Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

@nanoula90 δεν θέλω να σε έχω απέναντι ποτέ!

Σε άλλα νέα ρε κορίτσια φοβάμαι πολύ όταν μου λένε για το πώς θα αισθανθώ όταν δω το μωρό κτλ. αντί να χαίρομαι.Το αγχος μου είναι να είναι υγιής και τρέμω τι θα γίνει. Δεν ξέρω πώς να αρχίσω να σκέφτομαι ένα ευχάριστο μέλλον με τρώνε κακές σκέψεις...

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Τι μου θύμισες.. Στην δουλειά μου μας έκαναν πακέτο 500€. Ωω ναι λέω την απόλυτη αλήθεια. Και καλα ήρθαν να χαλάσουν στα παιδιά 10ρικα που εμείς τα θέλαμε όσο τίποτα και βγήκαν μείον 500! Σε εμενα στο ταμείο πάλι με δεκάρικα μου έφερε ένας της ίδιας φυλής δήθεν να μου χαλάσει και μου έκανε τσέπη 200! 

Ιιιιιιιιι πωπω καλε εσεις ειστε τζοκερ!!! Που ειναι αυτο το μαγαζι να παω να μου χαλασουν ???:lol:

Παντως εχουν ρε συ ταλεντο. Πως το κανουν??? Φοβεροι!! 

Just now, Kpp83 είπε:

@nanoula90 δεν θέλω να σε έχω απέναντι ποτέ!

Σε άλλα νέα ρε κορίτσια φοβάμαι πολύ όταν μου λένε για το πώς θα αισθανθώ όταν δω το μωρό κτλ. αντί να χαίρομαι.Το αγχος μου είναι να είναι υγιής και τρέμω τι θα γίνει. Δεν ξέρω πώς να αρχίσω να σκέφτομαι ένα ευχάριστο μέλλον με τρώνε κακές σκέψεις...

Χαχαχα, ημουνα νια τοτε κ ετρεχα γρηγορα. Τωρα αν γινοταν αυτο θα λεγα δεν βαριεσαι.. ενα 20αρικο πες οτι ηπιες 2-3 ποτακια χαχαχα

Οσον αφορα τις σκεψεις, μαλλον θεμα ορμονων ειναι. Θα φτιαξει μην αγχωνεσαι. Οτι κ να σου λεω οτι μπορει να νιωσεις ειναι πολυ λιγο κ θα το ζησεις οπως ειναι να το ζησεις η ιδια. Οποτε αφεσου, απολαυσε το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου και μη σκεφτεσαι πραγματα που δεν εχουν κανεναν σκοπο να εξυπηρετησουν. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@nanoula90 δεν θέλω να σε έχω απέναντι ποτέ!

Σε άλλα νέα ρε κορίτσια φοβάμαι πολύ όταν μου λένε για το πώς θα αισθανθώ όταν δω το μωρό κτλ. αντί να χαίρομαι.Το αγχος μου είναι να είναι υγιής και τρέμω τι θα γίνει. Δεν ξέρω πώς να αρχίσω να σκέφτομαι ένα ευχάριστο μέλλον με τρώνε κακές σκέψεις...

Ειναι λογικό να νιωθεις φόβο και αγχος. Ειναι μια μοναδική στιγμη και τα συναισθήματα πολλα. Θα σου πω μονο παρολο που εγω σαν ανθρωπος πριν το παιδι δεν ημουν καθολου μελό οτι αυτη η στιγμη ειναι οτι πιο σημαντικό και μεγαλο εχω ζησει στη ζωη μου. Τη φερνω συνέχεια στο μυαλο μου και την ξαναζω γιατι ειναι κατι απίστευτο. Θα νιώσεις πολλα και οτι και αν νιώσεις ειναι αποτα φυσιολογικο! Δεν εχει πρεπει στο πως θα αισθανθείς. Ειναι δικη σου στιγμη δικο σου συναίσθημα. μην  αγχωνεσαι απλα ζησε τη στιγμη 

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ιιιιιιιιι πωπω καλε εσεις ειστε τζοκερ!!! Που ειναι αυτο το μαγαζι να παω να μου χαλασουν ???:lol:

Παντως εχουν ρε συ ταλεντο. Πως το κανουν??? Φοβεροι!! 

