Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 minutes ago, Blue Velvet said:

      Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

      Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια μου σας καλημεροκαλησπεριζω ...αυριο εχω γιατρό αναπημονω κ ταυτοχρονα τρεμω απτον φοβο μου κ κανω σωρο σκεψεις!!παρταρετε βλεπω με σιδηρο κ ασβεστιο εμενα δεν μου χει γραψει κατι ακομα λογικα απο αυριο..

Έλα βρε όλα καλά θα είναι!!!

3 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε??Να σας ρωτήσω κάτι μήπως τυχόν και το γνωρίζετε!Είμαι 11 κ 2 σήμερα κ νιώθω σαν να ασκείται μια πίεση μέσα στον κόλπο. Το έχετε νιώσει?Μήπως ανοίγουν τα κόκκαλα και είναι αντανακλαστικος πόνος αυτό που νιώθω? Γενικότερα όποτε αλλάζω εβδομάδα εμφανίζεται κ κάτι καινούριο.

Και ίσως το νοιώθει πιο έντονα όσο περνάει ο καιρός. Βαρενει η μήτρα αγάπη. Εγώ για ένα μήνα σκέψου κουτσαινα λόγω της μήτρας που βάρυνε μου πίεζε το ισχίο.

2 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Χτες μπήκα στην 19η εβδομάδα. Αλλά ακόμη δεν νομίζω ότι τον έχω νιώσει τον μικρούλη μας. Νιώθω που και που όταν είμαι ξαπλωμένη σαν να σκάει ένα ποπ Κορν μέσα στην κοιλιά μου ευθεία κάτω από τον αφαλό. Αλλά ούτε φτερουγισματα, ούτε γουργουρισματα ούτε πεταλούδες που λένε άλλες κοπέλες.Εσείς τα έχετε νιώσει τα μωρακια σας; Έχω ΠΗΤ 10/7. 

Ωωωωω στα γενέθλια μου έχεις Πητ. Το μωράκι θα ναι κι εγώ έτσι το νοιώθα.

2 ώρες πρίν, hrina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα αποκτήσουμε και εμείς το 1ο μας μωράκι το Μάιο του 19 και είναι κοριτσάκι, τώρα ξεκίνησα να ασχολούμαι και εγω με το forum σιγά σιγά και μ'αρέσει αρκετά.

Με το καλό τα μωράκια σας...!!!

Με το καλοοοοο!!! Είμαστε ωραία παρέα!!

1 ώρα πρίν, Trelopitaki είπε:

Αχ ναιιιιι! Το ίδιο έκανα κι εγώ για να σκέφτομαι ότι πλησιάζει! Τα έχω πάρει σχεδόν όλα φαντάσου χάχα και πάλι τα κοιτάζω και λέω κι αν γίνει κάτι?... Σσσσσκατα στα μούτρα μου ούτε με ψυχίατρο δε χαλαρώνω εγώ! Μόνο όταν το πάρω στην αγκαλιά μου! 

Βρε μην κάνεις τέτοιες σκέψεις!!! Κι εγώ έτσι έλεγα θα χαλαρώσω.... χειρότερα είμαι....πιο πολύ άγχος!!!

1 hour ago, Kpp83 είπε:

@Trelopitaki @hrina με τρομάζετε και εσείς. Δεν έχω ψωνίσει απολύτως τίποτα. Φοβάμαι και μου φαίνεται πολύ μακριά...

Θα περάσει ο καιρός κ δε θα πάρεις πρέφα!!

1 hour ago, Trelopitaki είπε:

Εγώ αγοράκι έχω χαχαχα! Όπως οι περισσότερες! Αθήνα μένω αλλά από Θεσσαλονίκη τα παρήγγειλα μέσω ίντερνετ μαζί με συρταριερα μπες να δεις παιδουπολη λέγεται! Είναι κρίμα να πληρώνεις 100€ παραπάνω μόνο την μάρκα 

Αθήνα οικονομικό κ πολύ καλο είναι το motherbaby!! Εγώ από κει ψώνισα!!

