Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Anna17 είπε:

Έτσι και εμένα. Μέρες ησυχίας και στεναχωριομουν. Τώρα συνήθισα. Αν και ανησυχώ και πάλι όταν κάθεται πολύ ήσυχος αλλά όχι τόσο όσο πριν. Αντρες. Εκεί να μας πεδευουν από την κοιλιά. 

ααααααχ τι έχουν να τραβήξουν τα κορίτσια με δαύτους!!!!! χαχαχαχα

  • Χαχα 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Οι συσπασεις γνκ γνωριζω πως υπάρχουν στην διάρκεια της εγκυμοσύνης..μερικες συσπασεις υπάρχουν γτ βοηθούν μελλοντικά στον τοκετο...αλλα αν ειναι επώδυνες ξερω ειναι ανησυχητικό..τα λεω πολυ μπακάλικα...απλα εγω δυσκολεύομαι στο να τις εντοπίσω κατανοήσω πως ακριβώς ειναι οι συσπασεις τις μπερδεύω με το μωρο.....αλλα θαβτη ρωτήσω την αλλη φορα να μ εξηγήσει ακριβώς πως είναι κ πως τις αναγνωρίζω...

Εγώ οταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μ τι σημαίνει έχω συσπασεις μου είπε ότι σκληραίνει η κοιλία σε ένα σημείο για λίγο και συνοδεύεται από πόνο όταν είναι να αδιάθετησεις..  Κ εγώ νόμιζα ότι είχα πετρώματα αλλά τελικά ήταν το μωρό που συνέχεια κουνιόταν κ τσιτωνε την κοιλιά μια αριστερά μια δεξιά.. Επίσης έχω να πω ότι αν το μωρό μου είναι τοσο ζωηρό όσο στην κοιλιά την έβαψα καθώς έχει κάνει την νύχτα μέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εγώ οταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μ τι σημαίνει έχω συσπασεις μου είπε ότι σκληραίνει η κοιλία σε ένα σημείο για λίγο και συνοδεύεται από πόνο όταν είναι να αδιάθετησεις..  Κ εγώ νόμιζα ότι είχα πετρώματα αλλά τελικά ήταν το μωρό που συνέχεια κουνιόταν κ τσιτωνε την κοιλιά μια αριστερά μια δεξιά.. Επίσης έχω να πω ότι αν το μωρό μου είναι τοσο ζωηρό όσο στην κοιλιά την έβαψα καθώς έχει κάνει την νύχτα μέρα 

Καλημεραααα καλο σ/κ εγκυουλες κ μανουλες!!!! Εμενα παντως οοοοοσοοοοο ζωηρη ηταν μεσα ειλικρινα κοιμοταν ελλλαααχιστααα μπορει κ μιση ωρα κ εννοειται οχι βραδυ ετσι ζωηρη ειναι κ εξω χαχαχαχχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εγώ οταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μ τι σημαίνει έχω συσπασεις μου είπε ότι σκληραίνει η κοιλία σε ένα σημείο για λίγο και συνοδεύεται από πόνο όταν είναι να αδιάθετησεις..  Κ εγώ νόμιζα ότι είχα πετρώματα αλλά τελικά ήταν το μωρό που συνέχεια κουνιόταν κ τσιτωνε την κοιλιά μια αριστερά μια δεξιά.. Επίσης έχω να πω ότι αν το μωρό μου είναι τοσο ζωηρό όσο στην κοιλιά την έβαψα καθώς έχει κάνει την νύχτα μέρα 

Ναι κ εγω ετσι καπως...τ ρα είναι πιο ξεκαθαρο οπως το λες....κ εμενα ζωηρουλης ειναι χαχα αϋπνίες που μας περιμένουν......χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!

Το πέτρωμα είναι σε όλη την κοιλιά όχι βουνό δεξιά ή αριστερά. Σκληραίνει όλη η επιφάνεια κ οπως είπε η Δήμητρα μπορεί να συνοδεύεται κ από πονακια περιοδου. Και ΟΧΙ δεν το έχουν όλες οι εγκυες! Ούτε είναι ανάγκη να το έχουν! Επίσης @Ria@90 μην ανησυχείς δεν γίνεται δεν υπάρχει περίπτωση ένα πέτρωμα να διαρκεί δυο μερες. Η διάρκεια του είναι δευτερόλεπτα έως λεπτό. Κάνει μπαμ το σημείο η διάρκεια κ ο πόνος που περιγραφεις πως είναι το έντερο σου. Προφανως ένα ειδους κολικος. 

Για την στάση του εμβρύου @Anna17 δεν νομίζω πως ισχύει τουλάχιστον στην περίπτωση μου που είναι πλάτη τον νιώθω κανονικότατα. Απλώς μερικά μωράκια είναι πιο ήσυχα μέσα στην κοιλιτσα είναι φυσιολογικό.

