Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι ειμαι αρκετα καλυτερα...κ εγω στο εντερο καταλήγω γτ δεν ενιωσα ανακουφισμένη..επίσης το μωρο κινείται κ αλλαζει θεσεις οποτε θεωρω πως αυτο δεν μπορει να ειναι πετρωμα...εκτος κ αν ειναι κ το αντιλαμβάνομαι εγω αλλιως...οπως κ να εχει ξεκουράζομαι καθομαι ξαπλώνω οπως λεει η γιατρός...αλλα το πονακι έφυγε σχεδον...να στε καλα βρε κορίτσια παντα βρίσκετε τροπο να με ηρεμήσετε να σας εχει ο θεος καλα κοριτσια μου!

Χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα γλυκιά μου!Και πολύ σωστά ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου,θα δεις αύριο θα είσαι ακόμα καλύτερα!Άλλωστε κάθε μέρα δεν είναι ίδια.Για τα πετρώματα δεν γνωρίζω καθόλου,πως είναι τα συμπτώματα;

Σημασία έχει να νιώσεις καλύτερα γλυκιά μου:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@vaso_mpempis και εμένα μου το κάνει αυτό. Τη μία μέρα κάνει πάρτυ και την άλλη μια κλωτσιά την ώρα. Και εγώ έτσι ανησυχώ αλλά νομίζω έχει να κάνει με το πως είναι γυρισμένα. Εννοώ αποκλείεται να μην κουνιέται. Απλά αν έχει την πλάτη του γυρισμένη στην κοιλιά μάλλον τις κλωτσιές δεν τις νιώθω. Έτσι παρηγοριεμαι. Δεν ξέρω φυσικά αν ισχύει. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα γλυκιά μου!Και πολύ σωστά ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου,θα δεις αύριο θα είσαι ακόμα καλύτερα!Άλλωστε κάθε μέρα δεν είναι ίδια.Για τα πετρώματα δεν γνωρίζω καθόλου,πως είναι τα συμπτώματα;

Σημασία έχει να νιώσεις καλύτερα γλυκιά μου:)

Ρε συ δεν ξερω να σ πω την αληθεια τοσο καιρο δεν εχω καταλαβει ξεκαθαρα αυτα τα πετρωματα...εγω νιώθω πολλες φορε καποια πιεση αλλα  νιώθω πως μαζεύεται το μωρο ειτε απ η μια ειτε απ την αλλη...αλλα δεν ξερω αν ειναι στη τελική πέτρωμα αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ρε συ δεν ξερω να σ πω την αληθεια τοσο καιρο δεν εχω καταλαβει ξεκαθαρα αυτα τα πετρωματα...εγω νιώθω πολλες φορε καποια πιεση αλλα  νιώθω πως μαζεύεται το μωρο ειτε απ η μια ειτε απ την αλλη...αλλα δεν ξερω αν ειναι στη τελική πέτρωμα αυτό....

Κάποιο από τα πιο έμπειρα κορίτσια ,ηδη μανούλες θα γνωρίζουν.Ο γιατρός τι σου έχει πει;

Δηλαδή όταν λέμε πέτρωμα σκληραίνει η κοιλίτσα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κάποιο από τα πιο έμπειρα κορίτσια ,ηδη μανούλες θα γνωρίζουν.Ο γιατρός τι σου έχει πει;

Δηλαδή όταν λέμε πέτρωμα σκληραίνει η κοιλίτσα;

Ναι  νομιζω πως σκληραίνει αλλα μαλλον μαζεύεται στο κεντρο νομιζω εκει ειναι η διάφορα...εμενα πολλες φορες αλλαζει σχημα πιεζεται αλλα ειτε απο την μια ειτε απ την αλλη πλευρα με αλλαγες σχήματος της κοιλιάς...θα το διευκρινίσω στην επόμενη επίσκεψη με τη γιατρό....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι  νομιζω πως σκληραίνει αλλα μαλλον μαζεύεται στο κεντρο νομιζω εκει ειναι η διάφορα...εμενα πολλες φορες αλλαζει σχημα πιεζεται αλλα ειτε απο την μια ειτε απ την αλλη πλευρα με αλλαγες σχήματος της κοιλιάς...θα το διευκρινίσω στην επόμενη επίσκεψη με τη γιατρό....