πρίν από 40 λεπτά , Mar.da είπε:

Εγω κοριτσια εως τωρα εχω παρει 3 κιλα,ξεκινησα με 49 κιλα.μονο η κοιλιτσα φαινεται γιατι στο 4 λεει δειχνεις πιο γρηγορα παροτι δεν ειχε μεινει κοιλιτσα απο τις προηγουμενες εγκυμοσυνες.ο σιδηρος κι εμενα με πειραζει στο στομαχι εχω δοκιμασει τα παντα.το ασβεστιο το μπορω ευτυχως.οσο για τα κιλα μη σκατε τα μωρα μας θα φροντισουν να τα χασουμε γρηγορα:-D!εγω στην πρωτη πηρα 23 κιλα,ολοι με μπουκωναν οπως καταλαβατε και εγω εννοειτε πως ετρωγα ευχαριστα,σε 6 μηνες ημουν 55 κιλα.στις αλλες δυο πηρα 8 κιλα και τα εχασα αμεσως.τωρα στο μπεμπη θα δειξει.

Με το καλο:)!!

@Smile89ευχαριστω πολυ.το πρωτο τριμηνο ετσι ειναι,εχουν και τα πονακια τους τους λειπει και η κοιλιτσα της μαμας!!

@Κωνσταντίνα16πως εισαι κοριτσι?πηγες γιατρο?

Αχ οι ψυχουλες μωρέ. Κι εμένα μου λείπει από την κοιλιά!!

πρίν από 18 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι δεν με φερνεις καθολου σε δυσκολη θεση....κοιμηθηκε η μικρη κ κοιμηθηκα κ εγω διπλα της! Λοιπον ζαλαδες δεν ειχα ουτε κομαρες να φανταστεις το 24 απλα στην εξεταση αιματος το ειδα!!! Ομως το ειχα φτασει 29 οταν ομως στο νοσοκομειο επεσε πιο πολλη απο 24 ειχα μια δυσπνοια δεν μπορουσα νσ ανασανω νομιζα θα πεθανω ο αντρας μ τρομαξε,η μικρη δεν κλωτσουσε οπως αλλες φορες ηταν νωχελικη 2μερες κ ηρθαν μ πηραν αιμα να δουν τι γικεται κ μ εκαναν κατευθειαν μεταγγιση δεν το συζητησαμε καν φαντασου!!!! Ζαλαδες δεν ειχα!!

Το ιδιο πραγμα το λεγομενο golf ball....φευγει πριν καν την γεννα!!!

Χαχαχαχαχ καποια μ θυμηζειςςς.....εγω ειχα παρει ειδικο κουτι αποθηκευσης ρουχων το αποστειρωσα και εβαλα εκει ρουχα φορμακια κορμακια γαντακια καλτουλες της!!! Να μην ακουμπανε την βαλιτσα χαχχαχαχ:mrgreen:

Εγώ σε μαξιλαροθήκες πλυμενες με το δικό της απορρυπαντικό!!

πρίν από 9 λεπτά , Trelopitaki είπε:

χαχαααα! αυτο σκεφτόμουν να κάνω κι εγώ! εχω εναν καλό φίλο γιατρο και  του ζητησα να μου στείλει πλαστικές θήκες που βαζουν τα αποστειρωμένα σεντονια του νοσοκομείου! θα μου στείλει αλλα πρώτα  με εβρισε και μου είπε να μου στείλει και κλίβανο να αποστειρώσω το πουλί του άντρα μου χαχαχαα

αν δε το έχεις κάνει ήδη λέει :-P

Χαχαχα δίκιο έχει δεν χρειάζονται υπερβολές!!

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Trelopitaki είπε:

μπα οχι εγω το είχα ανέκαθεν λογω του επαγγέλματος μου, ήμουν χρόνια βοηθός χειρουργου :roll:

Ααα ναιιι....τωρα κοιταξα την τελευταια παραγγελια με τα ρουχα της μικρης εγω τα πηρα ολα απο το ιντερνετ ΟΛΑΑΑΑ με τις συσπασεις δεν μπορουσα να περπατησω τελικα 27+1 εκανα την τελευταια παραγγελια αρα 28η τα ειχα ολα μαζεμεναα!!!βιαζιομουνα ολιγων.....

