαν και ηταν σχεδον 4 αλλα δε σημαινει και κατι αυτο.Ο τραχηλος αλλαζει απο τη μια μερα στην αλλη.Δε μετρανε τραχηλο στον υπερηχο????Εσυ δε τους ρωτας???και γω εξωτερικο μενω αλλα τον μετραν και καθε φορα ρωταω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!

Είμαι στην 11η εβδομάδα και λαμβάνω αγωγή με utro,cyclacur και κολπική γελη.Από εχτές παρατηρώ μείωση της υγρανσης στον κόλπο παρότι το εσώρουχο είναι μονίμως υγρο(σορρυ για την αναλυτική περιγραφή).Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε είναι φυσιολογικό όσο προχωράει η εγκυμοσύνη αλλάζουν οι ορμόνες,αναλαμβάνει πλέον ο πλακούντας και όχι τα φάρμακα και γενικότερα να μην ανησυχώ.Εσείς τι λέτε από εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , marian84 είπε:

Διαβασα οτι μπορει να ναι σημαδι για ανεπαρακεοα τραχηλου.πριν μια βδομ βεβαια τον μετρησαν και ηταν σχεδον 4 αλλα δε σημαινει και κατι αυτο.Ο τραχηλος αλλαζει απο τη μια μερα στην αλλη.Δε μετρανε τραχηλο στον υπερηχο????Εσυ δε τους ρωτας???και γω εξωτερικο μενω αλλα τον μετραν και καθε φορα ρωταω

Να σ π  την αλήθεια δεν το ηξερα αυτο με τον τραχηλο καθως είναι η πρωτη εγκυμοσύνη..μετεπειτα το εμαθα γι αυτο κ ανησυχώ..ναι τους πιεσα στο τηλ αυτες τις μερες αλλα μ ειπαν αν δεν υπαρχει θεμα ιστορικο η χειρουργική επέμβαση η καποιο πρόβλημα δεν τον μετράνε...εχω ανησυχήσει η αληθεια ειναι..εχβ κλείσει σε ιδιωτικο για την Τρίτη για υπερηχο και θαωτους πιεσω πολυ δεν θελω σηκώνουν ρίσκα αυτες οι υποθέσεις....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Είμαι στην 11η εβδομάδα και λαμβάνω αγωγή με utro,cyclacur και κολπική γελη.Από εχτές παρατηρώ μείωση της υγρανσης στον κόλπο παρότι το εσώρουχο είναι μονίμως υγρο(σορρυ για την αναλυτική περιγραφή).Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε είναι φυσιολογικό όσο προχωράει η εγκυμοσύνη αλλάζουν οι ορμόνες,αναλαμβάνει πλέον ο πλακούντας και όχι τα φάρμακα και γενικότερα να μην ανησυχώ.Εσείς τι λέτε από εμπειρία;

Ουτρο και σικλακουρ επαιρνα κι εγω. Ειναι οπψς στα ειπε ο γιατρος σου.με το καλο το μωράκι σου.Μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνγ να εχεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Ουτρο και σικλακουρ επαιρνα κι εγω. Ειναι οπψς στα ειπε ο γιατρος σου.με το καλο το μωράκι σου.Μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνγ να εχεις.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Έτσι είχε συμβεί και σε εσένα;Συμβαινει αυτό δηλαδή όσο προχωράει η εγκυμοσύνη;Απλά μου έκανε εντύπωση η μείωση των υγρών.Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν ξέρω πολλά.

Πόσο όμορφες οι ευχές σου,σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!Αν καταλαβαίνω σωστά από το το τικερακι σου έχεις γεννήσει πρόσφατα,να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, neraidoula85 είπε:

Εγω πολυ μακριά ειμαι βρε Ρια μου!! Καναδά τα τελευταια 5 χρόνια!! εσυ???

Που εξωτερικο αν επιτρεπεται?  εγω παλι οποτε παιρνω τηλ μου απανταει η γραμματεας του και ποτε δεν ειναι διαθεσιμος φυσικα και εκεινη ποτε δεν γνωρίζει και παντα θα πρεπει να κλεισω ρεντεβου για να κανω τις ερωτησεις μου. και αντε να δουμε ποσο καιρο θα παρει αυτο!! και παντα μου λενε αν ειναι επειγον πας στο νοσοκομειο!!! Ελλαδα και παλι Ελλαδα βρε παιδι μου!! Τι να πω!!

Παίζει σημασια σε ποια εβδομαδα θα επιλεξω για να κανω την αυχενικη?? Ευχαριστω πολυ!! 

Εγω κοριτσια 2 τελευταία χρονια Ιρλανδία....ααα καναδα στη αλλη ακρη αλλα ειμαστε σχεδον απεναντι χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ria@90 είπε:

Εγω κοριτσια 2 τελευταία χρονια Ιρλανδία....ααα καναδα στη αλλη ακρη αλλα ειμαστε σχεδον απεναντι χαχα

ιρλανδια ομορφα!!!!! ειμαστε απεναντι ναι!! γειτονακια!!! αν δεν κανω λαθος θα εχουμε 6 ωρες πτηση αποσταση??

Εγω τελικα κοριτσια  εκανα υπερηχο σημερα και ευτυχως ειδαμε την κουκιδιτσα μας...και επισης κατι σαν να λαμπει που μας ειπε ο γιατρος ειναι η καρδουλα του!!! 6 εβδ +3 μερες. Νομιζω καναμε το πρωτο μας βημα σημερα.....και απλα νιωθω τοσο ομορφα, ευχομαι να πανε ολα καλα κ σε μενα κ σε ολες μας!!! <3 <3 <3 

  • Μου αρέσει 2

LpZWm5.png
 
ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ..ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ...ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Έτσι είχε συμβεί και σε εσένα;Συμβαινει αυτό δηλαδή όσο προχωράει η εγκυμοσύνη;Απλά μου έκανε εντύπωση η μείωση των υγρών.Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν ξέρω πολλά.

