Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Smile89 είπε:

Χαχα δεν υπάρχει συνταγή το υπογράφω αυτό!!! Λένε τα αγόρια είναι πιο γρήγοροι κολυμβητές οπότε αν το κάνεις την ημέρα της ωορρηξίας θα πιάσεις αγόρι όμως αν το κάνεις πιο πριν την ωορρηξία θα πετύχεις κορίτσι γιατί αντέχουν πιο πολύ. Εγώ τήν ημέρα της ωορρηξίας κορίτσι οπότε..... χεχεχε ξέρω ότι είχα ωορρηξία και ότι ήταν έτοιμο να σκάσει λόγω του ότι τυχαία είχα κάνει υπέρηχο. 

Ναι ισχύει για τα πνευμόνακια τους είχα φάει κι εγώ δύο ενέσεις κορτιζόνης ότι είχα φάει Τούμπα και νοσηλεύτηκα!!

Εγώ και τους 2 γιους μου ακριβως μετα την περίοδο τους επιασα! Εγώ ποναω στην ωορρηξία αρα ξέρω ακριβως ποτε έχω!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ και τους 2 γιους μου ακριβως μετα την περίοδο τους επιασα! Εγώ ποναω στην ωορρηξία αρα ξέρω ακριβως ποτε έχω!

Κι εγώ πονάω αλλά τότε φαντάσου μου λέει ο γιατρός αύριο το πολύ θα σκάσει το ωάριο τρεχααααα!!! ΧΑ αχά την πιάσαμε στην γιορτή του μπαμπά τής!!! 23/04/18!!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Κι εγώ πονάω αλλά τότε φαντάσου μου λέει ο γιατρός αύριο το πολύ θα σκάσει το ωάριο τρεχααααα!!! ΧΑ αχά την πιάσαμε στην γιορτή του μπαμπά τής!!! 23/04/18!!!! 

Διωχνατε τον κόσμο που είχε ερθει για να ευχηθει;;;;; αχχαχαχαχαχα

  • Χαχα 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Διωχνατε τον κόσμο που είχε ερθει για να ευχηθει;;;;; αχχαχαχαχαχα

Χαχαχα όχι είχε τακτοποιηθεί 2-3 φορές τι ζήτημα έως το μεσημέρι. Χαχαχα

  • Χαχα 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Χαχαχα όχι είχε τακτοποιηθεί 2-3 φορές τι ζήτημα έως το μεσημέρι. Χαχαχα

2-3 φορες;;;;;; ααααχχχχχ τι μου θυμησες μεσημεριατικα παναθεμα σε!!!!! Αααααχαχαχαχα

  • Χαχα 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Αυτο σου φαίνεται υπερβολη η αντιδραση σου στο παραμικρο δε σου φαίνεται υπερβολη? Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα οποτε σε διαβαζω εχεις κ μια ανησυχία χαλαρωσε σκεψου οτι εχεις μια καλη εγκυμοσύνη χωρις αιμοραγιες χωρις να εισαι μονιμα στο κρεβατι χωρις φοβο γιά προωροτητα κ χωρις πολλα ακομα απολαυσε το εσυ που μπορεις κανε πραγματα που σου αρεσουν βγες τωρα που μπορεις σκεψου οτι καποιες εχουν πραγματικα προβληματα στην εγκυμοσυνη κ δε μπορουν να κανουν τπτ εσυ μπορεις κανε πραγματα κ μη σκεφτεσαι βλακειες! Θα συμφωνησω κ με τη @Beboula25 δουλεψε το αγχος σου γιατι μπορει να ερθουν κ δυσκολες καταστασεις δε στο ευχομαι προς θεου αλλα ο ερχομος του μωρου δεν ειναι σαν τις διαφήμισεις στην Τν σε ροζ συννεφακι συγνωμη κ παλι που στα λεω δε θελω να σε στεναχωρισω σε καμμια περιπτωση για το καλο σου στο λεω!

Βασούλα μουυυ τι κανεις αγαπη??Ξερω πως ειμαι υπερβολική μωρε..απλα οταν το μοιράζομαι οσο γελειο κ να ακούγεται λιγο ηρεμω...απλα τωρα ειναι κ που καθομαι στο σπιτι αναγκαστικά για αλλους λογους βεβαια κ δεν υπαρχει χειρότερο..ενω αν ημουν εξω κ εκανα τις δουλειές που εχω κ προετοιμασίες για τον μπεμπη θα ταν αλλιως τα πράγματα... ξερω πως γίνομαι παρανοϊκή δεν αντιλέγω κ το παραδεχομαι... :x:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 η κορτιζόνη παράγεται φυσικά στο σώμα μας. Δεν είναι κάτι που δεν έχει οργανισμος μας. Επίσης η τοπική χρήση εξωτερικά σπάνια φτάνει και διαπερνά τον πλακούντα. Ειδικά οι αλοιφές πρέπει να μπουν σε μεγάλη έκταση για να έχεις κάποιο θέμα. Μιλάμε φυσικά για αυτές που είναι σε κατηγορία μη λήψης στην εγγυμοσυνη. Καλό θα είναι να ρωτάς εκείνη την ώρα τη γιατρό σου για όποια απορία σου. Δεν είσαι η πρώτη που έχει φοβίες. Και το καταλαβαίνουν πολύ καλά οι γιατροί μας. Καλύτερα να ρωτήσεις 2"χαζα" πάρα να αγχώνεσαι.

