Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Όταν Θες να το νοιώθεις λένε πίνεις παγωμένο νερό κ ξαπλώνεις αριστερά μέσα σε μισή ώρα το λογικό είναι να το νοιώσεις. Εεε σε εμένα ποτέ δεν έπιασε αυτό. Όταν κίνησε να ξέρεις νανουρίζονται!! Οπότε αν θές να τον νοιώθεις να χαλαρώνεις κ απλά χάιδεψε την κοιλίτσα, μην την κουνάς, μπες στη θέση τού, φαντάσου να σε ταρακούνουσαν....από ότι είδα κουνήθηκε το μικρούλη. Μπράβο!! Κι εγώ έτσι αγχωνομουν αλλά τελικά δεν έπρεπε απλά είχα ήσυχο μωράκι κ μου τι δείχνει πλέον κ τώρα που το χω αγκαλιά μου!!

Ela xamogelasth mou nai h alhtheia einai apla oti panta ton niwthw otan ksupnisw k xouzoureuw meta sikwnomai k perapaw olh mera toe xw akouei k egw oti na nourizetai alla de kserw h shmerinh mera m htan kapws agxwtikh k uper -agxwthika xwris logo...nai twra niwthw tupseis ligo pou to ksupnisa alla k ligo anakoufismenh pou kounithike....kserw pws to ennoeis k exeis ola ta dikia tou kosmou to talaipwrisa to mpimpikaki mou!!!!egw exw talipmanaki den eisai isixios gi auto k trelathika alliws sunithisa..... :/

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι μωρέ τα μικρακια θέλουν το χρόνο τους!!!! Και το καθένα είναι διαφορετικό.. πάντως αν ισχύει @Smile89αυτό που λες.. μάλλον κι εμένα είναι ήσυχο παιδάκι :-P

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 με πολύ αγάπη θα σε βάλω να μετρήσεις πόσες φορές μας έχεις γράψει παράλογα αγχωμένη. 

Αν είναι πάνω από δύο, πρέπει να βρεις τρόπους να χαλαρώνεις γιατί δεν βγαίνει έτσι η ζωή κυρίως και όχι μονο η εγκυμοσύνη.

Μεγάλωσα με αγχώδη μαμά και παρότι τη λατρεύω φυσικά, δεν το εύχομαι σε κανένα...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Ria@90 με πολύ αγάπη θα σε βάλω να μετρήσεις πόσες φορές μας έχεις γράψει παράλογα αγχωμένη. 

Αν είναι πάνω από δύο, πρέπει να βρεις τρόπους να χαλαρώνεις γιατί δεν βγαίνει έτσι η ζωή κυρίως και όχι μονο η εγκυμοσύνη.

Μεγάλωσα με αγχώδη μαμά και παρότι τη λατρεύω φυσικά, δεν το εύχομαι σε κανένα...

kala exw xasei to metrhma!!!! kanw uperanthrwpes prospatheis eilikrina sto lew!!!! <3 den einai eukolo!!!! perimena na eimai etsi se kathimerinh vash alla telika na fantasteis eimai k sta irema mou!!!apla trww flasies merikes fores anekslenktes...!!! agaph ola me agaph ta eispratw apo sas gt mou dinete dunamh na sunerxomai k na katalavainw thn upervolh mou !!!!! k gnk m dinete dunamh edw s auto to forum!!! eimaste mia wraia atmosfaira !!! :))))

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ναι το ξερω αυτο περιμενω πως κ πως να μπω να την ταισω αν φτασουμε εκει μετα τελειωσαμε 

Κοιτα να δεις μολις τη δεις μεσα στη θερμοκοιτιδα ενα σοκ θα το παθεις δε θα σου πω ψεματα αλλα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα στην εβδομαδα κ στα κιλα που εισαι ουτε ταλαιπωρητε τοσο το μωρο  θα δεις μεσα κ πιο μικρουλια κ η δικη σου θα σου φαινεται κοπελαρα σκεψου οτι τα περισσοτερα φευγουν απο κει στα 2 με 2200 κιλα. Δε στα λεω για να σου φτιαξω την ψυχολογια στο λεω γιατι οντως ετσι ειναι σκεψου τη δικη μου που γεννηθηκε 700γρ ποσο μεγαλα μου φαινονταν τα μωρακια που εμπαιναν στα κιλακια σας ετσι θα σου φαινεται κ εσενα μεγαλη κοπελα κ οταν θα σε κοιταξει στα ματακια θα τα ξεχασεις ολα! Μια συμβουλη θα σου δωσω μονο κ θα την τηρησεις αλλιως μην μπεις καθολου να τη δεις!  Οταν μπεις μεσα να εχεις καλη ψυχολογια κ θετικη ενεργεια δε θελουν κλαματα τα μωρα μας θελουν να μας βλεπουν να γελαμε για να περνουν δυναμη βγες μετα εξω κ κλαψε οσο θες οχι ομως μεσα γιατι σε καταλαβαινουν κ σε νιωθουν αν δε νιωθεις ετοιμη καλυτερα να μην μπεις καθολου! Ακούγεται σκληρο αλλα ετσι ειναι!

