Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κ ομως ηταν πολυ ξεκαθαρος ο οφθαλμιατρος κ ο αναισθησιολογος αστα σε αντιθεση με τη μενν που σκιζονται κ δε ζητανε τπτ.

Πρεπει να θελει να το κανει οχι δε θελουν χρηματα απλα για πιο γρηγορα η φερνεις ιδιωτη η περιμενεις μηπως ερθει περιστατικο απο το νοσοκ.που ημασταν για να παρει μετα το δικο μας επειδη δεν ειναι επειγον περιστατικο ολα αυτα θα δουμε πως θα γινει το ψαχνουμε ακομα

Λυπαμαι για λογου τους κρίμα..

Σημασια έχει πως η μπεμπα είναι καλα.

Καλημερα

πρίν από 21 λεπτά , froso91 είπε:

@Beboula25  @Kpp83  κοριτσια δυστυχως εχουμε συνδρομο 18 και θα προχωρησουμε σε διακοπη κυησης σε 2 εβδομαδες.. :-(:-(

Λυπαμαι τόσο.. Τι να σου πω. Να γίνω σκληρή να πω ότι θα ταλαιπωριοταν το παιδί σε άλλη περίπτωση; Ή ότι μπορεί και να μην έφτανε ως την γεννα; Αυτά και αλλα θα ακουσεις να σου λένε κ αρχικά δεν θα θες να ακούς τίποτα αλλα με τον καιρό μόνη σου θα κατανοήσεις κ θα “αποδεχτείς” αυτό που συνέβη. Αν μου επιτρεπεις να ρωτήσω γιατί σε δυο εβδομαδες,περιμένετε και υπόλοιπες απαντήσεις; Ντρέπομαι που κάνω αυτή την ερώτηση 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Beboula25 αυτα σκεφτηκαμε και εμεις και αποφασισαμε να προχωρησουμε σε διακοπη.. καλα κανεις και ρωτας.. σε 2 εβδομαδες θα εχω τα τελικα αποτελεσματα στα χερια μου, αν και ειναι σιγουρο, αλλα ειπα για παν ενδεχομενο να περιμενω λιγο.. το καλο ειναι οτι 2 εβδομαδες μετα την διακοπη θα μπορεσουμε να προσπαθησουμε για το επομενο μωρακι.. το κακο ειναι οτι ειχα απειροελαχιστες πιθανοτητες να εχει το μωρο συνδρομο, γιατι ειμαι 27 χρονων, αλλα δυστυχως ειμαστε ατυχοι!! 


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

@froso91 Πολύ λυπάμαι για την εξέλιξη.

Να θυμόμαστε όλες ότι για αυτό είναι οι εξετάσεις και όσο και αν είναι επώδυνο το δικαίωμα της επιλογής, είναι προτιμότερο να γνωρίζουμε πως θα εξελιχθεί η ζωή της οικογένειάς μας. Ως εκ τούτου είστε τυχεροί και όχι άτυχοι που το βρήκαν και μακάρι να το έβρισκαν όλα τα ζευγάρια τόσο είναι νωρίς.

Είσαι μωράκι η ίδια ακόμα, εγώ στα 27 δεν χορταίνα βόλτες και ξενύχτια!!! Απόλαυσε τη ζωή με τον καλό σου και σου πάω και στοίχημα ότι θα προλάβεις να είσαι στις μανούλες του 19 εφόσον το αποφασίσεις. Να μας πεις!

Υγ Λόγω και των ορμονών είναι αναμφίβολα μια πολύ δύσκολη διαδικασία. Αν οι φίλοι ή ο σύντροφός δεν καταφέρουν να σε καταλάβουν ή να σου παρέχουν την υποστήριξη που θες  να ζητήσεις επαγγελματική βοήθεια. Υπάρχει ακόμα και δωρεάν στους δήμους και η συμβολή τους ήταν σωτήρια σε συγγενικό μου πρόσωπο με πρόβλημα υγείας.

 

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Kpp83  ευτυχως ο αντρας μου με βοηθαει πολυ!! εχεις δικιο ειναι τυχη που το βρηκαμε απο τωρα..

@Beboula25  διαβασα οτι ειχατε και εσεις συνδρομο? 

  • Μου αρέσει 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

@Κωνσταντίνα16 Σε ποια εβδομάδα είσαι; περνώ κια εγώ salospir αλλά ο αιματολογος κάτι μου έλεγε ότι μετά τον 5ο δεν κάνει και αγχώνομαι και για τις αντιπηκτικες τώρα.

Εμείς μόλις χτες πήραμε την κούνια, το λίκνο και το καρότσι τα βαριά που λένε. Είπαμε να επωφεληθουμε τις εκπτώσεις. Νωρίς είναι βέβαια αλλά εμένα μου άρεσε που ψωνίζω γι'αυτον. Επίσης πήγα στην Αθήνα στο κέντρο και αγόρασα ύφασμα για τα σεντονακια να τα ράψει η μαμά μου. Αν θέλει κάποια κοπέλα μπορώ να τις δώσω διευθύνσεις. Βγαίνουν πραγματικά πολύ οικονομικά. Μένουν ακόμη ρούχα αλλά και πολλά άλλα. Πραγματικά θα τα χρειαστούμε όλα η μήπως πολλά πατάνε στην αδυναμία που νιώθουμε και τα θέλουμε όλα;;; 

Καλησπέρα κορίτσι Μ..μην αγχώνεσαι εμένα ο αιματολογος είχε πει να το σταματήσω την 31 εβδομάδα..εμείς το σταματήσαμε λίγο πιο νωρίς γιατί φοβάται η γιατρός μην γεννήσω πρόωρα..τώρα είμαι 33 εβδομαδων

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι Μ..μην αγχώνεσαι εμένα ο αιματολογος είχε πει να το σταματήσω την 31 εβδομάδα..εμείς το σταματήσαμε λίγο πιο νωρίς γιατί φοβάται η γιατρός μην γεννήσω πρόωρα..τώρα είμαι 33 εβδομαδων

Αντιπηκτικες κάνεις;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , froso91 είπε:

@Kpp83  ευτυχως ο αντρας μου με βοηθαει πολυ!! εχεις δικιο ειναι τυχη που το βρηκαμε απο τωρα..