Απο οτι καταλαβες εχω τα παντα απο την εγκυμοσυνη μ....κ σκεφτομαι να κανω καποιο λευκωμα με το τεστ το θετικο ΟΛΟΥΣ τους υπερηχους κ την αυχενικη κ την β και το dvd και τις αποδειξεις με τια αγορες μου απο ολα της τα πραγματα κ τις πρωτες 40μερες τις φοτο της π εχω απο την μερα π γεννηθηκε κ εχω κ εμενα καθε μηνα την ιδια ημερομηνια τους 9μηνες φωτο πως ηταν η κοιλια μ θελω να τα βαλω ολα σε ενθυμιο....αλλα δεν βρισκω κατι π να μ αρεσει θελω να χωραει το τεστ π ειναι φαρδυ οχι αλμπουμ ....εχει καμια κατι κατα νου να μ προτεινει;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα βρε όλα καλά θα είναι!!!

Και ίσως το νοιώθει πιο έντονα όσο περνάει ο καιρός. Βαρενει η μήτρα αγάπη. Εγώ για ένα μήνα σκέψου κουτσαινα λόγω της μήτρας που βάρυνε μου πίεζε το ισχίο.

Ωωωωω στα γενέθλια μου έχεις Πητ. Το μωράκι θα ναι κι εγώ έτσι το νοιώθα.

Με το καλοοοοο!!! Είμαστε ωραία παρέα!!

Βρε μην κάνεις τέτοιες σκέψεις!!! Κι εγώ έτσι έλεγα θα χαλαρώσω.... χειρότερα είμαι....πιο πολύ άγχος!!!

Θα περάσει ο καιρός κ δε θα πάρεις πρέφα!!

Αθήνα οικονομικό κ πολύ καλο είναι το motherbaby!! Εγώ από κει ψώνισα!!

Αχ οι ψυχουλες μωρέ. Κι εμένα μου λείπει από την κοιλιά!!

Εγώ σε μαξιλαροθήκες πλυμενες με το δικό της απορρυπαντικό!!

Χαχαχα δίκιο έχει δεν χρειάζονται υπερβολές!!

Κατάλαβα κοριτσάκι μου!!!Απ'ότι καταλαβαίνω είναι φυσιολογικό!!! Οπότε έχω μέλλον!!! Σ'ευχαριστώ πολύ που με καθησυχάζεις!!!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Έλα βρε όλα καλά θα είναι!!!

Και ίσως το νοιώθει πιο έντονα όσο περνάει ο καιρός. Βαρενει η μήτρα αγάπη. Εγώ για ένα μήνα σκέψου κουτσαινα λόγω της μήτρας που βάρυνε μου πίεζε το ισχίο.

Ωωωωω στα γενέθλια μου έχεις Πητ. Το μωράκι θα ναι κι εγώ έτσι το νοιώθα.

Με το καλοοοοο!!! Είμαστε ωραία παρέα!!

Βρε μην κάνεις τέτοιες σκέψεις!!! Κι εγώ έτσι έλεγα θα χαλαρώσω.... χειρότερα είμαι....πιο πολύ άγχος!!!

Θα περάσει ο καιρός κ δε θα πάρεις πρέφα!!

Αθήνα οικονομικό κ πολύ καλο είναι το motherbaby!! Εγώ από κει ψώνισα!!

Αχ οι ψυχουλες μωρέ. Κι εμένα μου λείπει από την κοιλιά!!

Εγώ σε μαξιλαροθήκες πλυμενες με το δικό της απορρυπαντικό!!

Χαχαχα δίκιο έχει δεν χρειάζονται υπερβολές!!

Κ εσυ ολιγον υπερβολικη σαν κ εμενα!! Δεν το ειχα σκεφτει ωραια ιδεα....στο επομενο τωρα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ααα ναιιι....τωρα κοιταξα την τελευταια παραγγελια με τα ρουχα της μικρης εγω τα πηρα ολα απο το ιντερνετ ΟΛΑΑΑΑ με τις συσπασεις δεν μπορουσα να περπατησω τελικα 27+1 εκανα την τελευταια παραγγελια αρα 28η τα ειχα ολα μαζεμεναα!!!βιαζιομουνα ολιγων.....