Περάστε όμορφα και ευχαριστηθείτε το γεγονος πως έχετε μια ήρεμη εγκυμοσυνη που μπορείτε να βγείτε κ να κάνετε ότι θέλετε. 

 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Οι συσπασεις γνκ γνωριζω πως υπάρχουν στην διάρκεια της εγκυμοσύνης..μερικες συσπασεις υπάρχουν γτ βοηθούν μελλοντικά στον τοκετο...αλλα αν ειναι επώδυνες ξερω ειναι ανησυχητικό..τα λεω πολυ μπακάλικα...απλα εγω δυσκολεύομαι στο να τις εντοπίσω κατανοήσω πως ακριβώς ειναι οι συσπασεις τις μπερδεύω με το μωρο.....αλλα θαβτη ρωτήσω την αλλη φορα να μ εξηγήσει ακριβώς πως είναι κ πως τις αναγνωρίζω...

Συσπάσεις και πετρώματα είναι το ίδιο;Μπερδεύτηκα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Ναι κ εγω ετσι καπως...τ ρα είναι πιο ξεκαθαρο οπως το λες....κ εμενα ζωηρουλης ειναι χαχα αϋπνίες που μας περιμένουν......χαχα

Ω ρε αϋπνίες δεν λες τίποτα... Εμένα 12 το βράδυ με 5 το πρωί δίνει ρεστα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Συσπάσεις και πετρώματα είναι το ίδιο;Μπερδεύτηκα:rolleyes:

Ναι το ιδιο ειναι :))))

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ω ρε αϋπνίες δεν λες τίποτα... Εμένα 12 το βράδυ με 5 το πρωί δίνει ρεστα

Εγω τον νιωθω τις πιο πολλες ωρες μεσα στην μερα την νυχτα κυριως οταν αλλαζω πλευρο χαχα

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!

Το πέτρωμα είναι σε όλη την κοιλιά όχι βουνό δεξιά ή αριστερά. Σκληραίνει όλη η επιφάνεια κ οπως είπε η Δήμητρα μπορεί να συνοδεύεται κ από πονακια περιοδου. Και ΟΧΙ δεν το έχουν όλες οι εγκυες! Ούτε είναι ανάγκη να το έχουν! Επίσης @Ria@90 μην ανησυχείς δεν γίνεται δεν υπάρχει περίπτωση ένα πέτρωμα να διαρκεί δυο μερες. Η διάρκεια του είναι δευτερόλεπτα έως λεπτό. Κάνει μπαμ το σημείο η διάρκεια κ ο πόνος που περιγραφεις πως είναι το έντερο σου. Προφανως ένα ειδους κολικος. 

Για την στάση του εμβρύου @Anna17 δεν νομίζω πως ισχύει τουλάχιστον στην περίπτωση μου που είναι πλάτη τον νιώθω κανονικότατα. Απλώς μερικά μωράκια είναι πιο ήσυχα μέσα στην κοιλιτσα είναι φυσιολογικό.

Περάστε όμορφα και ευχαριστηθείτε το γεγονος πως έχετε μια ήρεμη εγκυμοσυνη που μπορείτε να βγείτε κ να κάνετε ότι θέλετε. 

 

Εμενα ο πονος χθες ηταν συνεχόμενος αρα ηταν το έντερο...Σήμερα πολυ καλυτερα παντως...χθες αγχωθηκα ομολογώ....να σαι καλαααα κοριτσι μ για τις πληροφορίες:))

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι το ιδιο ειναι :))))

Εγω τον νιωθω τις πιο πολλες ωρες μεσα στην μερα την νυχτα κυριως οταν αλλαζω πλευρο χαχα

Εμενα ο πονος χθες ηταν συνεχόμενος αρα ηταν το έντερο...Σήμερα πολυ καλυτερα παντως...χθες αγχωθηκα ομολογώ....να σαι καλαααα κοριτσι μ για τις πληροφορίες:))

Λοιπόν ένσ βράδυ μου γύρισε το μάτι από τον πόνο τρελάθηκα πονούσε όλη η κοιλιά. Τελικά ήταν το έντερο. Είχα φάει όσπρια. Νόμιζα ότι γεννούσα, φυσικα δεν ξανά έφαγα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Λοιπόν ένσ βράδυ μου γύρισε το μάτι από τον πόνο τρελάθηκα πονούσε όλη η κοιλιά. Τελικά ήταν το έντερο. Είχα φάει όσπρια. Νόμιζα ότι γεννούσα, φυσικα δεν ξανά έφαγα. 

Έχεις δίκιο με τα όσπρια κορίτσι το έχω παρατηρήσει και εγώ και τα έχω κόψει από πολύ αρχή της εγκυμοσύνης.