Χαχαχα, ημουνα νια τοτε κ ετρεχα γρηγορα. Τωρα αν γινοταν αυτο θα λεγα δεν βαριεσαι.. ενα 20αρικο πες οτι ηπιες 2-3 ποτακια χαχαχα

Οσον αφορα τις σκεψεις, μαλλον θεμα ορμονων ειναι. Θα φτιαξει μην αγχωνεσαι. Οτι κ να σου λεω οτι μπορει να νιωσεις ειναι πολυ λιγο κ θα το ζησεις οπως ειναι να το ζησεις η ιδια. Οποτε αφεσου, απολαυσε το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου και μη σκεφτεσαι πραγματα που δεν εχουν κανεναν σκοπο να εξυπηρετησουν. 

Βενζινάδικο. Πολλά κόλπα έκαναν οι πελάτες νανούλα μου και κυριλέ πελατες αλλα δεν πέρναγαν αυτοί ομως ήταν ταχυδακτυλουργοί. 

Just now, Kpp83 είπε:

@nanoula90 δεν θέλω να σε έχω απέναντι ποτέ!

Σε άλλα νέα ρε κορίτσια φοβάμαι πολύ όταν μου λένε για το πώς θα αισθανθώ όταν δω το μωρό κτλ. αντί να χαίρομαι.Το αγχος μου είναι να είναι υγιής και τρέμω τι θα γίνει. Δεν ξέρω πώς να αρχίσω να σκέφτομαι ένα ευχάριστο μέλλον με τρώνε κακές σκέψεις...

Νομίζω πως δεν χρειάζεται να βάζεις τον εαυτό σου σε αυτή την διαδικασία. Γιατί θα πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι κάτι; Για να φύγουν οι κακές σκεψεις; Μην ανησυχείς θα φύγουν σε ένα λεπτό όταν θα δεις πως όλα θα είναι μια χαρά. Δεν χρειάζεται να καθόμαστε και να φτιάχνουμε το μέλλον σκεπτομενες. Θα έρθουν τα πράγματα οπως είναι να έρθουν και μέρα με την ημέρα το μέλλον θα δημιουργείται. Ζώντας την κάθε ημέρα θα φτιάχνεις την επόμενη. Ομως άλλο το αγχος να είναι όλα εντάξει και άλλο η αρνητική σκέψη πως δεν θα είναι. Αντικειμενικά θα σου πω ότι είναι άδικο να σκέφτεσαι ασχημα. Επέτρεψε μου να το στηρίζω σαν άποψη χωρίς να σε προσβάλλω. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Βαμβακερά να είναι!!!

Κορίτσια μου σήμερα ξεκίνησα δειλά δειλά γυμναστήριο!! Καλά τα πήγα. Επίσης πήγα διατροφολόγο έχασα τρία κιλά σε 10 μέρες και συνεχίζουμε!!!

Μπραβο θεαρα!!!!δωσε δυναμη για μετα!!!θηλαζεις αγαπη?εισαι οκ με την διατροφη η πεινας??εγω εχω κλεισει ραντεβου δευτερα στη διαιτολογο οχι να αδυνατησω απλα επειδη μπαινω τριτο τριμηνο κ εχω βαλει 12 μηπως το σωσω λιγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Μπραβο θεαρα!!!!δωσε δυναμη για μετα!!!θηλαζεις αγαπη?εισαι οκ με την διατροφη η πεινας??εγω εχω κλεισει ραντεβου δευτερα στη διαιτολογο οχι να αδυνατησω απλα επειδη μπαινω τριτο τριμηνο κ εχω βαλει 12 μηπως το σωσω λιγο!

