Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ετσι ακριβως!!! Η μικρη σου τι κανει;;;

Καλέ είναι το μαναρακι μου!!! Κάθε μέρα το βρίσκουμε πιο πολύ νομίζω


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλέ είναι το μαναρακι μου!!! Κάθε μέρα το βρίσκουμε πιο πολύ νομίζω

Πως τα πατε με τον υπνο βρηκε ενα ωραριο; το βραδυ ξυπνατε πολλες φορες,,,;;; Αχχχχ αυτα τα μαναρακια μας!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πως τα πατε με τον υπνο βρηκε ενα ωραριο; το βραδυ ξυπνατε πολλες φορες,,,;;; Αχχχχ αυτα τα μαναρακια μας!!!

Την ημέρα μια κοιμάται μία όχι. Η ώρα τής η βραδυνή είναι 10-11 κα κοιμάται 5-6 ώρες ξυπνάει και μετά 4-5. Μια χαρά είναι.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Την ημέρα μια κοιμάται μία όχι. Η ώρα τής η βραδυνή είναι 10-11 κα κοιμάται 5-6 ώρες ξυπνάει και μετά 4-5. Μια χαρά είναι.

Μπραβο η μπεμπουλα σ...τελεια!! Την ημερα δεν πηραζει το βραδυ ειναι το θεμα!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπραβο η μπεμπουλα σ...τελεια!! Την ημερα δεν πηραζει το βραδυ ειναι το θεμα!!

Ναι την ημέρα ας κάνει πανηγύρια, βέβαια δεν κάθεται κ ήρεμη. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerina 88 αν δεν έχεις αίμα μην φοβάσαι μου ειχε πει εμένα ο γιατρός. Ειναι 4εκ αυτή τη στιγμή, αν χτυπάω ξύλο πάθαινε κάτι το μωράκι  οργανισμός σου θα σου έδινε σημάδια. Απόλαυσε τη νηνεμία!

Σε αλλά νέα ο μπέμπης έχει αποφασίσει να με ξεφτιλίσει! Ένα ακόμα γοητευτικό σύμπτωμα είναι τα αέρια τα οποία δεν ελέγχω μόλις αρχίσει η πέψη. Θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί τι ντροπή. 

  • Χαχα 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerina88 μην ανησυχείς για τα συμπτώματα καθόλου και μη νομίζεις ότι τη γλίτωσες! Μπορεί να επανέλθουν και να κες Αχ τι ωραία που η ακούν πριν! Χαχαχαχα! Επειδή σε καταλαβαινω που αγχώνεσαι να ξέρεις ότι το μωράκι σου ήρθε για να μείνει. Ότι και να συμβεί θα είσαι ψύχραιμη, θα συμβουλεύεσαι το γιατρό σου και θα ακολουθείς τις οδηγίες του. Είναι πολύ ανθεκτικά τα εμβρυακια μας αλλά θέλει και λίγο προσοχή και από εμάς. Χωρίς υπερβολές βέβαια! Κάθε εγκυμοσυνη εινα ξεχωριστή και κάθε μωράκι γράφει τη δική του ιστορία! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Katerina 88 αν δεν έχεις αίμα μην φοβάσαι μου ειχε πει εμένα ο γιατρός. Ειναι 4εκ αυτή τη στιγμή, αν χτυπάω ξύλο πάθαινε κάτι το μωράκι  οργανισμός σου θα σου έδινε σημάδια. Απόλαυσε τη νηνεμία!

Σε αλλά νέα ο μπέμπης έχει αποφασίσει να με ξεφτιλίσει! Ένα ακόμα γοητευτικό σύμπτωμα είναι τα αέρια τα οποία δεν ελέγχω μόλις αρχίσει η πέψη. Θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί τι ντροπή. 

Χαχααχα!!! Το διάστημα που ήμουν χάλια με εμετούς ελεγα στον άντρα μου να ξαπλώνει καναπε και έτσι με τα αεριακια το βράδυ την είχα γλιτώσει την πολύ ξεφτίλα. Με θυμαμαι καταχλωμη με ενα παρουσιαστικό αντε γεια και για κλου τα αέρια τα οποίας μην νομίζεις πως σταματούν :oops: 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει κάποια στιγμη να σταματήσει η ωραιοποίηση των πραγμάτων! Αυτοι γιατί το κανουν; εμείς δεν είμαστε άνθρωποι, να πρηστουμε να τουμπανιασουμε εμείς δηλαδή;;;; αχαχαχαχα

  • Χαχα 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Kpp83 είπε:

@Katerina 88 αν δεν έχεις αίμα μην φοβάσαι μου ειχε πει εμένα ο γιατρός. Ειναι 4εκ αυτή τη στιγμή, αν χτυπάω ξύλο πάθαινε κάτι το μωράκι  οργανισμός σου θα σου έδινε σημάδια. Απόλαυσε τη νηνεμία!