Απο οτι καταλαβες εχω τα παντα απο την εγκυμοσυνη μ....κ σκεφτομαι να κανω καποιο λευκωμα με το τεστ το θετικο ΟΛΟΥΣ τους υπερηχους κ την αυχενικη κ την β και το dvd και τις αποδειξεις με τια αγορες μου απο ολα της τα πραγματα κ τις πρωτες 40μερες τις φοτο της π εχω απο την μερα π γεννηθηκε κ εχω κ εμενα καθε μηνα την ιδια ημερομηνια τους 9μηνες φωτο πως ηταν η κοιλια μ θελω να τα βαλω ολα σε ενθυμιο....αλλα δεν βρισκω κατι π να μ αρεσει θελω να χωραει το τεστ π ειναι φαρδυ οχι αλμπουμ ....εχει καμια κατι κατα νου να μ προτεινει;

χαχαχαχαααα το εχω κάνει ηδη! ως εδω που ειμαι δλδ! εγω το εχω κάνει σε βίντεο και εχω βαλει και τραγουδακι να παίζει το εισαι ο γιός μου ο μονακριβος μου! απο το καλοκαιρι που εμεινα εγκυος μεχρι τώρα ! ειχα κανει μαθηματα σκηνοθεσίας παλιά και μου φανηκαν χρησιμα τωρα! δουλεψα με ενα επαγγελματικο προγραμμα το οποίο ομως ειναι πολύ ευκολο ειναι κανονικα σα video clip! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ααα ναιιι....τωρα κοιταξα την τελευταια παραγγελια με τα ρουχα της μικρης εγω τα πηρα ολα απο το ιντερνετ ΟΛΑΑΑΑ με τις συσπασεις δεν μπορουσα να περπατησω τελικα 27+1 εκανα την τελευταια παραγγελια αρα 28η τα ειχα ολα μαζεμεναα!!!βιαζιομουνα ολιγων.....

Απο οτι καταλαβες εχω τα παντα απο την εγκυμοσυνη μ....κ σκεφτομαι να κανω καποιο λευκωμα με το τεστ το θετικο ΟΛΟΥΣ τους υπερηχους κ την αυχενικη κ την β και το dvd και τις αποδειξεις με τια αγορες μου απο ολα της τα πραγματα κ τις πρωτες 40μερες τις φοτο της π εχω απο την μερα π γεννηθηκε κ εχω κ εμενα καθε μηνα την ιδια ημερομηνια τους 9μηνες φωτο πως ηταν η κοιλια μ θελω να τα βαλω ολα σε ενθυμιο....αλλα δεν βρισκω κατι π να μ αρεσει θελω να χωραει το τεστ π ειναι φαρδυ οχι αλμπουμ ....εχει καμια κατι κατα νου να μ προτεινει;

Κι εγώ τα χω όλα !!!! Σε ένα όμορφο κουτί ίσως?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

χαχαχαχαααα το εχω κάνει ηδη! ως εδω που ειμαι δλδ! εγω το εχω κάνει σε βίντεο και εχω βαλει και τραγουδακι να παίζει το εισαι ο γιός μου ο μονακριβος μου! απο το καλοκαιρι που εμεινα εγκυος μεχρι τώρα ! ειχα κανει μαθηματα σκηνοθεσίας παλιά και μου φανηκαν χρησιμα τωρα! δουλεψα με ενα επαγγελματικο προγραμμα το οποίο ομως ειναι πολύ ευκολο ειναι κανονικα σα video clip! 

Καλα αυτα για εμενα ειναι πολυτελειες....χαχαχαχχα κατι χειροπιαστω π το χω κιολας κολαζ κ τετοια ειμαι καλη σε αυτα αλλα δεν βρισκω κατι π να μαρεσει 

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Κι εγώ τα χω όλα !!!! Σε ένα όμορφο κουτί ίσως?

