Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια καλησπερααα τι κάνετε;

Όσες έχουν γεννήσει με καισαρική θέλω να μου πείτε στην τομή από επάνω άμα είχατε ελαφρύ πρήξιμο..είναι λίγο πρησμένο και πάνω από την τομή όταν ακουμπάω με το χέρι με ψιλό ενοχλεί έχω έναν ελαφρύ πόνο στο δέρμα..ρώτησα την γιατρό και είπε πως δεν θεωρεί πως είναι κάτι και να πάω την Τετάρτη να με δει απλά μέχρι να πάω να μου φύγει η ιδέα..

Καλησπερα κωνσταντινα μου!

Μην αγχωνεσαι ειναι φυσιολογικο αυτο το ειχα και εγω και ειχα φρικαρει αλλα πηγα στο γιατρο και μου ειπε πως ετσι γινεται..επισης ειναι φυσιολογικο να νιωθεις την περιοχη καπως μουδιασμένη. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

μωρέ ας είναι καλά και ας κοιμάται οποτε θέλει!!! απλά κάποιες μέρες με τρώει το άγχος! 

Για τις καουρες ξέρω κάνει καλό οταν ξαπλώνεις να έχεις πολλά μαξιλάρια ωστε να εισαι λιγο ανασηκωμενη! Επίσης ξέρω ότι πρέπει να κάνεις μικρα γεύματα, όχι καυτερα....χμμμ...Και επίσης ξέρω ότι δεν θα γλιτώσει καμία από τις καουρες.. κι εγώ τις περιμένω :shock:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου.

Μεγαλώνουν τα μικρακια μας και έχουμε καθεμία μας τα συμπτώματά μας.Όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Αυτό σκέφτομαι και εγώ κάθε φορά που μεταφέρω κάποιο σύμπτωμα στον γιατρό γιατί είναι το πρώτο μας μωράκι και είναι όλα πρωτόγνωρα!Εκείνος μου λέει πως οι μάνες ακόμα και οι πρωτοτοκες περιγράφουν ότι τους συμβαίνει γιατί είναι στην φύση μας και γνωρίζουμε ακόμα και αν είναι κάτι πρωτόγνωρο.Εξάλλου μεγαλώνουν τα μωράκια μας και γίνονται τόσες αλλαγές μέσα μας!Το ότι ανακουφιζεσαι ξαπλωνοντας πιστεύω είναι σημαντικό.Για το οτιδήποτε σε αγχώνει,ανησυχεί μιλάς με τον γιατρό σου κοριτσάκι μου,μην αγχώνεσαι!

Τυχερουλααααα!Μπράβοοοο!

Εμένα είναι στιγμές που δε με ανακουφίζει ούτε οταν ξαπλωνω.Όλα καλά!

Σε καταλαβαίνω.Σε εξέταση,για να κάνει τις μετρήσεις του, ο γιατρός με είχε βγάλει πόσες φορές έξω να φάω γλυκό ,αλμυρό,να πιω νερο,να πάω βόλτα,να πάω τουαλέτα για να πάρει κατάλληλη θέση το μωράκι και τελικά το μικρακι κοιμόταν.Φαντάσου αν ήμουν σπίτι και δεν το ένιωθα θα ειχα τρελαθεί.Μη νομίζεις έχουν και αυτά τους ρυθμούς τους,γλυκουλια!

Ναι τωρα λιγο ηρεμώ που ακουω αυτα π λετε..ναι ειναι κ που μεγαλώνει το μπεμπακι λογικά καποιο πονακι θα πρεπει να εχω.....μολις κλεισω κ την 30η εβδ θα ηρεμησωωωω περισσότερο θεωρω..απλα τωρα υπεραγχωθηκα..τρωω τις φλασιες μου κ εγω...

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν έχω καουρες ούτε ξυνιλες! Επίσης κοιμάμαι και από τις δύο πλευρές απλά δεν αντέχω σερί πολύ ώρα σε μια.. γυρνάω μια από τη μια μια απο την άλλη γιατι πιανομαι. 

το μεγάλο μου άγχος είναι ο μπεμπης που κάποιες μέρες όλη μερα κάνει σβουρες και κάποιες (οπως σημερα) είναι ήσυχος πολύ και με πιάνει αγωνία.

@Ria@90 κανε λίγο υπομονή!!!! Σου εύχομαι να είναι όλα καλα. πιστεύω δεν είναι τπτ.. έγκυες είμαστε όλο και κάποια πονακια θα έρθουν.. μεγαλώνουν τα μωρά μας!