Κάνω αντλήσεις. Κοίτα έπεσε πείνα παρόλο που μου Χε βάλει αρκετό φαγητό λόγω θηλασμού. Όμως πάντα η πρώτη εβδομάδα είναι η προσαρμογής. Έχω να χάσω ακόμη 12 κι εγώ.ξεκινα θα δίνουμε δύναμη η μία στην άλλη!!!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@nanoula90 δεν θέλω να σε έχω απέναντι ποτέ!

Σε άλλα νέα ρε κορίτσια φοβάμαι πολύ όταν μου λένε για το πώς θα αισθανθώ όταν δω το μωρό κτλ. αντί να χαίρομαι.Το αγχος μου είναι να είναι υγιής και τρέμω τι θα γίνει. Δεν ξέρω πώς να αρχίσω να σκέφτομαι ένα ευχάριστο μέλλον με τρώνε κακές σκέψεις...

Αχ κ εμενα με τρώνε άσχημες σκέψεις κ νιώθω λιγο καπως αυρη τη περίοδο βεβαια για αλλους δικους μ λόγους  

....προσπαθω λιγο να το αγνοήσω κ να μη δωσω τοση βαση...αλλα επιμένουν θελω να πιστευω πως οπως λενε κ τα κορίτσια ειναι θεμα ορμονών...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Κάνω αντλήσεις. Κοίτα έπεσε πείνα παρόλο που μου Χε βάλει αρκετό φαγητό λόγω θηλασμού. Όμως πάντα η πρώτη εβδομάδα είναι η προσαρμογής. Έχω να χάσω ακόμη 12 κι εγώ.ξεκινα θα δίνουμε δύναμη η μία στην άλλη!!!!!

Συνηθιζεις ομως ετσι?δεν ειχες θεμα με το γαλα να μειωθηκε?ρωταω λογω ασχετοσυνης!θα παω λιγο συμβουλευτηκα δν νομιζω δλδ να με βλεπει καθε δυο βδομαδες κ ζυγισμα!αλλα με το που σαραντησω εννοειται!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Αχ κ εμενα με τρώνε άσχημες σκέψεις κ νιώθω λιγο καπως αυρη τη περίοδο βεβαια για αλλους δικους μ λόγους  

....προσπαθω λιγο να το αγνοήσω κ να μη δωσω τοση βαση...αλλα επιμένουν θελω να πιστευω πως οπως λενε κ τα κορίτσια ειναι θεμα ορμονών...

Κορίτσια μην βαδανιζεστε. Όλα όσα σκέφτεστε είναι μέσα στο πρόγραμμα. Ένας άνθρωπος είναι μέσα μας, γεγονός που μας επηρεάζει και σωματικά πολύ και ψυχολογικα. Για να μην πω ότι είναι μια ευθύνη για το υπόλοιπο της ζωής μας. Και οι καλές και οι αρνητικές σκέψεις μέσα στο πρόγραμμα είναι. Άνθρωποι είμαστε όχι η Πολυάννα. Άσχετα αν προσπαθούν να μας περάσουν την εικόνα της Αγίας Μάνας, με το φοβερό ενστικτο, που περνάει την εγκυμοσύνη μακάρια και λάμπει, που δακρύζει από συγκίνηση μόλις αντικρίζει το νεογέννητο και που ως δια μαγείας ξέρει τι να κάνει και πώς να το φροντίσει χαμογελαστή πάντα, χωρίς κούραση και άγχος. Μπορεί να υπάρχουν και τέτοιες, δεν λέω... Όμως μην τρελαινόμαστε και όσες δεν είμαστε έτσι (που είμαστε και οι περισσότερες νομίζω). 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Κορίτσια μην βαδανιζεστε. Όλα όσα σκέφτεστε είναι μέσα στο πρόγραμμα. Ένας άνθρωπος είναι μέσα μας, γεγονός που μας επηρεάζει και σωματικά πολύ και ψυχολογικα. Για να μην πω ότι είναι μια ευθύνη για το υπόλοιπο της ζωής μας. Και οι καλές και οι αρνητικές σκέψεις μέσα στο πρόγραμμα είναι. Άνθρωποι είμαστε όχι η Πολυάννα. Άσχετα αν προσπαθούν να μας περάσουν την εικόνα της Αγίας Μάνας, με το φοβερό ενστικτο, που περνάει την εγκυμοσύνη μακάρια και λάμπει, που δακρύζει από συγκίνηση μόλις αντικρίζει το νεογέννητο και που ως δια μαγείας ξέρει τι να κάνει και πώς να το φροντίσει χαμογελαστή πάντα, χωρίς κούραση και άγχος. Μπορεί να υπάρχουν και τέτοιες, δεν λέω... Όμως μην τρελαινόμαστε και όσες δεν είμαστε έτσι (που είμαστε και οι περισσότερες νομίζω). 