Σε αλλά νέα ο μπέμπης έχει αποφασίσει να με ξεφτιλίσει! Ένα ακόμα γοητευτικό σύμπτωμα είναι τα αέρια τα οποία δεν ελέγχω μόλις αρχίσει η πέψη. Θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί τι ντροπή. 

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου!!! Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω δει τίποτα περίεργο!!!Χαχαχαχαχαχαχα γέλασα πολύ με το σχόλιο σου!!!Η αλήθεια είναι ότι αυξάνονται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης!!!

1 hour ago, palmoira είπε:

@Katerina88 μην ανησυχείς για τα συμπτώματα καθόλου και μη νομίζεις ότι τη γλίτωσες! Μπορεί να επανέλθουν και να κες Αχ τι ωραία που η ακούν πριν! Χαχαχαχα! Επειδή σε καταλαβαινω που αγχώνεσαι να ξέρεις ότι το μωράκι σου ήρθε για να μείνει. Ότι και να συμβεί θα είσαι ψύχραιμη, θα συμβουλεύεσαι το γιατρό σου και θα ακολουθείς τις οδηγίες του. Είναι πολύ ανθεκτικά τα εμβρυακια μας αλλά θέλει και λίγο προσοχή και από εμάς. Χωρίς υπερβολές βέβαια! Κάθε εγκυμοσυνη εινα ξεχωριστή και κάθε μωράκι γράφει τη δική του ιστορία! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Ναι ναι θα παραμείνω ψύχραιμη και με θέτικη ενέργεια και σκέψη!!!Κι εγώ νιώθω ότι ήρθε το μωράκι μου για να μείνει και ήδη κάνω όνειρα για το καλοκαίρι που πρώτα ο Θεός θα το πιάσω στα χέρια μου!!!!Με το καλό και σε εσένα κοριτσάκι μου!!!! Ουσιαστικά 1 ημέρα έμεινε!!!!Θα περιμένουμε να μας στείλεις να μας πεις πως θα νιώθεις πλέον με τη νέα σου ζωουλα στην αγκαλιά σου!!!!

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου γουρλώνει τα μάτια από έκπληξη αλλά είναι τόσο αυστηρό το βλέμμα μου... που δεν λέει κουβέντα.

Το φαινόμενο σε εμένα ξεκίνησε προχθές και το απόλυτο ρεζιλίκι ήταν χτες κιόλας στο καλό εστιατόριο που είχαμε πάει με την ευκαιρία του dine athens. 

Χμμμ κάποιες εδώ λέγαμε για το σεξινες της εγκυμοσύνης σωστα;;;; :confused::twisted::razz:

  • Χαχα 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Kpp83 είπε:

Ο άντρας μου γουρλώνει τα μάτια από έκπληξη αλλά είναι τόσο αυστηρό το βλέμμα μου... που δεν λέει κουβέντα.

Το φαινόμενο σε εμένα ξεκίνησε προχθές και το απόλυτο ρεζιλίκι ήταν χτες κιόλας στο καλό εστιατόριο που είχαμε πάει με την ευκαιρία του dine athens. 

Χμμμ κάποιες εδώ λέγαμε για το σεξινες της εγκυμοσύνης σωστα;;;; :confused::twisted::razz:

Χαχαχαχ δεν μπορωωω σας φαντάζομαι :lol: Κοιτα μπορεί να στο κάνει σε συγκεκριμένα φαγητά ή σε γλυκα και στα κρύα να ξέρεις εγω εκεί και το εντόπισα πως με έπιανε. Καλα για όσπρια δεν συζητάμε αεροπορία φεύγουν :!: 

Κοιτα μετά στρώνεις και αποκτάς και σεξινες άκουσε με περνάει η μπογιά μας :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι η 3η μέρα και δεν έχω εντοπίσει κάτι συγκεκριμένο.

Προς το παρόν πως μετά από ΚΑΘΕ γεύμα όταν αρχίσει η πέψη αρχίζει και η περδηση!

Γοητεία, λάμψη εγκυμοσύνης, θαύμα της ζωής, το σώμα μου είναι ναός και τέτοια σας λέω...

Από απόψε τρολλαρω κιόλας το δόλιο σύζυγο και σε κάθε φαινόμενο αερισμού, που είναι και ακουστικό ενίοτε (ειμαι υπερπαραγωγή δεν παίζουμε), του τραγουδάω "smelly cat, smelly cat it's not your fault" 

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2019 at 11:55 ΠΜ, Katerina 88 είπε:

@Beboula25 καλό κουράγιο κοριτσάκι μου!!!Να πας να ξεκουραστείς μετά την καμπύλη!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!Πως την παλεψατε με ζαλάδες ανακατωσουρες κ δουλειά???

@Vassia13 τι έγινε κορίτσι μου?Πως είσαι?

Πέρασα δύσκολες μέρες!! 4 Μάρτη πάω για υστεροσκοπιση...


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...