Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

αχ χτυπήσες φλέβα, τρεξανε τα δάκρια (Όχι ότι το χω δύσκολο χαχαχα)..Αυτό το "..μεγάλη λαχτάρα να τον πάρω αγκαλιά" το νιώθω τόσο πολύ και εγώ!! 

λίγο σας έμεινε εσάς... σύντομα θα χαϊδεύεις δερματακι :)

να σε ρωτησω, μου είπε ότι γύρω στις 36 εβδομάδες θα κάνουμε και καλλιέργεια κολπικων ..Αυτό είναι στάνταρ εξέταση όπως οι άλλες;

Κοριτσάκι μου...❤️ Με το καλό να έρθει για όλες μας!

Ναι καλό είναι να κάνουμε κ από όσο ξέρω κάνουν οι περισσότεροι. Αύριο θα κάνω κ εγω κ επίσης μου έδωσε μια κολπικη κρέμα να βάζω οπως και να έχει η εξέταση. Δεν ρώτησα το γιατί του έχω εμπιστοσύνη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Κοριτσάκι μου...❤️ Με το καλό να έρθει για όλες μας!

Ναι καλό είναι να κάνουμε κ από όσο ξέρω κάνουν οι περισσότεροι. Αύριο θα κάνω κ εγω κ επίσης μου έδωσε μια κολπικη κρέμα να βάζω οπως και να έχει η εξέταση. Δεν ρώτησα το γιατί του έχω εμπιστοσύνη.

ξέρεις πως γίνεται; Την κάνει ο ίδιος ο γιατρος;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Είναι μαγικά όλα και όσο πλησιάζει η ευλογημένη στιγμή τόσο συγκινούμαι περισσότερο. Για τα πάντα κ με τα πάντα! 

Εχασα γτ δεν έχω την όρεξη που είχα. Επίσης έκοψα τα γλυκα εννοω δεν τα ζηταω που είχα φάει μεγάλο κόλλημα όλη μέρα μπορουσα να τρώω ενώ γενικά δεν ήμουν φαν. Όσο φτάνω πιστεύω επανέρχομαι στις ορεξεις προ εγκυμοσυνης. 

Τώρα που το λες κορίτσι μου για την όρεξη,έχω ακόμα καουρες και πλέον είναι λίγα όσα θέλω να φάω.23η εβδομάδα και έχω πάρει 4 κιλά.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Κοριτσάκι μου...❤️ Με το καλό να έρθει για όλες μας!

Ναι καλό είναι να κάνουμε κ από όσο ξέρω κάνουν οι περισσότεροι. Αύριο θα κάνω κ εγω κ επίσης μου έδωσε μια κολπικη κρέμα να βάζω οπως και να έχει η εξέταση. Δεν ρώτησα το γιατί του έχω εμπιστοσύνη.

Καλο ειναι να γινεται κοριτσια μου για τυχον λοιμωξεις γιατί αν γεννησετε φυσιολογικα θα περάσει στα μπεμπακια μπεμπουλα λογικα προληπτικα στην εδωσε καλυτερα παντος γιατι μπορει κ τελευταια στιγμη να εχεις καποιο μικροβιο κ να το πάρει το μωρο οποτε προσεχουμε για να εχουμε ποτε εφτασε ο καιρος κ για σενα με το καλο!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλο ειναι να γινεται κοριτσια μου για τυχον λοιμωξεις γιατί αν γεννησετε φυσιολογικα θα περάσει στα μπεμπακια μπεμπουλα λογικα προληπτικα στην εδωσε καλυτερα παντος γιατι μπορει κ τελευταια στιγμη να εχεις καποιο μικροβιο κ να το πάρει το μωρο οποτε προσεχουμε για να εχουμε ποτε εφτασε ο καιρος κ για σενα με το καλο!!

καλησπέρα συνονόματη!!!! πως γίνεται αυτή η εξέταση;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ναι κατάλαβα πως είναι από τις περιγραφές σας κορίτσι μου καλό!Σας ευχαριστώ που έχετε υπομονή και μου εξηγείτε!Είναι όλα πρωτόγνωρα!

Εντωμεταξύ είχαμε υπέρηχο στον γιατρό και τον ξαναρώτησα.Αισθάνομαι εμβρυικες κινήσεις και μάλιστα πριν δύο μέρες και 2 μικρέεεεεες κλωτσιτσες,αλλά εκείνος επέμενε πως με πρόσθιο πλακούντα θα καταλάβω κλωτσιές κλωτσιές μετά την 25η εβδομάδα. Γιατί μέχρι τότε μου είπε πως τις έντονες κινήσεις τις "απορροφά" ο πρόσθιος πλακουντας.

