Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 22/4/2024 at 10:46 ΠΜ, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως δεν έχω τίποτα … είναι δεύτερη μετά από την ετ.. και μάλιστα παράδοξο χθες το βράδυ είχα παρολιγο Ονείρωξη … και δ κερω απογοητεύτηκα …έχω ανησυχήσει πάρα πολύ …

       

      Βρε κορίτσια μου … τι γίνεται με την Ονείρωξη .. είμαι η μόνη ;;; Τους τελευταίους μήνες πάθαινα Ονείρωξη λίγο πριν την περίοδο .. χθες το βράδυ είχα πάλι ξύπνησα χαράματα …. Ήταν παρολιγο Ονείρωξη αυτό .. αλλά δ ξέρω μωρε απογοητεύτηκα …. Τι σκατα ριναι αυτό ; Κάνει συσπάσεις η μητρα ;;; Τόσο νωρίς ;;; Σήμερα είμαι δεύτερη μέρα από την ετ με βλαστοκύστη 5 ημερών …

      εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 

      πρίν από 36 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, loyloy είπε:

Να σου πω κατι?θα ζησεις οτι πιο υπέροχο μπορεο να συμβεθ σε μια γυναίκα να φερει μια ζωη στο κοσμο.πιστευω οτι δν θα σε νοιάΖει αν κανεις καμοα ραγαδα.Ειναι μοναδικη στιγμη η γεννα.σρο λεω και συγκινούμαι. Η πρωτη φορα που θα αντικρύσεις το μωρκ σου η πρωτη σας αγκαλια. Μια συμβουλή. Παρε τον αντρα σου μεσα στη γεννα και πες του να σας βγαλει φώτο τη πρωτη σας αγκαλια.εγω την εχω κορνθζαρει και τη χαζευω συνέχεια .

αχ! συγκινήθηκα ρε!!!! Δεν ξέρω τι να περιμένω αλήθεια.. ακούω διαβάζω αλλα πιστεύω αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να το καταλάβεις!! εδώ τωρα που έχει γίνει πιο ζωηρός και όταν του μιλάω δακρύζω καμία φορα.. 

Τώρα ο Νίκος λογικά θα είναι μέσα.... Αλλά δεν ξέρω αν θα μείνει όρθιος και ψυχραιμος χαχαχαχαχαχα

Όσο για τις ραγάδες.. νταξει με απασχολεί στη φάση που είμαι λιγο γιατι τη βλεπω τη μερα που θα γινομαι ζεβρα να έρχεται μιας και η κοιλιά έχει φτάσει πέρα για πέρα :grin: ..Αλλά πιστεύω μετα δεν θα με νοιάζει.. τα μωράκια μας να είναι καλά!

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Στην καισαρική αν δεν κάνω λάθος ο μπαμπάς δεν επιτρέπεται μέσα σωστά;

ιδέα δεν έχω αλλά μήπως εξαρταται απο το που θα γεννήσεις και από τον γιατρό; ρώτησε τον


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2019 at 12:45 ΠΜ, Vasoth. είπε:

 

Κορίτσια καλησπερααα τι κάνετε;

Όσες έχουν γεννήσει με καισαρική θέλω να μου πείτε στην τομή από επάνω άμα είχατε ελαφρύ πρήξιμο..είναι λίγο πρησμένο και πάνω από την τομή όταν ακουμπάω με το χέρι με ψιλό ενοχλεί έχω έναν ελαφρύ πόνο στο δέρμα..ρώτησα την γιατρό και είπε πως δεν θεωρεί πως είναι κάτι και να πάω την Τετάρτη να με δει απλά μέχρι να πάω να μου φύγει η ιδέα..


 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Βαλεντινα έκανες πολλές ραγαδες στην κοιλιά; το έχω ένα άγχος αυτό.. Γτ γενικά το δέρμα μου κάνει.. Βάζω λάδια αλλά όχι εντατικά.. 

Εγω ενα καταλαβα ειναι αναλογως το δερμα μπορει να πασαλειφεσαι τοσο πολυ ετοιμη για τηγανισμα κ να κανεις κ μπορει να βαζεις 1 στο τοσο κ να μην κανεις...ενω φαινοταν να μην εχω τπτ οταν ξεφουσκωσε η κοιλια εκανα να αρκετες! Τις αγαπω κ εχει δικιο η @loyloy ειναι το τελευταιο π θα σκεφτειτε....

