Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Οι μπανάνες κάνουν καλό στις κράμπες. 

Περαστικά κορίτσι μου!!

Περαστικά και σε σένα βρε!!

Κοψε αλάτι και τυρί! Θα δείς διάφορα στο λέω εγώ, το πέρασα.

Αχ βρε μπράβο!! Συγχαρητήρια!!

Εχθές κάναμε την πρώτη μας, πήραμε κ τις ευχές μας. 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Καλές βόλτες να έχετε!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Αα είσαι οργανωμένη δεν τα ήξερα αυτά τα κουτάκια.. Σίδηρο με φυλλικό το ξέρω αλλα κ με ασβέστιο;; Σίγουρα ρε συ; Αφού λένε αυτά τα δυο να απέχουν ώρες το ένα απο το άλλο. Εγω πάλι το μαγνήσιο δεν το ξεχνώ αλλα το σίδηρο το ξεχνώ κ ο γιατρός τώρα είπε να μην το αμελω 

Φορμάκια κτλ κ εγω πιο μετά να έχουν έρθει τα καλοκαιρινά. 

Τι εννοείς μπερδεύτηκα κ δεν ξέρω αν απαντήσω σωστά. Το ξένο γάλα πως θα το δώσεις χωρίς μπιμπερό 

Κατι λέει πάνω για ασβέστιο μπορεί εγώ να μην κατάλαβα καλά.. Αλλά είναι τέλειο σε γεύση.. Πώς να το ξεχνώ αυτό μετα; τώρα μετά από αυτό π έπαθα τα παίρνω σχεδόν όλα τα φαρμακα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Smile89 είπε:

Οι μπανάνες κάνουν καλό στις κράμπες. 

Περαστικά κορίτσι μου!!

Περαστικά και σε σένα βρε!!

Κοψε αλάτι και τυρί! Θα δείς διάφορα στο λέω εγώ, το πέρασα.

Αχ βρε μπράβο!! Συγχαρητήρια!!

Εχθές κάναμε την πρώτη μας, πήραμε κ τις ευχές μας. 

 

Πηρατε λιγο αερα εε;;;

Ευχαριστω κοπελα μου!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Ναιιιιι τέλεια!!!

Εγω θα την κρατησω μεσα αυτες τις μερες γιατι μαλλον παει για ιωσουλα φτερνιζεται συνεχεια κ ειναι μπουκωμενη την βαζω ορο την εδωσα ντεπονακι! Μακαρι να μην την πιασει τπτ τπ φοβαμαι ειναι μικρουλα ακομα! Κ φοραω κ μασκα π να μην φορουσα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω θα την κρατησω μεσα αυτες τις μερες γιατι μαλλον παει για ιωσουλα φτερνιζεται συνεχεια κ ειναι μπουκωμενη την βαζω ορο την εδωσα ντεπονακι! Μακαρι να μην την πιασει τπτ τπ φοβαμαι ειναι μικρουλα ακομα! Κ φοραω κ μασκα π να μην φορουσα!

Έλα ρε το πλασματακι μου


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμεις ειδαμε σημερα τον μπεμπακο μας. Ειναι περιπου 2.400 γρ και φαινονται ολα καλα. Ο γιατρος ειναι πολυ αισιοδοξος οτι θα φτασουμε τις 36 εβδομαδες. Ουσιαστικα αλλες 2.5 βδομαδες εχουν μεινει και μετα θα είμαστε πιο χαλαροι.

Για τα μπιμπερο που λετε, δεν εχω ιδεα. Τον μεγαλο μου τον θηλασα και δεν ηπιε καθόλου ξενο. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να θηλασω και τον μικρο μου. Επειδη τωρα θα γεννησω σε δημοσιο πολυ φοβαμαι οτι θα μου ζητησουν να εχω μαζι αλλα το θεωρω περιττα εξοδα. 

Για το πρηξιμο στα ακρα, ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη αλλα καλο θα ηταν να παρακολουθησεις λιγο την πιεση σου, απλα για να εισαι σιγουρη οτι δεν σχετίζεται με αυτο. Μιλησε με τον γιατρο σου φυσικα. 

 

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω θα την κρατησω μεσα αυτες τις μερες γιατι μαλλον παει για ιωσουλα φτερνιζεται συνεχεια κ ειναι μπουκωμενη την βαζω ορο την εδωσα ντεπονακι! Μακαρι να μην την πιασει τπτ τπ φοβαμαι ειναι μικρουλα ακομα! Κ φοραω κ μασκα π να μην φορουσα!

