Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, happysmile είπε:

Κορες εχω καμπυλη ζαχαρου αυριο!!!ποσο χαλια ειναι???

Εαν σ αρεσει ζητα να σου δωσουν με γευση πορτοκαλι ή λεμονι για μα μην σ ερθει πολυ εντονη η γευση ζαχαρη εγω ηπια με γευση λεμονι κ ηταν πολυ καλοοο παρολου π δεν ειμαι του γλυκου!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna17 είπε:

Την έκανα σήμερα. Στην τελευταία αιμοληψία μετά από 16 ώρες νηστεία ένιωσα ότι θα λιποθύμησω. Ήπια ένα χυμό έφαγα και κάτι και μετά από μισή ώρα ήμουν καλά. Απλά δεν το περίμενα και είχα πάει μόνη μου με το αυτοκίνητο και έπρεπε να περιμένω για να ξανά οδηγήσω. 

Η γλυκόζη όπως είπε και η vaso είναι σαν πορτοκαλαδα. 

Πήγαινε όσο γίνετε πιο νωρίς από την ώρα που θα ξυπνησεις για να μην μείνεις πάρα πολλές ώρες νηστικη. 12 ώρες πριν την πρώτη αιμοληψία πρέπει να εχεις φάει το τελευταίο σου γευμα. 

Πωωωωω.....

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εμένα δεν με ενόχλησε αυτό που ήπια... ήταν σαν πολύυυυυυυυ γλυκιά πορτοκαλάδα! Στα 60' με έπιασε λίγο λιποθυμία αλλά με ξαπλώσανε 5 λεπτά με τα πόδια ψηλά και συνήλθα! Συμβαίνει λέει καμιά φορά. Είχα πάρει το βιβλιαράκι μου μαζί και πέρασε η ώρα. Καλά αποτελέσματα σου :wub: 

Ευχαριστω καμαρι μου!!ωραιοτατα!το διαβασα λογω της γλυκοζης ειναι!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εαν σ αρεσει ζητα να σου δωσουν με γευση πορτοκαλι ή λεμονι για μα μην σ ερθει πολυ εντονη η γευση ζαχαρη εγω ηπια με γευση λεμονι κ ηταν πολυ καλοοο παρολου π δεν ειμαι του γλυκου!!!

Νομιζω θα προτιμισω κ γω το λεμονι πωω κ με αηδιαζουν αυταωτα ροφηματα τα γλυκα!ενα μιλκσεικ θα ταν καλυτερο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@happysmile. μου είχε βάλει 75ml γλυκόζη κ τίποτα δεν κατάλαβα. Υποβρύχιο μου θύμισε. Ούτε ζάλη ούτε αηδία τίποτα. 

Άσχετο αλλά στον τοκετό επιτρέπεται να έχουμε βαμμένα νύχια; Είδα κάτι φοβερά γαλάζια κ θέλω να υποδέχθω τον γιο μου κυρία!

  • Χαχα 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Πωωωωω.....

Ευχαριστω καμαρι μου!!ωραιοτατα!το διαβασα λογω της γλυκοζης ειναι!

Νομιζω θα προτιμισω κ γω το λεμονι πωω κ με αηδιαζουν αυταωτα ροφηματα τα γλυκα!ενα μιλκσεικ θα ταν καλυτερο!!!

Εγω αν γινοταν να πιω κρεπα αλμυρη κ να μ μετρουσαν το ζαχαρο θα ημουν ευτυχισμενη!!! Χαχαχαχα:lol::mrgreen:

Just now, Kpp83 είπε:

@happysmile. μου είχε βάλει 75ml γλυκόζη κ τίποτα δεν κατάλαβα. Υποβρύχιο μου θύμισε. Ούτε ζάλη ούτε αηδία τίποτα. 

Άσχετο αλλά στον τοκετό επιτρέπεται να έχουμε βαμμένα νύχια; Είδα κάτι φοβερά γαλάζια κ θέλω να υποδέχθω τον γιο μου κυρία!

Νομιζω κοπελα μ πως οχι λογω οτι θελουν να βλεπουν αν μελανιασουν;;;; βεβαια δεν περνω κ ορκο καποια αλλη κοπεμα ισως ξερει εγω τα ειχα αβαφτα γενικα!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι τέτοιο εχω κ εγώ!

