Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, happysmile είπε:

Μπεμπουλα ειναι μονο αφρολουτρο ε?οχι κ σαμπουαν σωστα?

Ναι ξεχωριστά είναι αυτά που πήρα τουλάχιστον δεν ξέρω αν έχει δυο σε ένα. 

πρίν από 36 λεπτά , Kpp83 είπε:

Δεν έχω βρει παιδίατρο ακόμα αλλά φανταζόμουν ότι τα είδη περιποίησης τα προτείνει αυτός. Τώρα που το σκέφτομαι φωναχτά θα ρωτήσω και τη δερματολόγο μου! Αχχχ άντε να τελειώσει η δουλειά να κάνω και εγώ τα ψώνια μας!

@fairy-mary μας βγάλε τη νεραιδοσκονη να χαρείς λιγάκι και εμείς μαζί σου! Δύο μέρες έμειναν μέχρι να έρθει το αστεράκι σου!

@Karol σκέψου ότι δεν μου έκανε ποτέ χοριακή ο δικός μου γιατρός. Μετά το τεστ μου έκανε απλά υπέρηχο και είδα το σποράκι στη μήτρα και μετά καρδούλα την επόμενη φορά. Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη (την 1η φορά που μου το ευχήθηκαν εδώ δεν το είχα ξανακούσει και δεν είχα ιδέα ότι είναι η πιο σημαντική ευχή)

 

Ναι φυσικά ο γιατρος προτείνει. Οπως και οι μαίες και ο γυναικολογος προφανως μιας που συνεργάζονται με παιδιάτρους στο μαιευτήριο.

πρίν από 53 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Πήρα μια με κάμερα κ έχει δυνατότητα να μιλάς στο μωρό από μακριά... Την πήρα από τα Λητώ κ είχε 105 με την έκπτωση από 150

Ωραία τιμή για κάμερα και ήχο θα την δω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Karol Καλή εγκυμοσυνη να έχεις :x

Ούτε εγώ έκανα ποτέ χοριακη,πήγα την 7η βδομάδα και άκουσα καρδούλα! 

Όλα θα πάνε καλά.. Μην αγχώνεσαι :)

 

βρήκα μια εφαρμογή κορίτσια kick counter έχει μια πατουσιτσα... πολυ πλάκα!!! 

Χρησιμοποιεί καμία σας καμία εφαρμογή να προτεινει; :razz:

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι ξεχωριστά είναι αυτά που πήρα τουλάχιστον δεν ξέρω αν έχει δυο σε ένα. 

Ναι φυσικά ο γιατρος προτείνει. Οπως και οι μαίες και ο γυναικολογος προφανως μιας που συνεργάζονται με παιδιάτρους στο μαιευτήριο.

Ωραία τιμή για κάμερα και ήχο θα την δω 

Ναι μόνο αυτή είχε δεν θυμαμαι να σου πω την μάρκα.. Εσύ τελικά ποιο καρότσι πήρες;; από τα motherbaby που είπες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι μόνο αυτή είχε δεν θυμαμαι να σου πω την μάρκα.. Εσύ τελικά ποιο καρότσι πήρες;; από τα motherbaby που είπες; 

Ναι. Πήρα της cangaroo 210€. Χωρίς το πορτ μπεμπε που βγαίνει ξεχωριστό κομμάτι.Έχει το αυγό και όλα κομπλέ.  Και η @Smile89  τα πήρε από εκεί. 

Θα το βρω αυτό που λες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Vasoth. με αυτά που είπες στην fairy-mary με πηγές 2 χρόνια πίσω όταν αντίκρισα την κόρη μου μέσα εκεί.. Δύσκολες στιγμές αλλά ευτυχώς πλέον η τεχνολογία έχει εξελιχθεί τόσο που οι περισσότεροι γονείς παίρνουν υγιή τα παιδάκια τους σπίτι. @fairy-mary δεν θα μπορείς να πας κατευθείαν να δεις το μωρό σου γιατί από καισαρική μισή μέρα τουλάχιστον θα είσαι ξάπλα στο κρεβάτι κ πρέπει  να πάρεις το οκ για να σηκωθείς. Αλλά όταν γεννήσεις εκείνη την ώρα λογικά θα σου δείξουν το μωράκι σου κ ίσως μπορέσεις να το φιλήσεις.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκουλα μουυ!! Πήρα της frezyderm το αφρόλουτρο,σαμπουάν και την κολωνιτσα. Λένε πως είναι πολύ καλα κ πως χρησιμοποιούν και σε μαιευτήριο τα συγκεκριμένα δεν ξέρω αν ισχύει το διάβασα σε σχόλια. 