Θενκς αγαπη προφανως ψιλο πανικοβληθηκα...αλλα θα ξεκουραστω κ θα ηρεμήσω....εχεις απολυτο δικιο μεγαλώνουν τα λουλουδια μας..απλα με αγχωσε ολο αυτο..εχω κλειστει κ στο σπιτι αυτη τη εβδ δεν κανω τπτ περα απ το να σκεφτομαι κ να δινω βαση σε καθε πονακι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι τωρα λιγο ηρεμώ που ακουω αυτα π λετε..ναι ειναι κ που μεγαλώνει το μπεμπακι λογικά καποιο πονακι θα πρεπει να εχω.....μολις κλεισω κ την 30η εβδ θα ηρεμησωωωω περισσότερο θεωρω..απλα τωρα υπεραγχωθηκα..τρωω τις φλασιες μου κ εγω...

Θενκς αγαπη προφανως ψιλο πανικοβληθηκα...αλλα θα ξεκουραστω κ θα ηρεμήσω....εχεις απολυτο δικιο μεγαλώνουν τα λουλουδια μας..απλα με αγχωσε ολο αυτο..εχω κλειστει κ στο σπιτι αυτη τη εβδ δεν κανω τπτ περα απ το να σκεφτομαι κ να δινω βαση σε καθε πονακι..

Όλα καλα :)

κι εγώ σήμερα έχω περάσει μεγάλη αγωνία με τον μπεμπη είναι πάλι ήρεμος πολύ ενώ μερικές μέρες έκανε πάρτι! Αλλά είπα θα βγω μια βόλτα δεν αντέχω να κάνω κακες σκέψεις! Είμαι σίγουρη ότι αύριο θα στριφογυρίζει πάλι!

εσάς σας τυχαίνει κάποιες μέρες να είναι πολύ ήσυχα τα μωρακια;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι τωρα λιγο ηρεμώ που ακουω αυτα π λετε..ναι ειναι κ που μεγαλώνει το μπεμπακι λογικά καποιο πονακι θα πρεπει να εχω.....μολις κλεισω κ την 30η εβδ θα ηρεμησωωωω περισσότερο θεωρω..απλα τωρα υπεραγχωθηκα..τρωω τις φλασιες μου κ εγω...

Θενκς αγαπη προφανως ψιλο πανικοβληθηκα...αλλα θα ξεκουραστω κ θα ηρεμήσω....εχεις απολυτο δικιο μεγαλώνουν τα λουλουδια μας..απλα με αγχωσε ολο αυτο..εχω κλειστει κ στο σπιτι αυτη τη εβδ δεν κανω τπτ περα απ το να σκεφτομαι κ να δινω βαση σε καθε πονακι..

Εγώ να δεις φλασιες που τρώω γλυκιά μου!Καποιες τις έχουν διαβάσει και εδώ τα κορίτσια.Είναι και η αλλαγή περιβάλλοντος,είναι και η κλεισούρα,όσο μένεις σπίτι αναπόφευκτα σκέφτεσαι.Καλά κάνεις και τα μοιράζεσαι να σε ανακουφίζει.Να σκέφτεσαι ότι σε λιιιιγο καιρό θα αγκαλιάζεις το μωράκι σου!:x

Just now, vaso_mpempis είπε:

Όλα καλα :)

κι εγώ σήμερα έχω περάσει μεγάλη αγωνία με τον μπεμπη είναι πάλι ήρεμος πολύ ενώ μερικές μέρες έκανε πάρτι! Αλλά είπα θα βγω μια βόλτα δεν αντέχω να κάνω κακες σκέψεις! Είμαι σίγουρη ότι αύριο θα στριφογυρίζει πάλι!

εσάς σας τυχαίνει κάποιες μέρες να είναι πολύ ήσυχα τα μωρακια;

Μπράβο βγες βολτουλα πολύ καλά θα κάνεις!Να δεις που θα αρχίσει τις βόλτες και ο μικρούλης:)

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Όλα καλα :)

κι εγώ σήμερα έχω περάσει μεγάλη αγωνία με τον μπεμπη είναι πάλι ήρεμος πολύ ενώ μερικές μέρες έκανε πάρτι! Αλλά είπα θα βγω μια βόλτα δεν αντέχω να κάνω κακες σκέψεις! Είμαι σίγουρη ότι αύριο θα στριφογυρίζει πάλι!