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Στην καισαρική αν δεν κάνω λάθος ο μπαμπάς δεν επιτρέπεται μέσα σωστά;

Ειναι χειρουργειο η καισαρικη κ σαφως απαγορευετε οπουδηποτε στην Ελλαδα!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Βρε κ γω περηφανη ειμαι δν λεω αλλα ακομα η κοιλιτσα δεν εχει επανελθη στην προτερη φυσιολογικη της κατασταση(σφιχτη) ειναι κ αυτο ενας λογος...ναι γενικα δεν φαινονται πολυ οι ραγαδες μαλλον γτ η κοιλια ΟΛΗ ειναι μια ραγαδα απο μονη της! Χαχχαχα

θέλει χρόνο κοριτσάκι μου για την ακρίβεια 9 μήνες με γυμναστική έρχεται όπως πριν.κοιλιακους δλδ...στο πρώτο παιδί εγώ ήμουν κ πιο αδύνατη από πριν καλά 2 κιλά μείον από ότι ξεκίνησα..χαχα στα αλλά δυσκολεύεσαι αλλά οκ κ στον 2ο επανηλθα, τώρα θα δω...χαχαχαχα 

8 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

αχ! συγκινήθηκα ρε!!!! Δεν ξέρω τι να περιμένω αλήθεια.. ακούω διαβάζω αλλα πιστεύω αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να το καταλάβεις!! εδώ τωρα που έχει γίνει πιο ζωηρός και όταν του μιλάω δακρύζω καμία φορα.. 

Τώρα ο Νίκος λογικά θα είναι μέσα.... Αλλά δεν ξέρω αν θα μείνει όρθιος και ψυχραιμος χαχαχαχαχαχα

Όσο για τις ραγάδες.. νταξει με απασχολεί στη φάση που είμαι λιγο γιατι τη βλεπω τη μερα που θα γινομαι ζεβρα να έρχεται μιας και η κοιλιά έχει φτάσει πέρα για πέρα :grin: ..Αλλά πιστεύω μετα δεν θα με νοιάζει.. τα μωράκια μας να είναι καλά!

Επίσης βάλτε κρέμα κ μετά όσο είναι κόκκινες μετά δεν κάνει κάτι αν ασπρισουν...κ νερό να πίνεται πολύ οι εγκυουλες πρέπει...λίγο λίγο.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

θέλει χρόνο κοριτσάκι μου για την ακρίβεια 9 μήνες με γυμναστική έρχεται όπως πριν.κοιλιακους δλδ...στο πρώτο παιδί εγώ ήμουν κ πιο αδύνατη από πριν καλά 2 κιλά μείον από ότι ξεκίνησα..χαχα στα αλλά δυσκολεύεσαι αλλά οκ κ στον 2ο επανηλθα, τώρα θα δω...χαχαχαχα 

Επίσης βάλτε κρέμα κ μετά όσο είναι κόκκινες μετά δεν κάνει κάτι αν ασπρισουν...κ νερό να πίνεται πολύ οι εγκυουλες πρέπει...λίγο λίγο.

Π γυμναστικη ουτε μπανιο δν προλαβαινω να κανω....μπραβο σου ρε σου με 2 κ οσονουπω με 3μωρα κ βρισκεις χρονο...εγω απο γυμναστικη μονο βαρυ κανω με την μικρη χαχαχαχαχ!!!!

Καλημερα σε ολες!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε?? Βρε κοριτσια εχω σμρ καπως σαν πονακια κατω χαμηλα αλλα ειναι συνεχόμενα απ το πρωι εννοω πως δεν ποναει σταματάει ποναει σταματάει...το πρωί οκ ηταν ξεκάθαρα το έντερο αλλα τωρα εχω μπερδευτεί...ειναι χαλαρα πονακια κατω χαμηλα κ πισω στη λεκανη..ωρες ωρες νομιζω πως ειναι εντερικο...πηρα τη γιατρο κ μ ειπε ξεκούραση αν δεν είναι εντονοι οι πονοι κ δεν υπαρχει αιμα κ δεν περωνει η κοιλιά να ξεκουραστω κ να το παρακολουθούμε....το θεμα είναι πως επειδη το μωρο κουνιέται συνεχεια κ μαζεύεται μια απ η μια μια απ την αλλη δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι πετρωματα αυτα...ουφ σμρ ολη μερα στεναχωριεμαι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

το καλοκαιρι δεν ήρθε ποτέ....