Frezyderm από ιντερνετ παρήγγειλα. Κοιτα καρότσι και στα motherbaby στο ιντερνετ και αν θες από κοντά έχει τα πάντα κ είναι στο περιστερι. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα το συγκεκριμένο για να ψωνίσεις αλλα και για την εξυπηρέτηση. Ενδοεπικοινωνία ποια πηρες και ποσο; 

Κ γω αυτα χρησιμοποιω μπεμπουλα μου. Μαζι με αλλα βεβαια για να εχω επιλογες, αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη με ολα της φρεζυ. Ειναι πολυ καλα προιοντα. Κ η κρεμα για την αλλαγη πανας ειναι καλη της φρεζυ. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι. Πήρα της cangaroo 210€. Χωρίς το πορτ μπεμπε που βγαίνει ξεχωριστό κομμάτι.Έχει το αυγό και όλα κομπλέ.  Και η @Smile89  τα πήρε από εκεί. 

Θα το βρω αυτό που λες. 

Δεν έχει όμως κάθισμα αυτοκινήτου;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κ γω αυτα χρησιμοποιω μπεμπουλα μου. Μαζι με αλλα βεβαια για να εχω επιλογες, αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη με ολα της φρεζυ. Ειναι πολυ καλα προιοντα. Κ η κρεμα για την αλλαγη πανας ειναι καλη της φρεζυ. 

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου. Θα σε ρωτούσα κ εγω για τα υπόλοιπα που δεν έχω ιδέα γιατί είχα διαβάσει έχεις αρκετά. 

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν έχει όμως κάθισμα αυτοκινήτου;; 

Ναι αυτό είναι το αυγό του αυτοκινήτου. Επισης και για βολτα στο καρότσι βαζεις το αυγό του. Αρχικά αποκλειστικά με αυτό το παίρνεις από το μαιευτήριο και αυτό βάζεις στο αμάξι. Μετά από ένα διάστημα δεν ξέρω ποσο μηνών παίρνεις άλλο καθισματάκι αυτοκινήτου. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Τουλάχιστον τα δύσκολα πέρασαν κ πλέον είσαι σε πολύ καλή εβδομάδα. Είναι πολύ καλό αυτό. Να μας πεις τα νέα σου απ' τον γιατρό. Σε βάρος πόσο είναι πλέον?

Μην ανησυχείς κοπέλα μου, δεν έχει σημασία πόσο είναι η χοριακη σου αλλά αν θα διπλασιάζεται.. Οπότε να περιμένεις το Σάββατο που σ είπε ο γιατρός σου κ όλα καλά θα πάνε. 

Έχει πατήσει φρένο η ανάπτυξη του παιρνει γραμμάρια αλλά λίγα..είναι κοντά στα 2 κιλά ο μικρός. 

10 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Οχι ακομα γιατι μπαινοβγαινουν τα μυτακια πρεπει να αναπνεει εντελως μονη της για να ξεκινησει μπιμπερο

Με το καλο κ εσυ λοιπον ολα να πανε καλα ποσο βαρος εχει τωρα το μπεμπακι?

Συμφωνω με τα κοριτσια κ θα σου πω κ εγω οτι η δικη μου χοριακη την 4η εβδομαδα ηταν 280με διδυμα  δεν εχει να κανει η τιμη λοιπον αλλα ο διπλασιασμος οπωε σου ειπαν κ τα κοριτσια! 

Σε ευχαριστώ πολύ Βάσω μου..κοντά στα δύο είναι βέβαια με απόκλιση...έχει πατήσει φρένο στην ανάπτυξη αλλά παίρνει έστω λιγο


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Έχει πατήσει φρένο η ανάπτυξη του παιρνει γραμμάρια αλλά λίγα..είναι κοντά στα 2 κιλά ο μικρός. 