Μην μας αφήσουν λίγη κοκκεταρια. Άν έχετε άλλη πληροφορία οι λοιπές θα το εκτιμούσα!

Άν πάντως πάω με ραντεβού για καισαρική τελικά θα πάω έστω χτενισμένη!!!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Ναι κάτι τέτοιο εχω κ εγώ!

Μην μας αφήσουν λίγη κοκκεταρια. Άν έχετε άλλη πληροφορία οι λοιπές θα το εκτιμούσα!

Άν πάντως πάω με ραντεβού για καισαρική τελικά θα πάω έστω χτενισμένη!!!

Δεν επιτρέπεται κοριτσι θελουν να βλεπουν το χρωμα φτιαξε το μαλλι τουλαχιστον χαχα!!

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κορες εχω καμπυλη ζαχαρου αυριο!!!ποσο χαλια ειναι???

Κομπλέ εγώ δεν αισθάνθηκα τίποτα απολύτως. Χτύπησα και μια ζαμπονοτυροπιτα μετά. Αχ μάναμ!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ναι κάτι τέτοιο εχω κ εγώ!

Μην μας αφήσουν λίγη κοκκεταρια. Άν έχετε άλλη πληροφορία οι λοιπές θα το εκτιμούσα!

Άν πάντως πάω με ραντεβού για καισαρική τελικά θα πάω έστω χτενισμένη!!!

Αχαχαχαχαχα!!θεαρα!

Λοιπον μια που πηγα φαρμακειο ζυγιστηκα με δειχνει αρχικα 75 κιλα κ κει με πιασε ζαλαδα μου λερι η κοπελα αφαιρεις δυο κιλα λογω υψους ζυγαριας παμε 73 ε κ ενα κιλο τα ρουχα 72 ε κ ενα κιλο ειναι βραδυ κ χω φαει!!καλα δεν τα λεω???

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ναι κάτι τέτοιο εχω κ εγώ!

Μην μας αφήσουν λίγη κοκκεταρια. Άν έχετε άλλη πληροφορία οι λοιπές θα το εκτιμούσα!

Άν πάντως πάω με ραντεβού για καισαρική τελικά θα πάω έστω χτενισμένη!!!

Εμενα παντως ο γιατρος μου ειχε πει οτι μπορω να τα βαψω κανονικοτατα. Κ οτι πλεον ό,τι χρειαζονται το βλεπουν κ απο αλλου κ δεν χρειαζονται το νυχι μας. Βεβαια εγω επειδη πρωτον ειχα ακουσει οτι δεν επιτρεπεται χωρις να ρωτησω τον γιατρο μου και δευτερον ειμαι και καραατσουμπαλη και φοβομουν μην γρατζουνισω το παιδι κ κανω ακρυλικο δεν τα χα φτιαξει. Μονο των ποδιων ειχα φτιαξει. Ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα κοριτσι μου. Γιατι κ γω μεχρι να μου το πει ο γιατρος νομιζα απαγορευεται.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Αγαπημένη μου φιλενάδααα!και ομως έγινε το θαυματακι εκεί που δε το περίμενα!είμαι τόσο ευτυχισμένη!θυμάσαι που είχε αποτύχει η εξωσωματική τον Δεκέμβριο?ε απο τοτε αφού πέσαμε στα πατώματα με τον άντρα μου,μετά είπαμε να τα αφήσουμε όλα πίσω και να ασχοληθούμε με τον γάμο μας..γράφτηκα γυμναστήριο,βρήκα νυφικάκιιιι και γενικά είχαμε χαλαρώσει πολύ!είχαμε στο μυαλό μας τον Σεπτέμβριο ξανά εξωσωματική!και στην 22η ημέρα του κύκλου μου,είδα κάτι καφέ εκκρισεις!λεω βρε λές???μπαααα με τίποτα!μετα σκεφτηκα οτι εγώ δεν είχα ποτέ τετοιο συμβάν ξανά στην περίοδο μου!και 24η ημερα του κύκλου ειπα να κάνω ενα τεστ!και ναι βγήκε θετικο!δε το πιστευα!μετα απο τοσα αρνητικα τεστ ειδα πρωτη φορα και εγω θετικο!εκανα χοριακη η πρωτη βγήκε 136,90 στην 25η ημερα του κυκλου και εχθες εκανα τη δευτερη που βγηκε 663,50 με μια μερα καθυστέρηση!σήμερα πήγα στον γιατρό και είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά ειπε ο γιατρός!τώρα ξανα 10 Απριλίου ραντεβου και ισως ακούσουμε καρδούλα!στα είπα αναλυτικότατα!δεν νομίζω να έχεις παράπονο??χαχαχαχ εσύ πως πάς??βλέπω ειναι έτοιμη η κορούλαααααα!αντε κορίτσι μου,με το καλό να την υποδεχτείς!! 