Περαστικά σας. Μακαρι να μην εχει κατι το κοριτσακι σου και απλα να ειναι τα μπουκωματα της ηλικιας. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Beboula25 και φυσικλα όσες ξερουν, στα νεογέννητα το γάλα δεν είναι έτοιμο σε κάτι μπουκάλια μιας χρήσης; 

@Kpp83 Νομίζω μονο στα μαιευτηρια υπαρχουν αυτα τα μπουκαλακια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Manolia34 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμεις ειδαμε σημερα τον μπεμπακο μας. Ειναι περιπου 2.400 γρ και φαινονται ολα καλα. Ο γιατρος ειναι πολυ αισιοδοξος οτι θα φτασουμε τις 36 εβδομαδες. Ουσιαστικα αλλες 2.5 βδομαδες εχουν μεινει και μετα θα είμαστε πιο χαλαροι.

Για τα μπιμπερο που λετε, δεν εχω ιδεα. Τον μεγαλο μου τον θηλασα και δεν ηπιε καθόλου ξενο. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να θηλασω και τον μικρο μου. Επειδη τωρα θα γεννησω σε δημοσιο πολυ φοβαμαι οτι θα μου ζητησουν να εχω μαζι αλλα το θεωρω περιττα εξοδα. 

Για το πρηξιμο στα ακρα, ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη αλλα καλο θα ηταν να παρακολουθησεις λιγο την πιεση σου, απλα για να εισαι σιγουρη οτι δεν σχετίζεται με αυτο. Μιλησε με τον γιατρο σου φυσικα. 

 

Περαστικά σας. Μακαρι να μην εχει κατι το κοριτσακι σου και απλα να ειναι τα μπουκωματα της ηλικιας. 

Ολα καλα θα πανε μην ανχωνεσαι ξεκουρασου τωρα μετα με δυο παιδια πιστευω θα τρεχεις κ δεν θα φτανεις...

Σε ευχαριστω το ιδιο ευχομαι κ εγω!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ολα καλα θα πανε μην ανχωνεσαι ξεκουρασου τωρα μετα με δυο παιδια πιστευω θα τρεχεις κ δεν θα φτανεις...

Σε ευχαριστω το ιδιο ευχομαι κ εγω!!!

Σε ευχαριστώ :). Η αληθεια ειναι οτι εχω κουραστει απο το τοσο καθισιο  και το να μην μπορω να κανω τιποτα και ανυπομονω να περασει ο καιρος να γεννησω.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Manolia34 είπε:

Σε ευχαριστώ :). Η αληθεια ειναι οτι εχω κουραστει απο το τοσο καθισιο  και το να μην μπορω να κανω τιποτα και ανυπομονω να περασει ο καιρος να γεννησω.  

Ναι εχεις δυσκολη κ αγχωτικη εγκυμοσυνη με τον παλιο τραχηλο....αλλα ξεκουρασου τωρα π μπορεις γτ μετα!!! Θα εχεις βοηθεια τουλαχιστον απο καποιον συγγενη; 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια τι κανετε? Εμεις εχουμε καλα νέα απο τα ματακια ολα καλα ξεμπερδεψαμε εχουμε φτασει τα δυο κιλά πλεον και προχωραμε. Πηραμε το οκ να φυγουμε για πισω αλλα το ποτε εξαρτάται απο τους ιδιους επειδη πρεπει να φυγει με συνοδεια γιατρου κ επειδη δεν ειναι υποχρεωμενοι να συνοδευσουν το παιδι δε ξερουμε ποτε θα εχει τη διαθεση κάποιος να το κανει! Ελλαδαρα!!

  • Μου αρέσει 8

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι εχεις δυσκολη κ αγχωτικη εγκυμοσυνη με τον παλιο τραχηλο....αλλα ξεκουρασου τωρα π μπορεις γτ μετα!!! Θα εχεις βοηθεια τουλαχιστον απο καποιον συγγενη; 

Βασικα ολη η εγκυμοσυνη μου ειναι χαλια και μεσα στο αγχος. Τους τρεις πρωτους μηνες ειχα πολλους εμετούς και ανακατωσουρες, μετα 2 φορες λιγη αιμορραγία που δεν ξεραμε απο που προερχεται και τέλος ο τραχηλος. Ειχα και μια οριακη τιμη στην καμπυλη ζαχαρου οποτε κανω και διατροφη. Ολα μαζι! Ευτυχως εχω κοντα τους γονεις μου και με βοηθουν! Οποτε και μετα τη γεννα θα με βοηθουν οσο μπορουν. 

πρίν από 36 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλησπερα κορίτσια τι κανετε? Εμεις εχουμε καλα νέα απο τα ματακια ολα καλα ξεμπερδεψαμε εχουμε φτασει τα δυο κιλά πλεον και προχωραμε. Πηραμε το οκ να φυγουμε για πισω αλλα το ποτε εξαρτάται απο τους ιδιους επειδη πρεπει να φυγει με συνοδεια γιατρου κ επειδη δεν ειναι υποχρεωμενοι να συνοδευσουν το παιδι δε ξερουμε ποτε θα εχει τη διαθεση κάποιος να το κανει! Ελλαδαρα!!

Συγχαρητηρια! Μακαρι να μην σας ταλαιπωρησουν πολυ και να βρεθει γιατρος γρηγορα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...