Κωνσταντίνα μου να μας ενημερώνεις και όλα να πάνε κατ’ευχην! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι. Πήρα της cangaroo 210€. Χωρίς το πορτ μπεμπε που βγαίνει ξεχωριστό κομμάτι.Έχει το αυγό και όλα κομπλέ.  Και η @Smile89  τα πήρε από εκεί. 

Θα το βρω αυτό που λες. 

Beboula και εγώ ψάχνονται για καρότσι. Για δύο σε ένα (Πορτ μπεμπέ θα μου δώσουν, θεωρώ υπερβολή να πάρω και άλλο και ας μην κουμπώνει στο καρότσι). Καλή τιμή, πώς είναι από κοντά; Θα πάω βέβαια και εγώ να το δω από κοντά. Από τα mother baby πήρα το λικνο (η μόνη αγορά μας προς το παρόν) που το είχε προσφορά. 

(Είσαι καλύτερα από την Καθαρά Δευτέρα; Υποψιάζομαι σου έπεσαν βαριά τα Σαρακοστιανά)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κωνσταντίνα μου να μας ενημερώνεις και όλα να πάνε κατ’ευχην! 

Σε ευχαριστώ μπεμπουλα μακάρι να κρατηθει άλλες 15 μέρες αν και δύσκολο


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , mama16 είπε:

@Vasoth. με αυτά που είπες στην fairy-mary με πηγές 2 χρόνια πίσω όταν αντίκρισα την κόρη μου μέσα εκεί.. Δύσκολες στιγμές αλλά ευτυχώς πλέον η τεχνολογία έχει εξελιχθεί τόσο που οι περισσότεροι γονείς παίρνουν υγιή τα παιδάκια τους σπίτι. @fairy-mary δεν θα μπορείς να πας κατευθείαν να δεις το μωρό σου γιατί από καισαρική μισή μέρα τουλάχιστον θα είσαι ξάπλα στο κρεβάτι κ πρέπει  να πάρεις το οκ για να σηκωθείς. Αλλά όταν γεννήσεις εκείνη την ώρα λογικά θα σου δείξουν το μωράκι σου κ ίσως μπορέσεις να το φιλήσεις.. 

Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι εκει μεσα εκτιμας πολλα πραγματα που διαφορετικα δε θα τους εδινες καν σημασια κ οτι μπορει το δικο μου παιδι να ειναι εκει μεσα αλλα πραγματικα υπαρχουν κ χειροτερα απο τη δικη μου κατασταση κ οχι μονο σε προωρα αλλα κ σε τελειομηνα μωρα ολα ειναι σχετικα κ μεχρι το τελοςνα φτασει μια εγκυμοσύνη  δε σημαινει οτι δε θα νοσηλευτει το μωρο σε μοναδα δε πρεπει να εχουμε τπτ δεδομενο αυτο μου διδαξαν τα μωρα μου κ αυτο που εφυγε κ αυτο που παλευει ακομα κ τα καταφέρνει 

πρίν από 34 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Έχει πατήσει φρένο η ανάπτυξη του παιρνει γραμμάρια αλλά λίγα..είναι κοντά στα 2 κιλά ο μικρός. 

Σε ευχαριστώ πολύ Βάσω μου..κοντά στα δύο είναι βέβαια με απόκλιση...έχει πατήσει φρένο στην ανάπτυξη αλλά παίρνει έστω λιγο

Σιγα σιγα θα τα καταφερει να παρει λιγο ακομα οσο κρατηθει κ ας γινει οτι ειναι καλυτερο ολα καλα θα πανε μην ανυσηχεις!

πρίν από 29 λεπτά , Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis χρησιμοποιω το pregnancy week by week της amila πολύ χρηστικό.

@Beboula25 σεντόνια πήρες από το Περιστέρι?

Σεντονακια βρηκα σε καλες τιμες κ καλη ποιότητα στο spitishop αν σας ενδιαφερει ειναι στην αθηνα στο χαλανδρι νομιζω αλλα εχει κ σαιτ 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis χρησιμοποιω το pregnancy week by week της amila πολύ χρηστικό.

@Beboula25 σεντόνια πήρες από το Περιστέρι?

Σεντονακια,μπουρνουζακι και κουβερτουλες πήρα από την Palamaiki.Γενικα ψωνίζω από εκεί και ξέρω την ποιότητα είμαι ευχαριστημένη. Για λίκνο και κούνιες ειδικά έχει πολυ καλες τιμες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...