Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σε καταλαβαινω απολυτα...και γω θα ένιωθα το ίδιο και θα φοβόμουν μη κολλήσω...τώρα που έκανα την εμβρυομεταφορα μου είπαν από το κέντρο νσ προσέχω μη κολλησω κατι γιατί ο πυρετός δεν ειναι καλό σε αυτή τη φάση. Ενώ έχω πολλές και καλές φίλες αλλα δεν είδα καμια. Πηγαίνω μόνη μου βόλτες τα πρωινά και με μάσκα γιατί έχω και τους γνωστούς/ες που σε γραπωνουν και σε φιλανε σταυρωτά πριν προλάβεις να πεις "γεια" 😁. Οταν σε βλεπουν με μασκα φοβουνται δε σε φιλανε!

      Σε ευχαριστούμε για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Μακάρι να πάνε όλα καλά τη Δευτερα! 🙏

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ ρε κορίτσια για τα λόγια. Ειστε μεγαλοοοο στηριγμα γτ δεν μπορω να το συζητησω με κανέναν άλλο.

Με έχει σκίσει και κάνω κακές σκέψεις μια συνέντευξη που μου έδειξαν με μια που με καλή αυχενική γέννησε παιδάκι με σύνδρομο down. Προσπαθω να το βγαλω απο το κεφάλι μου αλλά με τρώει. Είναι άθλια σκέψη δεν τη ελέγχω και με τρώνε οι τύψεις κιόλας μετά. Που είναι το οφ?

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσια για τα λόγια. Ειστε μεγαλοοοο στηριγμα γτ δεν μπορω να το συζητησω με κανέναν άλλο.

Με έχει σκίσει και κάνω κακές σκέψεις μια συνέντευξη που μου έδειξαν με μια που με καλή αυχενική γέννησε παιδάκι με σύνδρομο down. Προσπαθω να το βγαλω απο το κεφάλι μου αλλά με τρώει. Είναι άθλια σκέψη δεν τη ελέγχω και με τρώνε οι τύψεις κιόλας μετά. Που είναι το οφ?

Κι εγω κοριτσι μου εχω βοηθηθεί η αληθεια ειναι πολυ απο το φορουμ απο την αρχη  της εγκυμοσύνης...οταν μοιράζεσαι τις σκέψεις κ ανησυχίες φευγει βαρος και επίσης παιρνεις χρήσιμες συμβουλές παρηγοριά ...θεωρω ολα καλα θα μας πανε....Μπορεί στη τελική να μας ερθουν ολα κατ ευχήν παρ ολες τις κακες σκεψεις και γιατι να μην μας πανε καλα ολα άλλωστε... :))

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσια για τα λόγια. Ειστε μεγαλοοοο στηριγμα γτ δεν μπορω να το συζητησω με κανέναν άλλο.

Με έχει σκίσει και κάνω κακές σκέψεις μια συνέντευξη που μου έδειξαν με μια που με καλή αυχενική γέννησε παιδάκι με σύνδρομο down. Προσπαθω να το βγαλω απο το κεφάλι μου αλλά με τρώει. Είναι άθλια σκέψη δεν τη ελέγχω και με τρώνε οι τύψεις κιόλας μετά. Που είναι το οφ?

Λοιπόν επειδή χτυπησες φλέβα θα σου πω κάποια πράγματα με όλη την καλή μου καρδιά και ελπίζω να σε βοηθήσω να σκεφτείς λιγάκι πιο ανάλαφρα. 