Σιγουρα ξες εχεις απολυτο δικιο...απλα ξες σ έρχονται ανεξέλεγκτες σκέψεις τύπου....πως θα παει η γεννα? Θα πανε ολα καλα με το μωρο? Πως θα αντιδράσω οταν το δω?θα μαι καλη μανα? Αν με πιάσουν τα πολύ ψυχολογικά μου μετα τη γεννα πως θα το διαχειριστώ??ειδικα το τελευταίο ...ενω ξερεις πως δεν εισαι ουτε η πρώτη ουτε η τελευαταια ολες το έχουν περάσει...απλα οσο πλησιάζει ο καιρος σε πιάνουν ολα μαζι....αλλα σιγουρα παιζουν κ οι ορμονες γι αυτο προσπαθω να μη δινω τοση βαση ολα θα γινουν απο μονα τους σιγα σιγά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 είπε:

Σιγουρα ξες εχεις απολυτο δικιο...απλα ξες σ έρχονται εμενα βασικα προσωπικα ανεξέλεγκτες σκέψεις τύπου....πως θα παει η γεννα? Θα πανε ολα καλα με το μωρο? Πως θα αντιδράσω οταν το δω?θα μαι καλη μανα? Αν με πιάσουν τα πολύ ψυχολογικά μου μετα τη γεννα πως θα το διαχειριστώ??ειδικα το τελευταίο ...ενω ξερεις πως δεν εισαι ουτε η πρώτη ουτε η τελευαταια ολες το έχουν περάσει...απλα οσο πλησιάζει ο καιρος σε πιάνουν ολα μαζι....αλλα σιγουρα παιζουν κ οι ορμονες γι αυτο προσπαθω να μη δινω τοση βαση ολα θα γινουν απο μονα τους σιγα σιγά...

Και εγώ τα σκέφτομαι όλα αυτά. Νομίζω οι περισσότερες. Θα θεωρούσα παράλογο το αντίθετο. Τώρα ότι το παίρναμε λίγο πιο "βαριά" λόγω ορμονών είναι επίσης σωστό. 

Αν θέλεις τη γνώμη μου άσε τις σκέψεις αυτές να έρχονται. Μην αισθάνεσαι άσχημα γιατί τότε όλα μεγαλοποιουνται κιόλας. Είναι ανθρώπινοι συλλογισμοί και προβληματισμοί. Όπως είναι και οι ευχάριστες σκέψεις. Όλα είναι για να μας προετοιμάσει ο εαυτός μας. Άλλωστε καλύτερα είναι να έχουν όλα τα σενάρια και ενδεχόμενα περάσει από το μυαλό μας παρά να είμαστε σε ένα ροζ συννεφάκι μονίμως! 