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι το ιδιο ειναι :))))

Εγω τον νιωθω τις πιο πολλες ωρες μεσα στην μερα την νυχτα κυριως οταν αλλαζω πλευρο χαχα

Εμενα ο πονος χθες ηταν συνεχόμενος αρα ηταν το έντερο...Σήμερα πολυ καλυτερα παντως...χθες αγχωθηκα ομολογώ....να σαι καλαααα κοριτσι μ για τις πληροφορίες:))

Ευχαριστώ για την απάντηση Ρια μου.

Καλύτερα σήμερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smile89 είπε:

Λοιπόν ένσ βράδυ μου γύρισε το μάτι από τον πόνο τρελάθηκα πονούσε όλη η κοιλιά. Τελικά ήταν το έντερο. Είχα φάει όσπρια. Νόμιζα ότι γεννούσα, φυσικα δεν ξανά έφαγα. 

Χαχα μ εχει τύχει κ αυτο απλα εκεινη τη μερα ήμουν ψυχραιμη δεν ξερω πως και το επαθα...κ καταφερα να τον ξεχωρίσω τον πόνο...αλλα καταλαβαίνω την αναστάτωση..τλκ εχει να κανει κ με τη ψυχολογία στην οποια βρίσκεσαι..χθες ας πουμε ήμουν γνκ αγχωμένη κ το μεγαλοποιησα..εκεινη τη φορα πονουσα περισσότερο αλλα δεν πανικοβληθηκα....αβυσσος η ψυχη της ριας να ξερεις χαχα

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

ααααααχ τι έχουν να τραβήξουν τα κορίτσια με δαύτους!!!!! χαχαχαχα

Βάσω έκανε τις βόλτες του εχτές ο μπέμπης;Να ξέρεις δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο κινητικά.Μη μου αγχώνεσαι.Σίγουρα σήμερα έχει δώσει ρεσιτάλ ο μικρός σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Έχεις δίκιο με τα όσπρια κορίτσι το έχω παρατηρήσει και εγώ και τα έχω κόψει από πολύ αρχή της εγκυμοσύνης.

Ευχαριστώ για την απάντηση Ρια μου.

Καλύτερα σήμερα;

Ναι αγαπη μου σημερα καλύτερα κοιμήθηκα πολυ καλα σμρ εβαλα κ ωτοασπίδες τη νύχτα γτ γνκ ξυπνάω με το παραμικρό..καουρα δεν ειχα τοσο εντονη...ο πονος στο εντερο περασε..ολα καλα δοξα τον θεο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Χαχα μ εχει τύχει κ αυτο απλα εκεινη τη μερα ήμουν ψυχραιμη δεν ξερω πως και το επαθα...κ καταφερα να τον ξεχωρίσω τον πόνο...αλλα καταλαβαίνω την αναστάτωση..τλκ εχει να κανει κ με τη ψυχολογία στην οποια βρίσκεσαι..χθες ας πουμε ήμουν γνκ αγχωμένη κ το μεγαλοποιησα..εκεινη τη φορα πονουσα περισσότερο αλλα δεν πανικοβληθηκα....αβυσσος η ψυχη της ριας να ξερεις χαχα

Έτσι είναι μωρέ κορίτσι μου.Ανάλογα την διάθεση αντιδρούμε σε κάθε σύμπτωμα,άλλοτε είμαστε ψυχραιμοτατες και άλλες πανικοβαλομαστε.Έτσι είναι οι μανούλες:)Είμαστε πάντα σε εγρήγορση!

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι αγαπη μου σημερα καλύτερα κοιμήθηκα πολυ καλα σμρ εβαλα κ ωτοασπίδες τη νύχτα γτ γνκ ξυπνάω με το παραμικρό..καουρα δεν ειχα τοσο εντονη...ο πονος στο εντερο περασε..ολα καλα δοξα τον θεο...

Μπράβο αγάπη μου,χαίρομαι πολύ!Κάθε ημέρα να αισθάνεσαι όμορφα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Έτσι είναι μωρέ κορίτσι μου.Ανάλογα την διάθεση αντιδρούμε σε κάθε σύμπτωμα,άλλοτε είμαστε ψυχραιμοτατες και άλλες πανικοβαλομαστε.Έτσι είναι οι μανούλες:)Είμαστε πάντα σε εγρήγορση!

Μπράβο αγάπη μου,χαίρομαι πολύ!Κάθε ημέρα να αισθάνεσαι όμορφα!

Να σαι καλα αγαπη μου το παλεύω γνκ ν μαι καλα....με τις πολλες αλλαγες π πέσανε....ειμαι γνκ ακομη στην προσαρμογή....δεν ειμαι κ στα πολυ χαι μου αλλα το παλυεω...τουλάχιστον να κοιμαμαι καλα αυτο με νοιάζει προς το παρον....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...