Το ξερω το εχω σκεφτεί και εγω αυτο που μου λες..πρεπει να ειμαστε δυνατες πρσγματικα για τα μωρακια μας

Εσυτην ειδες την ιδια μερα της γεννησης;

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , fairy-mary είπε:

Το ξερω το εχω σκεφτεί και εγω αυτο που μου λες..πρεπει να ειμαστε δυνατες πρσγματικα για τα μωρακια μας

Εσυτην ειδες την ιδια μερα της γεννησης;

Ετσι μπραβο!εγω γεννησα 23.00 το βραδυ κ τις ειδα στο πρωινο επισκεπτηριο ο αντρας μου ομως τις ειδε το ιδιο βραδυ μολις τις ετοιμασαν ειμασταν στο ιδιο νοσοκ ομως εσενα θα μεινει εκει που θα γεννησεις η θα μεταφερθει? Αν μεταφερθει θα τη δεις οταν βγεις κ θα παει μαζι της ο αντρας σου λογικα

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ετσι μπραβο!εγω γεννησα 23.00 το βραδυ κ τις ειδα στο πρωινο επισκεπτηριο ο αντρας μου ομως τις ειδε το ιδιο βραδυ μολις τις ετοιμασαν ειμασταν στο ιδιο νοσοκ ομως εσενα θα μεινει εκει που θα γεννησεις η θα μεταφερθει? Αν μεταφερθει θα τη δεις οταν βγεις κ θα παει μαζι της ο αντρας σου λογικα

Στο ιδιο νοσοκομειο θα ειναι ναι...

Ασε που οπως και να εχει εγω θα γεννησω πρωι αφου θα ειμαι με ραντεβού..

Οταν γεννησες εκεινη τη στιγμη ειδες κατι η οχι;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Στο ιδιο νοσοκομειο θα ειναι ναι...

Ασε που οπως και να εχει εγω θα γεννησω πρωι αφου θα ειμαι με ραντεβού..

Οταν γεννησες εκεινη τη στιγμη ειδες κατι η οχι;

Κοιτα μετα τη γεννα δε θα εισαι σε θεση να πας να τη δεις αμεσως νομιζω κ μετα απο καισαρικη οταν μπορεσεις να σηκωθεις θα πας.εγω γεννησα φυσιολογικα αλλα μου εκαναν μεθη για να χαλαρωσω επειδη ημουν πολυ τσιτωμενη κ δε βοηθουσα οποτε οταν ξυπνησα τα ειχαν παρει ηδη δεν τα ειδα δυστυχως. Εσυ φανταζομαι αν δεν κανεις ολικη θα τη δεις τη μπουμπου σου αλλα για πολυ λιγο.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Karol είπε:

Καλημερα κορίτσια !!! Θεού θέλοντος θα είμαι κ εγώ μανούλα του 2019!!!! Μπορείτε να μρ βοηθήσετε με την χοριακη μου έχω αγχωθεί τόσο πολύ βλέποντας άλλες χοριακες τόσο υψηλές κ η δίκη μου είναι 265 την έκανα χτες με τελευταία περίοδο 5/2 , ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλή κ να την ξανακάνω το Σάββατο !! Υπάρχουν κ άλλες τέτοιες περιπτώσεις σαβ την δίκη μου;; Σας ευχαριστώ πολύ 

Στην μια βδομαδα καθυστέρησης ειχα 250 μετρηση και τωρα εδψ διπλα μου κοιμαται το σκατουλι μου.μην σε αγχωνει η τιμή που ξεκινας.η αυξηση παιζει ρολο.Με το καλο να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη  

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Αχχχχχχχ τι ωραια!!!!!μπραβο καμαρι μου!!ποια του πηρες?