εσάς σας τυχαίνει κάποιες μέρες να είναι πολύ ήσυχα τα μωρακια;

Ναι τυχαίνει αλλα επειδη ειμαι αγχωδης τύπος αν το δω πολυ πολυ ήσυχο θα φαω γλυκό θα πιω παγωμενο νερο η κατι για ν δω αν κουνιέται είμαι παρανοϊκή το ξερω χαχα

Just now, 4shinediamonds είπε:

Εγώ να δεις φλασιες που τρώω γλυκιά μου!Καποιες τις έχουν διαβάσει και εδώ τα κορίτσια.Είναι και η αλλαγή περιβάλλοντος,είναι και η κλεισούρα,όσο μένεις σπίτι αναπόφευκτα σκέφτεσαι.Καλά κάνεις και τα μοιράζεσαι να σε ανακουφίζει.Να σκέφτεσαι ότι σε λιιιιγο καιρό θα αγκαλιάζεις το μωράκι σου!:x

Βγες βολτουλα πολύ καλά θα κάνεις!Να δεις που θα αρχίσει τις βόλτες και ο μικρούλης:)

Αυτη η αλλαγη περιβάλλοντος και η κλεισουρα με εχει κανει αστα να πανε...πρεπει να αρχισω μα  βγαίνω συχνότερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 said:

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε?? Βρε κοριτσια εχω σμρ καπως σαν πονακια κατω χαμηλα αλλα ειναι συνεχόμενα απ το πρωι εννοω πως δεν ποναει σταματάει ποναει σταματάει...το πρωί οκ ηταν ξεκάθαρα το έντερο αλλα τωρα εχω μπερδευτεί...ειναι χαλαρα πονακια κατω χαμηλα κ πισω στη λεκανη..ωρες ωρες νομιζω πως ειναι εντερικο...πηρα τη γιατρο κ μ ειπε ξεκούραση αν δεν είναι εντονοι οι πονοι κ δεν υπαρχει αιμα κ δεν περωνει η κοιλιά να ξεκουραστω κ να το παρακολουθούμε....το θεμα είναι πως επειδη το μωρο κουνιέται συνεχεια κ μαζεύεται μια απ η μια μια απ την αλλη δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι πετρωματα αυτα...ουφ σμρ ολη μερα στεναχωριεμαι....

Εμένα όταν μ πιάνει το έντερο, μ πιάνει κ πόνος κάτω χαμηλά στη μέση πίσω κ έντονος μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι τυχαίνει αλλα επειδη ειμαι αγχωδης τύπος αν το δω πολυ πολυ ήσυχο θα φαω γλυκό θα πιω παγωμενο νερο η κατι για ν δω αν κουνιέται είμαι παρανοϊκή το ξερω χαχα

Αυτη η αλλαγη περιβάλλοντος και η κλεισουρα με εχει κανει αστα να πανε...πρεπει να αρχισω μα  βγαίνω συχνότερα...

Να κάνεις ότι σε κάνει να χαλαρώνεις κοριτσάκι μου.Εγώ όταν μπορώ βγαινω,όσο μπορώ,τις άλλες που είμαι σπίτι προσπαθώ να βρίσκω τρόπους να απασχολω το μυαλό μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Εμένα όταν μ πιάνει το έντερο, μ πιάνει κ πόνος κάτω χαμηλά στη μέση πίσω κ έντονος μάλιστα...

Αχ εκει ακριβως εχω πονακι στη μεση πισω χαμηλα....γι αυτό μπερδεύομαι κ δεν ειμαι σιγουρη αν είναι το έντερο η κατι αλλο....το πρωι ειμαι σιγουρη πως ηταν το έντερο απλα συνεχίζει η ενόχληση εκει...μαλλον θελει το χρονι του αν ειναι το έντερο τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Εμένα όταν μ πιάνει το έντερο, μ πιάνει κ πόνος κάτω χαμηλά στη μέση πίσω κ έντονος μάλιστα...

Το έντερο είναι η αλήθεια μπερδεύει σαν σύμπτωμα,εμένα με αγχωνε από την εμβρυομεταφορά κιόλας.Σιγά σιγά αντιλαμβάνομαι.

Just now, Ria@90 είπε:

Αχ εκει ακριβως εχω πονακι στη μεση πισω χαμηλα....γι αυτό μπερδεύομαι κ δεν ειμαι σιγουρη αν είναι το έντερο η κατι αλλο....το πρωι ειμαι σιγουρη πως ηταν το έντερο απλα συνεχίζει η ενόχληση εκει...μαλλον θελει το χρονι του αν ειναι το έντερο τελικα...

