Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Dimitr@17 είπε:

Καλέ και εγώ πήρα κουτί να βάλω τα ρούχα του μωρού να τα βάλω μόλις τα πλύνω να μην έρχονται σε επαφή με τον αέρα... Εγώ λογικό το βλέπω.. Χαχα

Ωραια εομαστε ολες οι παρανοικες μαζεμενες!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλέ και εγώ πήρα κουτί να βάλω τα ρούχα του μωρού να τα βάλω μόλις τα πλύνω να μην έρχονται σε επαφή με τον αέρα... Εγώ λογικό το βλέπω.. Χαχα

Αφού καθαρίσω το πλυντήριο με ειδικό απορρυπαντικο που θα πλύνει σκέτο χωρίς ρούχα και μετά θα βάλω τα ρούχα του μωρου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχ εμενα γεννηθηκε 54εκ.κ τα newborn τα εβαλε 10μερες βαρια ποσα ειναι ακομα με τα ταμπελακια......γιατι ειναι κ το παμπερς κ σφιγγει ακομα πιο πολλυυυ!!! Οχι οτι τα 0-3 τα φορμακια τα πολυεβαλε 30μερες απο κει κ επειτα της πηρα παντελονια κ μπλουζακια για 3μηνων κ καθαρισα.....ολα κοντα την ηταν η λαιμοκοψη εφτανε στο στηθος τα ποδια δεν μπορουσε να τα τεντωσει.....πριν 22ημερες ηταν 57εκ κ χθες ηταν 60!!! 

χαχαχα! εχουν φάση οντως τα newborn ειναι καθαρα για εξοδο απο μαιευτήριο και λιγες μέρες ακόμα! δε τα προλαβαίνεις τα σποράκια ! εγω γιατι ρε παιδια δε ψηλώνω με αυτη την ταχύτητα να χαρώ λιγακι!!??? βασικά εγω με το υψος που εχω φοράω ακόμα newborn μπουαχαχαχα

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωραια εομαστε ολες οι παρανοικες μαζεμενες!!!

αποστείρωσα και την συρταριέρα με detol... ευχαριστω!.. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με το καλό όταν ξεκινήσω πλύσιμο ένα καλό σίδερο και στην συρταριερα. Προς το τελος θα τα κάνω αυτά. Και στο σπίτι εννοείται γενική και καναπέδες πλύσιμο.

@ΦαιηΚατς που είσαι τι κανεις 

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Κορίτσια τώρα γύρισα από την γιατρό..λοιπόν ο μπέμπης κλασσικά τέρμα χαμηλά έχει λίγη βραδυκαδια που σημαίνει ότι στρεσαρεται και ο τράχηλος έχει έρθει προς τα εμπρός (έτσι μου το είπε) που σημαίνει ότι ετοιμάζεται για τοκετό γιατί η μήτρα έχει κάνει δουλειά δλδ τις συσπασεις..είναι μαλακός λέει και άμα έχω ποιο επώδυνες συσπασεις και συντονισμένες θα ανοίξει άνετα ..Μ κόβει από σημερα το σαλοσπιρ γιατί δεν ξέρουμε αν θα γεννήσω σύντομα οπότε πρέπει να είμαστε καλυμμένοι..όσο πάει τώρα 

Αυτα

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Trelopitaki είπε:

χαχαχα! εχουν φάση οντως τα newborn ειναι καθαρα για εξοδο απο μαιευτήριο και λιγες μέρες ακόμα! δε τα προλαβαίνεις τα σποράκια ! εγω γιατι ρε παιδια δε ψηλώνω με αυτη την ταχύτητα να χαρώ λιγακι!!??? βασικά εγω με το υψος που εχω φοράω ακόμα newborn μπουαχαχαχα

αποστείρωσα και την συρταριέρα με detol... ευχαριστω!.. 

Βαλε και betadin Χαχαχα 

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια τώρα γύρισα από την γιατρό..λοιπόν ο μπέμπης κλασσικά τέρμα χαμηλά έχει λίγη βραδυκαδια που σημαίνει ότι στρεσαρεται και ο τράχηλος έχει έρθει προς τα εμπρός (έτσι μου το είπε) που σημαίνει ότι ετοιμάζεται για τοκετό γιατί η μήτρα έχει κάνει δουλειά δλδ τις συσπασεις..είναι μαλακός λέει και άμα έχω ποιο επώδυνες συσπασεις και συντονισμένες θα ανοίξει άνετα ..Μ κόβει από σημερα το σαλοσπιρ γιατί δεν ξέρουμε αν θα γεννήσω σύντομα οπότε πρέπει να είμαστε καλυμμένοι..όσο πάει τώρα 