Σε ευχαριστώ γλυκουλα μουυ!! Πήρα της frezyderm το αφρόλουτρο,σαμπουάν και την κολωνιτσα. Λένε πως είναι πολύ καλα κ πως χρησιμοποιούν και σε μαιευτήριο τα συγκεκριμένα δεν ξέρω αν ισχύει το διάβασα σε σχόλια. 

4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ααα εσύ είσαι πολύ μπροστά.. Εγώ χθες πήγα πήρα λίκνο και ενδοεπικοινωνια.. Κοίταξα για κούνια κ καρότσι αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.. Τι αφρόλουτρο πήρες; 

Frezyderm από ιντερνετ παρήγγειλα. Κοιτα καρότσι και στα motherbaby στο ιντερνετ και αν θες από κοντά έχει τα πάντα κ είναι στο περιστερι. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα το συγκεκριμένο για να ψωνίσεις αλλα και για την εξυπηρέτηση. Ενδοεπικοινωνία ποια πηρες και ποσο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, fairy-mary είπε:

Το ξερω το εχω σκεφτεί και εγω αυτο που μου λες..πρεπει να ειμαστε δυνατες πρσγματικα για τα μωρακια μας

Εσυτην ειδες την ιδια μερα της γεννησης;

Σου ειπε πανω κατω ποτε θα μπεις να γεννησεις με τα τωρινα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκουλα μουυ!! Πήρα της frezyderm το αφρόλουτρο,σαμπουάν και την κολωνιτσα. Λένε πως είναι πολύ καλα κ πως χρησιμοποιούν και σε μαιευτήριο τα συγκεκριμένα δεν ξέρω αν ισχύει το διάβασα σε σχόλια. 

Frezyderm από ιντερνετ παρήγγειλα. Κοιτα καρότσι και στα motherbaby στο ιντερνετ και αν θες από κοντά έχει τα πάντα κ είναι στο περιστερι. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα το συγκεκριμένο για να ψωνίσεις αλλα και για την εξυπηρέτηση. Ενδοεπικοινωνία ποια πηρες και ποσο; 

Μπεμπουλα ειναι μονο αφρολουτρο ε?οχι κ σαμπουαν σωστα?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Στην μια βδομαδα καθυστέρησης ειχα 250 μετρηση και τωρα εδψ διπλα μου κοιμαται το σκατουλι μου.μην σε αγχωνει η τιμή που ξεκινας.η αυξηση παιζει ρολο.Με το καλο να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη  

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Να σου ζήσει!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκουλα μουυ!! Πήρα της frezyderm το αφρόλουτρο,σαμπουάν και την κολωνιτσα. Λένε πως είναι πολύ καλα κ πως χρησιμοποιούν και σε μαιευτήριο τα συγκεκριμένα δεν ξέρω αν ισχύει το διάβασα σε σχόλια. 

Frezyderm από ιντερνετ παρήγγειλα. Κοιτα καρότσι και στα motherbaby στο ιντερνετ και αν θες από κοντά έχει τα πάντα κ είναι στο περιστερι. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα το συγκεκριμένο για να ψωνίσεις αλλα και για την εξυπηρέτηση. Ενδοεπικοινωνία ποια πηρες και ποσο; 

Πήρα μια με κάμερα κ έχει δυνατότητα να μιλάς στο μωρό από μακριά... Την πήρα από τα Λητώ κ είχε 105 με την έκπτωση από 150

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει παιδίατρο ακόμα αλλά φανταζόμουν ότι τα είδη περιποίησης τα προτείνει αυτός. Τώρα που το σκέφτομαι φωναχτά θα ρωτήσω και τη δερματολόγο μου! Αχχχ άντε να τελειώσει η δουλειά να κάνω και εγώ τα ψώνια μας!

@fairy-mary μας βγάλε τη νεραιδοσκονη να χαρείς λιγάκι και εμείς μαζί σου! Δύο μέρες έμειναν μέχρι να έρθει το αστεράκι σου!

@Karol σκέψου ότι δεν μου έκανε ποτέ χοριακή ο δικός μου γιατρός. Μετά το τεστ μου έκανε απλά υπέρηχο και είδα το σποράκι στη μήτρα και μετά καρδούλα την επόμενη φορά. Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη (την 1η φορά που μου το ευχήθηκαν εδώ δεν το είχα ξανακούσει και δεν είχα ιδέα ότι είναι η πιο σημαντική ευχή)

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...