Ελεγα σε κατι σαν αναμνηστικο λευκωμα αλλα δεν βρισκω κατι π να μ αρεσει βρισκω μονο αλμπουμ για να μπουν σαν φωτο εγω θα ηθελα κατι σαν φυτολογιο ας πουμε αλλα σε μικροτερο!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλα αυτα για εμενα ειναι πολυτελειες....χαχαχαχχα κατι χειροπιαστω π το χω κιολας κολαζ κ τετοια ειμαι καλη σε αυτα αλλα δεν βρισκω κατι π να μαρεσει 

σε βιβλιοπωλεία αν βρείς κατι, είχα βρει ενα βιβλίο καποτε λευκωμα εβαζες φωτογραφιες με βαση τον μήνα σου μεχρι και την μερα που γεννιεται το μωρακι! στο βιβλιοπωλείο ποθητος ηταν, θα το ψαξω πηγαίνω συχνα για βιβλία 

ηταν βεβαια καιρό πριν αλλα δε χανω κάτι να ρωτήσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Trelopitaki είπε:

σε βιβλιοπωλεία αν βρείς κατι, είχα βρει ενα βιβλίο καποτε λευκωμα εβαζες φωτογραφιες με βαση τον μήνα σου μεχρι και την μερα που γεννιεται το μωρακι! στο βιβλιοπωλείο ποθητος ηταν, θα το ψαξω πηγαίνω συχνα για βιβλία 

ηταν βεβαια καιρό πριν αλλα δε χανω κάτι να ρωτήσω 

Ναι ρωτα ποιες εκδοσεις να το δω κ αν μπορεσω να το παραγγειλω!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαμό βλέπω... είμαστε και όλες τόσες πολλές...ωραία αυτή η ιδεά με τα αναμνηστικα.. οχι το βίντεο βέβαια γιατί δε το έχω αλλα φωτο κλπ σε κουτάκι ωραίο θ ήταν. Είχα δει βέβαια και λέυκωμα εγκυμοσύνης που γράφεις όπως το 1ο βιβλίο του μωρού και αυτό το σκεφτόμουν....

Τα ρούχα απο το ίντερνετ μόνο εγώ σε μπορω να τα διαλέξω μπαίνω τα βλέπω πάω να παραγγείλω και μετα αρχίζω τα άσε καλύτερα να πάω απο κοντά, δε το έχω με τίποτα με αυτά... Σε νούμερα τι πήρατε περισσότερα ? newborn ή απο 0-3???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ρωτα ποιες εκδοσεις να το δω κ αν μπορεσω να το παραγγειλω!!!

ναι εννοειται και θα σου στείλω να σου πω! 

πρίν από 2 λεπτά , hrina είπε:

Κορίτσια χαμό βλέπω... είμαστε και όλες τόσες πολλές...ωραία αυτή η ιδεά με τα αναμνηστικα.. οχι το βίντεο βέβαια γιατί δε το έχω αλλα φωτο κλπ σε κουτάκι ωραίο θ ήταν. Είχα δει βέβαια και λέυκωμα εγκυμοσύνης που γράφεις όπως το 1ο βιβλίο του μωρού και αυτό το σκεφτόμουν....

Τα ρούχα απο το ίντερνετ μόνο εγώ σε μπορω να τα διαλέξω μπαίνω τα βλέπω πάω να παραγγείλω και μετα αρχίζω τα άσε καλύτερα να πάω απο κοντά, δε το έχω με τίποτα με αυτά... Σε νούμερα τι πήρατε περισσότερα ? newborn ή απο 0-3???

την πάτησα εγώ με το 0-3 ...  το οτι λέει μηδέν δε σημαίνει οτι ειναι για νεογέννητο πρέπει να βγει γίγαντας για να του κανει χαχα μου το ειπε φιλη μου που γεννησε προσφατα! μονο newborn 56 εκ. εγω εχω παρει αρκετα 0-3 και τωρα τρεχω για newborn . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Trelopitaki είπε:

ναι εννοειται και θα σου στείλω να σου πω! 

την πάτησα εγώ με το 0-3 ...  το οτι λέει μηδέν δε σημαίνει οτι ειναι για νεογέννητο πρέπει να βγει γίγαντας για να του κανει χαχα μου το ειπε φιλη μου που γεννησε προσφατα! μονο newborn 56 εκ. εγω εχω παρει αρκετα 0-3 και τωρα τρεχω για newborn . 

Μακρυμάνικα και πατούσια εεε?? για οτιδήποτε άλλο να φανταστώ οτι είναι νωρίς και ας γεννηθεί Μάιο..σωστα???

Μια ερώτηση με ένα μακρυμάνικο και ζακετάκι καλά δεν είναι για βγεί απο το μαιευτήριο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , hrina είπε:

Μακρυμάνικα και πατούσια εεε?? για οτιδήποτε άλλο να φανταστώ οτι είναι νωρίς και ας γεννηθεί Μάιο..σωστα???