Αυτό γιατί συμβαίνει δεν έχω καταλάβει.Και συμβαίνει σε κάθε έγκυο;

Ναι διευκρινισε το .

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Αυτό γιατί συμβαίνει δεν έχω καταλάβει.Και συμβαίνει σε κάθε έγκυο;

Ναι διευκρινισε το .

Οι συσπασεις γνκ γνωριζω πως υπάρχουν στην διάρκεια της εγκυμοσύνης..μερικες συσπασεις υπάρχουν γτ βοηθούν μελλοντικά στον τοκετο...αλλα αν ειναι επώδυνες ξερω ειναι ανησυχητικό..τα λεω πολυ μπακάλικα...απλα εγω δυσκολεύομαι στο να τις εντοπίσω κατανοήσω πως ακριβώς ειναι οι συσπασεις τις μπερδεύω με το μωρο.....αλλα θαβτη ρωτήσω την αλλη φορα να μ εξηγήσει ακριβώς πως είναι κ πως τις αναγνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ρε συ δεν ξερω να σ πω την αληθεια τοσο καιρο δεν εχω καταλαβει ξεκαθαρα αυτα τα πετρωματα...εγω νιώθω πολλες φορε καποια πιεση αλλα  νιώθω πως μαζεύεται το μωρο ειτε απ η μια ειτε απ την αλλη...αλλα δεν ξερω αν ειναι στη τελική πέτρωμα αυτό....

Ποτέ δεν ένοιωσα αυτό το πέτρωμα που λένε. Ναι το μωρό είναι το μία από δω μια από κει. 

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κάποιο από τα πιο έμπειρα κορίτσια ,ηδη μανούλες θα γνωρίζουν.Ο γιατρός τι σου έχει πει;

Δηλαδή όταν λέμε πέτρωμα σκληραίνει η κοιλίτσα;

Οοοοοοολη η κοιλιά όπου κι αν πιάσεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@vaso_mpempis και εμένα μου το κάνει αυτό. Τη μία μέρα κάνει πάρτυ και την άλλη μια κλωτσιά την ώρα. Και εγώ έτσι ανησυχώ αλλά νομίζω έχει να κάνει με το πως είναι γυρισμένα. Εννοώ αποκλείεται να μην κουνιέται. Απλά αν έχει την πλάτη του γυρισμένη στην κοιλιά μάλλον τις κλωτσιές δεν τις νιώθω. Έτσι παρηγοριεμαι. Δεν ξέρω φυσικά αν ισχύει. 

άστα περνάω μεγάλη αγωνία κάθε φορά! ενα βράδυ πήγα νοσοκομείο και μου έκαναν nst και ήταν μια χαρά το μωρό.. οπότε προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη πια! Σήμερα τον έχω νιώσει ελάχιστα :sad:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

άστα περνάω μεγάλη αγωνία κάθε φορά! ενα βράδυ πήγα νοσοκομείο και μου έκαναν nst και ήταν μια χαρά το μωρό.. οπότε προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη πια! Σήμερα τον έχω νιώσει ελάχιστα :sad:

Δεν έχουν πάντα την ίδια όρεξη είναι η αλήθεια. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

άστα περνάω μεγάλη αγωνία κάθε φορά! ενα βράδυ πήγα νοσοκομείο και μου έκαναν nst και ήταν μια χαρά το μωρό.. οπότε προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη πια! Σήμερα τον έχω νιώσει ελάχιστα :sad:

Να ξαπλώνεις αριστερά και να περιμένεις. Σχεδόν πάντα κλωτσάει και τον νιώθω όταν κάθομαι έτσι. Απλά να σκέφτεσαι ότι μπορεί να κοιμάται η απλά να είναι ήσυχος. Πχ εμένα στους υπέρηχος έχει τα χέρια στο στόμα. Ε τι να νιώσω όταν απλά κάθεται και πιπιλαει τα χέρια του; χαχα

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Να ξαπλώνεις αριστερά και να περιμένεις. Σχεδόν πάντα κλωτσάει και τον νιώθω όταν κάθομαι έτσι. Απλά να σκέφτεσαι ότι μπορεί να κοιμάται η απλά να είναι ήσυχος. Πχ εμένα στους υπέρηχος έχει τα χέρια στο στόμα. Ε τι να νιώσω όταν απλά κάθεται και πιπιλαει τα χέρια του; χαχα

κι εγώ τώρα που ξάπλωσα κάτι ένιωσα.. λιγακι, σαφώς κινείται.. απλά κάποιες μέρες είναι έτσι πως να το πω... θέλει να δώσεις προσοχή για να καταλάβεις.. Ενώ άλλες ολη μερα θες δε θες η κοιλιά κουνιέται ολόκληρη!

@Anna17 σε ποια βδομαδα εισαι;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

κι εγώ τώρα που ξάπλωσα κάτι ένιωσα.. λιγακι, σαφώς κινείται.. απλά κάποιες μέρες είναι έτσι πως να το πω... θέλει να δώσεις προσοχή για να καταλάβεις.. Ενώ άλλες ολη μερα θες δε θες η κοιλιά κουνιέται ολόκληρη!

@Anna17 σε ποια βδομαδα εισαι;

27η. Φαντάσου χτες δεν κουνιόταν σχεδόν καθόλου και τώρα που μιλάμε δεν έχει ηρεμήσει. Όπως τα λες ακριβώς. Αλλά και εμείς δεν έχουμε κάθε μέρα όρεξη. Ανθρωπάκια είναι και αυτά. Κάτω του μισού μέτρου αλλά ανθρωπάκια. Χαχα

  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

27η. Φαντάσου χτες δεν κουνιόταν σχεδόν καθόλου και τώρα που μιλάμε δεν έχει ηρεμήσει. Όπως τα λες ακριβώς. Αλλά και εμείς δεν έχουμε κάθε μέρα όρεξη. Ανθρωπάκια είναι και αυτά. Κάτω του μισού μέτρου αλλά ανθρωπάκια. Χαχα

πραγματικά Ευχαριστώ πολύ!!! νόμιζα ότι μόνο ο μπεμπης μου κάνει αυτές τις παύσεις και σκεφτομαι καμία φορα άσχημα και στεναχωριέμαι! Από την αρχή που τον πρώτοκατάλαβα... νομίζω περίπου 20 βδομαδων... Έτσι το πάει!!! ειδικά στην αρχή περνούσαμε μεεεερες ησυχίας! νόμιζα όσο περνά ει Ο καιρός θα θεριεύει αλλά γενικά είναι ησυχουλης μάλλον.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

πραγματικά Ευχαριστώ πολύ!!! νόμιζα ότι μόνο ο μπεμπης μου κάνει αυτές τις παύσεις και σκεφτομαι καμία φορα άσχημα και στεναχωριέμαι! Από την αρχή που τον πρώτοκατάλαβα... νομίζω περίπου 20 βδομαδων... Έτσι το πάει!!! ειδικά στην αρχή περνούσαμε μεεεερες ησυχίας! νόμιζα όσο περνά ει Ο καιρός θα θεριεύει αλλά γενικά είναι ησυχουλης μάλλον.

Έτσι και εμένα. Μέρες ησυχίας και στεναχωριομουν. Τώρα συνήθισα. Αν και ανησυχώ και πάλι όταν κάθεται πολύ ήσυχος αλλά όχι τόσο όσο πριν. Αντρες. Εκεί να μας πεδευουν από την κοιλιά. 

  • Χαχα 3

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...