Έχεις ενεργηθει κοριτσάκι μου σήμερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 said:

Αχ εκει ακριβως εχω πονακι στη μεση πισω χαμηλα....γι αυτό μπερδεύομαι κ δεν ειμαι σιγουρη αν είναι το έντερο η κατι αλλο....το πρωι ειμαι σιγουρη πως ηταν το έντερο απλα συνεχίζει η ενόχληση εκει...μαλλον θελει το χρονι του αν ειναι το έντερο τελικα...

Πολύ πιθανό να ναι το έντερο πάντως. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Το έντερο είναι η αλήθεια μπερδεύει σαν σύμπτωμα,εμένα με αγχωνε από την εμβρυομεταφορά κιόλας.Σιγά σιγά αντιλαμβάνομαι.

Έχεις ενεργηθει κοριτσάκι μου σήμερα;

 Ναι αγαπη το πρωι απλα δεν νιωθω 100% ανακουφισμένη να το πω...αλλα οταν πηγαίνω μετα το πρωινο δεν εχω τπτ ισως θελει τον χρόνο του το εντερο δεν ξερω....

Just now, Elenpap είπε:

Πολύ πιθανό να ναι το έντερο πάντως. :)

Ελπιζω να δειξει συντομα αλλα το σημειο ειναι το ιδιο ακριβως με αυτο π περιέγραψες....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

 Ναι αγαπη το πρωι απλα δεν νιωθω 100% ανακουφισμένη να το πω...αλλα οταν πηγαίνω μετα το πρωινο δεν εχω τπτ ισως θελει τον χρόνο του το εντερο δεν ξερω....

Ελπιζω να δειξει συντομα αλλα το σημειο ειναι το ιδιο ακριβως με αυτο π περιέγραψες....

Τώρα στην εγκυμοσύνη με τον καιρό προσπαθώ να ερμηνεύω.Ξεκινάω από έντερο γιατί είναι παραπλανητικό σαν σύμπτωμα.Εμπειρικα,ξέρω πως αν δεν έχω ενεργηθει σίγουρα είναι το έντερο,αν εχω ενεργηθει και δεν νιώθω πλήρως ανακουφισμένη πάλι σκέφτομαι πρώτα το έντερο.Προσπάθησε να προσθέσεις φρουτάκια για δεκατιανο και σαλάτα μέσα στην ημερα.Απο τότε που τα πρόσθεσα στην διατροφή μου βοήθησαν πολύ στην τουαλέτα και αναγνωρίζω ευκολοτερα το σύμπτωμα του εντερου.Φυσικά ο κάθε οργανισμός λειτουργεί με τους δικούς του κανόνες.

Πώς νιώθεις τώρα,καλύτερα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Τώρα στην εγκυμοσύνη με τον καιρό προσπαθώ να ερμηνεύω.Ξεκινάω από έντερο γιατί είναι παραπλανητικό σαν σύμπτωμα.Εμπειρικα,ξέρω πως αν δεν έχω ενεργηθει σίγουρα είναι το έντερο,αν εχω ενεργηθει και δεν νιώθω πλήρως ανακουφισμένη πάλι σκέφτομαι πρώτα το έντερο.Προσπάθησε να προσθέσεις φρουτάκια για δεκατιανο και σαλάτα μέσα στην ημερα.Απο τότε που τα πρόσθεσα στην διατροφή μου βοήθησαν πολύ στην τουαλέτα και αναγνωρίζω ευκολοτερα το σύμπτωμα του εντερου.Φυσικά ο κάθε οργανισμός λειτουργεί με τους δικούς του κανόνες.

Πώς νιώθεις τώρα,καλύτερα;

Ναι ειμαι αρκετα καλυτερα...κ εγω στο εντερο καταλήγω γτ δεν ενιωσα ανακουφισμένη..επίσης το μωρο κινείται κ αλλαζει θεσεις οποτε θεωρω πως αυτο δεν μπορει να ειναι πετρωμα...εκτος κ αν ειναι κ το αντιλαμβάνομαι εγω αλλιως...οπως κ να εχει ξεκουράζομαι καθομαι ξαπλώνω οπως λεει η γιατρός...αλλα το πονακι έφυγε σχεδον...να στε καλα βρε κορίτσια παντα βρίσκετε τροπο να με ηρεμήσετε να σας εχει ο θεος καλα κοριτσια μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...