Μια ερώτηση με ένα μακρυμάνικο και ζακετάκι καλά δεν είναι για βγεί απο το μαιευτήριο?

κοιτα υπάρχουν συνολάκια με μακριμάνικο κοντομανικο απο μέσα σκουφακι και γαντάκια ! το μακρυμάνικο ειναι στο σχεδιο του υπνόσακου φαντάσου καλυπτει και πατουσακια. Δε ξερω που μένεις αλλα αν μπορεις να πας περιστέρι εχω βρει μαγαζι θησαυρο με πολυ καλη ποιοτητα και φθηνά! κι εγω Μαιο γενναω 

Just now, Trelopitaki είπε:

κοιτα υπάρχουν συνολάκια με μακριμάνικο κοντομανικο απο μέσα σκουφακι και γαντάκια ! το μακρυμάνικο ειναι στο σχεδιο του υπνόσακου φαντάσου καλυπτει και πατουσακια. Δε ξερω που μένεις αλλα αν μπορεις να πας περιστέρι εχω βρει μαγαζι θησαυρο με πολυ καλη ποιοτητα και φθηνά! κι εγω Μαιο γενναω 

το παιρνεις απο το μαιευτηριο με το συνολάκι του και εισαι καλυμμένη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Trelopitaki είπε:

ναι εννοειται και θα σου στείλω να σου πω! 

την πάτησα εγώ με το 0-3 ...  το οτι λέει μηδέν δε σημαίνει οτι ειναι για νεογέννητο πρέπει να βγει γίγαντας για να του κανει χαχα μου το ειπε φιλη μου που γεννησε προσφατα! μονο newborn 56 εκ. εγω εχω παρει αρκετα 0-3 και τωρα τρεχω για newborn . 

Χαχαχ εμενα γεννηθηκε 54εκ.κ τα newborn τα εβαλε 10μερες βαρια ποσα ειναι ακομα με τα ταμπελακια......γιατι ειναι κ το παμπερς κ σφιγγει ακομα πιο πολλυυυ!!! Οχι οτι τα 0-3 τα φορμακια τα πολυεβαλε 30μερες απο κει κ επειτα της πηρα παντελονια κ μπλουζακια για 3μηνων κ καθαρισα.....ολα κοντα την ηταν η λαιμοκοψη εφτανε στο στηθος τα ποδια δεν μπορουσε να τα τεντωσει.....πριν 22ημερες ηταν 57εκ κ χθες ηταν 60!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι δεν με φερνεις καθολου σε δυσκολη θεση....κοιμηθηκε η μικρη κ κοιμηθηκα κ εγω διπλα της! Λοιπον ζαλαδες δεν ειχα ουτε κομαρες να φανταστεις το 24 απλα στην εξεταση αιματος το ειδα!!! Ομως το ειχα φτασει 29 οταν ομως στο νοσοκομειο επεσε πιο πολλη απο 24 ειχα μια δυσπνοια δεν μπορουσα νσ ανασανω νομιζα θα πεθανω ο αντρας μ τρομαξε,η μικρη δεν κλωτσουσε οπως αλλες φορες ηταν νωχελικη 2μερες κ ηρθαν μ πηραν αιμα να δουν τι γικεται κ μ εκαναν κατευθειαν μεταγγιση δεν το συζητησαμε καν φαντασου!!!! Ζαλαδες δεν ειχα!!

Το ιδιο πραγμα το λεγομενο golf ball....φευγει πριν καν την γεννα!!!

Χαχαχαχαχ καποια μ θυμηζειςςς.....εγω ειχα παρει ειδικο κουτι αποθηκευσης ρουχων το αποστειρωσα και εβαλα εκει ρουχα φορμακια κορμακια γαντακια καλτουλες της!!! Να μην ακουμπανε την βαλιτσα χαχχαχαχ:mrgreen:

Καλέ και εγώ πήρα κουτί να βάλω τα ρούχα του μωρού να τα βάλω μόλις τα πλύνω να μην έρχονται σε επαφή με τον αέρα... Εγώ λογικό το βλέπω.. Χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...