Να πιστέψεις και να έμπιστευτεις το ένστικτο κ το σώμα σου. Και εμενα μου έλεγε αποκλείεται να το νιώθεις πριν τις 20 εβδομαδες. Και ήμουν έτοιμη να πω έχετε μείνει εγκυος; Γιατί μόνο βάση πρωτόκολλου μιλάτε. Τον μπέμπη τον ένιωθα από πααααρα πολύ νωρις κ ας έλεγαν μπορεί το έντερο μπορεί παφλασμός το αίμα. Αλοιμονο αν δεν γνωρίζω πως είναι η κίνηση του εντέρου μου ελεγα κ ακόμα το στηρίζω. Καταρχήν εκεί που τα ένιωθα εκεί ήταν κιολας ο μικρός.

Επειδή έχεις πρόσθιο φαντάζομαι γιατί δεν έχω γνωσεις πως το νιώθεις αμυδρά επειδή είναι ανακλαστικες λόγω της θέσης, καταλαβες τι εννοω; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Να πιστέψεις και να έμπιστευτεις το ένστικτο κ το σώμα σου. Και εμενα μου έλεγε αποκλείεται να το νιώθεις πριν τις 20 εβδομαδες. Και ήμουν έτοιμη να πω έχετε μείνει εγκυος; Γιατί μόνο βάση πρωτόκολλου μιλάτε. Τον μπέμπη τον ένιωθα από πααααρα πολύ νωρις κ ας έλεγαν μπορεί το έντερο μπορεί παφλασμός το αίμα. Αλοιμονο αν δεν γνωρίζω πως είναι η κίνηση του εντέρου μου ελεγα κ ακόμα το στηρίζω. Καταρχήν εκεί που τα ένιωθα εκεί ήταν κιολας ο μικρός.

Επειδή έχεις πρόσθιο φαντάζομαι γιατί δεν έχω γνωσεις πως το νιώθεις αμυδρά επειδή είναι ανακλαστικες λόγω της θέσης, καταλαβες τι εννοω; 

Αυτό ακριβώς κάνω κορίτσι μου όπως ακριβώς το λες.Εμπιστεύομαι το ένστικτο και το σώμα μου.Εμβρυικες κινήσεις αισθάνθηκα περίπου  από 17η εβδομάδα.Είναι κάτι ξεχωριστό ,ούτε έντερο ούτε ούτε ουτε.Μόνο το μωρό είναι και είμαι σίγουρη.

Λόγω προσθιου νιώθω το μωράκι σαν να κολυμπάει ,δεν ξέρω πως να το περιγράψω πιο καλά,σαν απαλές εμβρυικες κινήσεις που σίγουρα δεν μπερδεύονται με έντερο η με κάτι άλλο.

Κάποιο κορίτσι με πρόσθιο πλακούντα η εμπειρία της;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλο ειναι να γινεται κοριτσια μου για τυχον λοιμωξεις γιατί αν γεννησετε φυσιολογικα θα περάσει στα μπεμπακια μπεμπουλα λογικα προληπτικα στην εδωσε καλυτερα παντος γιατι μπορει κ τελευταια στιγμη να εχεις καποιο μικροβιο κ να το πάρει το μωρο οποτε προσεχουμε για να εχουμε ποτε εφτασε ο καιρος κ για σενα με το καλο!!

Σε ευχαριστώ πολύ Βασούλα μου..

Πως είστε τι γίνεται με το οξυγόνο με το ματάκι με όλα γενικά πως πάτε; Πλέον μπαίνεις μέσα κανονικά κ την κρατάς αγκαλιά; Μπαίνω και στο άλλο θέμα κ διαβάζω νέα σου. 

 

Just now, vaso_mpempis είπε:

καλησπέρα συνονόματη!!!! πως γίνεται αυτή η εξέταση;

Με μπατονέτες σου παίρνουν δείγμα. Τσακ μπαμ δεμ ειναι τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

καλησπέρα συνονόματη!!!! πως γίνεται αυτή η εξέταση;

Δεν ειμαι σιγουρη γιατι εγω δε προλαβα αλλα καποτε που ειχα κανει καλλιέργεια μου ειχε παρει υγρο με κατι σαν μπατονετα αν ειναι το ιδιο ειναι τελειως ανωδυνο

Just now, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Βασούλα μου..

Πως είστε τι γίνεται με το οξυγόνο με το ματάκι με όλα γενικά πως πάτε; Πλέον μπαίνεις μέσα κανονικά κ την κρατάς αγκαλιά; Μπαίνω και στο άλλο θέμα κ διαβάζω νέα σου. 