Πόσο όμορφες οι ευχές σου,σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!Αν καταλαβαίνω σωστά από το το τικερακι σου έχεις γεννήσει πρόσφατα,να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Σε ευχσριστω.Εχω εναν μπομπιρακο ολα τα λεφτα.Υπηρχαν φασεις που δεν ειχα πολλα υγρα αλλα και φασεις που αλλαζα το ενα σερβιετακι μετα το αλλο.μην ανησυχείς. Τωρα μετα την Αυχενική θα σου κοψει και τα φαρμακα μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , loyloy είπε:

Σε ευχσριστω.Εχω εναν μπομπιρακο ολα τα λεφτα.Υπηρχαν φασεις που δεν ειχα πολλα υγρα αλλα και φασεις που αλλαζα το ενα σερβιετακι μετα το αλλο.μην ανησυχείς. Τωρα μετα την Αυχενική θα σου κοψει και τα φαρμακα μαλλον.

Να τον χαίρεσαι κορίτσι μου το μπομπιρακο σου!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,ακριβώς όπως μου τα λες τα λέει και ο γιατρός μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , neraidoula85 είπε:

ιρλανδια ομορφα!!!!! ειμαστε απεναντι ναι!! γειτονακια!!! αν δεν κανω λαθος θα εχουμε 6 ωρες πτηση αποσταση??

Εγω τελικα κοριτσια  εκανα υπερηχο σημερα και ευτυχως ειδαμε την κουκιδιτσα μας...και επισης κατι σαν να λαμπει που μας ειπε ο γιατρος ειναι η καρδουλα του!!! 6 εβδ +3 μερες. Νομιζω καναμε το πρωτο μας βημα σημερα.....και απλα νιωθω τοσο ομορφα, ευχομαι να πανε ολα καλα κ σε μενα κ σε ολες μας!!! <3 <3 <3 

Ναι τοση ωρα διαφορα πρεπει να έχουμε!!!!συγχαρητήρια κοριτσακι μ ναι η αίσθηση ειναι μοναδικη η ααληθεια ειναι!!!!!μια τελεομηνη εγκυμοσύνη να εχεις κ να εχουμε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Να σ π  την αλήθεια δεν το ηξερα αυτο με τον τραχηλο καθως είναι η πρωτη εγκυμοσύνη..μετεπειτα το εμαθα γι αυτο κ ανησυχώ..ναι τους πιεσα στο τηλ αυτες τις μερες αλλα μ ειπαν αν δεν υπαρχει θεμα ιστορικο η χειρουργική επέμβαση η καποιο πρόβλημα δεν τον μετράνε...εχω ανησυχήσει η αληθεια ειναι..εχβ κλείσει σε ιδιωτικο για την Τρίτη για υπερηχο και θαωτους πιεσω πολυ δεν θελω σηκώνουν ρίσκα αυτες οι υποθέσεις....

Δεν ηξερες γενικα οτι μπορει να υπαρχει θεμα με τον τραχηλο στην εγκυμοσυνη εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! 

Μανουλες και μπεμπακια τι κάνετε;;

@Vasoth. πως πάτε κορίτσι μου; 

@Dimitr@17 τι κανεις φουσκωνεις; Την Δευτέρα έχεις το ραντεβού για την επιπέδου ε; Έχεις σκεφτεί για τα ψώνια σας ποτε θα ξεκινησεις; Μεθαύριο θα πάω να δω κούνια λίκνο καρότσι κτλ.Ηδη η μαμα μου έχει παραγγείλει σεντονάκια κουβερτακι και εμείς ένα σετ που άρεσε του μπαμπα Χαχα..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Ναι δεν το γνωριζα η αληθεια ειναι...

Αν κατσεις και μαθεις ολα οσα μπορει να πανε στραβα σε μια εγκυμ θα τρελαθεις οποτε μερικες φορες η αγνοια ειναι καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα!!! 

Μανουλες και μπεμπακια τι κάνετε;;

@Vasoth. πως πάτε κορίτσι μου; 

@Dimitr@17 τι κανεις φουσκωνεις; Την Δευτέρα έχεις το ραντεβού για την επιπέδου ε; Έχεις σκεφτεί για τα ψώνια σας ποτε θα ξεκινησεις; Μεθαύριο θα πάω να δω κούνια λίκνο καρότσι κτλ.Ηδη η μαμα μου έχει παραγγείλει σεντονάκια κουβερτακι και εμείς ένα σετ που άρεσε του μπαμπα Χαχα..

Ελα @Beboula25 μου..καλα ειμαο φουσκωνω ναι..εδω η μπεμπα ολη μερα με κλωτσαει κ κουνιεται...τη δευτερα εχω την εξεταση και θα μου κανει κ υπερηχο 3d...επιτελους να καταλαβω καπως πως θα ειναι οταν θα την δω απο κοντα..ψωνια δεν εχω κανει ακομα..αν και μια φιλη μου μου εχει δωσει ενα σωρο ρουχα παπουτσια απο το δικο τηε μωρακι..κουνια προς το παρον δεν θα αγορασω..ομως τα κουβερτακια κ.τα σεντονακια τα σκεφτομαι μερεε τωρα..εσυ απο που πηρες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...