@Beboula25  διαβασα οτι ειχατε και εσεις συνδρομο? 

Η επιστήμη προχωρα προς όφελος. Όλα θα πάνε καλα στην πορεία και θα αποκτήσετε το παιδάκι σας σύντομα. 

Είχε σύνδρομο Τέρνερ. Το έχουν μόνο τα κοριτσια. Δεν έχουν νοητική υστέρηση αφορά δυσμορφία στο σώμα κυριως τον αυχένα και αλλα θέματα υγείας. Μου είπαν οι γιατροί ότι έτυχε. Παροτι άκουγα για πρώτη φορά το συγκεκριμένο και πίστευα πως ήμουν μια περίπτωση στις πολλες χιλιάδες τελικά έμαθα κ από γνωστούς πως το πέρασαν αλλα κ από γιατρους ότι συμβαίνει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

@Κωνσταντίνα16 Σε ποια εβδομάδα είσαι; περνώ κια εγώ salospir αλλά ο αιματολογος κάτι μου έλεγε ότι μετά τον 5ο δεν κάνει και αγχώνομαι και για τις αντιπηκτικες τώρα.

Εμείς μόλις χτες πήραμε την κούνια, το λίκνο και το καρότσι τα βαριά που λένε. Είπαμε να επωφεληθουμε τις εκπτώσεις. Νωρίς είναι βέβαια αλλά εμένα μου άρεσε που ψωνίζω γι'αυτον. Επίσης πήγα στην Αθήνα στο κέντρο και αγόρασα ύφασμα για τα σεντονακια να τα ράψει η μαμά μου. Αν θέλει κάποια κοπέλα μπορώ να τις δώσω διευθύνσεις. Βγαίνουν πραγματικά πολύ οικονομικά. Μένουν ακόμη ρούχα αλλά και πολλά άλλα. Πραγματικά θα τα χρειαστούμε όλα η μήπως πολλά πατάνε στην αδυναμία που νιώθουμε και τα θέλουμε όλα;;; 

Εγώ όταν μπήκα στον μήνα μοθ το εκοψα!!!

3 ώρες πρίν, froso91 είπε:

@Beboula25  @Kpp83  κοριτσια δυστυχως εχουμε συνδρομο 18 και θα προχωρησουμε σε διακοπη κυησης σε 2 εβδομαδες.. :-(:-(

Λυπάμαι κορίτσι μου.να είστε δυνατοί με τον αντρουλη σου και να στηρίζετε ο ένας τον άλλο!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, froso91 είπε:

@Beboula25  @Kpp83  κοριτσια δυστυχως εχουμε συνδρομο 18 και θα προχωρησουμε σε διακοπη κυησης σε 2 εβδομαδες.. :-(:-(

Κοπέλα μου, τώρα διάβασα τα μηνύματα και πραγματικά λυπάμαι πάρα μα πάρα πολύ για ο τι συνέβη. 

Βλέπω, όμως, είσαι μικρή και θα προσπαθήσεις ξανά μετά και όλα θα πάνε καλά, να είσαι σίγουρη. 

Η ζωή πολλές φορές μας δοκιμάζει, δυστυχώς...

On 22/2/2019 at 9:58 ΠΜ, Ria@90 είπε:

Καλημερα κι απο μενα κοριτσια μπυ γλυκά!!τι κάνετε???χθες παρατήρησα τους αστραγάλους μου ελαφρώς πρησμένους...απο ποια εβδ πρηστηκατε εσεις??και ποσο φυσιοκογικο είναι?

Καλησπέρα! Εγώ παρατήρησα πρήξιμο από την 30η εβδομάδα και μετά... Να τρως ελάχιστο αλάτι, να πίνεις πολύ νερό και να προσπαθείς να περπατάς λίγο μέσα στη μέρα! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, melanouri είπε:

Κοπέλα μου, τώρα διάβασα τα μηνύματα και πραγματικά λυπάμαι πάρα μα πάρα πολύ για ο τι συνέβη. 

Βλέπω, όμως, είσαι μικρή και θα προσπαθήσεις ξανά μετά και όλα θα πάνε καλά, να είσαι σίγουρη. 

Η ζωή πολλές φορές μας δοκιμάζει, δυστυχώς...

Καλησπέρα! Εγώ παρστηεησα πρήξιμο από την 30η εβδομάδα και μετά... Να τρως ελάχιστο αλάτι, να πίνεις πολύ νερό και να προσπαθείς να περπατάς λίγο μέσα στη μέρα! 

Ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου να σαι καλα :))

πρίν από 35 λεπτά , Smile89 είπε:

Ααααα κ @Ria@90 σχετικά με το πρήξιμο όταν κάθεσαι πόδια τεντωμένα κ όταν ξαπλώνεις πόδια ψηλά σε μαξιλάρι.

Να σαι καλα χαμογελαστή μουυυ :))))

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Kpp83 είπε:

Εμένα που ρώτησα το γιατρό για τα κόστη μου έδωσε και της μαίας.

Ευχαριστώ. Και εμενα και μου φάνηκε περίεργο αν και δεν έχω ιδέα απλά δεν το είχα ακούσει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...