τι βροχή είναι αυτή ρε κορίτσια;;;

Όντως Βάσω μου!Τι πράγμα είναι αυτό;;;Δεν ααργεί το καλοκαιρακι ,θα δεις!:)

Εγκυουλεεεεςςςς πώς είστε;;; πώς τα πάτε με καουρες και ξυνιλες;Εγώ παρατήρησα πως λίγες μέρες πριν αλλάξω εβδομάδα επιδεινώνεται η κατάσταση.Απο ποια πλευρά ανακουφιζεστε όταν ξαπλώνετε;

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε?? Βρε κοριτσια εχω σμρ καπως σαν πονακια κατω χαμηλα αλλα ειναι συνεχόμενα απ το πρωι εννοω πως δεν ποναει σταματάει ποναει σταματάει...το πρωί οκ ηταν ξεκάθαρα το έντερο αλλα τωρα εχω μπερδευτεί...ειναι χαλαρα πονακια κατω χαμηλα κ πισω στη λεκανη..ωρες ωρες νομιζω πως ειναι εντερικο...πηρα τη γιατρο κ μ ειπε ξεκούραση αν δεν είναι εντονοι οι πονοι κ δεν υπαρχει αιμα κ δεν περωνει η κοιλιά να ξεκουραστω κ να το παρακολουθούμε....το θεμα είναι πως επειδη το μωρο κουνιέται συνεχεια κ μαζεύεται μια απ η μια μια απ την αλλη δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι πετρωματα αυτα...ουφ σμρ ολη μερα στεναχωριεμαι....

Μην στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου,έχεις οδηγίες του γιατρού σου ,το παρακολουθείς και αναλόγως πραττεις:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Όντως Βάσω μου!Τι πράγμα είναι αυτό;;;Δεν ααργεί το καλοκαιρακι ,θα δεις!:)

Εγκυουλεεεεςςςς πώς είστε;;; πώς τα πάτε με καουρες και ξυνιλες;Εγώ παρατήρησα πως λίγες μέρες πριν αλλάξω εβδομάδα επιδεινώνεται η κατάσταση.Απο ποια πλευρά ανακουφιζεστε όταν ξαπλώνετε;

Μην στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου,έχεις οδηγίες του γιατρού σου ,το παρακολουθείς και αναλόγως πραττεις:)

Φοβάμαι μην ειναι κατι κ απλα δεν της το περιεγραψα σωστα....ουφ μακαρι να περασει....οταν ξαπλωνω στα πλάγια περναει..ελπιζω να ναι το έντερο μου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Όντως Βάσω μου!Τι πράγμα είναι αυτό;;;Δεν ααργεί το καλοκαιρακι ,θα δεις!:)

Εγκυουλεεεεςςςς πώς είστε;;; πώς τα πάτε με καουρες και ξυνιλες;Εγώ παρατήρησα πως λίγες μέρες πριν αλλάξω εβδομάδα επιδεινώνεται η κατάσταση.Απο ποια πλευρά ανακουφιζεστε όταν ξαπλώνετε;

Μην στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου,έχεις οδηγίες του γιατρού σου ,το παρακολουθείς και αναλόγως πραττεις:)

Εγώ ευτυχώς δεν έχω καουρες ούτε ξυνιλες! Επίσης κοιμάμαι και από τις δύο πλευρές απλά δεν αντέχω σερί πολύ ώρα σε μια.. γυρνάω μια από τη μια μια απο την άλλη γιατι πιανομαι. 

το μεγάλο μου άγχος είναι ο μπεμπης που κάποιες μέρες όλη μερα κάνει σβουρες και κάποιες (οπως σημερα) είναι ήσυχος πολύ και με πιάνει αγωνία.

@Ria@90 κανε λίγο υπομονή!!!! Σου εύχομαι να είναι όλα καλα. πιστεύω δεν είναι τπτ.. έγκυες είμαστε όλο και κάποια πονακια θα έρθουν.. μεγαλώνουν τα μωρά μας!

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Φοβάμαι μην ειναι κατι κ απλα δεν της το περιεγραψα σωστα....ουφ μακαρι να περασει....οταν ξαπλωνω στα πλάγια περναει..ελπιζω να ναι το έντερο μου....