Η αδερφούλα μου έχει σύνδρομο down. Ετών 17. Πριν από 17 χρόνια δεν ζούσαμε στις σπηλιές πάραυτα δεν φάνηκε κάτι και μάλιστα η απάντηση ήταν πως η μαμα μου έχει το τελειο μωρό. Μα φυσικά είναι η τέλεια αδερφή μου δεν χώρα συζήτηση. Ομως πίσω από την λατρεία και την απέραντη αγαπη που έχουμε οοολοι σε αυτό το πλασμα γιατί η αγαπη που μας δίνει δεν αναπληρώνεται με τίποτα άλλο υπάρχει και η άλλη πλευρά του συναισθήματος. Αυτή που πονας για αυτό το παιδί που για κάποιους είναι ενός κατώτερου Θεού. Δεν λέω για όλες τις γυναίκες που θέλουν ένα υγιες παιδάκι το ξεκαθαρίζω!!! Μιλάω για το κράτος και τα σχετικά. Συνεχίζω λέγοντας ομως πως στην μαμα μου δεν έκανε καν αυχενική. Ισχυρίζεται τώρα πως τότε δεν έκαναν. Σαφως και έκαναν. Έκανε ένα άλφα τεστ όπου όλα έδειχναν νορμαλ. Η μαμα τότε ετών 38. Μάλιστα ζήτησε και αμνιο και ο γιατρος αρνήθηκε! Τόσο σιγουρος ήταν και αυτός και ο εμβρυολογος. 

Σου είπα την ιστορία μας θέλοντας να σου μεταφέρω πως ναι μεν λάθη γίνονται παντού αλλα μιλάμε για περιπτωσεις που πέφτεις από ουρανοξύστη κ στέκεσαι όρθιος. Και πως απλώς κάποια πράγματα είναι για να γίνονται. Γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ διαφορετικά. Γιατί δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς την αδερφή μου.Ουτε καν την μέρα μου. Γιατί ήρθε να μας κάνει μάθημα. Σου λέω λοιπόν ξανά να μην φοβάσαι. Αυτά δεν γίνονται έτσι τόσο απλά είναι σπάνια. Βγάλε αυτή την σκέψη από το μυαλό σου. Γεννιούνται υγιή παιδιά και χάνονται μετά από ασθένειες ή ατυχήματα. Να σκεφτόμαστε έτσι σε τι οφελεί; 

Καθαρισε τον νου σου και μην επηρεάζεσαι τόσο πολύ. Έχεις το παιδί σου που είναι υγιες πάει και τελείωσε ξεμπλόκαρε το μυαλό σου. 

Συγνωμη σε όλες για το γραμμα 

Just now, happysmile είπε:

Ρε κορες οι κουβερτες οι βελουτε που μαρεσουν γραφουν οτι ειναι απο πολυεστερα οχι βαμβακερες!τι ειναι αυτο το υλικο κακης ποιότητας?

Χαχαχ όχι ρε συ είναι καλής ποιότητας. Απλά δεν είναι φυσικό οπως το βαμβάκι. Θα δεις και σε ρούχα σου που έχουν. Ηλεκτρίζει λιγάκι να ξέρεις αν ειναι οι ψιλουλες. Εγω έχω πάρει fleece δες και τετοιες έχουν βελούδινη αίσθηση μαλακουλες. 

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα ακούσαμε καρδούλα!!!!ο πιό όμορφος ήχος στον κόσμο!!!!είμαι τόσο χαρούμενη!!!ευχομαι όλες οι γυναίκες στον κοσμο να αξιωθούνε να ζήσουνε αυτή την στιγμή!!!!

  • Μου αρέσει 14

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nektarinaki είπε:

Κορίτσιαααα ακούσαμε καρδούλα!!!!ο πιό όμορφος ήχος στον κόσμο!!!!είμαι τόσο χαρούμενη!!!ευχομαι όλες οι γυναίκες στον κοσμο να αξιωθούνε να ζήσουνε αυτή την στιγμή!!!!

Mπραβο αγαπη μου πόσο χάρηκα σε σκεφτομουν!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happysmile είπε:

Συνηθιζεις ομως ετσι?δεν ειχες θεμα με το γαλα να μειωθηκε?ρωταω λογω ασχετοσυνης!θα παω λιγο συμβουλευτηκα δν νομιζω δλδ να με βλεπει καθε δυο βδομαδες κ ζυγισμα!αλλα με το που σαραντησω εννοειται!!