Για να καταλάβεις ότι δεν είσαι η μόνη, εγώ εκτός από τα πώς θα το πιάνω, πλένω, αλλάζω (μεγάλος πόνος αυτό καθότι σιχασιαρα μέχρι αηδίας) φρικαρω και στην ιδέα της καισαρικής που θα κάνω. Όχι σαν χειρουργείο και τέτοια. Αλλά πώς θα με κόβουν και εγώ θα είμαι ξύπνια και θα μιλάω. Ξέρω ότι δεν θα πονάω, αλλά το μυαλό παιζει παιχνίδια. Στην αρχή φρικαρα άσχημα. Τώρα όποτε έρχεται αυτή η σκέψη την αφήνω να κάνει τον κύκλο της, λέω μετά στον εαυτό μου ότι τόσες γυναίκες το έχουν βιώσει και μου περνάει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Και εγώ τα σκέφτομαι όλα αυτά. Νομίζω οι περισσότερες. Θα θεωρούσα παράλογο το αντίθετο. Τώρα ότι το παίρναμε λίγο πιο "βαριά" λόγω ορμονών είναι επίσης σωστό. 

Αν θέλεις τη γνώμη μου άσε τις σκέψεις αυτές να έρχονται. Μην αισθάνεσαι άσχημα γιατί τότε όλα μεγαλοποιουνται κιόλας. Είναι ανθρώπινοι συλλογισμοί και προβληματισμοί. Όπως είναι και οι ευχάριστες σκέψεις. Όλα είναι για να μας προετοιμάσει ο εαυτός μας. Άλλωστε καλύτερα είναι να έχουν όλα τα σενάρια και ενδεχόμενα περάσει από το μυαλό μας παρά να είμαστε σε ένα ροζ συννεφάκι μονίμως! 

Για να καταλάβεις ότι δεν είσαι η μόνη, εγώ εκτός από τα πώς θα το πιάνω, πλένω, αλλάζω (μεγάλος πόνος αυτό καθότι σιχασιαρα μέχρι αηδίας) φρικαρω και στην ιδέα της καισαρικής που θα κάνω. Όχι σαν χειρουργείο και τέτοια. Αλλά πώς θα με κόβουν και εγώ θα είμαι ξύπνια και θα μιλάω. Ξέρω ότι δεν θα πονάω, αλλά το μυαλό παιζει παιχνίδια. Στην αρχή φρικαρα άσχημα. Τώρα όποτε έρχεται αυτή η σκέψη την αφήνω να κάνει τον κύκλο της, λέω μετά στον εαυτό μου ότι τόσες γυναίκες το έχουν βιώσει και μου περνάει. 

Ναι θα συμφωνήσω απολυτα σε αυτο π ειπες...οντως δεν ειναι καλο να ζεις σε ενα ροζ συννεφάκι...γιατι μετα στα ζόρια αντιδράς χειρότερα...ναι ολες μας κάνουμε αυτες τις σκέψεις....αλλωστε οπως λές είναι φυσιολογικο ..απλα η αρνητική πλευρά θελω παρα πολυ να πιστεύω πως ειναι οι ορμονες...κ πως περνάνε..εγω παλι φοβαμαι ολα οσα λες αλλα το μετα της γέννας ειδικα σε ψυχολογικό επίπεδο η Επιλοχίος με τρομάζει τοοοοσοοό πολυ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ακουω π λετε για συναισθηματα,αγχος κλπ κ αναρωτιεμαι εγω γτ δεν σκεφτηκα ποτε ουτε πως θα γεννησω ουτε πως θα τα παω μετα στο σπιτι ουτε τπτ....καλα τοσο γαιδουρα ημουν?....δεν με αγχωναν αυτα.....με αγχωνε το γεγονος να μην γεννηθει προωρακι το μωρο μ γτ ειχα προωρες συσπασεις,ολιγοαμνιο,γερασμενο πλακουντα...παρα οτιδηποτε αλλο μ αρεσε η ιδεα στο να γεννησω ειδικα προς το τελος π ειχα βαρυνει π δεν με ενοιαζε το οτιδηποτε αλλο αφου δεν ηθελα βοηθεια σπιτι(οπως κ δεν ειχα) ουτε καν στο νοσοκομειο εξαλλου σηκωθηκα σχεδον αμεσως(01:00 γεννησα 01:45 με πηγαν στο δωματιο 03:30 σηκωθηκα)κ μονο την 1η μερα ειχα ατομο ολη μερα τις αλλες 2 εμενα ωωωωρες μονη μ!!! Κ γεννησα κ σε δημοσιο οπου εκει δεν δειχνουν μπανια,περιποιησεις κ τετοιες πολυτελειες....αλλα ημουν τοσο σιγουρη για εμενα!!!(καλα βοηθησε κ η δουλεια μ λιγο π ηξερα καποια πραγματα) αλλα κ παλι...τοση αναισθησια;;; απορω!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι θα συμφωνήσω απολυτα σε αυτο π ειπες...οντως δεν ειναι καλο να ζεις σε ενα ροζ συννεφάκι...γιατι μετα στα ζόρια αντιδράς χειρότερα...ναι ολες μας κάνουμε αυτες τις σκέψεις....αλλωστε οπως λές είναι φυσιολογικο ..απλα η αρνητική πλευρά θελω παρα πολυ να πιστεύω πως ειναι οι ορμονες...κ πως περνάνε..εγω παλι φοβαμαι ολα οσα λες αλλα το μετα της γέννας ειδικα σε ψυχολογικό επίπεδο η Επιλοχίος με τρομάζει τοοοοσοοό πολυ....