@vaso_mpempisφρόντισε να συννενοηθεις με τον συζηγο να μάθει που είναι γιατί καλό είναι το πακέτο να πάει σύντομα μετα τον τοκετό. Και φυσικά να ενημερώσεις τον γιατρό σου για την επιθυμία σου. Επίσης ρώτα για το Σαββατοκύριακο τι θα κάνεις αν γεννήσεις. Γιατί δεν είναι ανοιχτά. Θέλω και εγώ να πάω αλλά μόλις μπω στον 9ο. Αν πας πιο νωρίς ενημέρωσε και εμένα σε παρακαλώ. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Κι εγώ πονάω αλλά τότε φαντάσου μου λέει ο γιατρός αύριο το πολύ θα σκάσει το ωάριο τρεχααααα!!! ΧΑ αχά την πιάσαμε στην γιορτή του μπαμπά τής!!! 23/04/18!!!! 

Ωωω ρε συ εγω 23/4 το εμαθα που ειναι κ η ημερομηνια της επετειου μας!!! Ααχχχ συμβολικη μερα συμπεθερα κ για τις 2 μας 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Βασούλα μουυυ τι κανεις αγαπη??Ξερω πως ειμαι υπερβολική μωρε..απλα οταν το μοιράζομαι οσο γελειο κ να ακούγεται λιγο ηρεμω...απλα τωρα ειναι κ που καθομαι στο σπιτι αναγκαστικά για αλλους λογους βεβαια κ δεν υπαρχει χειρότερο..ενω αν ημουν εξω κ εκανα τις δουλειές που εχω κ προετοιμασίες για τον μπεμπη θα ταν αλλιως τα πράγματα... ξερω πως γίνομαι παρανοϊκή δεν αντιλέγω κ το παραδεχομαι... :x:D

Προσπαθω...καλα κανεις κ το μοιραζεσαι κ εννοείται να τα μοιραζεσαι ολα αν αυτο σε βοηθαει γι αυτο είμαστε εδω απλα να προσπαθεις να μη σε επηρεάζουν αρνητικά οι φοβιες σου κ να μη σε αγχωνουν ολα γιατι περνας το αγχος σου στο μπεμπακι!!κ σου ξαναλεω απολαυσε την εγκυμοσύνη σου εσυ που μπορείς κ εμεις ειμαστε εδω για να σε προσγειωνουμε!για καλο σε μαλωνουμε χαχα!!

  • Χαχα 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Ωωω ρε συ εγω 23/4 το εμαθα που ειναι κ η ημερομηνια της επετειου μας!!! Ααχχχ συμβολικη μερα συμπεθερα κ για τις 2 μας 

Τίποτα δεν γίνεται τυχαία..... ΧΑχαχα

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ήμουν νια και γερασα!!!! Αχαχχχαχαχα

Σιγά βρεεε

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 @vaso_mpempis Επειδή έκανα τα online σεμινάρια είναι πλέον ανοικτά και ΣΚ απλά λιγότερες ώρες. Δεν είναι όμως ανοιχτά σε αργίες. Η παραλαβή του εξοπλισμου μπορεί να γίνει είτε από εμάς είτε από το σύζυγο αποκλειστικά. Το συλλεχθέν υλικό όμως μπορεί εντός 24 έως 36 ωρών να το πάει όποιος να'αναι. Εγώ πχ έχω συνεννοηθεί με τον 1ο μου ξάδελφο που είναι φοιτητής και έχει άπειρο χρόνο :)

Παρεπιπτόντως με τις επιλογές της ελληνικής τηλεόρασης θέλω να βγάλω τα μάτια μου με τα ίδια μου τα χέρια!  Άσε που μόνο τουρκικα έχει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Anna17 @vaso_mpempis Επειδή έκανα τα online σεμινάρια είναι πλέον ανοικτά και ΣΚ απλά λιγότερες ώρες. Δεν είναι όμως ανοιχτά σε αργίες. Η παραλαβή του εξοπλισμου μπορεί να γίνει είτε από εμάς είτε από το σύζυγο αποκλειστικά. Το συλλεχθέν υλικό όμως μπορεί εντός 24 έως 36 ωρών να το πάει όποιος να'αναι. Εγώ πχ έχω συνεννοηθεί με τον 1ο μου ξάδελφο που είναι φοιτητής και έχει άπειρο χρόνο :)

Παρεπιπτόντως με τις επιλογές της ελληνικής τηλεόρασης θέλω να βγάλω τα μάτια μου με τα ίδια μου τα χέρια!  Άσε που μόνο τουρκικα έχει!

Αχαχαχαχαχ ξενες σειρες δεν βγαινει αλλιως!!το μονο που παρακολουθω ειναι μαστερ σεφ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...