Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Καλημέρα όμορφες.

Σήμερα πήγα στο ταμείο μου για να καταθέσω για την άδεια κυοφορίας και τελείωσα μέσα σε πέντε λεπτά χωρίς γραφειοκρατία! Δεν το περίμενα. Συγκινήθηκα σχεδόν (το περίμενα ότι θα έχει κόπο, τρεξιμο...)

Επίσης μου είπαν ότι εφόσον είναι πρώτο παιδάκι δικαιούμαι και 4 επισκέψεις από μαία στο σπίτι μετά τη γέννα! Από αυτά που ακούς ότι γίνονται σε χώρες του εξωτερικού και δεν πιστεύεις ότι θα γινονται στην Ελλάδα! 

Νοτιοανατολικά στην Αθήνα έχει ήλιο με σύννεφα και σχετικά καλή θερμοκρασία!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@alina80 Aλήθεια!!! wow!!! Θα πάω την επόμενη εβδομάδα!

Σήμερα είναι η τελευταία μου ημέρα στη δουλειά.  Την περίμενα πως και πως αλλά το συναίσθημα είναι γλυκόπικρο. Δουλεύω από το Πολυτεχνείο ήδη κ πρώτη φορά σταματάω!

@Elena1610 αχ άνθρωπέ μου δεν ξέρω ποιά σκατοορμόνη με έχει χαλάσει αλλά μηδέν επιβολή της λογικής στο κακό συναίσθημα :(

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες.

Σήμερα πήγα στο ταμείο μου για να καταθέσω για την άδεια κυοφορίας και τελείωσα μέσα σε πέντε λεπτά χωρίς γραφειοκρατία! Δεν το περίμενα. Συγκινήθηκα σχεδόν (το περίμενα ότι θα έχει κόπο, τρεξιμο...)

Επίσης μου είπαν ότι εφόσον είναι πρώτο παιδάκι δικαιούμαι και 4 επισκέψεις από μαία στο σπίτι μετά τη γέννα! Από αυτά που ακούς ότι γίνονται σε χώρες του εξωτερικού και δεν πιστεύεις ότι θα γινονται στην Ελλάδα! 

Νοτιοανατολικά στην Αθήνα έχει ήλιο με σύννεφα και σχετικά καλή θερμοκρασία!

Έλα ρε συ ενθουσιάστηκα κ εγω! Εμενα με πήραν εχθές από το ΙΚΑ αύριο πάω για μάθημα ανώδυνου! Δεν ξέρω πως και τι γίνεται με το ΙΚΑ γτ εμενα είναι εκεί δικη μας άνθρωπος και επειδή είχα πάει με είδε αυτή που τα διοργανώνει κ με ρώτησε αν με ενδιαφέρει. Οποια ενδιαφέρεται κ έχει όρεξη ας κάνει μια ερώτηση στο ΙΚΑ που πηγαίνει δεν χάνει τίποτα. Αν και θα ρωτήσω αύριο και θα σας πω ότι είναι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Έλα ρε συ ενθουσιάστηκα κ εγω! Εμενα με πήραν εχθές από το ΙΚΑ αύριο πάω για μάθημα ανώδυνου! Δεν ξέρω πως και τι γίνεται με το ΙΚΑ γτ εμενα είναι εκεί δικη μας άνθρωπος και επειδή είχα πάει με είδε αυτή που τα διοργανώνει κ με ρώτησε αν με ενδιαφέρει. Οποια ενδιαφέρεται κ έχει όρεξη ας κάνει μια ερώτηση στο ΙΚΑ που πηγαίνει δεν χάνει τίποτα. Αν και θα ρωτήσω αύριο και θα σας πω ότι είναι. 

Ωραίο και αυτό. Εγώ δεν έχω ΙΚΑ. Πολλά στραβά υπάρχουν στην Ελλάδα αλλά γίνονται και κάποια βήματα προς τη σωστή κατεύθυνση και καλό είναι να τα αναγνωρίζουμε. (Το λέω για εμένα που άμα πρέπει να κάνω οτιδήποτε γραφειοκρατικό το μουρμουραω μέρες, προσπαθώ να το αποφύγω και τέτοια! Χαχα.)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Μπράβο βρε κοριτσι μου. Με το καλο!!!!

Σ’ευχαριστώ πολύ κοπέλα μουυυ!!

14 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Mπραβο αγαπη μου πόσο χάρηκα σε σκεφτομουν!!! 

Μπεμπουλίτσα μου,σ ευχαριστώ πολυυυυ!!!άντε και εσύ με το καλό να υποδεχτείς τον παιδαροοοοοο!!!❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Αθήνα έβγαλε ήλιο! Έχει τον αέρα ομως 

Νεα Ερυθραία είναι όλα μαύρα και ψιχαλίζει που και που όλη μέρα :evil:

Just now, Kpp83 είπε:

@alina80 Aλήθεια!!! wow!!! Θα πάω την επόμενη εβδομάδα!

Σήμερα είναι η τελευταία μου ημέρα στη δουλειά.  Την περίμενα πως και πως αλλά το συναίσθημα είναι γλυκόπικρο. Δουλεύω από το Πολυτεχνείο ήδη κ πρώτη φορά σταματάω!

@Elena1610 αχ άνθρωπέ μου δεν ξέρω ποιά σκατοορμόνη με έχει χαλάσει αλλά μηδέν επιβολή της λογικής στο κακό συναίσθημα :(

Συνάδελφε εύχομαι να απολαύσεις την άδειά σου!!!!!!!

Κακές σκέψεις κάνουμε όλες πιστεύω, όλες έχουμε φοβίες και άγχη.. και όπως λέει και η μαμά μου ".. και πλέον αυτό θα συμβαίνει για πάντα". Ελπίζω σήμερα να είναι μια καλύτερη μέρα με θετικές σκέψεις!! (όσο μας αφήνει και ο κωλόκαιρος :evil:)

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Έχει σημασία τι είμαστε? Εγώ είμαι ΤΣΜΕΔΕ θεωρητικά αλλά πλέον ΕΦΚΑ Δεν είμαστε όλοι?

Το δικό μου ταμείο δεν είναι ΕΦΚΑ. Είναι αναρχοαυτονομο! Η μαία είναι παροχή του ταμείου, δεν ξέρω αν το κάνουν και άλλα. Όσο για τη γραφειοκρατία νομίζω ότι σε όλα έχει μειωθεί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ωραίο και αυτό. Εγώ δεν έχω ΙΚΑ. Πολλά στραβά υπάρχουν στην Ελλάδα αλλά γίνονται και κάποια βήματα προς τη σωστή κατεύθυνση και καλό είναι να τα αναγνωρίζουμε. (Το λέω για εμένα που άμα πρέπει να κάνω οτιδήποτε γραφειοκρατικό το μουρμουραω μέρες, προσπαθώ να το αποφύγω και τέτοια! Χαχα.)

Έχει και στο Έλενα μαθήματα αν είσαι Αθήνα. Είναι δωρεάν ανεξαρτήτως ικα μικα κλπ απλα θελει ραντεβού. Εγώ ξεκινησα την περασμένη Κυριακή και ήταν πάρα πολύ καλά. Έχει και θηλασμού.

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...