Όχι δεν μου μειώθηκε. Έμενα με βλέπει ανά δύο εβδομάδες περίπου και ζύγισμα κανονικά. Στο πρώτο ραντεβού καναμε και λιπομετρηση. Όποτε θες να πας είτε έχεις σαραντησει είτε όχι. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nektarinaki είπε:

Κορίτσιαααα ακούσαμε καρδούλα!!!!ο πιό όμορφος ήχος στον κόσμο!!!!είμαι τόσο χαρούμενη!!!ευχομαι όλες οι γυναίκες στον κοσμο να αξιωθούνε να ζήσουνε αυτή την στιγμή!!!!

Μπράβο βρε κοριτσι μου. Με το καλο!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Elena1610 σε καταλαβαίνω τόσο πολύ! Εγώ μάλιστα που δεν έχω κ άλλο παιδάκι μου κακοφανηκε πολύ στην αρχή. Τώρα απλά κάνω το σταυρό μου να μπω στο μήνα μου κ το διασκεδάζω! Κυρία θα βγω με μαλλί κομμωτηρίου, βάψιμο κ ψεύτικη βλεφαρίδα!

Κοντευεις!!εμειναν μονο λιγες μέρας και μπαίνεις στον μήνα σου!και να σου πω την αληθεια απο μια μικρή έρευνα που εχω κανει(τι μικρή δηλαδη)αν ηταν να εχεις αιμοραγιες θα είχες εστω ενα αιμορραγικό επεισόδιο ηδη!οποτε δεν προκειτε να κανεις.θα πας στο ραντεβού σου κυρία και χτενισμενη εννοειτε να υποδεχτείς την μεγαλύτερη αγαπη της ζωής σου!!εχετε συζητησει σε ποια εβδομαδα θα σε βάλει εφοσον ολα εξελιχθούν ετσι;

4 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσια για τα λόγια. Ειστε μεγαλοοοο στηριγμα γτ δεν μπορω να το συζητησω με κανέναν άλλο.

Με έχει σκίσει και κάνω κακές σκέψεις μια συνέντευξη που μου έδειξαν με μια που με καλή αυχενική γέννησε παιδάκι με σύνδρομο down. Προσπαθω να το βγαλω απο το κεφάλι μου αλλά με τρώει. Είναι άθλια σκέψη δεν τη ελέγχω και με τρώνε οι τύψεις κιόλας μετά. Που είναι το οφ?

Καλε σε λιγο γεννάς!!ειναι δυνατον;βγάλτα αυτα απο το μυαλό σου τελείως!μονο όμορφα πραγματα έρχονται!οι ομορφότερες στιγμές!αρχισε να σκέφτεσαι τις πρώτες μερες στο σπίτι!τα πρωτα του ρούχα!που θα πατε την πρωτη σας βόλτα!οτι ευχαριστο σου ερχεται στο μυαλό να το αναλύεις!

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Λοιπόν επειδή χτυπησες φλέβα θα σου πω κάποια πράγματα με όλη την καλή μου καρδιά και ελπίζω να σε βοηθήσω να σκεφτείς λιγάκι πιο ανάλαφρα. 

Η αδερφούλα μου έχει σύνδρομο down. Ετών 17. Πριν από 17 χρόνια δεν ζούσαμε στις σπηλιές πάραυτα δεν φάνηκε κάτι και μάλιστα η απάντηση ήταν πως η μαμα μου έχει το τελειο μωρό. Μα φυσικά είναι η τέλεια αδερφή μου δεν χώρα συζήτηση. Ομως πίσω από την λατρεία και την απέραντη αγαπη που έχουμε οοολοι σε αυτό το πλασμα γιατί η αγαπη που μας δίνει δεν αναπληρώνεται με τίποτα άλλο υπάρχει και η άλλη πλευρά του συναισθήματος. Αυτή που πονας για αυτό το παιδί που για κάποιους είναι ενός κατώτερου Θεού. Δεν λέω για όλες τις γυναίκες που θέλουν ένα υγιες παιδάκι το ξεκαθαρίζω!!! Μιλάω για το κράτος και τα σχετικά. Συνεχίζω λέγοντας ομως πως στην μαμα μου δεν έκανε καν αυχενική. Ισχυρίζεται τώρα πως τότε δεν έκαναν. Σαφως και έκαναν. Έκανε ένα άλφα τεστ όπου όλα έδειχναν νορμαλ. Η μαμα τότε ετών 38. Μάλιστα ζήτησε και αμνιο και ο γιατρος αρνήθηκε! Τόσο σιγουρος ήταν και αυτός και ο εμβρυολογος. 