Αυτό σκέφτομαι και εγώ κάθε φορά που μεταφέρω κάποιο σύμπτωμα στον γιατρό γιατί είναι το πρώτο μας μωράκι και είναι όλα πρωτόγνωρα!Εκείνος μου λέει πως οι μάνες ακόμα και οι πρωτοτοκες περιγράφουν ότι τους συμβαίνει γιατί είναι στην φύση μας και γνωρίζουμε ακόμα και αν είναι κάτι πρωτόγνωρο.Εξάλλου μεγαλώνουν τα μωράκια μας και γίνονται τόσες αλλαγές μέσα μας!Το ότι ανακουφιζεσαι ξαπλωνοντας πιστεύω είναι σημαντικό.Για το οτιδήποτε σε αγχώνει,ανησυχεί μιλάς με τον γιατρό σου κοριτσάκι μου,μην αγχώνεσαι!

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν έχω καουρες ούτε ξυνιλες! Επίσης κοιμάμαι και από τις δύο πλευρές απλά δεν αντέχω σερί πολύ ώρα σε μια.. γυρνάω μια από τη μια μια απο την άλλη γιατι πιανομαι. 

το μεγάλο μου άγχος είναι ο μπεμπης που κάποιες μέρες όλη μερα κάνει σβουρες και κάποιες (οπως σημερα) είναι ήσυχος πολύ και με πιάνει αγωνία.

@Ria@90 κανε λίγο υπομονή!!!! Σου εύχομαι να είναι όλα καλα. πιστεύω δεν είναι τπτ.. έγκυες είμαστε όλο και κάποια πονακια θα έρθουν.. μεγαλώνουν τα μωρά μας!

Τυχερουλααααα!Μπράβοοοο!

Εμένα είναι στιγμές που δε με ανακουφίζει ούτε οταν ξαπλωνω.Όλα καλά!

Σε καταλαβαίνω.Σε εξέταση,για να κάνει τις μετρήσεις του, ο γιατρός με είχε βγάλει πόσες φορές έξω να φάω γλυκό ,αλμυρό,να πιω νερο,να πάω βόλτα,να πάω τουαλέτα για να πάρει κατάλληλη θέση το μωράκι και τελικά το μικρακι κοιμόταν.Φαντάσου αν ήμουν σπίτι και δεν το ένιωθα θα ειχα τρελαθεί.Μη νομίζεις έχουν και αυτά τους ρυθμούς τους,γλυκουλια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Αυτό σκέφτομαι και εγώ κάθε φορά που μεταφέρω κάποιο σύμπτωμα στον γιατρό γιατί είναι το πρώτο μας μωράκι και είναι όλα πρωτόγνωρα!Εκείνος μου λέει πως οι μάνες ακόμα και οι πρωτοτοκες περιγράφουν ότι τους συμβαίνει γιατί είναι στην φύση μας και γνωρίζουμε ακόμα και αν είναι κάτι πρωτόγνωρο.Εξάλλου μεγαλώνουν τα μωράκια μας και γίνονται τόσες αλλαγές μέσα μας!Το ότι ανακουφιζεσαι ξαπλωνοντας πιστεύω είναι σημαντικό.Για το οτιδήποτε σε αγχώνει,ανησυχεί μιλάς με τον γιατρό σου κοριτσάκι μου,μην αγχώνεσαι!

Τυχερουλααααα!Μπράβοοοο!

Εμένα είναι στιγμές που δε με ανακουφίζει ούτε οταν ξαπλωνω.Όλα καλά!

Σε καταλαβαίνω.Σε εξέταση,για να κάνει τις μετρήσεις του, ο γιατρός με είχε βγάλει πόσες φορές έξω να φάω γλυκό ,αλμυρό,να πιω νερο,να πάω βόλτα,να πάω τουαλέτα για να πάρει κατάλληλη θέση το μωράκι και τελικά το μικρακι κοιμόταν.Φαντάσου αν ήμουν σπίτι και δεν το ένιωθα θα ειχα τρελαθεί.Μη νομίζεις έχουν και αυτά τους ρυθμούς τους,γλυκουλια!

μωρέ ας είναι καλά και ας κοιμάται οποτε θέλει!!! απλά κάποιες μέρες με τρώει το άγχος! 

Για τις καουρες ξέρω κάνει καλό οταν ξαπλώνεις να έχεις πολλά μαξιλάρια ωστε να εισαι λιγο ανασηκωμενη! Επίσης ξέρω ότι πρέπει να κάνεις μικρα γεύματα, όχι καυτερα....χμμμ...Και επίσης ξέρω ότι δεν θα γλιτώσει καμία από τις καουρες.. κι εγώ τις περιμένω :shock:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...