Αυτα

Θα είστε εντάξει αν γεννησετε τώρα έτσι; Ποσο βάρος έχει ο μπέμπης; Να ρωτήσω αν επιτρεπεις έχει βραδυκαρδια από στρες γιατί; Συμβαίνει εννοω όταν φτάνει η ώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Βαλε και betadin Χαχαχα 

ο κατακουζινός ειναι βρωμιάρης μπροστά μου χαχαχα! Θυμηθηκα την ατάκα με το πορτοκαλί σεξ και καλα πριν το κανει θα την λούσει την γυναίκα με betadin! καλή ιδεα.. :cool:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχ εμενα γεννηθηκε 54εκ.κ τα newborn τα εβαλε 10μερες βαρια ποσα ειναι ακομα με τα ταμπελακια......γιατι ειναι κ το παμπερς κ σφιγγει ακομα πιο πολλυυυ!!! Οχι οτι τα 0-3 τα φορμακια τα πολυεβαλε 30μερες απο κει κ επειτα της πηρα παντελονια κ μπλουζακια για 3μηνων κ καθαρισα.....ολα κοντα την ηταν η λαιμοκοψη εφτανε στο στηθος τα ποδια δεν μπορουσε να τα τεντωσει.....πριν 22ημερες ηταν 57εκ κ χθες ηταν 60!!! 

Μεγάλο το κορίτσι σου να το χαίρεσαι εε θα παρω 5 newborn και θα παρω και καμια δεκαρια απο 0-3 να δω πως θα της πάνε και ή θα συμβιβαστώ μετα να παρω απο ιντερνετ ή θα στείλω κανέναν αναλογα με τις αναγκες

πρίν από 3 λεπτά , Trelopitaki είπε:

ο κατακουζινός ειναι βρωμιάρης μπροστά μου χαχαχα! Θυμηθηκα την ατάκα με το πορτοκαλί σεξ και καλα πριν το κανει θα την λούσει την γυναίκα με betadin! καλή ιδεα.. :cool:

Εγω παντως με ενα betadin θα λούζω όποιον ερχεται να δει τη μπουμπου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Trelopitaki είπε:

χαχαχα! εχουν φάση οντως τα newborn ειναι καθαρα για εξοδο απο μαιευτήριο και λιγες μέρες ακόμα! δε τα προλαβαίνεις τα σποράκια ! εγω γιατι ρε παιδια δε ψηλώνω με αυτη την ταχύτητα να χαρώ λιγακι!!??? βασικά εγω με το υψος που εχω φοράω ακόμα newborn μπουαχαχαχα

αποστείρωσα και την συρταριέρα με detol... ευχαριστω!.. 

Κ εγω την αποστειρωσα κ την ντουλαπα και το παρκοκρεβατο κ το καροτσι!!! Εβταξει μην το ξεφτιλησουμε τελειως....χαχαχχαχα 

Και εγω ακομα στο newborn μπαινω ανετα ευτυχως η μπεμπα δεν πηρε απο εμενα!!!

πρίν από 2 λεπτά , hrina είπε:

Μεγάλο το κορίτσι σου να το χαίρεσαι εε θα παρω 5 newborn και θα παρω και καμια δεκαρια απο 0-3 να δω πως θα της πάνε και ή θα συμβιβαστώ μετα να παρω απο ιντερνετ ή θα στείλω κανέναν αναλογα με τις αναγκες

Εγω παντως με ενα betadin θα λούζω όποιον ερχεται να δει τη μπουμπου

Ευχαριστω πολυυυ εγω τους εβαζα την γελη με οινοπνευμα και τα ρουχα τους να κανουν!!! 

 

πρίν από 27 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Αφού καθαρίσω το πλυντήριο με ειδικό απορρυπαντικο που θα πλύνει σκέτο χωρίς ρούχα και μετά θα βάλω τα ρούχα του μωρου

Και εγω παντα βαζω dettol πριν τα ρουχα της μονο του ενα προγραμμα σρους 90 βαθμους κ μετα βαζω τα δικα της!! 

Η τρελα σε ολο της το μεγαλειο μιλαμε

πρίν από 17 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια τώρα γύρισα από την γιατρό..λοιπόν ο μπέμπης κλασσικά τέρμα χαμηλά έχει λίγη βραδυκαδια που σημαίνει ότι στρεσαρεται και ο τράχηλος έχει έρθει προς τα εμπρός (έτσι μου το είπε) που σημαίνει ότι ετοιμάζεται για τοκετό γιατί η μήτρα έχει κάνει δουλειά δλδ τις συσπασεις..είναι μαλακός λέει και άμα έχω ποιο επώδυνες συσπασεις και συντονισμένες θα ανοίξει άνετα ..Μ κόβει από σημερα το σαλοσπιρ γιατί δεν ξέρουμε αν θα γεννήσω σύντομα οπότε πρέπει να είμαστε καλυμμένοι..όσο πάει τώρα 