Σου είπα την ιστορία μας θέλοντας να σου μεταφέρω πως ναι μεν λάθη γίνονται παντού αλλα μιλάμε για περιπτωσεις που πέφτεις από ουρανοξύστη κ στέκεσαι όρθιος. Και πως απλώς κάποια πράγματα είναι για να γίνονται. Γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ διαφορετικά. Γιατί δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς την αδερφή μου.Ουτε καν την μέρα μου. Γιατί ήρθε να μας κάνει μάθημα. Σου λέω λοιπόν ξανά να μην φοβάσαι. Αυτά δεν γίνονται έτσι τόσο απλά είναι σπάνια. Βγάλε αυτή την σκέψη από το μυαλό σου. Γεννιούνται υγιή παιδιά και χάνονται μετά από ασθένειες ή ατυχήματα. Να σκεφτόμαστε έτσι σε τι οφελεί; 

Καθαρισε τον νου σου και μην επηρεάζεσαι τόσο πολύ. Έχεις το παιδί σου που είναι υγιες πάει και τελείωσε ξεμπλόκαρε το μυαλό σου. 

Συγνωμη σε όλες για το γραμμα 

Χαχαχ όχι ρε συ είναι καλής ποιότητας. Απλά δεν είναι φυσικό οπως το βαμβάκι. Θα δεις και σε ρούχα σου που έχουν. Ηλεκτρίζει λιγάκι να ξέρεις αν ειναι οι ψιλουλες. Εγω έχω πάρει fleece δες και τετοιες έχουν βελούδινη αίσθηση μαλακουλες. 

Ποσο δίκιο εχεις.ποσο συμφωνώ με τα λόγια σου.καποιες φορές στην ζωη μας έρχονται ετσι τα πραγματα για να μάθουμε και οχι γιατι μας βρήκε συμφορά οπως πιστεύουμε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elena1610 είπε:

Κοντευεις!!εμειναν μονο λιγες μέρας και μπαίνεις στον μήνα σου!και να σου πω την αληθεια απο μια μικρή έρευνα που εχω κανει(τι μικρή δηλαδη)αν ηταν να εχεις αιμοραγιες θα είχες εστω ενα αιμορραγικό επεισόδιο ηδη!οποτε δεν προκειτε να κανεις.θα πας στο ραντεβού σου κυρία και χτενισμενη εννοειτε να υποδεχτείς την μεγαλύτερη αγαπη της ζωής σου!!εχετε συζητησει σε ποια εβδομαδα θα σε βάλει εφοσον ολα εξελιχθούν ετσι;

Καλε σε λιγο γεννάς!!ειναι δυνατον;βγάλτα αυτα απο το μυαλό σου τελείως!μονο όμορφα πραγματα έρχονται!οι ομορφότερες στιγμές!αρχισε να σκέφτεσαι τις πρώτες μερες στο σπίτι!τα πρωτα του ρούχα!που θα πατε την πρωτη σας βόλτα!οτι ευχαριστο σου ερχεται στο μυαλό να το αναλύεις!

Ποσο δίκιο εχεις.ποσο συμφωνώ με τα λόγια σου.καποιες φορές στην ζωη μας έρχονται ετσι τα πραγματα για να μάθουμε και οχι γιατι μας βρήκε συμφορά οπως πιστεύουμε!

Να είσαι καλα κορίτσι μου. Όλα να πάνε υπέροχα με το καλό το μωράκι σου!! 

Καλημερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...