Μην τη φοβάσαι. Και μόνο που το σκέφτομαι σημαίνει ότι αν νιώθεις ότι ζοριζεσαι θα ζητήσεις βοήθεια. Και με την κατάλληλη βοήθεια όλα ξεπερνιουνται. 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σας ακουω π λετε για συναισθηματα,αγχος κλπ κ αναρωτιεμαι εγω γτ δεν σκεφτηκα ποτε ουτε πως θα γεννησω ουτε πως θα τα παω μετα στο σπιτι ουτε τπτ....καλα τοσο γαιδουρα ημουν?....δεν με αγχωναν αυτα.....με αγχωνε το γεγονος να μην γεννηθει προωρακι το μωρο μ γτ ειχα προωρες συσπασεις,ολιγοαμνιο,γερασμενο πλακουντα...παρα οτιδηποτε αλλο μ αρεσε η ιδεα στο να γεννησω ειδικα προς το τελος π ειχα βαρυνει π δεν με ενοιαζε το οτιδηποτε αλλο αφου δεν ηθελα βοηθεια σπιτι(οπως κ δεν ειχα) ουτε καν στο νοσοκομειο εξαλλου σηκωθηκα σχεδον αμεσως(01:00 γεννησα 01:45 με πηγαν στο δωματιο 03:30 σηκωθηκα)κ μονο την 1η μερα ειχα ατομο ολη μερα τις αλλες 2 εμενα ωωωωρες μονη μ!!! Κ γεννησα κ σε δημοσιο οπου εκει δεν δειχνουν μπανια,περιποιησεις κ τετοιες πολυτελειες....αλλα ημουν τοσο σιγουρη για εμενα!!!(καλα βοηθησε κ η δουλεια μ λιγο π ηξερα καποια πραγματα) αλλα κ παλι...τοση αναισθησια;;; απορω!

Δεν είναι θέμα αναισθησίας καλέ. Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Αυτό λέμε. Ότι όπως και να νιώθει μια γυναίκα δεν υπάρχει σωστό και λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μην τη φοβάσαι. Και μόνο που το σκέφτομαι σημαίνει ότι αν νιώθεις ότι ζοριζεσαι θα ζητήσεις βοήθεια. Και με την κατάλληλη βοήθεια όλα ξεπερνιουνται. 

Δεν είναι θέμα αναισθησίας καλέ. Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Αυτό λέμε. Ότι όπως και να νιώθει μια γυναίκα δεν υπάρχει σωστό και λάθος. 

Ενω ειμαι αγχωτικος ανθρωπος πολυ...εκει δεν με ενοιαξε! Μαλλον επειδη ειχα πιο σοβαρα 'προβλημματα' να αγχωθω...εκει το στηριζω!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...