Αυτα

Εχει εξαλειψη ή απλα ειναι μαλακος κ εχει ερθει μπροστα....;;;

Ξαπλωσε ξεκουρασου κ θα πανε ολα καλα!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Trelopitaki είπε:

ο κατακουζινός ειναι βρωμιάρης μπροστά μου χαχαχα! Θυμηθηκα την ατάκα με το πορτοκαλί σεξ και καλα πριν το κανει θα την λούσει την γυναίκα με betadin! καλή ιδεα.. :cool:

Ε ναι αυτόν μου θύμισες ρε συ Χαχα 

Εγω δεν το χω με την αποστείρωση γουστάρω και λίγο βρωμιτσα Χαχαχ κλαιωωω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Beboula25 είπε:

Βαλε και betadin Χαχαχα 

Θα είστε εντάξει αν γεννησετε τώρα έτσι; Ποσο βάρος έχει ο μπέμπης; Να ρωτήσω αν επιτρεπεις έχει βραδυκαρδια από στρες γιατί; Συμβαίνει εννοω όταν φτάνει η ώρα; 

Η γιατρός λέει ότι είναι βιώσιμο αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται μέσα στην μενν και πως αντιδρά το κάθε μωράκι.. σήμερα δεν μου το μέτρησε αλλά την προηγούμενη Τετάρτη ήταν 1312..

Από τις συσπασεις λογικά μου ειπε ότι στρεσαρεται


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω την αποστειρωσα κ την ντουλαπα και το παρκοκρεβατο κ το καροτσι!!! Εβταξει μην το ξεφτιλησουμε τελειως....χαχαχχαχα 

Και εγω ακομα στο newborn μπαινω ανετα ευτυχως η μπεμπα δεν πηρε απο εμενα!!!

Ευχαριστω πολυυυ εγω τους εβαζα την γελη με οινοπνευμα και τα ρουχα τους να κανουν!!! 

 

Και εγω παντα βαζω dettol πριν τα ρουχα της μονο του ενα προγραμμα σρους 90 βαθμους κ μετα βαζω τα δικα της!! 

Η τρελα σε ολο της το μεγαλειο μιλαμε

κι εμένα ελπίζω να μη μου μοιάσει στο ύψος!! απαπααα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω την αποστειρωσα κ την ντουλαπα και το παρκοκρεβατο κ το καροτσι!!! Εβταξει μην το ξεφτιλησουμε τελειως....χαχαχχαχα 

Και εγω ακομα στο newborn μπαινω ανετα ευτυχως η μπεμπα δεν πηρε απο εμενα!!!

Ευχαριστω πολυυυ εγω τους εβαζα την γελη με οινοπνευμα και τα ρουχα τους να κανουν!!! 

 

Και εγω παντα βαζω dettol πριν τα ρουχα της μονο του ενα προγραμμα σρους 90 βαθμους κ μετα βαζω τα δικα της!! 

Η τρελα σε ολο της το μεγαλειο μιλαμε

Εχει εξαλειψη ή απλα ειναι μαλακος κ εχει ερθει μπροστα....;;;

Ξαπλωσε ξεκουρασου κ θα πανε ολα καλα!!!!

Μου είπε πως είναι 2.8 κ ότι με τέτοιο τράχηλο ανοίγει για πλάκα..επίσης έχω αρκετό αμνιακό..έχω 19 ενώ έπρεπε να είναι 12.. οπότε η μήτρα αντιλαμβάνεται μεγαλύτερη εβδομάδα κύησης και προκαλεί συσπασεις


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Η γιατρός λέει ότι είναι βιώσιμο αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται μέσα στην μενν και πως αντιδρά το κάθε μωράκι.. σήμερα δεν μου το μέτρησε αλλά την προηγούμενη Τετάρτη ήταν 1312..

Από τις συσπασεις λογικά μου ειπε ότι στρεσαρεται

Κορίτσι μου εύχομαι ότι καλύτερο, εσύ να ξεκουράζεσαι και να μην κάνεις τίποτα.Αν νιώσεις το οτιδήποτε να πας κατευθείαν στο νοσοκομείο. Πόσων εβδομάδων είσαι?


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Katerina 88 είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι ότι καλύτερο, εσύ να ξεκουράζεσαι και να μην κάνεις τίποτα.Αν νιώσεις το οτιδήποτε να πας κατευθείαν στο νοσοκομείο. Πόσων εβδομάδων είσαι?

Να είσαι καλά κοπέλα μου και εσύ ότι επιθυμείς!! Είμαι 30και5


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...