 

Με μπατονέτες σου παίρνουν δείγμα. Τσακ μπαμ δεμ ειναι τίποτα 

Με τα ματακια ολα καλα γενικα ολα ειναι καλα μονο στο οξυγονο εχει κολλησει αλλα θελει το χρονο του μας ειπαν σκεψου οτι θελει περιπου δυο με τρεις μηνες να φτιαξει απο την ημερομηνια που ηταν να γεννηθει κανονικα κ η μπεμπα ειναι πλεον πεντε μηνων αλλα με τη διορθωμενη ειναι 56 ημερων οποτε εχουμε δρομο ακομα απο βαρος ειναι 3080γρ κ πλεον μπαινουμε για μιση ωρα κ την παιρνω αγκαλιτσα γνωριζομαστε σιγα σιγα 

  • Μου αρέσει 7

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Αυτό ακριβώς κάνω κορίτσι μου όπως ακριβώς το λες.Εμπιστεύομαι το ένστικτο και το σώμα μου.Εμβρυικες κινήσεις αισθάνθηκα περίπου  από 17η εβδομάδα.Είναι κάτι ξεχωριστό ,ούτε έντερο ούτε ούτε ουτε.Μόνο το μωρό είναι και είμαι σίγουρη.

Λόγω προσθιου νιώθω το μωράκι σαν να κολυμπάει ,δεν ξέρω πως να το περιγράψω πιο καλά,σαν απαλές εμβρυικες κινήσεις που σίγουρα δεν μπερδεύονται με έντερο η με κάτι άλλο.

Κάποιο κορίτσι με πρόσθιο πλακούντα η εμπειρία της;

Γεια σου κοριτσι. Με προσθιο κ γω, ενιωσα το μωρακι 18 εβδομαδων ακριβως! Αν γνωριζεις το σωμα σου τοτε σιγουρα νιωθεις το μπεμπακι. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσι. Με προσθιο κ γω, ενιωσα το μωρακι 18 εβδομαδων ακριβως! Αν γνωριζεις το σωμα σου τοτε σιγουρα νιωθεις το μπεμπακι. 

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Να χαίρεσαι το μικρακι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Αυτό ακριβώς κάνω κορίτσι μου όπως ακριβώς το λες.Εμπιστεύομαι το ένστικτο και το σώμα μου.Εμβρυικες κινήσεις αισθάνθηκα περίπου  από 17η εβδομάδα.Είναι κάτι ξεχωριστό ,ούτε έντερο ούτε ούτε ουτε.Μόνο το μωρό είναι και είμαι σίγουρη.

Λόγω προσθιου νιώθω το μωράκι σαν να κολυμπάει ,δεν ξέρω πως να το περιγράψω πιο καλά,σαν απαλές εμβρυικες κινήσεις που σίγουρα δεν μπερδεύονται με έντερο η με κάτι άλλο.

Κάποιο κορίτσι με πρόσθιο πλακούντα η εμπειρία της;

Κι εγω εχω προσθιο κοριτσι μ ..κ μ ελεγε ο γιατρός οταν πηγα στη 18η εβδ πως θα το εχω νιωσει μεχρι την 22η το πολυ...εγω το ενιωσα στην 19η...ηρθα εδω κ λεω στη γυναικολόγο μ πως αργησα να το  νιωσω κ μ ειπε οτι δεν αργησα μια χαρα ήταν η εβδ που το ενιωσα..ειναι στον οργανισμό θεωρώ...κ φυσικα να εμπιστεύεσαι το ένστικτο....κανει μπαμ αν ειναι το μωρούλι μωρε....κ μονο εμεις οι μελλουσες μανούλες μπορούμε να το αισθανθούμε.....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κι εγω εχω προσθιο κοριτσι μ ..κ μ ελεγε ο γιατρός οταν πηγα στη 18η εβδ πως θα το εχω νιωσει μεχρι την 22η το πολυ...εγω το ενιωσα στην 19η...ηρθα εδω κ λεω στη γυναικολόγο μ πως αργησα να το  νιωσω κ μ ειπε οτι δεν αργησα μια χαρα ήταν η εβδ που το ενιωσα..ειναι στον οργανισμό θεωρώ...κ φυσικα να εμπιστεύεσαι το ένστικτο....κανει μπαμ αν ειναι το μωρούλι μωρε....κ μονο εμεις οι μελλουσες μανούλες μπορούμε να το αισθανθούμε.....

Έτσι το σκέφτομαι και εγώ Ρια μου,να είσαι καλά,ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...