Είδαμε σάκο μπεμπούλα μουυυ!όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής!10 Απριλίου θα ξανα πάω!ίσως ακούσουμε και καρδούλα!

Σ ευχαριστώ πολυυυυυ!είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά μεχρι στιγμής!και εσύ να χαίρεσαι το αγοράκι σουυυυ!

Μπράβο αγαπημένη!  Χάρηκα δεν μπορείς να φανταστείς πόσο. Ήξερα ότι θα τα καταφέρεις. Εγώ σήμερα πήγα γιατρό και με προγραμματισε για καισαρική στης 19 Απριλίου  (λόγω εξωσωματική και ηλικία είπε ). Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί ήθελα να προσπαθησω φυσιολογικά, αλλά δεν πειράζει ας είναι καλά το παιδάκι μου. 

Θα περιμένω νέα σου,  φιλάκια πολλά! ♡♡♡

20 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κορίτσια!!!

Η Παρασκευή η Δευτέρα βγαινουμεεεεεεε

Δυστυχως Σ/Κ δε δινουν εξιτηρια :(

προσευχηθειτε να βγουμε Παρασκευή!

 

 

 

 

Με το καλό να πάρετε το μωρακι σού σπίτι!  

  • Μου αρέσει 2

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BettySt είπε:

Μπράβο αγαπημένη!  Χάρηκα δεν μπορείς να φανταστείς πόσο. Ήξερα ότι θα τα καταφέρεις. Εγώ σήμερα πήγα γιατρό και με προγραμματισε για καισαρική στης 19 Απριλίου  (λόγω εξωσωματική και ηλικία είπε ). Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί ήθελα να προσπαθησω φυσιολογικά, αλλά δεν πειράζει ας είναι καλά το παιδάκι μου. 

Θα περιμένω νέα σου,  φιλάκια πολλά! ♡♡♡

Με το καλό Μπετουλα μου! Χαίρομαι πολύ για σένα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ναι κάτι τέτοιο εχω κ εγώ!

Μην μας αφήσουν λίγη κοκκεταρια. Άν έχετε άλλη πληροφορία οι λοιπές θα το εκτιμούσα!

Άν πάντως πάω με ραντεβού για καισαρική τελικά θα πάω έστω χτενισμένη!!!

Γενικά όταν μπαίνεις σε ένα χειρουργείο πρέπει έστω ένα από τα δύο χέρια η πόδια να είναι άβαφο. Ο λόγος ειναι ότι πρέπει να μετράνε το οξυγόνο και με τα ψεύτικα η το απλό μανο ίσως να μην κάνει καλή μέτρηση. Ρώτα τον γιατρό σου αν τον πειράζει να έχεις τα πόδια αβαφα. Θα σου πει εκείνος πως θεωρεί ότι είναι καλύτερα. 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Και από τις αηδίες στα σοβαρά, έχω προβληματιστεί για παιδίατρο. Μου σύστησαν κάποιον αλλά με προβληματίζει πως θα με βοηθήσει στο θηλασμό που είναι άντρας.

Νομιζω κ γυναικα να ειναι δε θα σε βοηθησει ιδιαιτερα ο παιδιατρος μια συμβουλος θηλασμου πιστευω θα σε βοηθησει καλυτερα γνωμη μου παντα δε ξερω κ ολας

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...