Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,αυτό το παράδειγμα μου έδωσε και η φαρμακοποιός,η οποία στο δεύτερο παιδάκι σήκωνε το πρώτο τουλάχιστον 5-6 κιλά και καθημερινά πολλές φορές,χώρια τα ψώνια του σπιτιού και τις παραγγελίες για το φαρμακείο.

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση.Να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Σε ευχαριστώ αγάπη μου!Είδες που οοοοολες μας έχουμε τα άγχη μας;

Ευχαριστώ πολύ!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 12/4/2019 at 10:01 ΜΜ, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κωνσταντινα μου!

Μην αγχωνεσαι ειναι φυσιολογικο αυτο το ειχα και εγω και ειχα φρικαρει αλλα πηγα στο γιατρο και μου ειπε πως ετσι γινεται..επισης ειναι φυσιολογικο να νιωθεις την περιοχη καπως μουδιασμένη. 

Ναι είναι μουδιασμενη λίγο αυτό δεν με αγχωσε..

Σου έφυγε ή το έχεις ακόμα;


 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Ειλικρινά εκτιμώ κάθε λέξη από κάθε κορίτσι γιατί ξέρω πως με καταλαβαίνετε και δεν θα «κοροϊδέψει» καμμία σας ακόμα και την πιο «χαζη» ερώτηση ,ανησυχία μου.Σε ευχαριστώ προσωπικά κορίτσι μου γιατί πάντα μου γράφεις στοχευμένα και τα λόγια σου με ηρεμούν!Σε ευχαριστώ πολύ για τις γλυκές ευχές σου ,με το καλό να αγκαλιάσεις το μωράκι σου γλυκιά μου!

❤️:wub:

Καλημέρα μπεμπακια όμορφη μέρα σήμερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι είναι μουδιασμενη λίγο αυτό δεν με αγχωσε..

Σου έφυγε ή το έχεις ακόμα;

Το μούδιασμα κορίτσια δεν φεύγει σύντομα. Εμένα μου είχε φύγει μετα τους 6-8 μήνες αλλά εννοείται ότι κάθε μήνα ήταν κ καλύτερα. Η καισαρική πως ήταν? Συνηλθες εύκολα η πονουσες για καιρό? τώρα που θα κάνω την δεύτερη αγχώνομαι περισσότερο γιατί ξέρω μάλλον τι θα επακολουθήσει σε μένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου,να χαίρεσαι την οικογένειά σου!23 εβδομάδων είμαστε κοριτσάκι μου!

Αααααα σε ωραία φαση είσαι! Καταλαβαίνεις και την εγκυμοσύνη αλλά δεν έχεις βαρύνει κιόλας! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ενα γερό μωρακι εύχομαι κορίτσι μου!

11 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Στον λόγο μου σήμερα σε σκεφτομουν κ μιλάω ειλικρινά θα σου έστελνα μνμ μετά από το μνμ που έστειλα στο κορίτσι απλώς έφυγα αμεσως κ μόλις μπήκα σπίτι. Δεν σε ξεχνώ πάντως να το ξέρεις! Είμαι καλα βαραίνω νιώθω πως έρχεται σιγά σιγά η ώρα  κ περιμένω με το καλό. Εσυ τι κανεις τρέχεις ε; Τα παιδάκια όλοι καλα; 

Να είσαι καλα σε ευχαριστώ παρα πολύ κ χαίρομαι επίσης παρα πολύ να βοηθάω έστω με τον λόγο γτ πέρασα κ εγω τις δικες μου ανησυχιες δεν έχει σημασια αν ήταν διαφορετικές αλλα το ότι με στήριξαν εδώ πολύ τα κοριτσια κ με ηρεμουσαν όταν το χρειαζόμουν. Με το καλό κορίτσι μου κ το δικό σου μωράκι!

Τα μεγάλα πνεύματα παιδι μου, τι να λέμε τώρα! Καλά είμαστε κοριτσάκι μου, τρέχω και δεν φτανω! Αλλά ευτυχώς είναι τόσο ήσυχο το χοντροπατατακι μου που δεν με κουράζει καθόλου! Εσύ κιντερ έκπληξη τώρα ε;;;; άντε, δεν βλέπω την ωρα να ξεμπουκαρει ο ροκας μας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Το μούδιασμα κορίτσια δεν φεύγει σύντομα. Εμένα μου είχε φύγει μετα τους 6-8 μήνες αλλά εννοείται ότι κάθε μήνα ήταν κ καλύτερα. Η καισαρική πως ήταν? Συνηλθες εύκολα η πονουσες για καιρό? τώρα που θα κάνω την δεύτερη αγχώνομαι περισσότερο γιατί ξέρω μάλλον τι θα επακολουθήσει σε μένα!

Καλησπέραα εγώ η αλήθεια είναι συνηλθα πολύ γρήγορα και σκέψου ότι στο μαιευτήριο οι μαίες μου την έλεγαν επειδή δεν ζητούσα παυσίπονα..την ώρα του χειρουργείου δεν ήμουν πολύ καλά ψυχολογικά γιατί πήγα για μια εξέταση και με έβαλε να γεννήσω η γιατρός μου οπότε ανέβασα και λίγο πίεση και δεν ξεκολλούσε ο πλακούντας στο τέλος και μου έδωσαν κάτι υπογλωσσια μου έβαλαν και άλλους ορούς και μου εκαναν μαλαξεις με το χέρι οπότε δεν πέρασα καλά :shock:8-) και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι για δεύτερο..


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέραα εγώ η αλήθεια είναι συνηλθα πολύ γρήγορα και σκέψου ότι στο μαιευτήριο οι μαίες μου την έλεγαν επειδή δεν ζητούσα παυσίπονα..την ώρα του χειρουργείου δεν ήμουν πολύ καλά ψυχολογικά γιατί πήγα για μια εξέταση και με έβαλε να γεννήσω η γιατρός μου οπότε ανέβασα και λίγο πίεση και δεν ξεκολλούσε ο πλακούντας στο τέλος και μου έδωσαν κάτι υπογλωσσια μου έβαλαν και άλλους ορούς και μου εκαναν μαλαξεις με το χέρι οπότε δεν πέρασα καλά :shock:8-) και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι για δεύτερο..

Μην αγχώνεσαι για το δεύτερο, την ώρα της καισαρικής θα είσαι καλύτερα κ απ' τη στιγμή που δεν πονεσες στην πρώτη δεν θα πονέσεις ούτε στη δεύτερη!!!!

Just now, Smile89 είπε:

Τι γίνεται ρε παιδιά Μονο εδώ έχει χειμώνα!??

Κ εμάς χειμώνα έχει... Το πρωί ήταν καλά, τώρα άλλαξε ο καιρός!!! Τι κάνει το μωράκι σου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...